Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249957 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2685 Dátum: 2009.03.28 16:34:19 »
Ehem. De ha egy bizonyos csoportra (autók esetében: márkára) a többinél nagyobb arányban jellemzőek a hibák, akkor azért az már jelent valamit, ugye? Ha az egyikből 3 % romlik el, a másikból meg 13 %, az azért nem mindegy - nem? Attól függetlenül, hogy szép és jó, hogy 87 % nem romlik el.
persze. De oda akartam kilyukadni, hogy az autók esetében képes(ek) vagy(tok) általánosítva gondolkodni, a közbiztonságnál meg nem. Attól, hogy valakivel fényes nappal valami történt, még nem lehet kijelenteni, hogy a közbiztonság, mint egy egész országra kivetített gyűjtőfogalom, milyen, mert ez egy kevés példán alapuló szubjektív ítélet, aminek nincs köze a tényleges valósághoz, csak a te pillanatnyi hangulatodhoz.
Hogy még egy részben idevágó, következésképpen sánta analógiát mondjak - szigorúan politikamentesen - : mindenütt csak panaszt hallani, milyen rosszul élünk, mindennek felmegy az ára, etc. Ehhez képest tavaly több gyerek született, mint tavalyelőtt, márpedig ha valami jól (értsd: manipulációmentesen) mutatja a közhangulatot, az a gyermekvállalási kedv, amikor valaki gyereket vállal, akkor felméri, hogy el tudja-e tartani, fel tudja-e nevelni, vagy nem. (Tudom, hogy vannak nem tervezett gyerekek, de ezek aránya igen kicsi, így nincsenek kihatással a végső számokra.) A kettő ellentétben áll egymással, és én hajlamos vagyok a számoknak hinni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2686 Dátum: 2009.03.28 16:35:39 »
Jól tették. Amúgy nem csak egymás előzését tiltották meg nekik: hanem úgy általában az előzést.
Nyilván, de az esetek 95%-ban az előzött jármű egy másik kamion - ami ráadásul 4-5x olyan hosszú, mint egy átlagos szgk.
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2687 Dátum: 2009.03.28 16:37:13 »
Erről jut eszembe, tegnap a 47-en békésen közlekedek óra szerint 110el, és rámelőzött egy román munkásbusz (45személyes forma, rendes-nagy busz).
Jöttek szembe, ez villogott, de aztán elgyorsítottam, hogy biztonságosan be tudjon sorolni mögém...  :devil:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2688 Dátum: 2009.03.28 17:12:07 »
De oda akartam kilyukadni, hogy az autók esetében képes(ek) vagy(tok) általánosítva gondolkodni, a közbiztonságnál meg nem. Attól, hogy valakivel fényes nappal valami történt, még nem lehet kijelenteni, hogy a közbiztonság, mint egy egész országra kivetített gyűjtőfogalom, milyen, mert ez egy kevés példán alapuló szubjektív ítélet, aminek nincs köze a tényleges valósághoz, csak a te pillanatnyi hangulatodhoz.
Hogy még egy részben idevágó, következésképpen sánta analógiát mondjak - szigorúan politikamentesen - : mindenütt csak panaszt hallani, milyen rosszul élünk, mindennek felmegy az ára, etc. Ehhez képest tavaly több gyerek született, mint tavalyelőtt, márpedig ha valami jól (értsd: manipulációmentesen) mutatja a közhangulatot, az a gyermekvállalási kedv, amikor valaki gyereket vállal, akkor felméri, hogy el tudja-e tartani, fel tudja-e nevelni, vagy nem. (Tudom, hogy vannak nem tervezett gyerekek, de ezek aránya igen kicsi, így nincsenek kihatással a végső számokra.) A kettő ellentétben áll egymással, és én hajlamos vagyok a számoknak hinni.

Akkor visszakérdezek: szerinted ma Magyarországon jónak mondható a közbiztonság? Európai mércével mérve?

A másik részére (a gyerekvállalásra) inkább privátban válaszolok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
!Teljesen OFF
« Válasz #2689 Dátum: 2009.03.28 17:15:58 »
Jól tették. Amúgy nem csak egymás előzését tiltották meg nekik: hanem úgy általában az előzést.

Ez akkor tud igazán kellemes lenni, ha a szerencsétlen sofőr időre menne (és próbálná tartani a tempót), de pl valaki éppen azt gondolja, hogy neki bőven elég a pályán a 65 km/h. Most akkor e mögött kell majd slattyogniuk szerencsétleneknek X km-en keresztül vagy bízni a csodában, hogy a következő kijáratnál letérnek a pályáról?  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2690 Dátum: 2009.03.28 17:23:05 »
Jól tették. Amúgy nem csak egymás előzését tiltották meg nekik: hanem úgy általában az előzést.

Ez akkor tud igazán kellemes lenni, ha a szerencsétlen sofőr időre menne (és próbálná tartani a tempót), de pl valaki éppen azt gondolja, hogy neki bőven elég a pályán a 65 km/h. Most akkor e mögött kell majd slattyogniuk szerencsétleneknek X km-en keresztül vagy bízni a csodában, hogy a következő kijáratnál letérnek a pályáról?  :whistling:

Pályán 65 kmh? Ilyen azért nem sok van. Az előzés-tiltott szakaszok pedig jellemzően a legforgalmasabb autópálya-részek, ahol ez tényleg indokolt. A kamionos még mindig megteheti, hogy ha belebotlik valakibe, aki 65-el megy, akkor lekürtöli-refizi a francba. Nem hiszem, hogy akadna olyan elvetemült, aki sokáig ellen tudna állni annak, hogy mögötte másfél méterrel ott villogtat és bőgeti a kürtjeit a kamion.

Legeslegrosszabb esetben pedig a kamionos még mindig megkockáztathatja az illegális előzést, ha nagyon muszáj.

De a kib...ott elefántversenynek (előzés perceken át, 2-3 kmh sebességkülönbséggel) tényleg véget kellett vetni a forgalmas szakaszokon. Ezt egyébként a fuvarozók szakszervezetének (vagy minek) a szóvivője (vagy micsodája) sem vitatta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2691 Dátum: 2009.03.28 17:31:22 »
Miskolcon 2 óránként történik hasonló. Amit leírtál tipikusan egy adott rétegre jellemző garázdaság. Ha lett volna nála telefon, ipd, mp3 valszeg azt elvették volna, de képesek akár 200 ft-ért is erre logikát nem kell bennük keresni mert nincs. Sok rendőr kéne. Ezek a támadók valószínű "svédek" voltak. Be kell menni egy fegyverboltba venni egy gázpisztolyt, azzal bemenni a helyi rendőrkapitányságra befizetni a 2000 ft-os engedélyeztetési illetéket és ha nem vagy büntetett előéletű és magyar állampolgár vagy ,akkor 2 hét múlva kapod a gázfegyverhez az utcai viselési engedélyt. Ezután ruha alá rejtve hivatalosan jogosult vagy a viselésére.

És ha ilyen helyzetbe kerülsz elég elővenni, már a annak is erős a pszihikai hatása mivel a gázpisztolyt az igazitől még egy szakértőnek is nehéz megkülümböztetni 2-3 méterről.
Viszont minden egyéb normális helyzetben TILOS elővenni és mutogatni ! Erre ügyelni kell.

Ha elveszik a cuccost, az  minden csak nem garázdaság, sokkal inkább rablás....
És marha okos tanács a gázpisztoly is. Előveszed, aztán mégsem ijednek meg, el is veszik, és simán "lelőnek" vele. Nagy kaland.  :no:

Sajnos az ilyen szitukra igazán jó megoldás nincsen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2692 Dátum: 2009.03.28 17:49:49 »
És marha okos tanács a gázpisztoly is. Előveszed, aztán mégsem ijednek meg, el is veszik, és simán "lelőnek" vele. Nagy kaland.  :no:

Sajnos az ilyen szitukra igazán jó megoldás nincsen.

Dehogynem: egy igazi pisztoly  :devil: ... (Jó, jó, tudom.)

A gázpisztollyal kapcsolatosan nekem más aggályom is van: előveszem, erre a másik fél elővesz egy igazit, és lelő  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2693 Dátum: 2009.03.28 19:25:10 »
Ehhez képest tavaly több gyerek született, mint tavalyelőtt, márpedig ha valami jól (értsd: manipulációmentesen) mutatja a közhangulatot, az a gyermekvállalási kedv, amikor valaki gyereket vállal, akkor felméri, hogy el tudja-e tartani, fel tudja-e nevelni, vagy nem. (Tudom, hogy vannak nem tervezett gyerekek, de ezek aránya igen kicsi, így nincsenek kihatással a végső számokra.) A kettő ellentétben áll egymással, és én hajlamos vagyok a számoknak hinni.
Szerintem meg a több gyereket vállalás egyértelműen a pesszimista hangulat fokmérője: az emberek felmérik, hogy idős korukra nem tudnak majd megállni a saját lábukon, így nemzenek utódot, hogy legyen aki ellássa őket...  :whistling: :tt2: :tt2: :tt2:
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2694 Dátum: 2009.03.28 19:27:34 »
Ehhez képest tavaly több gyerek született, mint tavalyelőtt, márpedig ha valami jól (értsd: manipulációmentesen) mutatja a közhangulatot, az a gyermekvállalási kedv, amikor valaki gyereket vállal, akkor felméri, hogy el tudja-e tartani, fel tudja-e nevelni, vagy nem. (Tudom, hogy vannak nem tervezett gyerekek, de ezek aránya igen kicsi, így nincsenek kihatással a végső számokra.) A kettő ellentétben áll egymással, és én hajlamos vagyok a számoknak hinni.
Szerintem meg a több gyereket vállalás egyértelműen a pesszimista hangulat fokmérője: az emberek felmérik, hogy idős korukra nem tudnak majd megállni a saját lábukon, így nemzenek utódot, hogy legyen aki ellássa őket...  :whistling: :tt2: :tt2: :tt2:

Persze, hogy több gyerek született. Csak azt kell megnézni, hogy mely társadalmi rétegben. De innentől kezdve erősen OFF még itt is.  :censored:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2695 Dátum: 2009.03.28 19:42:37 »
Na, érdekelne a magyarázatot, hogy miért  :hmmmm: ... Sztem a mai modern autóknak (értem ezalatt kábé az utóbbi másfél évtized gyakorlatilag összes típusát) ez a tempó kevés. Ha én dönthetném el, 150 lenne a limit. És lenne differenciálás: nappal, száraz úton 150; sötétben 130; vizes úton nappal 130, sötétben 110.

Nem légből kaptam amúgy ezt az értéket: azokban az országokban, amelyekben fontolgatják a limit emelését (így hirtelen Ausztria és Szlovákia ugrik be, vagy talán a csehek is?), 150 van megcélozva.

Egyébként a szabályozás egyáltalán nem egységes: Európában a norvégiai horrorisztikus 90 kmh-tól kezdve van 100-as, 110-es, 112-es (70 mph, UK), 120-as meg ugye 130-as limit is - nomeg a németek.

Arra gondoltam, hogy a 120-ról 130-ra emelést is valakik döntötték el, és elvileg nem lehet légbőlkapott. Egyébként én inkább balesetkockázati szempontból közelíteném meg a kérdést (és nem aszerint, hogy mondjuk egy 1.2-es Fabia, vagy 1.0 Yaris mit bír kényelmesen). Vagyis ha azt látom, hogy pl. 150-nél sokkal súlyosabbak lesznek a balesetek, akkor nem emelném meg a limitet. Meg azért az sem mindegy, hogy mennyi a sebességkülönbség a lassabb járművekhez képest. A minimum ugye 60km/h, a nagyobb jószágok, lakókocsisok meg jellemzően 90-100 között kóricálnak. Nehéz kérdés, szerencsére nem nekem kell foglalkoznom vele. :) Egyébként számomra "tökéletes" a 130.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2696 Dátum: 2009.03.28 19:46:18 »
Egy gyerekkel tudom támogatni music statisztikáját. :)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2697 Dátum: 2009.03.28 20:18:34 »
És marha okos tanács a gázpisztoly is. Előveszed, aztán mégsem ijednek meg, el is veszik, és simán "lelőnek" vele. Nagy kaland.  :no:

Van egy rosszabb verzió is: előkapod, azt rádfognak egy igazit, na akkor kezdhetsz erősen imádkozni :surrender:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2698 Dátum: 2009.03.28 20:19:54 »
A gázpisztollyal kapcsolatosan nekem más aggályom is van: előveszem, erre a másik fél elővesz egy igazit, és lelő  ::) ...

upsz
bocsesz, így olvasok vissza :flowers:

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2699 Dátum: 2009.03.28 22:20:54 »
Á, akkor nem pont 90-el kell menni, hanem annyival, hogy a kamionok ne előzzenek meg. De ez itt van valahol: tényleges 90-95 környékén.
nem biztos,h ilyen módon minimalizálod a kockázatot. :ph34r:
igen, lehet,h azon a sebességen érhet a legkisebb valószínűséggel baleset, de érhet baleset.
veszélyes üzem ez 130-nál és 90-nél is. ha durván komoly baj van, néha csak a szerencsén, őrangyalon, jóistenen (mindenki a szemlélete szerintit karikázza be) múlik.