Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249830 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7305 Dátum: 2011.10.24 10:18:32 »
Nem jo az olaszom  :no: Ertem oket, beszelni csak kezdetlegesen, konyhanyelven tudok. Ismerem a hegymaszashoz a szakszavakat es karomkodni is tudok mint egy kocsis :D
Angolul kell dolgoznom es a kollegaim tobb mint 70%-a nem olasz.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7306 Dátum: 2011.10.24 10:41:16 »
Na jaaa, így már érthetőbb a dolog  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7307 Dátum: 2011.10.24 18:26:02 »
Adott környezetben ez csak ideig-óráig lenne így... ;)
Én is kimentem Ausztriába mosogatni 3 hónapig, mert kellett a pénz kifizetni a lakáshitelt, miközben nekem a németet csak tanították annó a gimiben, de én ellenálltam neki...Ellenben az angolommal úgy voltam vele, hogy valaki csak lesz, akivel megértetem magam. Aztán szépen ragadt rám a "gyönyörű" stájer német nyelv, a 3 hónap végére már szinte angol nélkül is tudtunk kommunikálni... Ja, még egy mosogató is beszélnie kell (de legalábbis értenie) németül, nemcsak a felszolgálónak...
Én most a pizza hordó 50éves emberkéről beszélek, aki egy szót nem beszélt angolul... nyilván,ha valaki jól vagy akár valahogy beszél angolul, azzal OK a legtöbb
országban.
Nemrég szóba kellett elegyednem 2olasz középkorú házaspárral, nulla angoljuk és nulla németjük volt, egy szót nem tudtam mondani nekik... olaszul csak annyit
tudok, hogy előre, meg jó napot :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7308 Dátum: 2011.10.24 18:41:08 »
Én most a pizza hordó 50éves emberkéről beszélek, aki egy szót nem beszélt angolul... nyilván,ha valaki jól vagy akár valahogy beszél angolul, azzal OK a legtöbb
országban.
Nemrég szóba kellett elegyednem 2olasz középkorú házaspárral, nulla angoljuk és nulla németjük volt, egy szót nem tudtam mondani nekik... olaszul csak annyit
tudok, hogy előre, meg jó napot :)
Erre a magyar jó hangosan artikulálva elismétli magyarul, hátha megértik [rohog]

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7309 Dátum: 2011.10.24 22:27:38 »
no pizza!!!
attack!!!
 [rohog]
nem szep dolog, de (igy, hogy nem tortent baj, csak beegette magat)
ahanyszor eszembejut, annyiszor kap el a rohogogorcs :innocent:


kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7310 Dátum: 2011.10.25 07:40:17 »
Erre a magyar jó hangosan artikulálva elismétli magyarul, hátha megértik [rohog]
Az olasz pontosan ugyanezt csinálja. Láttam elégszer  ::) ... Nagyon idegesítő. Meglepően kis hányaduk beszél idegen nyelveket.

A másik gázos népség a francia... Közöttük többen beszélnek, viszont nem hajlandók. Defaultban megsértődnek, ha bárki merészeli nem ismerni az ő nagy birodalmi nyelvüket. Más kérdés, hogy mivel aránylag keveset mászkálnak külföldre, ezzel kevésbé szembesül az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7311 Dátum: 2011.10.25 08:36:18 »
Meg tudom erősíteni a Palaczk által leírtakat. Volt szerencsém 2x Franciaországban síelni 1-1 hetet és szembesültem az ottaniak nyelvi egoizmusával.

Ellenben számomra a legbrutálisabb arrogáns helyszín Szlovákia síterepei, igen gyakorlatilag majdnem mind ide tartozik... :ph34r: :censored:

Nem magukkal a szlovákokkal van bajom, hanem a konkrétan ott dolgozókkal, akik abból élnek, hogy kb 70%-ban MAGYAR vendégek mennek hozzájuk költeni a megkeresett pénzüket. Ennek ellenére, sunyi alattomos módon úgy tesznek, mintha nem tudnának magyarul, pedig a "kötelező" 30 db magyar szót nagyon is ismerik, de nem hajlandók megszólalni, így adott esetben segíteni sem. Még 2004-ben, amikor voltunk náluk síelni egyik jóbarátom a pálya középső részénél egy jégfolton elesett, összetörte a vállát, nem tudott egyedül lejönni a hegyről, mi mentünk le a felvonóhoz, ahol parkolt az orvosi motoros szán(!) és közel 20 percünkbe tellett, mire megértettük magunkat az ottani emberekkel, hogy mi történt. Egyszerűen nem akarta megérteni, amikor mondtam neki angolul, németül, magyarul, hogy mi történt... Említettem, hogy accident, friend, injury, hospital, de csak nézett bután... mondom neki We need a doctor... csak nézett bután, unottan, pedig a mi zihálásunkból is következtethetett volna arra, hogy valami "történt"...  :censored: Végül sikerült felfognia, mit akarunk, felült a motoros szánra és lehozta a barátunkat a parkolóig a kocsinkhoz(!), ami egy másik ehhez kapcsolódó pálya alján volt a parkolóban. Persze, nekünk beletelt még majd 1 óra, mire visszaértünk oda, és elvittük Lipótszentmiklósra az ottani kórházba, ahol, viszont egy rendkívül korrekt orvos fogadott minket, hibátlan értő és érthető angollal, vele, érdekes módon minden fontosat meg tudtunk elsőre beszélni... így végülis happy end lett a dologból...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7312 Dátum: 2011.10.25 09:00:23 »
Meg tudom erősíteni a Palaczk által leírtakat. Volt szerencsém 2x Franciaországban síelni 1-1 hetet és szembesültem az ottaniak nyelvi egoizmusával.
Mikor kint voltunk Párizsban, direkt azzal szórakoztam, hogy mindenhol németül próbáltam beszélni... Láttad volna, milyen sötéten néztek  :ph34r: :lol: ... Ha aztán tényleg meg akartam magam értetni, akkor inkább az angollal próbálkoztam, arra legalább nem sértődötten, csak lenézően reagáltak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7313 Dátum: 2011.10.25 09:04:20 »
Nem magukkal a szlovákokkal van bajom, hanem a konkrétan ott dolgozókkal, akik abból élnek, hogy kb 70%-ban MAGYAR vendégek mennek hozzájuk költeni a megkeresett pénzüket. Ennek ellenére, sunyi alattomos módon úgy tesznek, mintha nem tudnának magyarul...
Ez a "poén" Romániában is elég kedvelt, bár azért nem ennyire gyakori. Összességében véve ott jóval kisebb a feszültség, békésebb az együttélés - ezzel együtt, azt azért a románok is szeretik eljátszani, hogy direkt nem szólalnak meg magyarul, pedig általában az olyan területeken élők, ahol számottevő arányban vannak magyarok is, mind tudnak valamennyire.

