Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764848 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11130 Dátum: 2016.05.30 06:05:14 »
Ne foglalkozz vele. A Kedves Fórumtárs szereti osztani az észt. Múltkor Ő sem egyértelműen kérdezgetett vissza aztán amikor meg részletesen leírtam Neki nem is reagált rá semmit. No nem is ez a lényeg hanem az, hogy a szelepfedél tömítésed könnyezi kicsit a motorolajat. A megoldás: vagy leszeded és a meglévőt pasztázva visszarakod, vagy korrekt megoldásként új tömítést veszel és azzal rakod össze.

A kiemeléssel egyértelműsítettem, hogy miről kérdeztelek nem visszakérdeztem mint tennmagad! Mivel pedig "megmagyaráztad" hogy a szénkefe hogyan "lényegül át feszültség szabályozóvá", azért nem válaszoltam mert nem volt értelme.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.30 06:10:15 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11131 Dátum: 2016.05.30 08:48:28 »
Nekem anno (ezek szerint) a kisebbiket kellett cserélni, mert 200 körüli összegre emlékeztem. Azt mondták, hogy a leömlőben van, és azt cserélték.
Igen, az! Az az olcsóbb.  ;) Bár, éppen nemrég nyitották itt fel a szemem, hogy a T25 1,8-asában csak 1-1db lambda van, míg az enyémben 2db szabályzó (ezek a leömlőben vannak) és 1db kontroll szonda van (utóbbi a hátsó, nagyobb katalizátor mögött.
Azt gondoltam, hogy a T22 és T25 1,8 vvt-i között csak az elektronikus gázpedál a különbség, de nem, több apróságban is eltérnek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kristonka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11132 Dátum: 2016.05.30 10:27:52 »
Ne foglalkozz vele. A Kedves Fórumtárs szereti osztani az észt. Múltkor Ő sem egyértelműen kérdezgetett vissza aztán amikor meg részletesen leírtam Neki nem is reagált rá semmit. No nem is ez a lényeg hanem az, hogy a szelepfedél tömítésed könnyezi kicsit a motorolajat. A megoldás: vagy leszeded és a meglévőt pasztázva visszarakod, vagy korrekt megoldásként új tömítést veszel és azzal rakod össze.
Köszönöm az információt!

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11133 Dátum: 2016.05.30 11:00:45 »
Kristonka! A képeid és a kérdésed elsőre is világos volt (nekem), ne foglalkozz különösebben a nem érdemi válaszokkal, ez az oldal is elmegy néha bulvárosba. Szóval, az olajsár: mint mondod nemrég vetted észre, kérdés, hogy azóta ez  a folt matt, vagy fényes? Ha matt, akkor kis szivárgás van, amit kis mennyiségű por is befed. Ha fényes, akkor lényeges olaj utánpótlása van  a felületnek. Ilyenkor javasolt alaposan utána nézni az okoknak. Első körben le kéne fémtisztára törölni  a foltokat, esetleg az útban lévő vagy a foltot takaró elemek elmozdításával. Utána be kell szórni a gyanús felületeket mezei púderrel, hintőporral és ezután rendszeresen ellenőrizni, hogy milyen irányból kezd a púderes felület elszíneződni. Ha tömítés problémára utaló jel van, szerintem nem kenegess, hanem cseréld a tömítést, az  a korrekt. Üdv.
Avensis 1.8 / 2007

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11134 Dátum: 2016.05.30 11:17:05 »
Ez így korrekt. A púdert még nem hallottam, de éppenséggel működhet. A tisztításhoz venni kell egy flakon Brigéciol-t és szórófejes flakonba töltve ráfújni a blokkra, majd letörölni az olajat.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kristonka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11135 Dátum: 2016.05.30 14:42:34 »
Ez így korrekt. A púdert még nem hallottam, de éppenséggel működhet. A tisztításhoz venni kell egy flakon Brigéciol-t és szórófejes flakonba töltve ráfújni a blokkra, majd letörölni az olajat.  ;)
Az a baj hogy az első részen ahol mutattam, olyan bent van stb, hogy odaférni ronggyal nem tudok....van itthon féktisztítóm, esetleg azzal ha oda beveretek???-Vagy az önmagában nem hozza le olyan tisztára?Köszi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11136 Dátum: 2016.05.30 15:15:21 »
Az a baj hogy az első részen ahol mutattam, olyan bent van stb, hogy odaférni ronggyal nem tudok....van itthon féktisztítóm, esetleg azzal ha oda beveretek???-Vagy az önmagában nem hozza le olyan tisztára?Köszi
A Brigéciol-t (kellően hígítva) bárhová be tudod fújni. Elég hozzá egy már nem használt Clin-es flakon, biztos van otthon vmi ilyesmi. Ha alaposan fújkálod vele, vékony olajpár esetén törlés nélkül is lehozza a szutykot. Arra figyelj, hogy az elektronikus csatlakozókat kerüld a permettel. Jobb félni, mint megijedni...  ::) ;)
A képeket nézegetve, én sem aggódnék ennyin. Nem új az autód, akár már 4-5 évesen is megjelenhet ilyesmi az autók motorján. Különösebb problémára nem utal, de azért figyelgetni nem árt, mert, ha látványosan növekszik az olajos felület, akkor valóban tömítést kell cserélni. De ezt majd az idő megmondja, hogy mikor...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11137 Dátum: 2016.05.30 21:14:02 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11138 Dátum: 2016.05.30 21:17:48 »
Most már tudom, hogy kinek a kérdéseire felesleges időt pazarolni...

Jogosan spórolhatsz időt a helyes fogalmazásra...
A lazaság a rigaláncnak sem volt erénye.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.30 21:19:48 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11139 Dátum: 2016.05.30 21:58:19 »
Jogosan spórolhatsz időt a helyes fogalmazásra...
A lazaság a rigaláncnak sem volt erénye.

Remélem nem ért senkit anyagi kár a pongyola fogalmazásom miatt. Nem kívánom itt tovább rontani a levegőt a felesleges OFF-olással.

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11140 Dátum: 2016.06.01 11:54:38 »
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Hátha érdekel valakit, leírom eddig mire jutottunk a lehörgő gyenge autóval.
Helyben találtam végül értelmes szerelőt (egyébként itt emlegette valaki már őt, név nélkül. Toyotája van neki is, illetve reletív sokat szerelget, van némi tapasztalata.)
De a lényeg.
A leömlőben levő egyik katalizátor esett atomjaira, gyapotostól kerámiástól hátracsúszott és teljesen eltömítette a kipufogómat.
A kipufogón gyakorlatilag nulla nyomással jött az anyag, inkább gőzölt, az autót meg tisztességes füstfelhő lengte körül mire eljutottam hozzá. (Megkérdezteék, ugye nem akarok felrobbanni, mert füstöl az autó. Ááááá, mondom, észre se vettem.....
Ezt kipucolva az autó megy. Igaz, még rángat és hibáim is vannak. Azaz egyszer villant fel a hiba, de kiolvasva a következőket jelezte:
P0302 (2. henger gyújtás hiba) - gyanítom, rendesen kokszos a rendszer, hiszen a kipugogógáz gyakorlatilag semennyire nem tudott távozni.
P0175 Bank 2 (Rendszer túl gazdag - ez sok dolog lehet...)
P0420 Bank 1 (Katalizátor hatásfoka alacsony) - ez nem csoda, tekintve, hogy az egyik hiányzik...
Mindenhogy kell egy katalizátort cserélnem, mert a 2 szenzort rendesen megkeverheti így a rendszer, illetve kap egy olaj / egyéb cserét az autó, gyertyacserék mellett. Remélem, javul majd.
Per pillanat be-becsörög (persze, még nincs kész), kihagy, tuti tele van koksszal, mocsokkal, olajjal az egész.

Mindenesetre nesze neked autószerelő mester szép csillivilli járólapos műhellyel, vizsgaállomással.
Sajnos nem fotóztam amikor felemeltük a kocsit, ideges voltam nem kicsit. Az új szerelő szemei kidülledtek, azt mondta ilyet még nem látott, amit az előző művelt. Tanulságos és drága műszaki volt....  :censored: És még nincs vége.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11141 Dátum: 2016.06.01 13:12:33 »
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Hátha érdekel valakit, leírom eddig mire jutottunk a lehörgő gyenge autóval.
Helyben találtam végül értelmes szerelőt (egyébként itt emlegette valaki már őt, név nélkül. Toyotája van neki is, illetve reletív sokat szerelget, van némi tapasztalata.)
De a lényeg.
A leömlőben levő egyik katalizátor esett atomjaira, gyapotostól kerámiástól hátracsúszott és teljesen eltömítette a kipufogómat.
A kipufogón gyakorlatilag nulla nyomással jött az anyag, inkább gőzölt, az autót meg tisztességes füstfelhő lengte körül mire eljutottam hozzá. (Megkérdezteék, ugye nem akarok felrobbanni, mert füstöl az autó. Ááááá, mondom, észre se vettem.....
Ezt kipucolva az autó megy. Igaz, még rángat és hibáim is vannak. Azaz egyszer villant fel a hiba, de kiolvasva a következőket jelezte:
P0302 (2. henger gyújtás hiba) - gyanítom, rendesen kokszos a rendszer, hiszen a kipugogógáz gyakorlatilag semennyire nem tudott távozni.
P0175 Bank 2 (Rendszer túl gazdag - ez sok dolog lehet...)
P0420 Bank 1 (Katalizátor hatásfoka alacsony) - ez nem csoda, tekintve, hogy az egyik hiányzik...
Mindenhogy kell egy katalizátort cserélnem, mert a 2 szenzort rendesen megkeverheti így a rendszer, illetve kap egy olaj / egyéb cserét az autó, gyertyacserék mellett. Remélem, javul majd.
Per pillanat be-becsörög (persze, még nincs kész), kihagy, tuti tele van koksszal, mocsokkal, olajjal az egész.

Mindenesetre nesze neked autószerelő mester szép csillivilli járólapos műhellyel, vizsgaállomással.
Sajnos nem fotóztam amikor felemeltük a kocsit, ideges voltam nem kicsit. Az új szerelő szemei kidülledtek, azt mondta ilyet még nem látott, amit az előző művelt. Tanulságos és drága műszaki volt....  :censored: És még nincs vége.
Nem semmi. Kitartást, köszi, hogy megosztottad. Majd mesélj a fejleményekről.

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11142 Dátum: 2016.06.01 18:28:23 »
Fejlemény...  :no:
Az autó motorja jó eséllyel kuka.
Teszt alapján ~1,5l /50 km olajfogyasztásom van.
A szerelő szerint - mivel nyomás volt, kimenni nem tudott a füst, nagy eséllyel ez a kerámiaporos gáz visszatorlódott a hengerekbe, ez pedig rendet is rakott bent.
Nem 100%, de elég valószínű. Pont a két középső hengerhez tartozó baloldali katalizátor esett szét. Full olajos a 2 középső henger (pár napos, új) gyertyája. Az autó füstöl, extrém mértékű lett az olajfogyasztás.
Nem biztos, hogy megéri javítani. Szét kellene persze szedni a motort a pontos diagnózishoz, de őszintén szólva, hogy fizessek pusztán azért, hogy szét legyen szedve, aztán összerakva, nem épp kifizetődő.
Ha a kerámiapor rendet rakott bent, valószínűleg menthetetlen.

A probléma, hogy sejtjük az igazságot, meg, hogy miért történt, csak gyakorlatilag bizonyíthatatlan.  :censored:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11143 Dátum: 2016.06.01 18:56:24 »
Fejlemény...  :no:
Az autó motorja jó eséllyel kuka.
Teszt alapján ~1,5l /50 km olajfogyasztásom van.
A szerelő szerint - mivel nyomás volt, kimenni nem tudott a füst, nagy eséllyel ez a kerámiaporos gáz visszatorlódott a hengerekbe, ez pedig rendet is rakott bent.
Nem 100%, de elég valószínű. Pont a két középső hengerhez tartozó baloldali katalizátor esett szét. Full olajos a 2 középső henger (pár napos, új) gyertyája. Az autó füstöl, extrém mértékű lett az olajfogyasztás.
Nem biztos, hogy megéri javítani. Szét kellene persze szedni a motort a pontos diagnózishoz, de őszintén szólva, hogy fizessek pusztán azért, hogy szét legyen szedve, aztán összerakva, nem épp kifizetődő.
Ha a kerámiapor rendet rakott bent, valószínűleg menthetetlen.

A probléma, hogy sejtjük az igazságot, meg, hogy miért történt, csak gyakorlatilag bizonyíthatatlan.  :censored:
Előző szervízből próbálj meg számlát és munkalapot szerezni.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11144 Dátum: 2016.06.01 20:00:59 »
Szia MaciWorks!

Én is sajnálom, hogy így jártál...
Én azért nem biztos, hogy azonnal motort cserélnék ... Legalább a hengerfejet le lehetne venni, abból már látszódik, ha kopottak a hengerek. Egyéb dolgok -szükség esetén- cserélhetők(gyűrűk, dugattyúk). Szelepek becsiszolhatók. Persze a kokszot ki kell takarítani. :hmmmm:
És a motor cserének is van költsége (motor ára, munkadíj, esetleges javítás...)
A legfontosabb, hogy normális szerelő csinálja... :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.