Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249586 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4815 Dátum: 2010.03.20 00:48:45 »
Lehet hogy pénzkidobás; bár szerintem nem az, mert a katonáinknak lehetőség a tapasztalatszerzésre, és a technikai fejlesztéseket is indokolja (lásd pl. az NVG-vel legutóbb felszerelt helikoptereket) - továbbá a nemzetközi megítélésünknek használ, amúgy meg egy szövetség tagjai vagyunk, ami nyilván kötelezettségekkel is jár. De itt persze megint kezdünk közel sodródni a politikához.


A Nato tagság jár némi kötelezettséggel de ha átmenetileg kérvényeznénk ezen kötelezettségek elhalasztását a nagyon rossz gazdasági helyzetünkre hivatkozva szerintem minden további nélkül meg engednék azt. Több más ország bőven tudna minket kint helyettesíteni. A tapasztalatszerzésre szükség van ez igaz és kell a technikát követni itt is.
Kéne egy jól szervezett hivatásos hadsereg. De meghagynám a sorkötelezettséget is lenne kb 1/2 év FÉRFIAKNAK ÉS A NŐKNEK IS !! és le van tudva.
Fél évet szánjon rá mindenki a életéből az elméleti ill. gyakorlati honvédelmi ismeretekre szerintem. Ez a minimum.
 Gondolom ezzel nem leszek népszerű de gondoljunk bele , némi katonai tudásra minimális fegyverhozzáértésre, némi közelharc technikára talán mindenkinek szüksége van. Most nem a háborúra gondolok, hanem mindenki normális kiképzést kapna elméleti és gyakorlati ismeretekkel és lenne egy kezdő szintű kézi közelharc kiképzés is.

Egyrészt az ember nem lenne teljesen védtelen mikor a sötét utcában pl. ki akarják csavarni kezéből a táskáját másrészt sokan kedvet kapnának a civil életben a sporthoz és persze sokan főállásban is katonák akarnának lenni. Nyilván nem olyan félév lenne mint amilyenek itt voltak annak idején hanem egy tartalmas szakemberek által felügyelt és irányított képzés, megfelelt pszichológiai !! teszteredmények birtokában nekiindulva.

Az, hogy vannak a "kopaszok" meg az "öregek" és van némi csicskáztatás az nem magyar jelenség szinte az összes hadseregben megvan az amerikaiban is.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4816 Dátum: 2010.03.20 09:22:11 »
Egyrészt az ember nem lenne teljesen védtelen mikor a sötét utcában pl. ki akarják csavarni kezéből a táskáját ...
Na de tuti! Ha mindenki kapna ilyen kiképzést, akkor a rabló is képzettebb lenne, tehát nem lenne előny a sötét utcában :tt2:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4817 Dátum: 2010.03.20 11:12:11 »
Nyilván nem olyan félév lenne mint amilyenek itt voltak annak idején hanem egy tartalmas szakemberek által felügyelt és irányított képzés, megfelelt pszichológiai !! teszteredmények birtokában nekiindulva.
Na, itt a lényeg. Ha ez így megvalósulna, akkor talán valóban lenne értelme a dolognak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4818 Dátum: 2010.03.20 12:41:55 »
Meg mondjuk nem lenne ennyi EMO-s gyökér sem, akinek az egyik szeme sír, a másik haj. Ezekből férfit faragnának, ha már az apjuk nem tette ezt meg annak idején.

Szerintem nem lenne ennyi nyálas celofánmellkasú gyerek, hanem kicsit kisportolnák őket, meg szokta valami keménységet is...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4819 Dátum: 2010.03.20 14:06:19 »
 :D [rohog] [rohog] :lol: [rohog] :D [rohog]
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4820 Dátum: 2010.03.20 15:13:49 »
ahogy elnézem barna sem jár az oktogonra a szivárványos felvonulásra.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4821 Dátum: 2010.03.20 15:49:23 »
ahogy elnézem barna sem jár az oktogonra a szivárványos felvonulásra.. :whistling:
Ez enyhe kifejezés.  :lol:

Engem apám férfinak nevelt, sportolásra bíztatott, felnyomott a fára, hogy tanuljak meg fára mászni, megtanított minden műszaki dologra (5 évesen áramköröket szereltem össze), közben meg megtanította a férfi szerepkört is... Nagyon örülök neki, hogy ennyi tudást adott át és kifejlesztette a személyiségemet. Mindezt a "nevelést" gyerekként jó programoknak és foglalkozásnak éltem meg, nem pedig nyűgnek. Szerencsés vagyok, hogy olyan apám van, aki ennyi időt és energiát szentelt rám. Édesanyám is sokat foglalkozott velem, tanított mindig, segített a tanulásban, miközben sikeresen helyt állt a munka világában is.

Nem szeretném, hogy ha majd a llendő fiam ilyen nőnek kinéző köcsög gyerek lenne nulla tudással és nagy pofával. Én is szeretném a tudásomat átadni és megtanítani arra, hogy mi egy férfi kötelessége és szerepköre.

