Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249907 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4920 Dátum: 2010.04.02 18:20:30 »
és az sem volt jó érzés amikor kimész egy IT céghez és az ottani srác ugyanazért a melóért 5szörös pénzt kap. hát ezért!

 Pl. Ausztriában ezért szabad kizárólag hivatalosan munkát vállani,ha kapsz persze,mert ott csak akkor adja ki a munkaügy az engedélyt,ha a munkaadó írásba adja,hogy ugyanannyiért alkalmaz mint egy osztrákot!(ellenőrzi a munkavállalói kamara)Ez azért van így,hogy a kapzsi vállakozó ne élhessen vissza a külföldiek olcsó alkalmazásával a helyi munkaerőpiac kárára! :nono:
Kizárólag így szabad  elvállalni,aki nem így vállal,az vessen magára és ne "cimmogjon"!(21 éve csinálom,tehát van rálátásom). :yes:
A feltételekről:bárhol igaz,hogy "penge"szakembernek kell lenni(rossz van ott is),jól kell tudni a nyelvet és akkor minden kapu nyitva áll.Messze toleránsabbak a külföldiekkel (másutt is szerintem)mint mi magyarok.Tanulhatnánk!Ha jó vagy abban amit csinálsz,még a helyieket is "lenyomod" pénzben is és megbecsülésben.Mi magyarok jók vagyunk,elhihetitek!
Egy példa:az első időkben rengeteg "szivatással járt"a tartózkodási eng.,jogosítvány átírás stb.intézése.Amikor meghallották,hogy magyar létemre akcentus nélkül beszéltem a nyelvüket,rögtön minden "elintéződött".(hozzá egy elismerő kommentárral:végre valaki aki tud a nyelvünkön és megérteti magát! :clap:
Jöttek hozzám,hogy szerezzek melót "mindegy,akár hullamosóit is",de kérdem:ha nem tudsz kommunikálni,hogyan boldogulsz egy akármilyen munkahelyen?(Jó a hullával nem,de a hozzátartozókkal,vagya kollégáiddal?) :tt2:

Ez van.

Teljesen igazad van. De amíg nem tapasztalja az ember a saját bőrén, addig csak hümmög. Én csak egy hétig voltam cseregyerek Bécsben, de pont elég volt, pedig én "burokban" voltam, igaz hótt egyedül, magyar maximum a Práterben volt, szóval, ha akartam valamit németül kellett megértetnem magamat. Az első két nap gyilkos volt, de korrektek voltak a társak és pénteken már a viccmesélés is ment oda vissza. Az biztos, hogy akcentus nélkül nem megy a nyelv, de a kommunikációval nem volt gondom. Azóta többször is voltak itt a sógoréktól, jól esett nekik, hogy legalább egy az itthoniak közül beszél a nyelvükön valamelyest, hozzáteszem nem vagyok tolmács-szinten, de ha nem beszélnek tájszólásban és hadarva, akkor azért elboldogul az ember. Én is voltam többször német nyelvterületen melóból kifolyólag, de mindenhol a jóindulatú segítséget éreztem és nem a lenézést: auslander...
Persze biztosan ilyen is van, de mivel tartósan nem laktam kint, így ezt nem tapasztaltam, de úgy vélem, hogyha valakin látják az akaratot és beilleszkedést hajlamot és még szakember is, akkor olyan nagyon nehéz dolga nincsen az embernek.  De lehet, hogy rosszul látom...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4921 Dátum: 2010.04.02 18:32:10 »
Én az első külföldi hosszabb látogatásomat az íreknék egy olyan sráccal töltöttem aki sekép sehang... yes, no, ok, beer szókinccsel rendelkezet....
Napról napra jobb lett és egyre kevesebbet kellett neki segíteni.. most már kinnt él tök egyedül....3éve :)

Szal ha valaki ki akar menni dolgozni és nem fosik...az meg tudja csinálni és baromi nagy élmény! Ha kell valakinek ilyen jellegű segítség akkor privi :)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4922 Dátum: 2010.04.02 18:58:26 »
Ha kell valakinek ilyen jellegű segítség akkor privi :)


Egesz pontosan milyen jellegu? Nem birok megmaradni a picsamon, szerintem nyaron huzok tovabb valamerre...
kisa
born to ride

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4923 Dátum: 2010.04.02 19:51:04 »
Egesz pontosan milyen jellegu? Nem birok megmaradni a picsamon, szerintem nyaron huzok tovabb valamerre...

Kontakt vagy valami ilyesmi...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4924 Dátum: 2010.04.02 19:53:33 »
Egesz pontosan milyen jellegu? Nem birok megmaradni a picsamon, szerintem nyaron huzok tovabb valamerre...

Kontakt vagy valami ilyesmi...

Cimbi! Esetleg PÜ????:whistling: :szemez: :hug: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4925 Dátum: 2010.04.02 20:42:04 »
Teljesen igazad van. De amíg nem tapasztalja az ember a saját bőrén, addig csak hümmög. Én csak egy hétig voltam cseregyerek Bécsben, de pont elég volt, pedig én "burokban" voltam, igaz hótt egyedül, magyar maximum a Práterben volt, szóval, ha akartam valamit németül kellett megértetnem magamat. Az első két nap gyilkos volt, de korrektek voltak a társak és pénteken már a viccmesélés is ment oda vissza. Az biztos, hogy akcentus nélkül nem megy a nyelv, de a kommunikációval nem volt gondom. Azóta többször is voltak itt a sógoréktól, jól esett nekik, hogy legalább egy az itthoniak közül beszél a nyelvükön valamelyest, hozzáteszem nem vagyok tolmács-szinten, de ha nem beszélnek tájszólásban és hadarva, akkor azért elboldogul az ember. Én is voltam többször német nyelvterületen melóból kifolyólag, de mindenhol a jóindulatú segítséget éreztem és nem a lenézést: auslander...
Persze biztosan ilyen is van, de mivel tartósan nem laktam kint, így ezt nem tapasztaltam, de úgy vélem, hogyha valakin látják az akaratot és beilleszkedést hajlamot és még szakember is, akkor olyan nagyon nehéz dolga nincsen az embernek.  De lehet, hogy rosszul látom...

