Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 858181 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #720 Dátum: 2007.04.18 22:25:34 »
Idézetet írta: "CindR"
Remélem jó helyre írok..

Láttam úgy nevezett lámpa festéket, amivel lehet kicsit sötétíteni a búrákon. Mivel nem sokat tudok róla, kérdeznék, hogy egyáltalán ilyet "szabad" e? Található e ebbõl minõségi, ami számottevõen nem csökkenti a fényerõt? Nekem az forult meg a fejemben, hogy a hátsó lámpasoromat sötétíteném le, egy kicsit, de csak ha nincs semmi negatívuma.

Használt valaki már ilyet?


Szerintem felejtõs, ha annyira sötét, hogy jól nézzen ki, akkor nem jön ki elég fény mögüle!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #721 Dátum: 2007.04.19 22:08:32 »
Idézetet írta: "CindR"
Remélem jó helyre írok..

Láttam úgy nevezett lámpa festéket, amivel lehet kicsit sötétíteni a búrákon. Mivel nem sokat tudok róla, kérdeznék, hogy egyáltalán ilyet "szabad" e? Található e ebbõl minõségi, ami számottevõen nem csökkenti a fényerõt? Nekem az forult meg a fejemben, hogy a hátsó lámpasoromat sötétíteném le, egy kicsit, de csak ha nincs semmi negatívuma.


Sztem (is) felejtõs, és ha jól emlékszem tán nem is szabályos... :hmm:

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #722 Dátum: 2007.04.19 22:11:38 »
A móka kedvéért ma beraktam a kiégett biztit a duda helyére, (volt egy megérzésem :wink: ) és kiderült, hogy nem is rossz, ezek után most nem nagyon értem mi lehetett a jobbos lámpámmal, pedig a bizti csere után újra ragyogás lett... :hmm:  :roll:  :|  :nemtom:

leszilaci

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #723 Dátum: 2007.04.20 11:01:26 »
Idézetet írta: "CindR"
Remélem jó helyre írok..

Láttam úgy nevezett lámpa festéket, amivel lehet kicsit sötétíteni a búrákon. Mivel nem sokat tudok róla, kérdeznék, hogy egyáltalán ilyet "szabad" e? Található e ebbõl minõségi, ami számottevõen nem csökkenti a fényerõt? Nekem az forult meg a fejemben, hogy a hátsó lámpasoromat sötétíteném le, egy kicsit, de csak ha nincs semmi negatívuma.

Használt valaki már ilyet?

haverom a fekete puntóján beködölte egy picit, jól nézett ki, de:
-rendõr megbüntet
-nem látják a féklámpádat, fõleg napos idõben, ezért belédrepülhetnek
szerintem felejtõs :)

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden ami világít
« Válasz #724 Dátum: 2007.04.20 13:18:22 »
Oké, köszi szépen, hanyagolom a témát.. :szomoru:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden ami világít
« Válasz #725 Dátum: 2007.04.20 14:09:49 »
Peti500!

Esetleg KH-s?
Nézd át a kötéseket.

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #726 Dátum: 2007.04.22 19:17:28 »
Idézetet írta: "bubu"
Peti500!

Esetleg KH-s?
Nézd át a kötéseket.


Köszi, megteszem majd, bár ameddig világít nem érdekel :mrgreen:  ha kontaktos lenne az bizti cserével se javulna, vagy nem??? :hmm:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Minden ami világít
« Válasz #727 Dátum: 2007.05.15 16:58:55 »
Üdv, Mindenkinek!

Én nem túl rég szereltem be egy HID szettet, 5000K-s égõkkel.

Elõtte:


és

Utánna:


Nekem a színe, és a kibocsájtott fénymennyiség is nagyon bejön. (Nincs is túl távol a 4200K-tól, ami valóban a legtöbb fényt szolgáltatja.) Az általam látott színspektrumon ez a "teljesen fehér" kategória, e fölött egyre jobban kékül. Ebajon keresztül jutottam hozzá cakk-pakk 20000huf-nak megfelelõ euróért.

A következõ lépés a tempomat lesz. (holnap után) Majd arról is írok a megfelelõ helyen. :nagymosoly:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Minden ami világít
« Válasz #728 Dátum: 2007.05.16 13:44:24 »
Idézetet írta: "musspici"

Én nem túl rég szereltem be egy HID szettet, 5000K-s égõkkel.
A következõ lépés a tempomat lesz. (holnap után) Majd arról is írok a megfelelõ helyen. :nagymosoly:


Xenon szettet én is akartam, de egyelõre hanyagolom. Nem szór abszolút? Az Ave lámpabúrái bordázottak, ezmiatt kérdem.
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #729 Dátum: 2007.05.16 23:01:17 »
Idézetet írta: "velcsi80"


Xenon szettet én is akartam, de egyelõre hanyagolom. Nem szór abszolút? Az Ave lámpabúrái bordázottak, ezmiatt kérdem.