Bárki bármit mond, a 20 éves fiataloknak szerintem jót tenne egy pár hónapos kiképzés, ahol elmagyaráznák nekik az alapvető dolgokat, amelyek a túléléshez szükségesek, megerősítik a testüket és a lelküket, rendszert visznek az életükbe. A fegyverekkel is megismertetnék őket, amely évezredekre visszanyúlóan a férfi nemhez kapcsolódott. Ez egy esetleges háboró esetén is használható alaptudást jelentene. Meg kellene őket a cserkészismeretekre is tanítani, hogy ha elmegy a bartánőjével és a haverjaival túrázni, akkor meg tudjon egy tüzet kovakővel gyújtani vagy tudjon egy szalonnarakó-helyet készíteni.

Én mikor kint tanultam Ausztriában, akkor ott sok 20onéves srác volt katona. Ők büszkék voltak magukra és a lányoknak is tetszettek... Kicsit irigy is voltam rájuk, hogy nekem ez kimaradt a fiatal korom miatt az életemből. Ki voltak sportolva, lelkileg erősek voltak már ránézésre is, közben meg más dolguk nem volt abban az életszakaszban, mert ellátást, szállást, stb. kaptak...
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.20 15:52:58 írta barna.czukor »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4822 Dátum: 2010.03.20 19:58:22 »
barna nekem 2 fiam van, de hidd el ha eljön az idő semmit nem tudok tenni.
ha emos lesz, legyen  /csak homokos nem legyen könyörgöm/  :helpsmilie:
ezen túl kell lépnie egymagának egyedül.

tévedsz h a seregben olyan nagy szépségek történnek. az a börtön light verzioja,. össze  vagy zárva olyan állatokkal akikket az utcán kikerülnél
megtörnek, majd megtanulod h ne bizz senkiben és rájössz h senkit nem érdekelsz benn. engem etettek a padlórol és ellopták az ágynemüm és folytathatnám..folytassam. ne fetisizáljuk a dolgokat. 
végülis lelkileg erős lettem a végére. leszerelés után összefutottam a gyerekkel aki benn szívatott és egy romantikus estén 2 haverral elkaptuk és jól megrúgdostam úgy véresre.  éljen a haza!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4823 Dátum: 2010.03.20 19:59:43 »
végülis lelkileg erős lettem a végére. leszerelés után összefutottam a gyerekkel aki benn szívatott és egy romantikus estén 2 haverral elkaptuk és jól megrúgdostam úgy véresre.  éljen a haza!
Ezek szerint pont olyan vagy mint ők. Gratulálok
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4824 Dátum: 2010.03.20 20:19:07 »
végülis lelkileg erős lettem a végére. leszerelés után összefutottam a gyerekkel aki benn szívatott és egy romantikus estén 2 haverral elkaptuk és jól megrúgdostam úgy véresre.  éljen a haza!
Ezek szerint pont olyan vagy mint ők. Gratulálok
Nem hiszem, hogy ezt így messziről meg kellene, vagy egyáltalán meg lehetne ítélni. Úgy fogalmaznék, hogy akit szivattak már (durván, tartósan, aljas módon) igazságtalanul, az hajlamosabb ezt megérteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4825 Dátum: 2010.03.20 20:21:28 »
Nem szeretném, hogy ha majd a llendő fiam ilyen nőnek kinéző köcsög gyerek lenne nulla tudással és nagy pofával. Én is szeretném a tudásomat átadni és megtanítani arra, hogy mi egy férfi kötelessége és szerepköre.
Szép célkitűzés (ezt őszintén, minden irónia nélkül mondom), csak nem biztos, hogy rajtad fog múlni. Mert két ember kell hozzá, és épp úgy is alakulhat a dolog, hogy a fiad pont azért lesz emós, mert te (a saját fogalmaid szerinti) férfit akarsz faragni belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4826 Dátum: 2010.03.20 20:38:54 »
A magam részéről nem óhajtottam kidobni 1 évet az életemből, hogy az anyagi buktát most ne is említsem. Ennyi. Örülök, hogy ma már nincs sorkatonaság és a fiam már tuti nem fog emiatt szívni.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4827 Dátum: 2010.03.20 21:18:23 »
Valaki írta, hogy felesleges pénzkidobás a külszolgálat az országnak.Elmondanám, hogy ez elvileg pénzbe nem kerül nekünk, mert a NATO fejenként 10.000 dollárt ad, ebből kell intézni mindent.Ebből kaptunk mi is 1200-at havonta.Szóval a többi meg ki tudja hova.Üzemanyag, étkeztetés stb.A sorkatonaságró meg annyit, hogy szerintem nagyon sok gyermekre ráférne egy kis fegyelem, rendszeresség meg annak megtanítása, hogy a gyakorlat sokszor más, mint ahogy azt ők elképzelték
99' Avensis 1.6 4A-FE

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4828 Dátum: 2010.03.20 21:42:26 »
Ehhez nem sorkatonaság kell, hanem következetes nevelés.
music     

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4829 Dátum: 2010.03.20 21:47:43 »
De akinél ez hiányzott, az megkapta ott a nevelést:)Nem egy nagyképű pesti srácot láttam meghunyászkodni a többség akarata előtt:)
99' Avensis 1.6 4A-FE