Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2357300 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8640 Dátum: 2012.11.27 17:57:49 »
Adott egy őzzel való találkozásból származó repedés az első lökhárítón (kép mellékelve).
Az új lökős kilencven körül lenne, pont a Casco önrész alatt, úgyhogy ez nem opció. Hegesztve plusz újrafényezve (márkaszervizben garanciával) negyven. Szerintetek érdemes emiatt a szerintem alig látható hiba miatt negyvenezret elkölteni? Vagy esetleg meg lehet próbálni ragasztani?

Én úgy vagyok vele, hogy ez egy lökhárító, eleve utálom, hogy fényezve adják, tiszta ideg vagyok minden magasabb járda előtti parkoláskor, hogy esetleg leér. Majdnem biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb újabb baleset áldozata lesz.

[a csatolmányt egy admin törölte]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8641 Dátum: 2012.11.27 19:36:47 »
hát nemtudom..úgy gondolom hogy nekem  "ezen a szinten" 40et megérne  hogy ne így nézzen ki.   :hug:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8642 Dátum: 2012.11.27 19:41:59 »
Alapvetően tény, hogy azért van, hogy ez sérüljön. De mondjuk én 40ért megcsináltatnám. Esetleg kérdezz körbe, márkaszervízek között is elég nagy eltérések lehetnek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8643 Dátum: 2012.11.27 19:51:10 »
Szerintem ez a negyvenezres ajánlat abszolút vállalható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8644 Dátum: 2012.11.27 20:02:16 »
A negyvenezer csak az egyik része, a másik, hogy három napig nem lesz autó.

Franc egye meg, Photoshoppal egy perc alatt javítható lenne a hiba...  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8645 Dátum: 2012.11.27 20:39:02 »
A negyvenezer csak az egyik része, a másik, hogy három napig nem lesz autó.

Franc egye meg, Photoshoppal egy perc alatt javítható lenne a hiba...  ;)
Őzhöz képest nem is akkora sérülés szerencsére :otlet:
Apu Ignisét megnyomták, nem repedt, csak horpadt a műanyag. A tartóját kellett kicserélni, meg a műanyagot helyrerakták, fényezték, az is 40 körül volt a végére, és nem márkaszervizben  :hmmmm:

Kicsit OFF, de milyen gumi van az autódon?

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8646 Dátum: 2012.11.27 21:07:26 »
Igen, elsőre sokkal rosszabbul nézett ki, mert kiugrott a helyéről a lökhárító, de valószínűleg éppen emiatt nem törött le semmi fül. Nagyon jól ki van találva ez az autó. Itthon megigazgattam, visszanyomtam, és teljesen stabilan a helyén van, és ha kézzel összeszorítom a repedt részt, akkor csak egy hajszálvékony fekete csík látszik. Szóval nagyon passzentosan törött, és a festék sem pattant le sehol a műanyagról, pedig azért nagyot durrant az a szerencsétlen őz. Nagyon jó a kiképzése is, mert megvédte a lámpát és a ködlámpát is, szóval nagyon elégedett vagyok az autóval.

A gumit most megírtam a gumis topikban, hogy ne itt OFF-oljunk róla.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8647 Dátum: 2012.11.28 21:10:31 »
Szerintetek érdemes emiatt a szerintem alig látható hiba miatt negyvenezret elkölteni? Vagy esetleg meg lehet próbálni ragasztani?
Alig látható? Rondán végig van repedve... Te tudod, de nekem ez biztos megérne 40 ezret, hogy az új, többmilliós kocsim ne így nézzen ki  :)

Amúgy meg tök korrekt ajánlat a márkaszervíztől a 40, meg is lepődtem  :eek: ... Független szervízekben se jönne ki sokkal kevesebből: 5 ezret el szoktak kérni a lökös le-fel szereléséért; 5-6 ezer lenne a műanyagos munka; és kb. egy 20-as a fényezés. Szóval 30, legalább. Gari nélkül!

Nekem nem lenne kérdés a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8648 Dátum: 2012.11.28 21:58:27 »
Nem is az ajánlatot sokalltam, az tényleg korrekt, csak ha kézzel összenyomom a repedést, akkor csak egy hajszálvékony csík látszik. Van egy ismerősöm, aki szerint kétkomponensű ragasztóval meg lehetne ragasztani, ezért voltam kíváncsi, hogy van-e ezzel valakinek tapasztalata (az kb. negyvenezerrel olcsóbb lenne). Ezek szerint azt nem ajánljátok.

Egyébként nem új, és használjuk is (2000-el vettük valamikor tavasszal, most 17000 van benne), félek, hogy lesz ennek még baja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8649 Dátum: 2012.11.28 22:12:44 »
Te tudod  :) ... én nem hagynám így egy ilyen fiatal kocsin, dehát ezt már írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8650 Dátum: 2012.11.29 05:35:02 »
Nézd, akkor nyomd össze, "daktépet" neki, oszt annyi.

Nade a viccet félretéve:  tételezzük fel, hogy megragasztatod, oké, tegyük fel, hogy tart is a ragasztó.  Egyrészt ott marad a repedés, minden egyes kocsihoz jövetelkor ezt fogod vizslatni, hogy jó-e még, stb.  Másrészt ha valaki neadj Isten hozzáér, picit nekimegy, úgy pattan le, mint a szél, ráadásul fennáll annak a veszélye, hogy tovább is reped.  Ekkor kezdheted előről az egészet, és ekkor már nem 40E lessz az ajánlat. 

Ha megcsináltatod 40E-ért akkor meg egy tökéletesen helyreállított autód lesz.   

Persze nem akarok én a tárcádban turkálni, csak a szakmai véleményemet írtam le.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8651 Dátum: 2012.11.29 08:57:58 »
Köszönöm, ez már jóval konkrétabb hozzászólás. Arra voltam kíváncsi, hogy van-e más működő alternatíva is a műanyaghegesztésen és a cserén kívül. Aláírom, hogy ha nem a Nasa fejlesztette azt a ragasztót, akkor nem atombiztos, és amúgy sem lenne tőle hibátlan.
A hozzászólásokból egyértelműen lejött, hogy csak én vagyok olyan igénytelen, hogy egy lökhárítón nem zavar egy repedés, úgyhogy tényleg égő lehet így használni.

Amúgy épp most hívott az asszony, hogy ebben a pillanatban repedt be a szélvédő egy szembejövő teherautó miatt....

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8652 Dátum: 2012.11.29 09:08:19 »


Amúgy épp most hívott az asszony, hogy ebben a pillanatban repedt be a szélvédő egy szembejövő teherautó miatt....
Örülj neki hogy a szembejövötől repedt el , nehogy az őz "átka" legyen :D

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8653 Dátum: 2012.11.29 09:15:01 »
Ez nagyon betalált, mert ugyanazon az úton történt csak tíz km-el arrébb  [rohog]

Felhívtam a szervizt, azt mondják, hogy Toyota Casco-val egy új szélvédőt kapunk, úgyhogy ez legalább nem kerül semmibe. Majd egyben letudjuk a lökhárítóval.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8654 Dátum: 2012.11.29 09:35:00 »
Ez nagyon betalált, mert ugyanazon az úton történt csak tíz km-el arrébb  [rohog]

Felhívtam a szervizt, azt mondják, hogy Toyota Casco-val egy új szélvédőt kapunk, úgyhogy ez legalább nem kerül semmibe. Majd egyben letudjuk a lökhárítóval.
Ne hagyd annyiba, lehet hogy nagyobb a baj, de nem akarok vészmadár lenni.
Kezd úgy a biztositónál, hogy az egész eleje sérült, annyira, hogy a vadkár miatt elment az egész eleje, azért tört be a szélvédő is.