Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243472 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4575 Dátum: 2010.01.12 17:06:45 »
Meguntam, hogy nem lehet az Aurisban egyszerre rendes helyre rakni (a szelvedon nagyon kitakar) es tolteni a gps-t . Na de mostantol  :D
Nekem már lassan két éve így van  :tt2: Kivéve a töltést - szivargyújtóról megy.
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4576 Dátum: 2010.01.12 17:09:08 »
Kivéve a töltést - szivargyújtóról megy.
Ezen van a hangsuly... magat a gps-t en is mindig ide tettem, csak le kellett venni tolteshez.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4577 Dátum: 2010.01.12 17:41:14 »
Kivéve a töltést - szivargyújtóról megy.
Ezen van a hangsuly... magat a gps-t en is mindig ide tettem, csak le kellett venni tolteshez.
Ok értem  :yes: Nem veszem le, a sebváltó mellett jobbról elvezetem át a kormány konzol és a műszerfal között a"spirálzsinórt" .
Fery

mouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4578 Dátum: 2010.01.20 21:28:00 »
Sziasztok!
Szeretnék Aurissal kapcsolatban kérdezni,hátha valaki másnak is van hasonló problémája.
1.6 benzines Aurisom van és a motor nagyon nehezen ejti vissza a fordulatot sebesség váltások között.Lehet e valamit kezdeni evvel a problémával vagy vele kell élni.Mert a szervíz azt mondta hogy ez ilyen.Nem tudom lehet, de nagyon rossz mert olyan mintha a gázon felejteném a lábam.
Előre is köszi

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4579 Dátum: 2010.01.20 21:35:20 »
Szia!

Ez ilyen.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4580 Dátum: 2010.01.20 21:46:25 »
Kicsit bővebben: az összes VVT-i motor ilyen, emissziós okokból.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4581 Dátum: 2010.01.20 21:55:49 »
Sziasztok!
Szeretnék Aurissal kapcsolatban kérdezni,hátha valaki másnak is van hasonló problémája.
1.6 benzines Aurisom van és a motor nagyon nehezen ejti vissza a fordulatot sebesség váltások között.Lehet e valamit kezdeni evvel a problémával vagy vele kell élni.Mert a szervíz azt mondta hogy ez ilyen.Nem tudom lehet, de nagyon rossz mert olyan mintha a gázon felejteném a lábam.
Előre is köszi

Szia!

Nekem 1.4 VVT-i van, de hidegen nekem is ezt csinálja hogy felpörög kicsit a motor. Ilyenkor ez az emelt alapjárat miatt lehet szerintem. Ha bemelegszik, akkor már semmi ilyesmi. Nincs ezzel semmi baj, ez természetes. Amíg nem villog neked a MIL lámpa, addig ne aggódj :D. Mennyi km van benne?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4582 Dátum: 2010.01.20 23:00:26 »
Sziasztok!
Szeretnék Aurissal kapcsolatban kérdezni,hátha valaki másnak is van hasonló problémája.
1.6 benzines Aurisom van és a motor nagyon nehezen ejti vissza a fordulatot sebesség váltások között.Lehet e valamit kezdeni evvel a problémával vagy vele kell élni.Mert a szervíz azt mondta hogy ez ilyen.Nem tudom lehet, de nagyon rossz mert olyan mintha a gázon felejteném a lábam.
Előre is köszi

Jellemzően újonan jobban csinálja, 5-10e km után kicsit visszaveszi a fordulattartást. Emissziócsökkentés miatt csinálja, hideg motornál - új, még nem tökéletesen összecsiszolódott motornál, túl sűrű motorolajnál jobban előjön.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tutinet

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4583 Dátum: 2010.01.22 16:52:49 »
Sziasztok!
Szeretnék Aurissal kapcsolatban kérdezni,hátha valaki másnak is van hasonló problémája.
1.6 benzines Aurisom van és a motor nagyon nehezen ejti vissza a fordulatot sebesség váltások között.Lehet e valamit kezdeni evvel a problémával vagy vele kell élni.Mert a szervíz azt mondta hogy ez ilyen.Nem tudom lehet, de nagyon rossz mert olyan mintha a gázon felejteném a lábam.
Előre is köszi

