Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548510 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #1800 Dátum: 2008.07.26 14:13:31 »
Idézet a Thule honlapjáról:

"Vonóhoroggal rendelkező autókon, a vonóhorog 7 pólusú elektromos csatlakozójához közvetlenül csatlakoztatható. Amennyiben nincs vonóhorog autóján kérjük, forduljon autóvillamossági szakszervízhez, vagy kollégáinktól kérjen tanácsot."

Ezexerint vakon beletaláltam, alapból vonószem-steckerrel kínálják. Még mindíg azt mondom, hogy 1xűbb kiépíte(tt)ni egy konnektort hozzá, biztosan el lehet tenni a kocsi lökhárítója alá esztétikusan és egyben praktikusan.

*****************

Esetleg egy tolatóradart ajánlhatok?


;-)  szalagfurész gép asztala magasabban van (a kelleténél) a tolatoradarhoz. Igy valószinüleg kellő reccsenés jelezte, hogy nincs tovább.

Igen, konektort kell kiépiteni, a baj, hogy én nem találtam meg a magyar honlapot de majd nekiallok.
Meg majd boltot....

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1801 Dátum: 2008.07.26 19:15:43 »
;-)  szalagfurész gép asztala magasabban van (a kelleténél) a tolatoradarhoz. Igy valószinüleg kellő reccsenés jelezte, hogy nincs tovább.
Igen, konektort kell kiépiteni, a baj, hogy én nem találtam meg a magyar honlapot de majd nekiallok.
Meg majd boltot....

Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy látná...
Katt IDE
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #1802 Dátum: 2008.07.26 20:42:43 »
Most mán mind1 az előbb monták, hogy 32 ezer lesz a "kis darab plexi"  nem tunik nagyon olcsónak.....
mennyi lehetne az aljzat beszerelés? Mert ha az nem tul fájdalmas akkor az is mehetne és akkor persze kell venni ilyen rendszámtartó lámpasort is, meg csinálni egy rendszámot.
Vagy 2 db kerékpár hátsó lámpa lesz felszerelve, hogy ne lehessen könnyen belekötni....
Már 3. éve használjuk igy és soha nem volt baj, igyexunk ugy felrakni, hogy látszódjön az irányjelző, fék stb. főleg nappal, este meg, mivel a fény szóródik is és mozog az autó látszik. Igaz igyekeztem mindig ugy vezetni, hogy figyelembe vettem, hogy esetleg mégsem látnak jól, azaz nekem kell jobban figyelnem.
De most már nem csak én vezetek (neki a szalagfürésznek...).

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1803 Dátum: 2008.08.02 23:19:37 »
Ha már elektromos téma, mi a véleményetek az utólagos elektronikus xenon szettekről?

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Corolla Verso
« Válasz #1804 Dátum: 2008.08.03 00:19:26 »
Ha már elektromos téma, mi a véleményetek az utólagos elektronikus xenon szettekről?
A "Tuning/Minden ami világít" topicban olvashatsz véleményeket szép számmal. Ha konkrét kérdésed van, ott arra is szívesen válaszolunk. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1805 Dátum: 2008.08.03 09:51:07 »
Ha már elektromos téma, mi a véleményetek az utólagos elektronikus xenon szettekről?
A "Tuning/Minden ami világít" topicban olvashatsz véleményeket szép számmal. Ha konkrét kérdésed van, ott arra is szívesen válaszolunk. ;)

Köszi! Azért kíváncsi volnék van-e konkrét Corolla Verso 2004- tapasztalat az utólagos xenonnal kapcsolatban. Ha valakinek van, kérem írja meg néhány szóban.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.03 10:59:42 írta benike6110 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1806 Dátum: 2008.08.03 13:46:06 »
Köszi! Azért kíváncsi volnék van-e konkrét Corolla Verso 2004- tapasztalat az utólagos xenonnal kapcsolatban. Ha valakinek van, kérem írja meg néhány szóban.

Tudtommal nincsen Versos kolléga utólagos xenonnal. Én is csak javasolom a világítással foglalkozó topicot!  Nekem az OFF egyterűmben van utólagos xenon, annak is kb. Verso magaságban van a lámpateste.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1807 Dátum: 2008.08.04 17:30:31 »
Köszi! Azért kíváncsi volnék van-e konkrét Corolla Verso 2004- tapasztalat az utólagos xenonnal kapcsolatban. Ha valakinek van, kérem írja meg néhány szóban.

Tudtommal nincsen Versos kolléga utólagos xenonnal. Én is csak javasolom a világítással foglalkozó topicot!  Nekem az OFF egyterűmben van utólagos xenon, annak is kb. Verso magaságban van a lámpateste.

