Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6660736 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina
« Válasz #23490 Dátum: 2013.01.20 14:59:39 »
Most az én pillangószelepem is igy néz ki,pár hete kitakarítottam. Nem árt évente 1x ránézni azért!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23491 Dátum: 2013.01.20 15:01:26 »
Üdv!

Gratulálok kamikaze!  :clap:
1 liter 10.000 km-en nagyon jó  :yes: ;)

Majd valamikor ránézek én is a fojtószelepházra, valószínűleg olajcserénél nyáron  :otlet:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23492 Dátum: 2013.01.20 15:13:42 »
...
1 liter 10.000 km-en nagyon jó  :yes: ;)
...
Hát 3.3 liter ment bele, jelenleg maradt 2 dl, akkor az ~ fél liter ami eltünt, de mondom ennek egy jelentős része a karter tartályban kötött ki, amit én üritettem, tehát nem a motor ette meg.  :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Carina
« Válasz #23493 Dátum: 2013.01.20 16:04:13 »
...
Megsasoltam a kartergáz tartályt (A téli capuccino nevet adnám neki) és a fojtószelepet is (a képek magukért beszélnek)!  ;)
Gratulálok!  :clap: Örülök, hogy bevált! :yes:

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #23494 Dátum: 2013.01.20 17:27:00 »
Tegnap megvolt nekem is az olajcsere.
1 év 1 hónap 1 napot teljesitett, 9954 km...
Üdv!
Tudtommal a Haynes 7500Km-t vagy 6 hónapot ír elő, amit fel is véstem magamnak egy olajcsere-matricára a motortérben.
 :hmmmm:
Ezek szerint nem kell véresen komolyan venni, túlzás ez egy mai korszerű szintetikus olajnál?
Castrol Edge 5W40-et használok.
üdv, offday

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23495 Dátum: 2013.01.20 18:06:14 »
Üdv!

Annak idején, amikor körbejártuk ezt az olajos kérdést, az lett a vége, hogy 10.000 km vagy 1 év.
Az "ajánlott" olajok még API SG, SH, SJ-k, meg ilyenek voltak akkoriban, SL alatt szerintem nem is tettem bele még, inkább SM került bele. Ezek meg elvileg lefelé kompatibilisek.
Én elég kényes lehetek az olajra, de fél év az túlzás szerintem egy normális olajnál. Meg a 7500km is, bár én ennyit nem nagyon megyek egy évben vele.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #23496 Dátum: 2013.01.20 18:21:16 »
Sikerült hosszú idők óta (de lehet, hogy minden idők óta) a legrosszabb fogyasztási átlagot produkálnom egy tanknyi benzint figyelembe véve:
441km-t tudtam menni 52.91 liter benzinnel, ami pont 12 L/100km-es átlagfogyasztást jelent! Itt fizetem meg a sok mókázás árát  :yes:  :D  :lol:  ;)
De legalább csupa móka az élet!  :cool2:
Én meg azt hittem, hogy én égetem a legtöbbet . ::)  Tegnap tankoltam 440 km=46,8 liter, mol 95-ös.
Most megpróbálok egy kicsit finomkodni, lássuk mi lessz az eredmény.  :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23497 Dátum: 2013.01.20 20:33:01 »
Én meg azt hittem, hogy én égetem a legtöbbet . ::)  Tegnap tankoltam 440 km=46,8 liter, mol 95-ös.
Most megpróbálok egy kicsit finomkodni, lássuk mi lessz az eredmény.  :hmmmm:
Én is mindig megfogadom, hogymostaztántényleg visszafogom magam és finoman vezetek, de nem sokáig tart sajnos az elhatározás.  :no:
Mindig átcsap a nagy spórolásom abba, hogy a fr@nc egye meg, nem iszok alkoholt, nem dohányzok, nem drogozok, nem kártyázok, nem kaszinózok stb, szóval nincs káros szenvedélyem, csak ez a benzinégetés. Még ez se legyen?  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #23498 Dátum: 2013.01.20 20:48:44 »
Én is mindig megfogadom, hogymostaztántényleg visszafogom magam és finoman vezetek, de nem sokáig tart sajnos az elhatározás.  :no:
Mindig átcsap a nagy spórolásom abba, hogy a fr@nc egye meg, nem iszok alkoholt, nem dohányzok, nem drogozok, nem kártyázok, nem kaszinózok stb, szóval nincs káros szenvedélyem, csak ez a benzinégetés. Még ez se legyen?  :D
Valahogy én is így vagyok a dolgokkal.  :D  Meg aztán nem is arra tervezték ezt a 89 kw-os mocival szerelt gépet, hogy totyogjon vele az ember.  ;)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23499 Dátum: 2013.01.20 22:55:51 »
szóval nincs káros szenvedélyem, csak ez a benzinégetés.
Nem hagytál ki valamit? ;)
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23500 Dátum: 2013.01.20 23:31:38 »
Nem hagytál ki valamit? ;)
Ajaj, mire gondoltál?  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Carina
« Válasz #23501 Dátum: 2013.01.21 00:07:20 »
A benzinégetés is épp elég káros, a pénztárcára. :)
Ha már szenvedély és Carina:

 :cool2:
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23502 Dátum: 2013.01.21 00:51:29 »
A benzinégetés is épp elég káros, a pénztárcára. :)
Ha már szenvedély és Carina:
 :cool2:
A tied ugye a 3. generáció a Carinából, az a generáció volt utoljára hátsókerék meghajtású!
Nagyon irigy vagyok...  :D Mennyiért is lehet beszerezni külföldről egy használható 3. generációs Carina coupe-t?
A Carina-E, ami már a 6. generáció milyen tökéletes is lenne hátsókerék meghajtással...  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Carina
« Válasz #23503 Dátum: 2013.01.21 01:10:34 »
A tied ugye a 3. generáció a Carinából, az a generáció volt utoljára hátsókerék meghajtású!
Nagyon irigy vagyok...  :D Mennyiért is lehet beszerezni külföldről egy használható 3. generációs Carina coupe-t?
A Carina-E, ami már a 6. generáció milyen tökéletes is lenne hátsókerék meghajtással...  :yes:

 Jól látod a helyzetet, igen. Egy karbis, 2T (1.6, 8v) mocis, 75 lovas, hátsó kerekes coupe, világos barna belsővel, igazolt 76.000km. Ebből 1.500 én voltam, hazafelé Belgiumból. :D
 A mennyiért vesztegetik egy nagyon jó kérdés. Ugyanis eszméletlen ritka. Ugye én voltam az, akitől anno egyet elloptak itthon, ami fent volt Totalcaron. Ez 2011 augusztusában történt, azóta 2-ről tudok, amit eladtak EU-ban. Abból az egyik én voltam. Árban annyira nem volt vészes, 3000-ről indultunk, 2500-ban állapodtunk meg végül. Gyanítom, azért volt viszonylag olcsó, mert közel sem annyira ismert/keresett modell, mint az AE86. Volt ebből 1.8, meg még 1.8 turbó is, utóbbi egy eszméletlen állat lehet.
 Összegezve: nem annyira drága, inkább lehetetlen. A másik egy fehér volt, az picit tuningosabb (de igényesen megcsinált), 1.8 1S motorkodú volt emlékeim szerint.
 Banpei blogját szoktad olvasni? Ő nagy fanja a típusnak, én az Ő blogján láttam mindkét eladót, mobilden és autoscouton még egyet sem láttam, pedig azért minden héten megnézem, hogy mi a helyzet.

 Viszont: ha tényleg érdekel a típus, akkor tudok egy 1.8-ast, ami valószínűleg nem ennyire pöpec, viszont forgalomban van, itthon. Van rendszám, meg régi lakcím is, jó volna tudni, hogy mi van azzal az autóval. Dobj egy privit, ha érdekel, és odaadom a rendszámot, hátha tudsz címet/tulajt szerezni hozzá.

Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23504 Dátum: 2013.01.21 02:05:10 »
Banpei blogját szoktad olvasni? Ő nagy fanja a típusnak, én az Ő blogján láttam mindkét eladót...
Eddig nem olvastam, de innentől fogva fogom... :D
Viszont: ha tényleg érdekel a típus, akkor tudok egy 1.8-ast, ami valószínűleg nem ennyire pöpec, viszont forgalomban van, itthon. Van rendszám, meg régi lakcím is, jó volna tudni, hogy mi van azzal az autóval. Dobj egy privit, ha érdekel, és odaadom a rendszámot, hátha tudsz címet/tulajt szerezni hozzá.
Most még nem aktuális a vásárlás anyagi okok miatt, de majd hátha... Követtem végig a szomorú történetedet a Totalcar-on, tudod én ismertelek fel az avatarodról, meg az aláírásodban szereplő volt Carina 1.8-os Coupe-ról, majdnem egy éve (2012 talán március?) amikor ide is regisztráltál...
Közben megtaláltam:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=16.msg464684#msg464684
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 02:19:44 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...