Tegyél bele egy könnyített lendkereket a gyári helyére és akkor jobban vissza fog esni a fordulat - kisebb ideig tartja magát a lendület -  és jobban fel is fog pörögni gázadásnál.
Fidanza márkanevet keresd.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4584 Dátum: 2010.01.22 17:12:10 »
Kötve hiszem, hogy 40-50 ezer plusz munkaköltséget rászánna a fórumtárs erre.  :D Meg az esetleges lefulladást is szóba kellene hozni, amit a könnyített lendkerék okoz, nem?
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4585 Dátum: 2010.01.22 18:33:40 »
Sziasztok!
Szeretnék Aurissal kapcsolatban kérdezni,hátha valaki másnak is van hasonló problémája.
1.6 benzines Aurisom van és a motor nagyon nehezen ejti vissza a fordulatot sebesség váltások között.Lehet e valamit kezdeni evvel a problémával vagy vele kell élni.Mert a szervíz azt mondta hogy ez ilyen.Nem tudom lehet, de nagyon rossz mert olyan mintha a gázon felejteném a lábam.
Előre is köszi

Tegyél bele egy könnyített lendkereket a gyári helyére és akkor jobban vissza fog esni a fordulat - kisebb ideig tartja magát a lendület -  és jobban fel is fog pörögni gázadásnál.
Fidanza márkanevet keresd.

Az nem baj, hogy a computer vezérli úgy a motort, hogy váltások között kicsit tartsa meg a fordulatot? Komolyan azt gondoltad, hogy akkora malomkerék a lendkerék hogy amiatt nem esik vissza?????????  :D Ez ilyen, direkt ilyen.
Xanyi

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4586 Dátum: 2010.01.22 18:51:29 »
Ez egy új motor, nehogy már belepiszkájunk! [rohog] Ez így jó ahogy van. Kicsit oda kell figyelni a bejáratásnál, aztán ennyi. Lendkerék tuning meg sportgyertya tuning meg ékszíj tuning :D.........fenéket. Isten ment hogy bárkit is megbántsak :flowers:

tutinet

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4587 Dátum: 2010.01.22 21:17:56 »
Nem, nem fullad le a motor a könnyebb lendkeréktől csak sokkal hamarább lelassul a forgása. Nem tárolja sokáig a forgási energiát.
És nem kell a motorba belenyúlni mert ez a motorra van szerelve, pontosan a motor és a kuplung között van.
Váltáskor meg mindenki kuplungot nyom és amíg ez be van nyomva addig jobban leesik a fordulat egy könyebb lendkerékkel. Gondolm. Nekem nincs könnyített lendkerekem, akiknek van azok mondták.

A sportgyertya meg ékszíj nem tudom hogy került képbe........ :cool2:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4588 Dátum: 2010.01.22 21:39:11 »
Nem, nem fullad le a motor a könnyebb lendkeréktől csak sokkal hamarább lelassul a forgása. Nem tárolja sokáig a forgási energiát.
És nem kell a motorba belenyúlni mert ez a motorra van szerelve, pontosan a motor és a kuplung között van.
Váltáskor meg mindenki kuplungot nyom és amíg ez be van nyomva addig jobban leesik a fordulat egy könyebb lendkerékkel. Gondolm. Nekem nincs könnyített lendkerekem, akiknek van azok mondták.

A sportgyertya meg ékszíj nem tudom hogy került képbe........ :cool2:

Amit írsz a könnyített lendkerékről az igaz. Ha könnyebb, akkor hamarabb leesik a fordulat, ez természetesen helytálló. De itt nem az a probléma. Üresben túráztatva a motort ugyanis hallható, hogy a fordulat bizony hamar visszaesik. Amiért váltáskor mégis fentmarad a fordulat (mint említettem) azért van, mert mert az ECU fenttarja. Ezen könnyített lendkerékkel nem tudsz segíteni, mert ha az ECU tartja a fordulatot, az majdnem olyan mintha a gázpedált nyomnád. Lendkerék ide vagy oda...
Xanyi

tutinet

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4589 Dátum: 2010.01.22 21:56:15 »
Érdekes én nem tapasztaltam ilyet, picit azért visszaesik nálam a fordulat, igaz nem bejáratós a motorom, de egyébként ez a dolog jól jön kigyorsításkor.
Szerintem sokan örülnének ennek.

Az igaz, hogy alapjáraton meleg motorral nekem 650-es a fordulatom és baromi kis gázra felpörög de ezt én csípem menet közben mikor váltok, sokkal jobban megy. Emlékszem mikor legelőször beültem a kocsimba még az előző tulaj ült mellettem és csináltam egy beindítást na akkor baromira felpörgetem az alapjáratot jó hangos is volt a motor, fene tudta, hogy ekkorát pörög én máshoz voltam szokva.
Bezzeg egy H-s Opel Astra gázt adok, fél másodpercet gondolkodik mire meglódul, nekem ez nem kéne a Corolla sokkal jobb, gázadás és azonnal gyorsul.
Lehet, hogy a bowdenes gázpedál is kicsit közvetlenebb , mint a teljesen elektromos gázpedál. A H-s AStra meg szerintem elektromos lehet  ezt nem tudom csak sejtés.