Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602100 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1185 Dátum: 2013.01.21 01:02:18 »
Az utolsó képen ha jól látom sikerült három és fél óra alatt megtenni 230 km-ert... :clap: Én bealudtam volna.
Ezt a távot két órával kevesebb idő alatt megteszem az 1.6 szívó benzines Carinával 8 l/100km-es fogyival.
Két óra 15 perccel kevesebb idő alatt megteszem 10l/100km-es fogyasztással.  :D
Volt 1.6-os Carinánk. Úgyhogy tudom, hogy ezek a számok, amiket írsz, a "lehetetlen" kategóriába tartoznak.

230 km 75 perc alatt, tehát 184-es átlaggal, 10 literes fogyasztással? Ezt te sem gondolod komolyan. De a 153-as átlag melletti 8 litert sem.

Arról nem beszélve, hogy egy töküres (és vízszintes, és kanyarok nélküli) autópályát leszámítva, sehol nem hozol össze 184-es átlagot egy 1.6-os Carinával. De még ott is csak akkor, ha a gázt padlóig nyomod, és utána el sem engeded. A miénknek 200 volt a vége, óra szerint. Ez lehetett kb. valós 190! Tudom, hogy a facelift előttiek jobban mennek kb. 10 kmh-val, de a 184-es átlaghoz akkor is az kell, amit írtam. És akkor NEM 10 litert fog fogyasztani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1186 Dátum: 2013.01.21 01:06:59 »
Ha a Carina topic-ot megnézed eszméletlen jól fogyaszt mások alatt a Carina, alattam csak azért nem mert én sietek.
Ha szélárnyékban mennék kamion mögött max. 90km/h-val simán lehetne az átlagfogyim nekem is 5l/100km.
Sok Carinásnak nem is kell 6 alatti fogyasztáshoz szélárnyékban autókáznia és ebben benne van a város is.
Múltkor, ha jól emlékszem nem is akarta valaki elhinni, hogy a Carina fogyasztásbajnokai milyen átlagot érnek el. Vissza is kérdeztek, hogy diesel az autó?  :D
Nekünk az összesített átlagunk (öt év és 90 ezer km átlaga) 7.3 volt. Úgy, hogy édesapám (aki a táv nagy részét megtette vele) nagyon takarékos stílusban vezet.

Az 5 litert meg lehet csinálni, 80-90 közötti utazó kell hozzá.

6 liter alatti átlag (amiben város is van): lehetetlen. Vagy ha mégsem, akkor az illető sosem megy 80-90-nél gyorsabban, a város pedig neki azt jelenti, hogy mondjuk elhajt Szigetvár egyik végéből a másikba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1187 Dátum: 2013.01.21 01:09:09 »
persze az egy dolog, hogy gyakorlatilag lehetetlen ezt megcsinálni, az meg egy másik, hogy szerintem elméletileg is. én készséggel elhiszem, hogy egy carina szélárnyékban 90-nel 5 litert fogyaszt, csak éppen ennek nem sok értelme van, amikor padlógázzal kell menni. anno megküldtem egyszer az 1.5-ös 323f-emet padlón, 170-175 körüli tempóval éjszaka Németországban mentem kb. 200 km-t gyakorlatilag üres pályán, és 13 liter körül fogyasztott 100-on. sokkal kevesebbet egy carina sem fogyaszthat, még úgy sem, hogy valamivel erősebb és talán a légellenállása is kisebb.
De... sokkal kevesebbet fogyaszt. 160-as utazóval 8 körül eszik, valahol 180 környékén lépi át a fogyasztása a 10 litert. Motor és motor között azért igen nagy különbség tud ám lenni  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1188 Dátum: 2013.01.21 01:17:57 »
A Carina fogyasztását meg csak megvédeni tudom, mert én nem szélárnyékban közlekedem, de 5.7 az éves átlagom!!
Szomorú vagyok, ha 6 liter a fogyi 1-1 tankra vetitve. 5.5 a rekord, de abban is volt város...
Melyik város?

És pontosan hogyan tudod összehozni ezt az elképesztően jó értéket?

