Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763450 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13830 Dátum: 2017.09.20 21:51:39 »
Köszönöm, olvastam. Visszahívás... gondolom pont nem érdekli őket.
Én is épp hogy elindultam, sarkon kinéz... gondoltam az érkező autó előtt simán kimegyek, nem is kényszerítettem volna még csak gázelvételre sem. Hát nem jutottam csak a manőver közepéig talán...

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13831 Dátum: 2017.09.20 23:08:57 »
A német és angol Ebay-en dögivel van szállítással együtt 70-100 font vagy 90-270 EUR árban tetszés szerint. Megjegyezném, aki úgy véli, hogy Ebay-ról nem rendelne az kb. mit gondol,  a magyar eladó cuccok honnan vannak? Többen 2 év garit is ígérnek, az más kérdés, hogy mit ér, de hogy az itthon hirdetett darabok tök ugyanazok az biztos. (bontottról nem beszélek, ezzel  az erővel bontott fékbetétet is érdemes venni.)
Avensis 1.8 / 2007

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13832 Dátum: 2017.09.20 23:22:47 »
Sziasztok!
Újra itt!  Jó rég nem jártam erre, sajnos az olajfogyasztásos mizéria is jó sokáig tartott és egyéb autótól független dolgok is jöttek...
Ha egy üzlet beindul...
Sajnos engem is elért a bal féltengely átka és épp hogy  megúsztam hogy lezúzzanak emiatt.
Jelenleg tengelyt keresek elfogadható áron, elég kevés sikerrel. Egy helyen találtam 69e. A gyári 116e-hez képest jobb, de kompletten csak bontottra van esély és az is kevés... Illetve egy helyen talán még lenne a ruszkiknál, legalább is cikkszám szerint és azon már nincs is gumi, viszont mivel nem igazán beszélek/írok oroszul így kicsit necces... viszont ha minden igaz komplett és kb.60e
 http://autovit72.ru/product/shrus_all_toyota_lexus_02555/
 Ha valakinek van valami beszerzési forrása kérem ossza meg velem...
Kérdés, csak a bal a mumus?
"Icipicit" csalódott és elkeseredett vagyok, nem ezt vártam az Avensistől...

Helló! Amennyiben 2,4-es automata váltós T25-ös Avensised akkor van magyar forrásból is féltengely szár http://febest.de/hu/details/left_shaft_26x370_5x25-0112_azt251lh
Az árát nem tudom, de érdemes megkérdezni. Én is kicseréltem megelőzésképpen a nyáron. A csere viszont nagy szívás volt mert a külső csukló nem jött le a régi tengelyről. Úgy kellett leflexelni meg kiesztergálni a biztosító gyűrűt. De végül megoldódott új külső csukló nélkül. Egyébként a linkelt Febest-nél lehet külön külső csuklót is kapni ha gond lenne.
Egyébként tapasztalt szerelő említette, hogy Toyotánál a külső csuklók közül Kb a felét nem lehet leütni, mert a biztosító gyűrű beékelődik.

Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13833 Dátum: 2017.09.21 05:24:09 »
A német és angol Ebay-en dögivel van szállítással együtt 70-100 font vagy 90-270 EUR árban tetszés szerint. Megjegyezném, aki úgy véli, hogy Ebay-ról nem rendelne az kb. mit gondol,  a magyar eladó cuccok honnan vannak? Többen 2 év garit is ígérnek, az más kérdés, hogy mit ér, de hogy az itthon hirdetett darabok tök ugyanazok az biztos. (bontottról nem beszélek, ezzel  az erővel bontott fékbetétet is érdemes venni.)

Néztem az Ebay-t is meg egyebeket, sok helyen van féltengely, de a 2.4-s automatához nem igazán találtam... az eladót is meg szoktam kérdezni ha egy kis remény van rá hogy az

Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13834 Dátum: 2017.09.21 05:27:58 »
Helló! Amennyiben 2,4-es automata váltós T25-ös Avensised akkor van magyar forrásból is féltengely szár http://febest.de/hu/details/left_shaft_26x370_5x25-0112_azt251lh
Az árát nem tudom, de érdemes megkérdezni. Én is kicseréltem megelőzésképpen a nyáron. A csere viszont nagy szívás volt mert a külső csukló nem jött le a régi tengelyről. Úgy kellett leflexelni meg kiesztergálni a biztosító gyűrűt. De végül megoldódott új külső csukló nélkül. Egyébként a linkelt Febest-nél lehet külön külső csuklót is kapni ha gond lenne.
Egyébként tapasztalt szerelő említette, hogy Toyotánál a külső csuklók közül Kb a felét nem lehet leütni, mert a biztosító gyűrű beékelődik.

Szia!

Köszönöm, megkérdezem!

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13835 Dátum: 2017.09.21 10:40:03 »
Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy az avensis 2.0 d4d ismeretlen okból hirtelen gázadásra, és elindulásnál  kormol-füstöl. Megtaláltam az okát, "lefalaztam" az EGR szelepet, és azóta nem füstöl, nem kormol. Azonban kigyulladt a check- engine lámpa.

Az lenne a kérdésem, hogy most a motor vezérlő elektronika valamilyen szinten befolyásolja- e check- engine esetén a motor teljesítményét, illetve mi  a teendő vegyek egy új EGR-t, vagy inkább szoftveresen kapcsolatassam ki. (már ha lehet ilyet ) Hosszú távon károsíthatja -e a motort, ha nincs EGR szelep?üdv!

Nos, az EGR működését az ECU nézi, és ha lefalazod, akkor be is dobja a hibát, sőt még le is korlátozza a motorerőt valamennyire a kibocsátási normák teljesítése miatt. Van olyan is, hogy nem teljes falazást csinálnak, hanem egy kis luk van a falazó lemezben, hogy kevesebb füstgáz menjen vissza, ez is egy opció, van akinek bejön, van akinek nem. Ez utóbbi érdekes, de ilyen tapasztalatok vannak. Az EGR egyébként szimplán cserés. Az ECU átírás - ha lehet - nem egyszerű, és nem olcsó, lehet olcsóbb a bontott vagy új EGR. Egyebekben biztos ezért füstöl?? Azért kérdem, mert ha lefalazod az EGR-t, az ECU érzi, kevesebb anyagot nyom bele, így kevesebb füst-korom lesz jóval, szóval azért óvatosan, ki kell tesztelni magát a szelepet, hogy megy-e rendesen.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13836 Dátum: 2017.09.21 10:46:57 »
Néztem az Ebay-t is meg egyebeket, sok helyen van féltengely, de a 2.4-s automatához nem igazán találtam... az eladót is meg szoktam kérdezni ha egy kis remény van rá hogy az

Csak a témához annyit, hogy én a sima manuál váltóshoz láttam szárat ebay-en, kb. 32 ezerért szállítással. Nem valószínű, hogy az automata sokkal drágább lenne. Egyebekben egyetértek az itt előttem írt hsz-el, miszerint ezek a termékek kerülnek forgalomba itt nálunk is, csak kis kereskedői felárral.
Amúgy még én is filózok, hogy csak szárat vegyek, vagy inkább komplett tengelyt csuklókkal, mert utóbbinak talán egyszerűbb a cseréje.. A benne lévő nekem gyári 338 ezret futott eddig, és még a gumibumszli is rajta van.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

zsinnyegtet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13837 Dátum: 2017.09.21 17:08:17 »
Üdv!

2007 T25 Avensis anyósülés ülésmagasság állítása megszűnt működni. Meg sem mozdul a kar se le se fel. Valószínűleg a 2 nappal ezelőtti otthagyós óriás külső belső (teljes kárpit) takarításkor kiszedhették az üléseket és akkor történhetett valami.... Sajnos csak ma vettem észre, hogy ez a helyzet így már hiába mennék vissza reklamálni inkább megnézem majd magamnak a dolgot ha egyszer abbamarad végre ez a monszun.
Bonyolult szerkezet? Vagy van valami ötlet csípőből ami a hiba oka lehet?
Köszönöm a tanácsokat/tapasztalatokat.  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.21 17:10:47 írta zsinnyegtet »

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13838 Dátum: 2017.09.21 18:04:46 »
Üdv!

2007 T25 Avensis anyósülés ülésmagasság állítása megszűnt működni. Meg sem mozdul a kar se le se fel. Valószínűleg a 2 nappal ezelőtti otthagyós óriás külső belső (teljes kárpit) takarításkor kiszedhették az üléseket és akkor történhetett valami.... Sajnos csak ma vettem észre, hogy ez a helyzet így már hiába mennék vissza reklamálni inkább megnézem majd magamnak a dolgot ha egyszer abbamarad végre ez a monszun.
Bonyolult szerkezet? Vagy van valami ötlet csípőből ami a hiba oka lehet?
Köszönöm a tanácsokat/tapasztalatokat.  ::)

Egy hét múlva megint vidd el egy külső belsőre, utána váratlanul vedd észre a hibát..  :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13839 Dátum: 2017.09.21 18:17:24 »
Miért ne lehetne most visszavinni? Persze ha jó autómosós szokás szerint számlamentesen ment a munka, akkor sokmindent nem lehet tenni.

zsinnyegtet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13840 Dátum: 2017.09.21 19:11:33 »
Miért ne lehetne most visszavinni? Persze ha jó autómosós szokás szerint számlamentesen ment a munka, akkor sokmindent nem lehet tenni.
Ráhibáztál...sajnos...ezért is érdeklődtem itt.
Remélem, hogy csak valami "szétugrott" az ülés alatti mechanikában mert bár még csak egy kis ideje vagyunk együtt de azt már érzem, hogy jóban leszünk.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.21 19:13:49 írta zsinnyegtet »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13841 Dátum: 2017.09.22 17:57:27 »
Ma menet közben sajnos felvillant ez az ikon, és sajnos nem akar elaludni. Nem tudom lehet-e hozzá köze, tegnap abban a nagy zuhéban mentem vele majd 100 km-et, de utána garázsban állt.
A motor indítás után ma nem dadogott, nem fulladt le, a fordulatszámmérő nem ingázott, illetve a motornak sem tűnt fel, hogy más hangja lenne. Olaj is van benne rendesen, bár akkor nem ez az ikon villant volna fel. Az autó se füstöl, egyáltalán semmiféle rendellenességet nem tapasztaltam.
Ami korábban már működött, hogy motor leállít, majd újra vissza, motorháztető felnyit, stb - ezek most nem használtak, az ikon a motor beindítása után nem alszik el.
Sajnos mivel ma délután mentem csak vele, így amikor felvillant Toyota szervizbe nem tudtam elmenni hibakódot olvasni, és ugye itt a hétvége - hétfőn pedig egy 5 napos, majd több 100 km-es túrára megyek az autóval.

Korábban előfordult már ilyen felvillanó ikon, de ugye általában 1-2 napon belül magától megszűnt a dolog, egyszer Robinak köszönhetően ki is olvastuk a hibakódot - akkor oxigénszenzort jelzett, de utána is egyszerűen elmúlt a jelenség.
Mivel Toyota esetében nem mindennapi jelenség egy hibaüzenet a műszerfalon, és elvileg tudom, hogy sokan így is lazán közlekednének az autóval, de nekem ehhez még meg kellene erőszakolnom magam. A kirándulást már régóta terveztük, nem szeretném lemondani, de természetesen az út szélén se akarom találni magam.

Nagy kérdés, hogy most akkor mi legyen? Mert azért az országban elszórva vannak Toyota kereskedések/szervizek, egy csak "útba esne" valahogy, de értelemszerűen az ember nem erre szeretné fordítani az idejét.

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13842 Dátum: 2017.09.22 18:14:01 »
Ma menet közben sajnos felvillant ez az ikon, és sajnos nem akar elaludni. Nem tudom lehet-e hozzá köze, tegnap abban a nagy zuhéban mentem vele majd 100 km-et, de utána garázsban állt.
A motor indítás után ma nem dadogott, nem fulladt le, a fordulatszámmérő nem ingázott, illetve a motornak sem tűnt fel, hogy más hangja lenne. Olaj is van benne rendesen, bár akkor nem ez az ikon villant volna fel. Az autó se füstöl, egyáltalán semmiféle rendellenességet nem tapasztaltam.
Ami korábban már működött, hogy motor leállít, majd újra vissza, motorháztető felnyit, stb - ezek most nem használtak, az ikon a motor beindítása után nem alszik el.
Sajnos mivel ma délután mentem csak vele, így amikor felvillant Toyota szervizbe nem tudtam elmenni hibakódot olvasni, és ugye itt a hétvége - hétfőn pedig egy 5 napos, majd több 100 km-es túrára megyek az autóval.

Korábban előfordult már ilyen felvillanó ikon, de ugye általában 1-2 napon belül magától megszűnt a dolog, egyszer Robinak köszönhetően ki is olvastuk a hibakódot - akkor oxigénszenzort jelzett, de utána is egyszerűen elmúlt a jelenség.
Mivel Toyota esetében nem mindennapi jelenség egy hibaüzenet a műszerfalon, és elvileg tudom, hogy sokan így is lazán közlekednének az autóval, de nekem ehhez még meg kellene erőszakolnom magam. A kirándulást már régóta terveztük, nem szeretném lemondani, de természetesen az út szélén se akarom találni magam.

Nagy kérdés, hogy most akkor mi legyen? Mert azért az országban elszórva vannak Toyota kereskedések/szervizek, egy csak "útba esne" valahogy, de értelemszerűen az ember nem erre szeretné fordítani az idejét.
Menj be Mayerhez Pilisvörösvárra, ők szombaton délelőtt is dolgoznak. Ha hátsó lambdaszonda, ahhoz elég lehet a kiemelő is elsőre. Vagy esetleg valami környékbeli szervíz aki tud OBD-t olvasni? Én is tervezem lassan, hogy rendelek Kínából valamit ami olvassa a Toyotát meg a Mazdát is.
Egyébként ugyanúgy vagyok vele mint te, mikor nekem kigyulladt, akkor kapát-kaszát elhajigáltam és finoman hajtva azonnal mentem Mayerékhez. Nem éri meg a kockázat, hogy ott álljak vele az út szélén.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13843 Dátum: 2017.09.22 18:24:20 »
Ma menet közben sajnos felvillant ez az ikon, és sajnos nem akar elaludni. Nem tudom lehet-e hozzá köze, tegnap abban a nagy zuhéban mentem vele majd 100 km-et, de utána garázsban állt.
A motor indítás után ma nem dadogott, nem fulladt le, a fordulatszámmérő nem ingázott, illetve a motornak sem tűnt fel, hogy más hangja lenne. Olaj is van benne rendesen, bár akkor nem ez az ikon villant volna fel. Az autó se füstöl, egyáltalán semmiféle rendellenességet nem tapasztaltam.
Ami korábban már működött, hogy motor leállít, majd újra vissza, motorháztető felnyit, stb - ezek most nem használtak, az ikon a motor beindítása után nem alszik el.
Sajnos mivel ma délután mentem csak vele, így amikor felvillant Toyota szervizbe nem tudtam elmenni hibakódot olvasni, és ugye itt a hétvége - hétfőn pedig egy 5 napos, majd több 100 km-es túrára megyek az autóval.

Korábban előfordult már ilyen felvillanó ikon, de ugye általában 1-2 napon belül magától megszűnt a dolog, egyszer Robinak köszönhetően ki is olvastuk a hibakódot - akkor oxigénszenzort jelzett, de utána is egyszerűen elmúlt a jelenség.
Mivel Toyota esetében nem mindennapi jelenség egy hibaüzenet a műszerfalon, és elvileg tudom, hogy sokan így is lazán közlekednének az autóval, de nekem ehhez még meg kellene erőszakolnom magam. A kirándulást már régóta terveztük, nem szeretném lemondani, de természetesen az út szélén se akarom találni magam.

Nagy kérdés, hogy most akkor mi legyen? Mert azért az országban elszórva vannak Toyota kereskedések/szervizek, egy csak "útba esne" valahogy, de értelemszerűen az ember nem erre szeretné fordítani az idejét.


olvassuk ki , gyere el!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13844 Dátum: 2017.09.22 19:18:21 »
Menj be Mayerhez Pilisvörösvárra, ők szombaton délelőtt is dolgoznak. Ha hátsó lambdaszonda, ahhoz elég lehet a kiemelő is elsőre. Vagy esetleg valami környékbeli szervíz aki tud OBD-t olvasni? Én is tervezem lassan, hogy rendelek Kínából valamit ami olvassa a Toyotát meg a Mazdát is.
Egyébként ugyanúgy vagyok vele mint te, mikor nekem kigyulladt, akkor kapát-kaszát elhajigáltam és finoman hajtva azonnal mentem Mayerékhez. Nem éri meg a kockázat, hogy ott álljak vele az út szélén.

Köszi, Robinak ezer köszönet érte, így holnap reggel rátesszük a gépre, meglátjuk mit jelez. Illetve természetesen bízom a csodában, és hogy holnap reggel indítás után el fog aludni az ikon.  :innocent: ;)
Pont beszéltük, hogy lassan 4 éve lesz, hogy bajt jelzett, akkor is kiolvastuk, és ez a hibakód volt:

P0136 - Generic
Type   Powertrain - Fuel and Air Metering - ISO/SAE Controlled
Description   
O2 Sensor Circuit
Location   Bank 1 Sensor 2

De hogy ezután mitől tűnt el, nem emlékszem. Nem rémlik, hogy töröltük a hibakódot, bár a jó ég emlékszik már rá...  4 év, hogy repül az idő...  :eek: :hmmmm:

Utána ha úgy adódik még el tudok gurulni Mayerékhez, reméljük nem lesz rá szükség.  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61