Köszönöm! Mindeféle véleményt olvasni, ha elszánom magam, keresek egy olyan eladót, ahol ki is lehet este próbálni, mert nem szeretném, hogy utólag derülne ki, hogy nagyon szór, stb. Ha meg nem lehet kpróbálni (elég valószínű), akkor nem lesz xenon. Ritkán közlekedem éjszaka, de a jelenlegi világítás is jól működik. Ha lesz valami beszámolok róla.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Corolla Verso
« Válasz #1808 Dátum: 2008.08.04 17:54:05 »
Köszönöm! Mindeféle véleményt olvasni, ha elszánom magam, keresek egy olyan eladót, ahol ki is lehet este próbálni, mert nem szeretném, hogy utólag derülne ki, hogy nagyon szór, stb. Ha meg nem lehet kpróbálni (elég valószínű), akkor nem lesz xenon. Ritkán közlekedem éjszaka, de a jelenlegi világítás is jól működik. Ha lesz valami beszámolok róla.
Nem elrettentés képpen, de szórni bitosan fog. A kérdés, csak a tűréshatárod. :whistling: Azonban ami az éjszakai látótávolságot illeti.... íme egy kis segítség egy korábbi hozzászólásomból a Xenon szett beszerelése után: Katt ide! :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1809 Dátum: 2008.08.06 06:23:13 »
Nem elrettentés képpen, de szórni bitosan fog. A kérdés, csak a tűréshatárod. :whistling: Azonban ami az éjszakai látótávolságot illeti.... íme egy kis segítség egy korábbi hozzászólásomból a Xenon szett beszerelése után: Katt ide! :flowers:

Köszönöm! Meggyőző a változás! Sokat segítettél!

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #1810 Dátum: 2008.08.12 19:37:10 »
Rögzitési kérdés. Az első spoiler jobb oldalán (a kerékjárati szélen) egy rögzitő fülecske elszakadt. Valószinűleg a jobb alsó széle kapott egy nyomást (terep, tuskó stb. nem tudom én messze voltam....) de most a menetszél (120-130) hatására már kiugrik és kicsit kiáll az idom, mivel igy már a következő 2-3 rögzités is elenged.
Kérdés, hogy hol lehet kapni valami olyan ragasztót (no és milyen néven) ami az ilyen rugalmas müanyagot is megfogja. Szerintem ebbe a legszélső rögzitő csatlakozásba kellene egy kis kulső segitség, azaz egy kis ragasztó.
Vagy más 5let. De ne az, hogy az egész spoilert cseréljük...  :no:
A hátsó jobb lámpatest csere 36 volt..  :wacko:

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1811 Dátum: 2008.08.13 21:40:27 »
Rögzitési kérdés. Az első spoiler jobb oldalán (a kerékjárati szélen) egy rögzitő fülecske elszakadt. Valószinűleg a jobb alsó széle kapott egy nyomást (terep, tuskó stb. nem tudom én messze voltam....) de most a menetszél (120-130) hatására már kiugrik és kicsit kiáll az idom, mivel igy már a következő 2-3 rögzités is elenged.
Kérdés, hogy hol lehet kapni valami olyan ragasztót (no és milyen néven) ami az ilyen rugalmas müanyagot is megfogja. Szerintem ebbe a legszélső rögzitő csatlakozásba kellene egy kis kulső segitség, azaz egy kis ragasztó.
Vagy más 5let. De ne az, hogy az egész spoilert cseréljük...  :no:
A hátsó jobb lámpatest csere 36 volt..  :wacko:

Javaslok egy Loctite szakboltot, de én felkeresnék egy műanyag lökhárító javítót, vagy levenném a lökhárítót és műgyantával kijavítanám a sérült részt. A legjobb a szakember, mert kis hibából házilag nagyot tudunk csinálni. Tapasztalatból mondom...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #1812 Dátum: 2008.08.13 21:42:47 »
Na igen, műanyag lököst szépen tudnak hegeszteni, javítani. Nekem is tört anno lökös nyuszi miatt, szépen meghegesztették.
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #1813 Dátum: 2008.08.13 22:31:31 »
Na igen, műanyag lököst szépen tudnak hegeszteni, javítani. Nekem is tört anno lökös nyuszi miatt, szépen meghegesztették.

Ezek a fránya nyulak, anno nekem is a fél éves cori lökösét szétszedte, és még a nyulat sem találtam meg este 11 -kor a sötétben.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #1814 Dátum: 2008.08.13 22:58:08 »
Na igen, műanyag lököst szépen tudnak hegeszteni, javítani. Nekem is tört anno lökös nyuszi miatt, szépen meghegesztették.

Ezek a fránya nyulak, anno nekem is a fél éves cori lökösét szétszedte, és még a nyulat sem találtam meg este 11 -kor a sötétben.

Én azt a bizonyos nyulat csak összekapirgálni tudtam volna. 140-nél sok nem maradt... :no:
Gabe 254.