Mondom, a mi átlagunk 7.3 volt, takarékos stílus mellett. Városban 7.5-8.0 alá nem tudtunk menni. OK hogy ez a város Pécs, de akkor is, mondom: a stílus kifejezetten takarékos volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1189 Dátum: 2013.01.21 01:20:37 »
Carina a legjobb. Ha kell megy mint állat, ha kell szuperül fogyaszt, van benne hatalmas hely, kényelmes, tartós, nem akar elromlani. :yes: Mi kellene még? Nekem semmi...
Nothing compares to Toyota Carina!   :cool2:
Ebben egyetértünk  :yes: ... ritka jól sikerült autó. Igazából annál a kombónál, amit nyújt, objektíven tényleg nem kell több.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1190 Dátum: 2013.01.21 01:40:38 »
Volt 1.6-os Carinánk. Úgyhogy tudom, hogy ezek a számok, amiket írsz, a "lehetetlen" kategóriába tartoznak.

230 km 75 perc alatt, tehát 184-es átlaggal, 10 literes fogyasztással? Ezt te sem gondolod komolyan. De a 153-as átlag melletti 8 litert sem.

Arról nem beszélve, hogy egy töküres (és vízszintes, és kanyarok nélküli) autópályát leszámítva, sehol nem hozol össze 184-es átlagot egy 1.6-os Carinával. De még ott is csak akkor, ha a gázt padlóig nyomod, és utána el sem engeded. A miénknek 200 volt a vége, óra szerint. Ez lehetett kb. valós 190! Tudom, hogy a facelift előttiek jobban mennek kb. 10 kmh-val, de a 184-es átlaghoz akkor is az kell, amit írtam. És akkor NEM 10 litert fog fogyasztani.
Német autópályán, mint ahogyan a belinkelt videóban is látszik az 1.6-os Carina 220-at megy óra szerint, de a srácok nézték GPS-el és azt hiszem 209 volt aszerint a valós sebesség. Ilyen teljes terhelésnél fogyaszt 12, max. 13 litert 100 kilométerenként, tehát 184 km/h-nál (25km/h-val lassabban a végsebességtől) tartósan német autópályán, ahol nem kell állandóan lefékezni a belső sávban 80-nal menők miatt és újból felgyorsítani, én szerintem igenis ki lehet hozni 10l/100km-es fogyasztási átlagot, ugyan úgy a 153 km/h-ás átlagot 8 liter/100km-es fogyasztásból. A Carina-E Cw értéke ha jól tudom: 0.30
Ahogy látom kettővel lejjebb ugyan azt írod szinte mint én:
De... sokkal kevesebbet fogyaszt. 160-as utazóval 8 körül eszik, valahol 180 környékén lépi át a fogyasztása a 10 litert. Motor és motor között azért igen nagy különbség tud ám lenni  :otlet:

"Arról nem beszélve, hogy egy töküres (és vízszintes, és kanyarok nélküli) autópályát leszámítva, sehol nem hozol össze 184-es átlagot egy 1.6-os Carinával"
Ezt majd egyszer megbeszéljük személyesen. Opel Astra F 1.4SE (82paci) kihoztam 178-as átlagot, akkor meg nehogy már az 1.6 (115paci) Carinával ne hozzam ki a 184-est  ;).
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 01:49:39 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1191 Dátum: 2013.01.21 10:08:26 »
egyszer azért kipróbálnék egy ilyen carinát, ami kis benzinmotorral annyit fogyaszt autópályán, mint egy közepes dízel  :ph34r:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1193 Dátum: 2013.01.21 11:26:42 »
Melyik város?

És pontosan hogyan tudod összehozni ezt az elképesztően jó értéket?

Mondom, a mi átlagunk 7.3 volt, takarékos stílus mellett. Városban 7.5-8.0 alá nem tudtunk menni. OK hogy ez a város Pécs, de akkor is, mondom: a stílus kifejezetten takarékos volt.

üdv Palaczk!
Már régóta úgy vezetek, hogy a lehető leggyorsabban felkapcsolok és tartom a sebességet 50-60 körül érintőgázzal városban.
Egyébiránt mióta a Carina megvan, városban még sosem léptem el álló helyből, mindig finoman indulok, najó egy kezemen meg tudom számolni :tt2:, mert sajnos alul igen szegény a nyomaték, lényegében 3000 rpm alatt nem történik semmi..  :surrender:
4000+ rpm-nél már megjönnek a lovak, de ezt városban még SOSEM próbáltam vele, csak autóúton/ pályán.