De jól látod!
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.02 20:44:21 írta Palaczk »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4926 Dátum: 2010.04.03 02:59:33 »
Egesz pontosan milyen jellegu? Nem birok megmaradni a picsamon, szerintem nyaron huzok tovabb valamerre...

Kontakt vagy valami ilyesmi...


Nem vagy valami konkret tatam :)
Hol van kontaktod? Es milyen? kitchen porter, chef, barista, bartender, konnyu-es nehezgepkezeloi tapasztalattal birok, ezekre lehet epiteni, de a mosogatasbol igazabol eleg volt az a masfel-ket honap :flowers:
Kb. 5honap mulva lenne aktualis (adomentesseg miatt kb. annyit szerencses maradnom)
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4927 Dátum: 2010.04.03 09:35:41 »
A -_-om kivan. Ápr1én küldenek egy mailt, hogy túlléptem a "keretet" márciusra(!), pont még 31.én léptem túl, ezért korlátozzák netet, (nem egyszerűen, van, h egy oldallal fél percet baxaxik) felhívom őket, erre: jah igen, számlazárásig korlátozzák, ami 6.-a körül lesz. És mondom milyen alapon korlátoznak ebbe a hónapba +1hetet, ha az előző hónapban léptem túl :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: nem jött érdemleges válasz......

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4928 Dátum: 2010.04.03 09:51:11 »
nade ezek most kik? trékom?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4929 Dátum: 2010.04.03 14:03:56 »
csak rólad szól...

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4930 Dátum: 2010.04.03 15:16:05 »
Én is ebben a cipőben járok.Nem, ez a piros kukafone:)A trrémobil nem lelassítja, hanem kiszáméázza mint állat.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4931 Dátum: 2010.04.03 16:33:54 »
De az milyen hogy az előző hónap túllépését 1én du-tán közlik éééés még 1hétig bünti, hihetetlen.

1hétig ilyen oldschool xar betelefonálós netem van, mert az előző hónap utolsó napján pár megával túlléptem a összkeretet :censored:



Amúgy meg a heti 2-3 szeretünk és te vagy a legfontosabb sms helyett inkább küldhetnének egy olyat, hogy "határon" vagyok, aszem témobilnál pl. pont így van...

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4932 Dátum: 2010.04.03 17:25:37 »
De az milyen hogy az előző hónap túllépését 1én du-tán közlik éééés még 1hétig bünti, hihetetlen.

1hétig ilyen oldschool xar betelefonálós netem van, mert az előző hónap utolsó napján pár megával túlléptem a összkeretet :censored:



Amúgy meg a heti 2-3 szeretünk és te vagy a legfontosabb sms helyett inkább küldhetnének egy olyat, hogy "határon" vagyok, aszem témobilnál pl. pont így van...
De legalább itt nem kell fizetni, ha túlléped a keretet, "csak" belassul a net. A trémibil küldött üzenetet valóban, de kb. 3-4 órával az átlépés után.Addugra meg már megdobta a számlát kb. 1-2 ezer ft-al.Alig vártam már, hogy lejárjon a hűségem, és pápát is intettem nekik.A voda amúgy nem elsején zár, hanem úgy tudom 5.-én.Azért van ez.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4933 Dátum: 2010.04.05 11:51:08 »
1kép többet mond.......

Ezt a hétvégén vettük egy multiban, visszavittem, mondta nő hogy nem érti mi a probléma, (tudtam,  hogy velem van a baj :szemez:) mondom az a baj drágaság, hogy elő van szeletelve. :D (amúgy a csomagolás origi volt, de aztán néztem, simán bontható anélkül, hogy sérülne a gyári perforáció) mondja flegmán: akkor cserélje ki.

Kicseréltem, de most rutinos játékosként feltéptem még ott a hűtőpultnál, az jó volt. :winkiss:

Visszavittem, meg se akarta nézni a nő, de ragaszkodtam hozzá, mondja jól van-jól van, látom. (egy bocsánatot/elnézést akartam kiszenvedni, de nem sikerült)

Már fordultam, mentem el, kérdezi a másik, ezzel mi legyen? (az előszeletelt) Válasz: semmi baja, vigyétek vissza. :clap: :clap: :clap:

[a csatolmányt egy admin törölte]

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4934 Dátum: 2010.04.05 12:17:52 »
1kép többet mond.......

Ezt a hétvégén vettük egy multiban, visszavittem, mondta nő hogy nem érti mi a probléma, (tudtam,  hogy velem van a baj :szemez:) mondom az a baj drágaság, hogy elő van szeletelve. :D (amúgy a csomagolás origi volt, de aztán néztem, simán bontható anélkül, hogy sérülne a gyári perforáció) mondja flegmán: akkor cserélje ki.

Kicseréltem, de most rutinos játékosként feltéptem még ott a hűtőpultnál, az jó volt. :winkiss:

Visszavittem, meg se akarta nézni a nő, de ragaszkodtam hozzá, mondja jól van-jól van, látom. (egy bocsánatot/elnézést akartam kiszenvedni, de nem sikerült)

Már fordultam, mentem el, kérdezi a másik, ezzel mi legyen? (az előszeletelt) Válasz: semmi baja, vigyétek vissza. :clap: :clap: :clap:
Előszeletelt fagyiii????Mik vannak?
99' Avensis 1.6 4A-FE