Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3879512 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zulu0121

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11010 Dátum: 2016.05.16 09:57:14 »
Meg kellene mérni a töltő feszültséget egy multiméterrel 13-14,5 V között kéne lennie folyamatosan, ha ez nem áll akkor valószínűleg elkopott a generátor feszültségszabályozó szénkefe, vagy maga a szabályozó hibásodott meg, vagy a generátor kábele lelazult. Valószínűleg BOSCH típusú 90 amperos generátorral szerelt az autód, azoknál nem jellemző a diódahíd hiba inkább az előbbiek. Mennyi km-t futott a vas? Megbontás előtt érdemes az előbbiek ellenőrzése.

Holnap utánajárok. Óra szerint 270.000 km. Köszi a segítséget!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11011 Dátum: 2016.05.16 14:09:01 »
Nem kell levenni egyik motortartóbakot sem, sőt nem kell megemelni a motort sem. Egy jóféle pajszer a te barátod. Én konkrétan egy 2 tonnás "krokodil" emelő karjával feszítettem be a motortartó bakhoz és azzal nyomtam el a motort a váznyúlványtól. Így épp kifért a hosszú csavar. Természetesen a menetirány szerinti jobb oldali váznyúlványon lévő (a csatolt képed jobb alsó sarkában látható) motortartó baknál kell feszíteni belülre, és a bak belső részébe kell tenni a pajszert, hogy a fényezett nyúlvány részek ne deformálódjanak.
Kompletten cseréled a kart, vagy csak a hidraulikus feszítőt cseréled? Ha kibontod, és csak a feszítő patront cseréled érdemes a karon lévő görgőt is lecsekkolni szükség szerint cserélni, valamint a feszítő kar tengelyének csapágyazását is érdemes kitisztítani és újrakenni.
Ma rápróbáltam,de nem mertem tovább feszíteni,mint ameddig,mert úgy nézett ki,hogy elszakad a bak gumija.
A kart viszont odaadom szívesen,ha egyszer túl leszek a cserén... :lol:

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11012 Dátum: 2016.05.16 15:22:29 »
Ha gondolod segítek a cserében amennyiben dél Buda, valamint Érd környéke a közeledbe esik. Sőt holnap délelőtt előfordulok Budaőrsön az Ikea Decathlon parkolójában is.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11013 Dátum: 2016.05.16 16:01:16 »
Meg kellene mérni a töltő feszültséget egy multiméterrel 13-14,5 V között kéne lennie folyamatosan, ha ez nem áll akkor valószínűleg elkopott a generátor feszültségszabályozó szénkefe, vagy maga a szabályozó hibásodott meg, vagy a generátor kábele lelazult. Valószínűleg BOSCH típusú 90 amperos generátorral szerelt az autód, azoknál nem jellemző a diódahíd hiba inkább az előbbiek. Mennyi km-t futott a vas? Megbontás előtt érdemes az előbbiek ellenőrzése.
:eek: :eek: :eek:
Erről írnál kicsit bővebben?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11014 Dátum: 2016.05.16 19:52:55 »
Ha gondolod segítek a cserében amennyiben dél Buda, valamint Érd környéke a közeledbe esik. Sőt holnap délelőtt előfordulok Budaőrsön az Ikea Decathlon parkolójában is.

Köszi,de messze vagyok.Konkrétan Jánoshalma és Baja és környékük.  :winkiss:

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11015 Dátum: 2016.05.16 21:43:43 »
:eek: :eek: :eek:
Erről írnál kicsit bővebben?
Mire vagy kíváncsi?

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11016 Dátum: 2016.05.16 21:48:37 »
Köszi,de messze vagyok.Konkrétan Jánoshalma és Baja és környékük.  :winkiss:

Ajjaj az nem az "én környékem" Nem kell parázni, feszítsd nyugodtan a motortartó bakot elég sokat enged ahhoz, hogy kiférjen a csavar. Valóban csak 1-2 menet fogja.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11017 Dátum: 2016.05.17 05:56:54 »
Mire vagy kíváncsi?

Az Tőled idézett részben kiemelt tartalomra.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11018 Dátum: 2016.05.17 07:49:02 »
Sziasztok,
nagy segítséget szeretnék Tőletek kérni: beázik a bal hátsó lámpám, áll benne a víz, aztán meg párásodik. 2006-os T25 kombi. Mit lehet, lehet-e tenni valamit ez ellen? Olvastam már itt, hogy nem vagyok vele egyedül. Sikerült valakinek orvosolni a hibát? Hol juthat be a víz? A búracsere megoldás lehet? Vagy tömítéscsere is elég?
Illetve jelenthet-e gondot ebben az állapotban (nyilván ha eléri az izzót, akkor annak annyi, de nem okoz zárlatot)?
Köszi,
Gergő

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11019 Dátum: 2016.05.17 10:42:49 »
Sziasztok,
nagy segítséget szeretnék Tőletek kérni: beázik a bal hátsó lámpám, áll benne a víz, aztán meg párásodik. 2006-os T25 kombi. Mit lehet, lehet-e tenni valamit ez ellen? Olvastam már itt, hogy nem vagyok vele egyedül. Sikerült valakinek orvosolni a hibát? Hol juthat be a víz? A búracsere megoldás lehet? Vagy tömítéscsere is elég?
Illetve jelenthet-e gondot ebben az állapotban (nyilván ha eléri az izzót, akkor annak annyi, de nem okoz zárlatot)?
Köszi,
Gergő
Hali. Volt hasonló gondom, ugyan nem a jelenlegi autómnál, hanem Opel astránál. Ott tömítés lett cserélve, opel szervizben.Utána a probléma megoldódott.Én javasolnám egy Toyota szerviz felkeresését.Nekem ez akkor(2012) egy par ezres tétel volt csak...

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11020 Dátum: 2016.05.17 12:13:35 »
Hali. Volt hasonló gondom, ugyan nem a jelenlegi autómnál, hanem Opel astránál. Ott tömítés lett cserélve, opel szervizben.Utána a probléma megoldódott.Én javasolnám egy Toyota szerviz felkeresését.Nekem ez akkor(2012) egy par ezres tétel volt csak...

Köszönöm a választ, én is ez felé hajlok, szakszervizben remélhetőleg orvosolják. :)

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11021 Dátum: 2016.05.17 14:15:04 »
Köszönöm a választ, én is ez felé hajlok, szakszervizben remélhetőleg orvosolják. :)
Lehet sokan a "szakszervíz" ellen vannak, és inkabb mezei szerelőhöz viszik, vagy maguk próbálkoznak meg vele(mivel olcsobban kijönne) de..Nem olyan rég a jobb hátsó kiégett a toyotában.Mivel sosem cseréltem még benne, nekiláttam, de nem nagyon boldogultam, feszegetni nem szerettem volna.Közelben elvittem az egyik szerelő műhelybe, és igencsak nem tudta kiszedni a srác, én szoltam rá, bocsi, hagyjuk,nem szeretném ha szanaszét csesznének ott vmit. Begurultam Toyotaba Miskolcra, 5p alatt ki volt cserélve. Szval ahol napi szinten hasonló dolgokat csinálnak más a helyzet...Emiatt javasoltam!

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11022 Dátum: 2016.05.17 15:31:35 »
:eek: :eek: :eek:
Erről írnál kicsit bővebben?

Rendben! bár nem tudom mennyire érdekelheti a "Nagyérdeműt" az elmélet. A közúti gépjárművek többségében a villamos energia igény kielégítésére 3 fázisú körmös pólusú generátorokat alkalmaznak, melyek fogórész tekercsére a gerjesztő áramot ú.n csúszógyűrűkön futó szénkeféken keresztül vezetik. A generátor egyik  kopó alkatrésze a csúszógyűrű, valamint a szénkefe. A generátor forgása közben a szénkefe, valamint kisebb mértékben de a csúszógyűrű is folyamatos koptató hatásnak van kitéve. Ezért előbb-utóbb a szénkefe annyira elkopik, hogy már nem éri el a csúszógyűrűt, s így a forgórész gerjesztése megszűnik. A mai gépkocsik generátorainak többségében a szénkefe egy megbonthatatlan egységet képez a feszültség szabályozóval, ezért költségesebb a generátor javítása, mivel csak drágábban a komplett szabályozó cseréjével lehet a javítást elvégezni. 
Az esetünknél maradva csatolok linket a BOSCH típusú generátor feszültségszabályozójához, és külön a kefékhez is.

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2004/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/generator-alkatresz

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2004/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-
alkatreszek/generator-alkatresz

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11023 Dátum: 2016.05.17 18:09:27 »
Tudna valaki segíteni, hogy az ajtóról,hogyan lehetne vízkövet eltüntetni? Link a képről, hogy egyértelmű legyen!-http://kepfeltoltes.hu/view/160517/Ave_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11024 Dátum: 2016.05.17 18:29:52 »
Ecet + rongy?