Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3785959 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4770 Dátum: 2011.02.06 16:35:05 »
Ha nem fokozatosan gurul ki meglökés után, hanem megáll, akkor valamennyire mégiscsak fog az a fék.

Jövő héten szétszedetem újra. Amúgy milyen áron van ehhez egy munkahenger javító készlet? Bárdinál csak hátsót látok.

Akkor az is lehet, hogy csak gyáriban lesz. Ára passz...
Xanyi

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4771 Dátum: 2011.02.06 17:04:12 »
Huha, ennek nagyon nem orulok. Es ti hogy oldottatok meg?
Jelenlegi ismereteink szerint csak cserélni lehet. Szerencsés esetben (ha az autó végig vezetett szervízkönyves) a TMH ad méltányosságot, ez annyit jelent, hogy féláron adják a pilácsokat. Tehát 300 helyett 150 a kettő  ::) ... Mi is így oldottuk meg. A jó hír, hogy nagy valószínűséggel a módosított újak is meg fognak vakulni  :clap:
Egyik haver lemelegítette róla a burát, óvatosan hőlégfúvóval, mivel ragasztva van. A belsejét újra foncsoroztatta Gyömrőn 3000,-Ft-ért. Összerakta és nem akarta elhinni, de úgy vakított, mint egy reflektor! A másik oldalt is meg fogja így csinálni.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4772 Dátum: 2011.02.06 17:18:47 »

Nos. Bal oldalt jéghideg a tárcsa, jobb oldalon tűzforró 12km után. És csak a tárcsa meleg, a nyereg nem, legalábbis a külsőt érem el az hideg. A fék annyira fog, hogy üresbe teszem és eltolom 1 kézzel, abszolút nem érezni, hogy fogna, de mégis forró a tárcsa és csak a tárcsa. Nem értem mi lehet a baja, jövő héten visszaküldöm fatert a Koto-ba hátha kitalálják mi a fene van már.
Lehetséges, hogy a kerékcsapágy melegíti?!
Nem szorul, nincs hangja, de lehet, az illesztési hézaga összeszerelve kisebb, mint kellene lennie! Ezért egy ferdehatásvonalú golyóscsapágy melegedhet!
Fel kellene emelni az autó elejét, hogy mindkét kereket lehessen forgatni. A fékdugattyúkat kissé visszatolni, a féknyerget lazára beállítani, hogy a betétek ne érjenek a tárcsához egyáltalán. Megforgatni kézzel a kerekeket, lehet -e érezni ellenállást, különbséget a 2oldal közt. Beindítani, sebességben pörgetni egy kicsit, majd vizsgálódni, de a féket nem szabadna benyomnod! Ha melegszik, akkor a csapágytól melegedhet.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4773 Dátum: 2011.02.06 17:31:55 »
5 ajtós avensis-ben elfáradt a hátsóajtó gázteleszkópja. Milyen márkát vegyek, van bevált tipus, vagy vegyem a legolcsóbbat és kész?
Nem mindegy! A legolcsóbb, ami gyanúsan olcsó, kb. 2 hónapot fog bírni. Mármint jó esetben...
Nálam Lip vagy Luk vagy milyen márkájú van, ezt vették itt többen is, egyelőre bevált. A gyári horror áron van (11 éves Corira 25 ezer lett volna asszem)...
Itthon is csinálnak gázrugókat! Mi a gépiparban használjuk, és attól, hogy olcsóbb, még ráadásul tartós is. Olyat csinálnak, és olyan erősre, amilyet kérünk. Igaz, a max. 2500N-os, amit meg tudtak csinálni nekünk, de jó lett!
http://www.formaxkft.com/
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4774 Dátum: 2011.02.06 17:55:32 »

Nos. Bal oldalt jéghideg a tárcsa, jobb oldalon tűzforró 12km után. És csak a tárcsa meleg, a nyereg nem, legalábbis a külsőt érem el az hideg. A fék annyira fog, hogy üresbe teszem és eltolom 1 kézzel, abszolút nem érezni, hogy fogna, de mégis forró a tárcsa és csak a tárcsa. Nem értem mi lehet a baja, jövő héten visszaküldöm fatert a Koto-ba hátha kitalálják mi a fene van már.
Lehetséges, hogy a kerékcsapágy melegíti?!
Nem szorul, nincs hangja, de lehet, az illesztési hézaga összeszerelve kisebb, mint kellene lennie! Ezért egy ferdehatásvonalú golyóscsapágy melegedhet!
Fel kellene emelni az autó elejét, hogy mindkét kereket lehessen forgatni. A fékdugattyúkat kissé visszatolni, a féknyerget lazára beállítani, hogy a betétek ne érjenek a tárcsához egyáltalán. Megforgatni kézzel a kerekeket, lehet -e érezni ellenállást, különbséget a 2oldal közt. Beindítani, sebességben pörgetni egy kicsit, majd vizsgálódni, de a féket nem szabadna benyomnod! Ha melegszik, akkor a csapágytól melegedhet.

Én is gondoltam a kerékcsapágyra, de gyorsan el is vetettem... Úgy okoskodtam, hogy ha annyira melegszik a csapágy, hogy attól átmelegszik a tárcsa, akkor a csapágyban már olyan hőnek kellene lenni, amitől megolvad, majd kifolyik a zsír. Annak egyrészt nyoma van, és a kerékcsapágy is elkezd szólni.
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4775 Dátum: 2011.02.06 18:08:21 »
szia, és kitől vetted ? A gyári ára 18+áfa (hogy ez 1db vagy pár nemtudom, de gondoltam egy 10-esből megúszom a két teleszkópot).
Szia!

Én ismerősön keresztül vettem. Priviben ha adsz autóadatokat, tudok árat kérdezni.
Nekem egy 10-es volt. Ami meglepő, hogy Yarishoz 15 vagy mennyi.  :eek:
         

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4776 Dátum: 2011.02.06 18:11:42 »
Igazad is lehet! Egy próbát én azért tennék! Legalább az kiderülne, hogy a fék melegíti -e. Ha nem ér hozzá a betét és melegszik a tárcsa, akkor mi lehet még? De nem tudom, mennyire laikus hozzá Diegho?
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4777 Dátum: 2011.02.06 18:33:09 »
Én nem szerelek autót itthon, vannak erre megfelelő emberek én meg inkább nekik adom azt a pár ezrest. Ma tologattam kicsit a kocsit és érzem, hogy fog a jobb első. Meglököm erőből, kb megy egy fél métert és megáll. Hallom is hogy fog. Szóval megyek vele a Koto-ba, vagy fater megy vele, még meglátjuk. Amúgy így mennyire közlekedjek vele? Szerdán kéne az autó egy 30km-es távra, ott kb 2 órát pihenne és jönnék is vissza vele.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4778 Dátum: 2011.02.06 21:31:45 »
Szerintem mehetsz vele... nem lehet hogy a koccanásod miatt elgörbült a stift? Pzs kollégának is ez volt a baja...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4779 Dátum: 2011.02.06 22:13:35 »
Egyik haver lemelegítette róla a burát, óvatosan hőlégfúvóval, mivel ragasztva van. A belsejét újra foncsoroztatta Gyömrőn 3000,-Ft-ért. Összerakta és nem akarta elhinni, de úgy vakított, mint egy reflektor! A másik oldalt is meg fogja így csinálni.
Huha, ez engem is erdekelne :) 3000 Ft azert megiscsak jobban hangzik mint 150 ezer!
Amugy melyik burat kell holegfuvoval leszedni? A kulsot, amiben az osszes izzo van (helyzetjelzo, reflektor, tompitott es index) vagy csak a tompitott fenyszoronak a kis kb. 5 cm atmeroju burajat? (meg sosem szedtem szet a lampat, ezert fogalmam sincs)
Valamerre van egy holegfuvom, igy lehet, hogy belevagnek en is. Foncsorozashoz megkerdezned a cimbidet, hogy tud-e konktaktot? Szerintem mehet public-ban is, mert nem hiszem, hogy egyedul lennek a problemaval sajnos...
A foncsorozas egyebkent mibol all? A lampatest hatso tukros feluletet lekaparjak es ujbol bevonjak ezzel a tukorszeru anyaggal? Gondolom ez csak akkor jarhato ut, ha amugy a lampatest nem olvadt meg a hotol, csak maga a foncsor mattult meg.

Esetleg nem probalkozott valaki utangyartott Xenon lampatesttel? Csak a tompitott fenyszoro kulon nem cserelheto, csak egyben az egesz?
Igazabol ha az uj gyari is jo esellyel ujra tonkremegy, raadasul szazezrekbe kerul, akkor eszem agaban sincs gyarira cserelni.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4780 Dátum: 2011.02.07 09:07:51 »
Szerintem mehetsz vele... nem lehet hogy a koccanásod miatt elgörbült a stift? Pzs kollégának is ez volt a baja...

Nem hiszem, tavaly nyáron nem melegedett, legalábbis nem észleltem. December táján kezdtem érzékelni, hogy mintha fogna a jobb első. Ha melegedett volna a kocc után rögtön, akkor amikor gumicsere volt októberben, érezte volna a gumis, hogy forró a tárcsa.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10704
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4781 Dátum: 2011.02.07 11:18:06 »
Megkaptuk a TMH levelét, amelyben kérik keressük fel a szervizt a már ismert benzincső-pumpa miatt. Azt nem említi, hogy most melyiket is érinti pontosan, csak hogy kb 2-2,5 órás művelet, illetve hogy díjmentes.
Illetve mellékeltek egy válaszborítékot is, hogy ha netán eladtuk volna már az autót, akkor adjuk meg nekik az új tulaj nevét és címét, hogy el tudják őt érni. Ez dícsérendő dolog.  :clap:  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10704
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4782 Dátum: 2011.02.07 12:20:50 »
Már nem engedi szerkeszteni a hozzászólásomat, szóval újat kell írnom:
Levélből idézve: az üzemanyagellátó rendszer ellenőrzése, tehát az üzemanyagcső, és azon belül, ha szükséges, a nagynyomású üzemanyagszivattyú szelepének cseréje.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4783 Dátum: 2011.02.07 12:59:31 »
Már nem engedi szerkeszteni a hozzászólásomat, szóval újat kell írnom:
Levélből idézve: az üzemanyagellátó rendszer ellenőrzése, tehát az üzemanyagcső, és azon belül, ha szükséges, a nagynyomású üzemanyagszivattyú szelepének cseréje.
na szerdán rákérdezek én is. bár asszem, egy kezükön meg tudják számolni a belga benzines avensiseket...kicsit aggódom is, hogy elcseszik, elvégre nincs tapasztalatuk benzines autókkal :D

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4784 Dátum: 2011.02.07 18:20:16 »

Foncsorozashoz megkerdezned a cimbidet, hogy tud-e konktaktot? Szerintem mehet public-ban is, mert nem hiszem, hogy egyedul lennek a problemaval sajnos...

Fényszórók foncsorozása:
http://gyomro.olx.hu/fenyszoro-felujitas-foncsorozas-fuggony-karnis-gyartas-iid-161020181

http://www.gtreflect.hu/magyar.html
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.