 A menetfény miatt például a téli időszakot leszámitva kiesik a tompitott villany. 20W a 120 W-al szemben, sok kicsi sokra megy. Guminyomás 2.8-2.9 bar, hetente ellenőrizve!! Motorfék és kiguritás!

A motor, hála az előző Tulajoknak kitűnő állapotban van, tőlem megkap mindent, amire szüksége van. Az olajfogyasztása (5w-40 full szintetikus) lényegében 10E km-en 1-2 dl, (link) óra szerint 165E km van benne.
Hosszabb 20+ km-es utakon az átlagsebesség ~ 80km/h. Eddig akik hosszabb távon jöttek velem, már alig várták, hogy kiszállhassanak, még ha nem is mondták, mert nem birták a menetidőt, ami pedig nem is extrém..  :D  :devil:
Ez egy kis város, lámpa is csak 1 van, a forgalom közepesnek sem mondható.. Ennek ellenére, a 2 km-re levő munkahelyre kis kivétellel (szakadó eső, késés) mindig kerékpárral járok, mert hiába lenne ~5E Ft a havi melóbajárás, szétcseszné a motort.. Sokan az utca végéről, kb. 1km minden nap kocsival járnak... : :wacko:  :censored:

Garázsból indulok mindig, ami nem fütött de jópár fokot jelent a csillaggarázshoz képest!

Egyszer arra volnék kiváncsi, egy tankkal hosszú távon, tehát nem városozva, mennyire tudnám kihozni a fogyit??  :devil:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1194 Dátum: 2013.01.21 11:38:16 »
Ennek ellenére, a 2 km-re levő munkahelyre kis kivétellel (szakadó eső, késés) mindig kerékpárral járok, mert hiába lenne ~5E Ft a havi melóbajárás, szétcseszné a motort.. Sokan az utca végéről, kb. 1km minden nap kocsival járnak... : :wacko:  :censored:
Egyetértek, az extrém rövid (5 km alatt) utazások számának minimalizálása nagyon fontos, mert az ilyen jellegű autógyilkolás ellen még a jó minőségű, 5W-s vagy 0W-s olaj sem véd (és akkor még nem beszéltünk a többi alkatrészről).  Én is ugyanezt tapasztalom, ezek szerint nem is olyan drága még a benzin...
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1195 Dátum: 2013.01.21 11:40:04 »
Kamikaze!
1 db lámpa van+ amit írtál-az azért jelez valamit. Azt nem is nevezném városi közlekedésnek. Ott talán még jobb átlagot lehet kihozni mint egy országuti 90-nél.
Nem a fogalmat kétlem,de nem lehet egy Pécs vagy Bp-hez mint városhoz hasonlítani.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1196 Dátum: 2013.01.21 11:54:06 »
Kamikaze!
...
Nem a fogalmat kétlem,de nem lehet egy Pécs vagy Bp-hez mint városhoz hasonlítani.
Ezzel teljes mértékben egyetértek! Ezért sem szeretem a nagyvárosokat!  :no:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1197 Dátum: 2013.01.21 12:37:10 »
egyébként erről beszéltek?
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/444-Carina.html?fueltype=2&powerunit=2
Erről hát  :D, nem látod hogy hannybunny1990 user-nek 4,37-es az átlaga? [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1198 Dátum: 2013.01.21 12:54:21 »
Erről hát  :D, nem látod hogy hannybunny1990 user-nek 4,37-es az átlaga? [rohog]
és mitől olyan nagy szám egy 7.4-es átlagfogyasztás?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1199 Dátum: 2013.01.21 13:00:31 »
Erről hát  :D, nem látod hogy hannybunny1990 user-nek 4,37-es az átlaga? [rohog]

Hááát érdekesek az adatai, nyomott ő 2.86-os fogyasztást is téli gumival  :lol: Többi viszont 7liter körüli ami a normál használat melletti fogyasztást jelenti. Nekem is ekörül mozog mindig (kevesebb város, országút, autópálya). 5 literes fogyihoz nagyon óvatosan kell vezetni, abba nincs semmi érdekes, nekem még soha nem volt olyan :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -