Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765551 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8160 Dátum: 2014.06.23 05:57:47 »
küldtem privit.
Nekem 1.8 B van mondjuk, nem dízel, és inkább 1000-1200 körül jelentkezik...

Kíváncsi leszek másnál a feszítőpatron megoldást nyújt-e?
Ha ellenőrzéssel kiderül akkor a köv. olajcserekor ezt is cserélem.

Úgy néz ki, hogy nálam megoldódott a rezgés problémája. A hosszbordás szíjon kellett feszíteni. Mikor megkértem apámat, hogy üljön be a kocsiba, és kb 2000-res fordulatig nyomja a gázt, láttam, hogy a szíj kb 1,5 -2 cm-t bemozog. Majd a2000-res fordulatot elhagyva kisimul. Feszítettem raj. Meg persze akkor már a generátor ékszíjon is. Nálam megszünt a hang. :clap:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8161 Dátum: 2014.06.24 19:08:37 »
Úgy néz ki, hogy nálam megoldódott a rezgés problémája. A hosszbordás szíjon kellett feszíteni. Mikor megkértem apámat, hogy üljön be a kocsiba, és kb 2000-res fordulatig nyomja a gázt, láttam, hogy a szíj kb 1,5 -2 cm-t bemozog. Majd a2000-res fordulatot elhagyva kisimul. Feszítettem raj. Meg persze akkor már a generátor ékszíjon is. Nálam megszünt a hang. :clap:

Nem szeretnék vészmadárkodni, örülök, hogy elmúlt a hang, de anno én is hasonlóan jártam, feszítgettem jobbra balra, szíjcsere is volt, aztán vissza, végül a feszítőgörgő csapágy cseréje volt a végleges megoldás. Egyszerű csapágy van benne, csak nem emlékszem a számára, és viszonylag könnyen cserélhető is. Nem kell megvenni a drága feszítőgörgőt.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8162 Dátum: 2014.06.24 19:31:30 »
Nem szeretnék vészmadárkodni, örülök, hogy elmúlt a hang, de anno én is hasonlóan jártam, feszítgettem jobbra balra, szíjcsere is volt, aztán vissza, végül a feszítőgörgő csapágy cseréje volt a végleges megoldás. Egyszerű csapágy van benne, csak nem emlékszem a számára, és viszonylag könnyen cserélhető is. Nem kell megvenni a drága feszítőgörgőt.
Semmi gond, én is számítok hasonlóra. A lényeg, hogy megvan a hiba forrása, és nem komolyabb a baj.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8163 Dátum: 2014.06.24 19:47:48 »
Köszi mindenkinek a tippeket és az "esetleírásokat", Riga neked külön, hogy részletesen leírtad,  mit, miként, merre. Egyelőre nem nyúlok hozzá, sajnos nincs időm, illetve, nem akarom egyedül. Megpróbálok még egy hozzáértő kollégával is egyeztetni, hogy ketten lessünk rá, ha egy mód van rá... Meglátjuk! ;)
Remélem egyszerű lesz és egyértelműen kiderül a zaj forrása.
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Tdbdev

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8164 Dátum: 2014.07.03 18:42:37 »
Helló!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy Lambda Szonda hibát állapítottak meg a járgányban(jobb oldali)! Netten elég sok helyen láttam elég sokféle áron. Tudnátok valamit ajánlani ami jó árban van ?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8165 Dátum: 2014.07.04 05:42:08 »
Tegnapi fékolaj csere után, jelentősen javul a fékhatása a kocsinak.  Nem akartam hinni a szememnek, fekete, olajra alig hasonlító folyadék jött ki a rendszerből. Ez a hetedik autó a tulajdonomban, de ilyet még nem
tapasztaltam. A tartályban az ellenőrzés során, nem látszódott az elhasználódás ill. a fekete színe az olajnak, nem keveredik a rendszerben? :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8166 Dátum: 2014.07.04 06:03:24 »
Tegnapi fékolaj csere után, jelentősen javul a fékhatása a kocsinak.  Nem akartam hinni a szememnek, fekete, olajra alig hasonlító folyadék jött ki a rendszerből. Ez a hetedik autó a tulajdonomban, de ilyet még nem
tapasztaltam. A tartályban az ellenőrzés során, nem látszódott az elhasználódás ill. a fekete színe az olajnak, nem keveredik a rendszerben? :hmmmm:
És mitől fekete? :hmmmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8167 Dátum: 2014.07.04 10:53:38 »
Tegnapi fékolaj csere után, jelentősen javul a fékhatása a kocsinak.  Nem akartam hinni a szememnek, fekete, olajra alig hasonlító folyadék jött ki a rendszerből. Ez a hetedik autó a tulajdonomban, de ilyet még nem
tapasztaltam. A tartályban az ellenőrzés során, nem látszódott az elhasználódás ill. a fekete színe az olajnak, nem keveredik a rendszerben? :hmmmm:
Most volt az első csere? A feteséget én sem értem  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8168 Dátum: 2014.07.04 15:21:27 »
Most volt az első csere? A feteséget én sem értem  :hmmmm:
Hatvan ezer km-t futott csere óta, ill. 1 1/2 éve volt cserélve a fékolaj, beöregedése az olajnak nem valószínű,a túlmelegedés lehetséges? Talán a fekete szín túlzás, de az indigókék szín már valósnak mondható. :hmmmm:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8169 Dátum: 2014.07.06 21:47:09 »
Helló!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy Lambda Szonda hibát állapítottak meg a járgányban(jobb oldali)! Netten elég sok helyen láttam elég sokféle áron. Tudnátok valamit ajánlani ami jó árban van ?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Milyen hiba? Mert ha csak fűtés, esetleg lehet javítani.
Amúgy én gyárira cseréltettem, mert az utángyártottakkal állítólag sok a probléma.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tdbdev

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8170 Dátum: 2014.07.08 21:58:42 »
Milyen hiba? Mert ha csak fűtés, esetleg lehet javítani.
Amúgy én gyárira cseréltettem, mert az utángyártottakkal állítólag sok a probléma.

Hát azóta változott a helyzet, mert voltam egy másik szerelőnél ahol hiába világított a motorhiba lámpa a gépe nem talált hibát. De azért megnézte milyen értékeket mutat a lambdaszonda, és azt mondta jó értékekkel dolgozik.

Úgyhogy most megyek majd egy harmadikhoz is! Bár találtam már egyet hozzá 25E-ért de most már szeretném tudni mi a pontos gond.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8171 Dátum: 2014.07.09 11:19:26 »
Nemek is időnként bedobál a gép P0420 - Katalizátor hatásfok küszöb érték alatt hibát. Nézegetek már minden féle értékeket kiolvasóval,de nem vagyok biztos benne,hogy tényleg a katalizátor a hibás.
Bár a Toeque progi azt írja Katalizátor: "Teljesség hiánya",de az O2 szenzorra is néha azt írja,hogy "Teljesség hiánya",néha meg azt,hogy "Teljes".
Mikor a MIL lámpát bekapcsolja akkor ezek az értékek átváltanak "Telje" értékre.
A hátsó "monitor" szondát legyűrűztem,így nem igazán ézékelhet oxigént a hibát mégis bedobja.Ezért gondolom,hogy nem a katalizátor.
Katalizátor előtti szondán normális a 0.01mV - 0.8mv közötti érték?Ennél feljebb nem megy.Nincs meg a szép sinus görbe sem,időnként megtörik egy alacsonyabb értékkel,de nem tudom,hogy ez normális e.
Katalizátor nem zörög,tehát nincs összetörve a kerámia benne.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8172 Dátum: 2014.07.09 12:04:54 »
Nemek is időnként bedobál a gép P0420 - Katalizátor hatásfok küszöb érték alatt hibát. Nézegetek már minden féle értékeket kiolvasóval,de nem vagyok biztos benne,hogy tényleg a katalizátor a hibás.
Bár a Toeque progi azt írja Katalizátor: "Teljesség hiánya",de az O2 szenzorra is néha azt írja,hogy "Teljesség hiánya",néha meg azt,hogy "Teljes".
Mikor a MIL lámpát bekapcsolja akkor ezek az értékek átváltanak "Telje" értékre.
A hátsó "monitor" szondát legyűrűztem,így nem igazán ézékelhet oxigént a hibát mégis bedobja.Ezért gondolom,hogy nem a katalizátor.
Katalizátor előtti szondán normális a 0.01mV - 0.8mv közötti érték?Ennél feljebb nem megy.Nincs meg a szép sinus görbe sem,időnként megtörik egy alacsonyabb értékkel,de nem tudom,hogy ez normális e.
Katalizátor nem zörög,tehát nincs összetörve a kerámia benne.

Ha CO amúgy jó, akkor erre tüneti kezelés, hogy a monitor szondát egy közbetéttel kiemelik a gázáramból, és nem érzékeli, vagy máshogy érzékeli  :hmmmm:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8173 Dátum: 2014.07.09 12:30:34 »
Erre értettem,hogy legyűrűztem.A monitor szonda alá tettem egy adaptert,ami kiemeli a szondát.De a hibát visszadobta,ezért gondolom,hogy nem a katalizátor,ha így is ugyan azt jelzi be.Nem?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8174 Dátum: 2014.07.09 12:37:51 »
Erre értettem,hogy legyűrűztem.A monitor szonda alá tettem egy adaptert,ami kiemeli a szondát.De a hibát visszadobta,ezért gondolom,hogy nem a katalizátor,ha így is ugyan azt jelzi be.Nem?

Ja bocs, nem figyeltem :) Az indexes fórumon csinálta ezt valaki, állítása szerint több mint 1000 km után sem dobta be utána a hibát