Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764314 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2805 Dátum: 2009.10.25 13:47:03 »
Azzal együtt, kedves Palaczk, szvsz. Xanyi mondta meg a tutkót: Venni halogénes lampicseket - akár bontóból is - és elxenonosítani egy utólagos szettel.    :yes: :yes:

Aut. magasságállítás van, benne, lámpamosó meg pláne, senki sem baxakod6na ezért, legyen az zsaru oder NKH.  Így aztán a káposzta is megmarad és a kecske is jóllakik.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

radist

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2806 Dátum: 2009.10.25 14:43:41 »
Sziasztok!

1,5 éve vagyok tulajdonosa egy 2004-es Avensis-nek.
A nálam futott eddigi 40 eKm alatt (most van benne 100eKm) egy garanciális első lámpa cserén kívül nem volt semmi hibája.:-)
Szia!

A lámpacserét mikor csinálták?

Szia Palaczk!

Amikor megvettem az autót 1,5 éve, rögtön cseréltetnem is kellett a lámpákat, mert teljesen szét voltak olvadva.
Az autó akkor 4 éves volt (2008-ban), de gariban megcsinálták, mert azt mondták ez típus hiba.

Üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2807 Dátum: 2009.10.25 16:28:34 »
Azzal együtt, kedves Palaczk, szvsz. Xanyi mondta meg a tutkót: Venni halogénes lampicseket - akár bontóból is - és elxenonosítani egy utólagos szettel.    :yes: :yes:

Aut. magasságállítás van, benne, lámpamosó meg pláne, senki sem baxakod6na ezért, legyen az zsaru oder NKH.  Így aztán a káposzta is megmarad és a kecske is jóllakik.  :hug:
Ja - HA működne továbbra is az automatikus állítás. Ez ügyben még konzultálnom kell Xanyival (is), mert ez még nem tiszta.

Egyébként valszeg nem tennénk bele xenont. Kéne a fenének. Elment kicsit a kedvem tőle. Tudom, hogy nem a xenon a hibás, de akkor is  :nonono: ... Az a rideg-hideg fény, valahogy egyre kevésbé jön be. Jó kis halogén, teljesen okés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2808 Dátum: 2009.10.25 16:29:46 »
Szia Palaczk!

Amikor megvettem az autót 1,5 éve, rögtön cseréltetnem is kellett a lámpákat, mert teljesen szét voltak olvadva.
Az autó akkor 4 éves volt (2008-ban), de gariban megcsinálták, mert azt mondták ez típus hiba.

Üdv
Ez biztató  :yes: ... Körül kell járnom ezt is, hátha kicserélnék nekünk is gariban, vagy legalábbis méltányosság keretén belül átvállalnák egy részét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2809 Dátum: 2009.10.25 21:18:33 »
Sziasztok
Kipróbáltam a hibakód villogtatást. Az EOBD 16 pólusú diagnosztikai csatlakozón TE1 és E1 rövidrezárása után az ABS lámpa 4 rövidet és 1 hosszút villog, és ezt a kódot ismételve villogtatja. A motordiagnosztika lámpa viszont nem villog, tehát hibakód nincs az ECU-ban ha jól vélem.
Aztán beinditottam a motort és ilyenkor az előgyújtás fixen 10 fokon kell hogy legyen (nálam 11 fok volt tehát jó). Ekkor csak folyamatosan villogott 0,5 mp-enként a motordiagnosztikai lámpa, és az ABS villogta a 4-1-et, de ezen kivül más hibakód nem villogott.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2810 Dátum: 2009.10.26 07:35:17 »
Palaczk, ez nem segít a gondodon?
Vagy hasonló darab.
Úgy érted, a xar helyett vegyek egy másik xart  ;) ? Mert ha a 150 ezres lámpát 6500-ért adják, az jó nem lehet  :nonono:

A vateran en is neztem lampat, mert mar ugy vettem hogy a bal elso kapott 1 kavicsot. Nem is volt rossz ara , ha jol emlexem akkor ugy 7000 Ft korul , de mint kiderult a levelezesbol volt amelyik rogzito ful nem volt meg. Igy targytalan maradt a dolog.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2811 Dátum: 2009.10.26 07:37:56 »
Szia Palaczk!

Amikor megvettem az autót 1,5 éve, rögtön cseréltetnem is kellett a lámpákat, mert teljesen szét voltak olvadva.
Az autó akkor 4 éves volt (2008-ban), de gariban megcsinálták, mert azt mondták ez típus hiba.

Üdv

Tenyleg, olyan nincs a rendesebb szervizekben, hogy beviszed az autot de mar lejart a gari de meg is kicserelik mert mint irtatok tipushiba volt?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.26 07:48:18 írta kleingy »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2812 Dátum: 2009.10.26 08:52:07 »
Tenyleg, olyan nincs a rendesebb szervizekben, hogy beviszed az autot de mar lejart a gari de meg is kicserelik mert mint irtatok tipushiba volt?
Ez nem a szervízen múlik. A TMH-nak kell engedélyeznie az ilyen méltányossági javításokat, cseréket. Persze az valamilyen szinten már a szervízen múlik, hogy ezt adott esetben "ki tudja-e bulizni" a TMH-nál avagy sem. De maga a szervíz önállóan nem dönthet erről, hisz nyilván nem fognak saját zsebből ilyesmiket fizetni. Ha a TMH hozzájárul a dologhoz, akkor természetesen a számlát is rendezi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2813 Dátum: 2009.10.26 08:55:11 »
Tenyleg, olyan nincs a rendesebb szervizekben, hogy beviszed az autot de mar lejart a gari de meg is kicserelik mert mint irtatok tipushiba volt?
Ez nem a szervízen múlik. A TMH-nak kell engedélyeznie az ilyen méltányossági javításokat, cseréket. Persze az valamilyen szinten már a szervízen múlik, hogy ezt adott esetben "ki tudja-e bulizni" a TMH-nál avagy sem. De maga a szervíz önállóan nem dönthet erről, hisz nyilván nem fognak saját zsebből ilyesmiket fizetni. Ha a TMH hozzájárul a dologhoz, akkor természetesen a számlát is rendezi.

Ertem, mar csak olyan szervizt kell keresni aki utanai s jar a dolognak es nem elhajtja az embert
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2814 Dátum: 2009.10.26 17:21:50 »
Sziasztok
Kipróbáltam a hibakód villogtatást. Az EOBD 16 pólusú diagnosztikai csatlakozón TE1 és E1 rövidrezárása után az ABS lámpa 4 rövidet és 1 hosszút villog, és ezt a kódot ismételve villogtatja. A motordiagnosztika lámpa viszont nem villog, tehát hibakód nincs az ECU-ban ha jól vélem.
Aztán beinditottam a motort és ilyenkor az előgyújtás fixen 10 fokon kell hogy legyen (nálam 11 fok volt tehát jó). Ekkor csak folyamatosan villogott 0,5 mp-enként a motordiagnosztikai lámpa, és az ABS villogta a 4-1-et, de ezen kivül más hibakód nem villogott.
41-es hibakód: Throttle Position Sensor
 - OPEN OR SHORT IN TPS Signal
 - TPS Sensor
 - TPS Signal/Circuit

Mondjuk nekem a vicces 34-es hibakódom van: "Tudbocharger Pressure Sensor". :) Alatta: - AIRFLOW METER/MAINFOLD/TURBOCHARGER PRESSURE Signal
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2815 Dátum: 2009.10.26 17:23:03 »
Tenyleg, olyan nincs a rendesebb szervizekben, hogy beviszed az autot de mar lejart a gari de meg is kicserelik mert mint irtatok tipushiba volt?
Chrysler-nél hallottam ilyenről hogy ez igy működik, de a német márkáknál viszont csak akkor csinálnak ilyet, ha végig vezetett a szervizkönyv. :(
Hogy a toyotánál ez hogy dívik, passz...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2816 Dátum: 2009.10.26 17:26:25 »
Sziasztok
Kipróbáltam a hibakód villogtatást. Az EOBD 16 pólusú diagnosztikai csatlakozón TE1 és E1 rövidrezárása után az ABS lámpa 4 rövidet és 1 hosszút villog, és ezt a kódot ismételve villogtatja. A motordiagnosztika lámpa viszont nem villog, tehát hibakód nincs az ECU-ban ha jól vélem.
Aztán beinditottam a motort és ilyenkor az előgyújtás fixen 10 fokon kell hogy legyen (nálam 11 fok volt tehát jó). Ekkor csak folyamatosan villogott 0,5 mp-enként a motordiagnosztikai lámpa, és az ABS villogta a 4-1-et, de ezen kivül más hibakód nem villogott.
41-es hibakód: Throttle Position Sensor
 - OPEN OR SHORT IN TPS Signal
 - TPS Sensor
 - TPS Signal/Circuit

Mondjuk nekem a vicces 34-es hibakódom van: "Tudbocharger Pressure Sensor". :) Alatta: - AIRFLOW METER/MAINFOLD/TURBOCHARGER PRESSURE Signal
szia
Ezt a Throttle Position Sensor hibát megtaláltam én is, de nézd meg azt a motordiagnosztikai lámpa villogáshoz irják, nekem meg az ABS lámpa villog.
A kettő szerintem nem azonos (a motordiagnosztika nem villog).  Ha semmi más ötlet nincs akkor megvárom a havas utat ott kiderül hamar hogy jó-e :D

De utánanéztem, ez a pillangószelep állását figyeli azaz a gázpedál állásáról ad tájékoztatást és egy Saab esetében (guglin ezt találtam hirtelen) 1000 ohm és 2500 ohm közt változik az ellenállás értéke, attól függően hogy a pillangószelep milyen állásban van.

Itt képekkel magyarázzák... http://www.autoshop101.com/forms/h33.pdf

Akkor ez a jeladó adta meg magát? Nem vettem észre semmi hibát vezetés közben, pedig autópályáztam és városban is döcögtem...
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.26 17:45:37 írta rokafiu77 »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2817 Dátum: 2009.10.26 17:43:25 »
Azért remélem nem az ABS-eddel van hiba. :-)
Akkor mondjuk indítás után az ABS lámpa nem aludna el.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2818 Dátum: 2009.10.26 21:49:28 »
Azért remélem nem az ABS-eddel van hiba. :-)
Akkor mondjuk indítás után az ABS lámpa nem aludna el.
Utánanéztem, úgy tippelem ez az az alkatrész aminek a hibája esetén a 41 kódú hibáját villogtatja a diagnosztika

... de miért az abs villog ? fura.  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.26 22:36:21 írta rokafiu77 »

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2819 Dátum: 2009.10.27 09:06:21 »
Azért remélem nem az ABS-eddel van hiba. :-)
Akkor mondjuk indítás után az ABS lámpa nem aludna el.
Utánanéztem, úgy tippelem ez az az alkatrész aminek a hibája esetén a 41 kódú hibáját villogtatja a diagnosztika

... de miért az abs villog ? fura.  :surrender:


Hi :)

Mar csak annyi kene hogy mas is villogtasson a sajat autojan talan ott is alapbol megjelenik ez a jelenseg? :hmmmm:
En most sajnos nem tudok esetleg hetvegen, Meg nem jartam utana mit es hogyan kell , idaig csak a volt Mazda-mon kovettem el ilyesmit.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel