Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765472 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3315 Dátum: 2010.01.12 09:27:08 »
Köszi a gyors választ. Ha vásárlásra kerülne sor tuti hogy igényt tartok majd a segítségetekre. Még egyszer köszönöm a gyors választ.

Szia!
2002-es, utolsó szériás darabokat keress! Ezek jobban felszereltek, ízlésesebb a belsejük, és sztem megbízhatóbbak is.
http://www.vezess.hu/teszt/teszt_toyota_avensis_16/2434/

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3316 Dátum: 2010.01.12 20:50:07 »
sziasztok,

nekem most kipufogó problémán van. az Avensis 98-as, 1.6 benzin, 260e km van benne most.

2 éve, az akkor még gyári rendszer ment tönkre, megette a rozsda, lejött az egész

akkor a katalizátor mögötti rész egyben cserélve lett: középső dob, hétsó dob, közte a csővel egyben, mert csak így gyártják
most,  sajna ahol a hátsó dobba beér a cső, teljesen szétrohadt, nagyon hangos
csere megint csak egyben lehetne, az kb 40e Ft, ami sok

kérdésem, h tud-e vki ajánlani olyan lakatost, aki tud/hajlandó barkácsolni, hegeszteni mert a szervízben, ahol felemeltük, és alánéztünk, azt mondták, h az még járható út.

a segítséget előre is köszönöm,

üdv,

gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3317 Dátum: 2010.01.12 20:54:39 »
kérdésem, h tud-e vki ajánlani olyan lakatost, aki tud/hajlandó barkácsolni, hegeszteni mert a szervízben, ahol felemeltük, és alánéztünk, azt mondták, h az még járható út.
Tudom ajánlani a Horváth kipufogó-szervízt, Gyömrőn. Neten megtalálod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3318 Dátum: 2010.01.12 23:37:18 »
Sziasztok avések!  Nem vagyok valami járatos avensis ügyekben nekem corollám van. Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy a 97-2003-ig gyártott 1.6-os vvt-i avensiseknek van-e,volt-e tipushibájuk? Illetve ebből a tipusból melyik évjáratot érdemesebb megvenni az 1.6-osok közzül? Válaszaitokat előre is köszönöm.
Megvenni nyilván minél fiatalabbat érdemes  ;) , de ha már, akkor inkább az 1,8-as motort ajánlanám. Sokkal kevesebb van belőle sajnos, de jóval nagyobb dinamikát ad, mint az 1,6-os, miközben nem fogyaszt többet, sőt...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3319 Dátum: 2010.01.12 23:55:05 »
Az 1.6 VVTi Ave I nem megy rosszul. Próbáltam a schilleraszét; közvetlenül a mi 2.0 Ave II-esünkből ültem át, és nem érződött gyengének. OK, kevésbé volt nyomatékos, de tényleg nem keltett erőtlen benyomást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3320 Dátum: 2010.01.13 00:08:24 »
Lehet, de a darabszámon kívül semmi nem szól az 1,8 ellen. ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3321 Dátum: 2010.01.13 00:50:44 »
Mondjuk úgy, hogy kevés szól ellene. Konkrét választási helyzetben én is az 1.8-asra voksolnék. Inkább csak arra akartam utalni, hogy az 1.6-ossal sincs semmi baj. Ave II-ből nem venném meg az 1.6-ost; I-esből simán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3322 Dátum: 2010.01.13 17:47:35 »
Mondjuk úgy, hogy kevés szól ellene. Konkrét választási helyzetben én is az 1.8-asra voksolnék. Inkább csak arra akartam utalni, hogy az 1.6-ossal sincs semmi baj. Ave II-ből nem venném meg az 1.6-ost; I-esből simán.
Hali!  Ave I-röl és II-röl valaki tenne föl képet? Ja és melyiket mettől-meddig gyártották? Előre is köszi.
corolla 1.6 HB terra 2004

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3323 Dátum: 2010.01.13 17:50:27 »
Avensis I.  (de volt facelift is belőle)
1998-2003

Még egy elölről
Hátulról

Facelift



Avensis II.
2003-2009 eleje

Facelift előtt
Facelift
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.13 18:09:56 írta kleingy »
         

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3324 Dátum: 2010.01.13 19:38:23 »
kérdésem, h tud-e vki ajánlani olyan lakatost, aki tud/hajlandó barkácsolni, hegeszteni mert a szervízben, ahol felemeltük, és alánéztünk, azt mondták, h az még járható út.
Tudom ajánlani a Horváth kipufogó-szervízt, Gyömrőn. Neten megtalálod.

köszönöm!

gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3325 Dátum: 2010.01.13 20:47:23 »
Köszi a képeket Gyöngyi.
corolla 1.6 HB terra 2004

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3326 Dátum: 2010.01.15 08:57:24 »
Az 1.8-as motor mellett szólhat még az is, hogy a bevezetést követő pár hónapon kívűl csak Sol felszereltséggel árulták, és ebben már Aut légkondi volt.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3327 Dátum: 2010.01.16 18:54:06 »
Ha fordulaton kifújná a 'szemetet' akkor miért jön vissza a jelenség?  :hmmmm::no:
Ez az említett turbó-mágnesszelep elszennyeződés éppenséggel megmagyarázná  :hmmmm: ...
Ha csak az nem? ::)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Morzsi_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3328 Dátum: 2010.01.17 23:07:10 »
Üzemanyagszűrőt mikor cseréltétek? És mikor lett a vizzsák leürítve (ha van ilyen szelepe a szűrőnek)?

Amennyiben üzemanyag miatti hibáról van szó, akkor a music Mester által említett prémium üzemanyag betakolása előtt öntsél a tankba 1-3 deci denaturált szeszt a tartályba. Ha ez a baj, meg fog szűnni, az üzemanyag elfogyásáig.

Úgy vélem azonban, hogy itt összetett hibáról van szó. Ha két évvel ezelőtt volt izzítógyertya csere én nem vennék rá mérget, hogy azok még jók egyáltalán, egy egyszerű mérést megér a dolog. Lehet, hogy az indítómotor kollektorai és/vagy bronzkeféi koszosak, vagy elkoptak és nincsen megfelelő kontakt. Érdemes az akku negatív testelését is ellenőrizni, megtisztítani, hajlamos az oxidációra.

Hali!
Az autó 3 és fél éve van nálunk. Ha jól emlékszem egyszer amikor megvettük, illetve utána a nálunk futott 60 ezer km után volt cserélve a szűrő. Lehet, hogy időszerű lenne (már nekem is eszembe jutott, hogy kellene).
Amikor tönkrementek az előző gyertyák, akkor már 5-6 fok körül is nehezen kapta el a dolgot, illetve jelzett a chek engine lámpa (és minden más is égett - olyan volt mint a karácsonyfa a műszerfal). Hogyan lehet kimérni egyébként?
A Dena nem árt a CR rendszernek?
Az aksi kb 1,5 hónapja volt cserélve mert megadta magát az előző. Akor tisztítottam a sarukat.
A szerelőmnke nem nagyon tetszett az ötlet, hogy nézzük meg az índítómotort, mert szerinte jó, mivel a leírt jelenség nem rendszeres. Illetve bármit cserélni kell, csak utángyártott cuccot tud bele rakni, mivel a Tojó csak komplett motort árul (200 K). Viszont ez a tisztítás dolog még nem jutott eszembe. Erre megpróbálom rávenni! :)
Szegény egyébként elég nagy stresznek van kitéve, mivel anno ő nézte át az autót, amikor megvettük és azért produkált már egy-két érdekes dolgot az autó, amire máshol is csak vakarták a fejüket. (Pl. lelazult az 5 fokozat a váltóban)

Úgy tűnik meg van a hiba. Valami az üzemanyag rendszernél szarakodik. Kipróbáltam, ha indítás előtt felpumpálom a naftát, akkor indul egyből. A szűrő még nem lett cserélve, bár mára ígérte a szerelő. Remélme ott van valami tőmítási gond. Ilyen esetben egyébként mit érdemes megnézni/cserélni? (Csak 0 fok alatt jelentkezik a dolog - minél hidegebb van, annál többet kell pumpálni)


Örömmel jelentem, úgy tűnik az üzemanyag szűrő csere megoldotta a problémát!  :clap:

Ellenben érdeklődöm, hogy a lendkerék lassú kimúlását milyen tünetek kísérik? :?:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3329 Dátum: 2010.01.19 19:23:42 »
Örömmel jelentem, úgy tűnik az üzemanyag szűrő csere megoldotta a problémát!  :clap:
Az általad írott előzmények ismeretében a javaslatom: szerelőváltás.
Rohadt nagy gáz, ha ilyen játékokra kényszerülsz egy 'Mekk Mester' miatt.
Ha nem ért hozzá, ne b*sztassa!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013