De, szórni fog, ezt már megbeszéltük :roll:  de nem (csak) azért mert bordázott a fényszóród, amúgy engem ha más nem az két belinkelt kép már meggyõzött volna... :wink:

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Minden ami világít
« Válasz #730 Dátum: 2007.05.17 17:43:32 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "velcsi80"


Xenon szettet én is akartam, de egyelõre hanyagolom. Nem szór abszolút? Az Ave lámpabúrái bordázottak, ezmiatt kérdem.



De, szórni fog, ezt már megbeszéltük :roll:  de nem (csak) azért mert bordázott a fényszóród, amúgy engem ha más nem az két belinkelt kép már meggyõzött volna... :wink:


Ja, igen! Az szór nagyon, ami nem projektoros. Most már eszembe jutott bölcsességed!  :figyellek: :nagymosoly:
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Minden ami világít
« Válasz #731 Dátum: 2007.05.17 18:37:35 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "velcsi80"


Xenon szettet én is akartam, de egyelõre hanyagolom. Nem szór abszolút? Az Ave lámpabúrái bordázottak, ezmiatt kérdem.



De, szórni fog, ezt már megbeszéltük :roll:  de nem (csak) azért mert bordázott a fényszóród, amúgy engem ha más nem az két belinkelt kép már meggyõzött volna... :wink:


Ja, igen! Az szór nagyon, ami nem projektoros. Most már eszembe jutott bölcsességed!  :figyellek: :nagymosoly:


Valóban szór! Ez részedre abban nyilvánul meg, hogy a közeledben is minden fényesebb, a táblák (amik ugye magasabban vannak) jobban "világítanak". Plussz, már egy kevés csomagtartó terhelés villogásra készteti a szembejövõt.
El kell mondjam, hogy tegnap éjjel amikor utaztam haza, a refit jóformán nem is használtam. Nem volt értelme, nem sokat tett rá.
Csak akkor kellet használnom, amikor a szembejövõnek "bizonyítani" kellett.  :nagymosoly:  :vag2:  Le is akarom ellenõriztetni a a fényszóróim magasságának beállítását.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #732 Dátum: 2007.05.17 19:27:34 »
Idézetet írta: "musspici"

El kell mondjam, hogy tegnap éjjel amikor utaztam haza, a refit jóformán nem is használtam. Nem volt értelme, nem sokat tett rá.
Csak akkor kellet használnom, amikor a szembejövõnek "bizonyítani" kellett.  :nagymosoly:  :vag2:  Le is akarom ellenõriztetni a a fényszóróim magasságának beállítását.


Ez így van, gyakorlatilag a reflektor innentõl kezdve teljesen felesleges, a lámpákat házilag is belõheted, csak azért írom, mert a mûszeres beállítás lehet nem lesz tökéletes, nekem utána is nagyon lefelé világított :|  3-4 utánállítás után most végre tökéletesen látok és nem vakítok senkit... :vag2:

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Minden ami világít
« Válasz #733 Dátum: 2007.05.18 14:41:40 »
Idézetet írta: "musspici"
A következõ lépés a tempomat lesz. (holnap után) Majd arról is írok a megfelelõ helyen. :nagymosoly:


Mi a helyzet a tempomattal? (Még nem láttam a beírásodat a  tempomat utólagosan topikban csak azért itt kérdem)
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Minden ami világít
« Válasz #734 Dátum: 2007.05.19 11:35:33 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Idézetet írta: "musspici"
A következõ lépés a tempomat lesz. (holnap után) Majd arról is írok a megfelelõ helyen. :nagymosoly:


Mi a helyzet a tempomattal? (Még nem láttam a beírásodat a  tempomat utólagosan topikban csak azért itt kérdem)

OFF
Én meg azért itt válaszolok, mert sajna nem lett belõle semmi. Elektromos a gázpedál, így nincs gázbovden, amihez hozzá lehetne kötni a mozgató mechanikát. Egy Toyotás vill. szerelõ szerint, a gyári megoldás jelentõs átalakítással járna, ezért inkább azt tanácsolta, hogy ezt adjam el, és vegyek inkább egy alapból tempomatosat. :sir:  :sir:  :sir: ON
Buta vagyok én a fényszóró beállításához. :nagymosoly:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV