Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249618 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6630 Dátum: 2011.03.08 11:53:45 »
Nem beteges, aki sosem dohányzott az bizony messziről megérzi. Pl jómagam és a csalásom minden tagja. A dohányos csak azért nem érzi, mert az orra hozzá szokott. Ez olyan mint ha a diszkóban bömböl a zene totál hangerőn, kimész a folyosóra nem hallod meg a suttogást. Na ezért nem érzik a dohányosok meg olyan könnyen.
Prius 2 - a mosolygós autó.

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6631 Dátum: 2011.03.08 11:54:03 »
közlekedés pedig egy szükséges rossz !!!!!!
Jah, de lehet jobba is tenni, ha benzinessel jarsz, meg ha nem csippelteted a diesel kocsidat.

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6632 Dátum: 2011.03.08 11:57:24 »
Nem beteges, aki sosem dohányzott az bizony messziről megérzi. Pl jómagam és a csalásom minden tagja. A dohányos csak azért nem érzi, mert az orra hozzá szokott. Ez olyan mint ha a diszkóban bömböl a zene totál hangerőn, kimész a folyosóra nem hallod meg a suttogást. Na ezért nem érzik a dohányosok meg olyan könnyen.

Na jo, de azert van egy fizikai hatar, ami alatt nem erzi meg az ember, mert a szaglasa nem olyan.

Ha elottem megy egy kocsi es abban bagoznak, akkor az kizart, hogy megerzem, de nem csak en, mas sem... A buszmegallo OK, meg a disco is, meg a terasz is, lehet erezni. Na de egy masik kocsiban levo fustot?! Kizart.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6633 Dátum: 2011.03.08 12:02:18 »
Egyébként nem azzal van gond, ha valaki szívja a cigit, hanem azzal hogy kifújja.
És azzal is gond van, hogy nincs füstmentes szórakozó hely, tehát nem lehet máshová menni. mert mennénk.
És a dohányosoknak sem esik jól, ha az orra alá szellintek, pedig az nem ártalmas. És böfögni sem böfögünk, pedig az sem ártalmas.
És a mai világba sehol nem engedik, hogy szórakozásból valaki olyat tegyen, ami bizonyítottan árt a másiknak.
Nem spriccolhatok le mást szórakozásból sósavval, mert nekem az jólesik, és ilyen alapon jogom lenne hozzá. Nem a ruhára, hogy ne legyen anyagi kára csak az arcára. Az csak egészségi gond. Ha lehet így érteni a hasonlatot.
Magyarul ne csináljon olyat, amit Ő maga sem visel el. Mert nincs különbség cigifüst és sósav között: az egyiknek jó a másiknak árt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6634 Dátum: 2011.03.08 12:02:20 »
közlekedés pedig egy szükséges rossz !!!!!!
Jah, de lehet jobba is tenni, ha benzinessel jarsz, meg ha nem csippelteted a diesel kocsidat.

haverom melozott kint Hollandiában, Svájcban,Svédo-ban......érdekes modon ott szinte csak a teherautok voltak dieselesek, a személyautok benyásak.......... vajon miért?
mert jobbak az életkörülmények, és nincsenek rászorulva a kis fogyasztásu dieselekre.

másrészt meg odamerek állni egy nem chipes d4d mellé, és lehet csinálni egy károsanyag kibocsájtás mérést :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6635 Dátum: 2011.03.08 12:03:31 »
Nem beteges, aki sosem dohányzott az bizony messziről megérzi. Pl jómagam és a csalásom minden tagja. A dohányos csak azért nem érzi, mert az orra hozzá szokott. Ez olyan mint ha a diszkóban bömböl a zene totál hangerőn, kimész a folyosóra nem hallod meg a suttogást. Na ezért nem érzik a dohányosok meg olyan könnyen.

Na jo, de azert van egy fizikai hatar, ami alatt nem erzi meg az ember, mert a szaglasa nem olyan.

Ha elottem megy egy kocsi es abban bagoznak, akkor az kizart, hogy megerzem, de nem csak en, mas sem... A buszmegallo OK, meg a disco is, meg a terasz is, lehet erezni. Na de egy masik kocsiban levo fustot?! Kizart.
Nem az. Csak egy dohanyosnak (es passzivan te is az voltal) orra ala durranthatok sem erzi meg. Ez egy mellekhatas, csak mivel nem tunik fel, nem tudsz rola.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6636 Dátum: 2011.03.08 12:15:27 »
Én nem bánom, ha büntetik a cigizést. Egy csomó fát kivágnak azért, hogy cigarettapapír lehessen belőle, az utcák tele vannak eldobott csikkekkel, és egy csomó füstöt bocsátanak ki a dohányosok. Ráadásul ez a füst "haszontalan": sem nem hajtott robbanómotor, de nem is fűtöttek vele, és még csak nem is sajtot, vagy sonkát füstöltek vele...
music, ezek a szempontok, amiket felsoroltál, eléggé mulatságosak  ;) ... Elenyésző problémát jelentenek. Nem ez a gond a cigivel, hanem az, hogy semmi pozitív hatása nincs, csak elköltesz rá egy valag pénzt és rombolod az egészségedet. Én pl. az utóbbi stresszes hónapok hatására megint rákaptam a dohányzásra, lassan ott tartok, hogy egy doboz három napig elég csak, és elég ijesztő kiszámítani, hogy ez havonta mekkora kiadás  :ph34r: ... Ráadásul, valami számomra sem igazán érthető okból, folyton az autóban jön rám a cigizhetnék, már rendesen telefüstöltem szegény Yarist. Bár mondjuk igyekszem közben mindig lehúzott ablakkal haladni, legyen bármilyen hideg. De na... nem jó ez.

Szóval, (momentán) dohányosként is azt mondom, hogy nem bánnám, ha jogi és anyagi eszközökkel (lásd: legyen mondjuk 10 euro egy doboz bláz) kvázi ellehetetlenítenék ezt az egészet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6637 Dátum: 2011.03.08 12:16:55 »
10 évet bagóztam. miután leszoktam visszajött a szaglásom. néha bánom. komolyan. lásd: BKV
én is ellenszélben 30 méterre tőlem megérzem h vki bagózik. igyekszem kikerülni a "szélirányból" .  [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6638 Dátum: 2011.03.08 12:18:24 »
Az, hogy éttermekben ketté van választva a dohányzó és nem dohányzó részleg, az egy faxság, de rohadt nagy! Még, ha húznak is ki a két légtér közé egy paravánt, az nem jelent lóxart sem, mert a füst, a büdös átjön. Hatástalan, és nem megoldás. Kocsmába nem járok, így ott lexarom, hogy dohányoznak-e vagy sem, de egy beülős kávézóban, étteremben Ne Tegyék! Nem bírnak ki a dohányosok 1-, max 1,5 órát, hogy ne gyújtsanak rá?! :censored: :censored: :censored:
A helyzet az, hogy iszogatva-üldögélve, barátokkal beszélgetve van leginkább cigizhetnékje az embernek  :flowers: ... Ehhez a tevékenységhez passzol a leginkább. Ez azért eléggé a kultúránk (időközben -okkal- szalonképtelennek kikiáltott) része, nem csodálom, hogy a dohányosok hörögnek miatta. De totál meg lehet érteni a másik oldal álláspontját is. Ha már elhatárolás, akkor kompletten dohányzó vagy nem dohányzó vendéglátóhelyekre lenne szükség. Utána eldönthetné az ember, hová akar menni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6639 Dátum: 2011.03.08 12:21:08 »
Éttermekben én sem értem, mi szükség van dohányzásra, még az evés élvezeti értékén is ront, mert kevésbé érzed az ízeket tőle.
Nem evés közben dohányzol  :) ... Hanem utána, az italodat iszogatva, üldögélve, beszélgetve. Ez viszont kifejezetten jólesik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6640 Dátum: 2011.03.08 12:23:39 »
Hogy összevesztek itt ti is a bagó miatt.  :no:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6641 Dátum: 2011.03.08 12:32:22 »
Az, hogy éttermekben ketté van választva a dohányzó és nem dohányzó részleg, az egy faxság, de rohadt nagy! Még, ha húznak is ki a két légtér közé egy paravánt, az nem jelent lóxart sem, mert a füst, a büdös átjön. Hatástalan, és nem megoldás. Kocsmába nem járok, így ott lexarom, hogy dohányoznak-e vagy sem, de egy beülős kávézóban, étteremben Ne Tegyék! Nem bírnak ki a dohányosok 1-, max 1,5 órát, hogy ne gyújtsanak rá?! :censored: :censored: :censored:
A helyzet az, hogy iszogatva-üldögélve, barátokkal beszélgetve van leginkább cigizhetnékje az embernek  :flowers: ... Ehhez a tevékenységhez passzol a leginkább. Ez azért eléggé a kultúránk (időközben -okkal- szalonképtelennek kikiáltott) része, nem csodálom, hogy a dohányosok hörögnek miatta. De totál meg lehet érteni a másik oldal álláspontját is. Ha már elhatárolás, akkor kompletten dohányzó vagy nem dohányzó vendéglátóhelyekre lenne szükség. Utána eldönthetné az ember, hová akar menni.
Igen, ezt értem is, és egyet is értek Veled.
Én pár éve voltam Debrecenben egy "beülős" helyen(gondolom, hogy nem ez az egyetlen ilyen hely az országban), ahol egy asztal köré 6-an ültünk. 2-en nem dohányoztunk, és olyan szintű szagelszívás működött,hogy nem viccelek, semmilyen füst szagot nem éreztünk az asztalnál. És utána, mikor hazaértünk sem volt a ruhánk sem füstszagú. Nem tudom, mennyibe került ennek az elszívórendszernek a kiépítése, de hibátlan.
Sajna azt is tudom, hogy nem minden vendéglátó hely engedheti ezt meg magának, de enélkül nem tudom elképzelni a békét... :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6642 Dátum: 2011.03.08 12:38:34 »
Maximálisan egyet értek Palaczkkal. Az éttermeknek el kéne döntenie, hogy dohányzó vagy nem dohányzó lesz a jövőben.
A szórakozóhelyekkel ugyanez a helyzet. Ha olyan sok ember nem bírja a füstöt, akkor nem járnának oda és bezárnák a boltot, mert nem éri meg. De nem zárnak be. Tehát lehet többen vannak, akiket nem zavar annyira a cigi füst.
Nem ismerek dohányzásmentes szórakozóhelyet, de ha van ilyen, akkor oda kell menni. Ha nincs, annak meg oka van.
Azt is halottam, hogy gyerek mellett nem lehet majd dohányozni az autóban. Ezzel egyet is értenék, csak kérdés ez mennyit segít a gyereken, ha otthon meg telefüstölik a lakást. :D
Amúgy ha a dohányzást teljesen betiltják, miért nem tiltják be az alkoholt is mindjárt? Az is káros az egészségre - nagy mennyiségben mindenképp :D .
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6643 Dátum: 2011.03.08 12:49:14 »
Akinek problémát jelent a füst, az miért jár autóval? Miért nem kerékpározik vagy használ trolit/villamost/villanyvonatot? Miért van kandallója/kályhája otthon?
Kezdjen el lázadni a dohányos az autós ellen?
Ha kicsibe nem lehet füstölni, akkor zárjuk be a gyárakat is, meg járjunk elektromos üzemű járművekkel, vagy szekérrel.

Ez a két dolog nem hasonlítható össze. Közlekedni, árut szállítani, erőműveket üzemeltetni muszáj (kivéve aki városban autóval járni munkahelyre, de egyre többen leszoknak erről a drága benzin miatt). Cigizni viszont teljesen felesleges, csupán egy káros szenvedélyről van szó, aminek semmi értelme nincs, ráadásul nem csak saját magát mérgezi vele. Vicces amikor a dohányosok a jogaikat féltik. Nem elég az, hogy a tb. rengeteg pénzt költ rájuk (az is igaz, hogy sok adót fizetnek, de még így is több kárt okoznak)?  Semmi probléma nincs velük ha otthon szívják a szarjukat, de sokan azért nem járnak szórakozni, mert ki nem állhatják a cigifüstöt (pl. én), büdös lesz a ruhájuk stb. Annyival még ki lehetne egészíteni a törvényt, hogy aki cigi és/vagy alkoholfüggő annak ne fizesse a tb. az ellátását. De sajnos nehezen lehet 100%-os biztonsággal eldönteni, hogy mitől lett máj- vagy tüdőrákja, de sorolhatnék még rengeteg más betegséget.
Aki pedig a kocsmatulajdonosokat félti: nem fog csökkenni a forgalmuk pl. Írországban tele vannak a szórakozóhelyek.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.08 12:50:59 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6644 Dátum: 2011.03.08 13:08:25 »
Jah, az Irorszagban hiaba tiltottak be, ugyan annyian cigiznek kb, nem regen lattam errol egy hirt a neten.

Probalkoztak mar az alkohol tilalommal, de az sem jott be, igy az is legalis ujra az USA-ban. Szerintem a cigi is hasonlo dolog.

A TB-rol meg annyit, hogy aki McDonalds-ban eszik, annak se fizesse. Meg aki diesel kocsival jar, annak se fizesse, meg aki nem sportol, hanem punnyad a TV elott, annak se fizesse az allam az ellatasat. De a sor meg folytathato lenne egyeb baromsagokkal is, pl. a magassarku cipot tiltsak be, mert egeszsegtelen, meg a szuk faremereket is, mert noveli a magtalansagra valo hajlamot, igy lombik programra kell kolteni. Termeszetesen a melegvizes furdok sem maradhatnak ki ebbol...

Az meg, hogy ki mire kolti a penzet, az meg mindenkinek a maganugye. Ne mas mondja meg, hogy mire koltsek majd.