Cserébe, mikor román vendégek vannak itt a szállodában, én sem szoktam elárulni, hogy tudogatok a nyelvükön  :devil: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7314 Dátum: 2011.10.25 09:17:16 »
A szlovákokkal kapcsolatban nem az fáj, hogy magyarul nem szólaltak meg, hanem, hogy angolul és németül sem...  :ph34r: :censored:

És Te sem vagy a románokkal bunkó, hiszen más idegen nyelven kommunikálsz velük... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7315 Dátum: 2011.10.25 09:28:22 »
A szlovákokkal kapcsolatban nem az fáj, hogy magyarul nem szólaltak meg, hanem, hogy angolul és németül sem...  :ph34r: :censored:

És Te sem vagy a románokkal bunkó, hiszen más idegen nyelven kommunikálsz velük... ;)
Én senkivel sem vagyok bunkó, ha nem muszáj  :) ... A román vendégekkel elsősorban azért vagyok ilyen kis sumák, hogy értsem, amit egymás közt beszélnek  ;)

A szlovákok meg szerintem azért "nem értenek" más nyelveken sem, mert vágják, hogy magyar vagy  ::) ... Egy némettel valszeg máshogy viselkednek.

Pont tegnap jött pár szlovák vendég... Látom bammeg, hogy Pálinkásovának hívják a csajt, a csávót Molnárnak - de meg nem szólalnának magyarul, nyomatják itt nekem angolul  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7316 Dátum: 2011.10.25 09:40:00 »
Amúgy én Tényleg nem értem a szlovákokat! Annyira látványosan magyarellenesek (tisztelet persze a mindenkori kivételeknek), csak azt nem tudom, miért? Bakker, mi lehetnénk rájuk dühösek, nem fordítva... de nem vagyunk, ellenben Ők igen. Volt töri tanárom azt mondja, hogy a II. VH. óta attól rettegnek, hogy vissza akarjuk foglalni a felvidéki területeket. Tudtommal egyszer sem tettünk erre valódi okként szolgáló dolgot. Vagyis, volt, ha jól emlékszem, '56-ban (??? égő, de nem tudom már pontosan) egy magyar tankok általi bevonulás a felvidékre, de bakker, azóta eltelt 55 év, minden komolyabb incidens nélkül... Ráadásul, mind a mai napig bennem van, hogy, ha kimegyek Szlovákiába esetleg, akkor figyeljek arra, hogy magyarul ne szólaljak meg hangosan, mert megvernek, vagy megbüntetnek... Ilyen nálunk (hogy egy szlovákot megverjenek) még nem is hallottam, pletyka szinten sem, ráadásul egy olyan megye székhelyen lakom, ahol köztudottan rengeteg TÓT és leszármazottai élnek, vannak utcák (nem is egy), amiknek szlovákul is ki vannak téve (meg románul is) az utcanév táblái, de ezeket SENKI sem akarja (és eddig sem akarta) leszedni, megrongálni, lefirkálni. Szlovák iskola is működik a városban(!!!). Sőt, szlovák étterem is, aminek város szinten is igen jó konyhája van... Pedig még csak nem is vagyunk Szlovákia szomszédságában, alsó hangon 3,5 órát kellene utazzunk a határig... mégis tök csendben elvagyunk egymás mellett, még nem hallottam olyan esetről, hogy itt magyar és szlovák összeveszett volna az utcán... ismeretlen események ezek erre...  :whistling:

Ez azért érdekes... :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7317 Dátum: 2011.10.25 09:46:34 »
Az a bevonulás '68-ban volt, szovjet utasításra.

Ez amúgy számomra is érthetetlen, hogy miért pont a szlovákok utálnak minket ekkora vehemenciával  :?: ... Leginkább a szlovák politika tehető ezért felelőssé, annak mi vagyunk az univerzális figyelem-elterelő bűnbak.

Romániában viszont egyértelműen javult a helyzet. Mindjárt mesélek egy ezzel kapcs sztorit is a Camrys topikban  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7318 Dátum: 2011.10.25 09:48:28 »
Abszolút a szlovák politika a felelős és csak közvetetten a szlovák emberek, akinek egy része elhiszi ezt a hisztikeltést... Nem hiszem, hogy a Magyarországról hazatérő szlovákoknak bármi kifogása lehet az itteni viszony miatt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7319 Dátum: 2011.10.25 09:49:45 »
Én nem messze a szlovák határhoz, Rétságon nőttem fel, és elmondom nektek miért utálnak minket a szlovákok. Egyrészt azért mert mi magyarunk mindig (ma már nem feltétlenül) jobban éltünk, éppen ezért intelligens magyar honfitársainak nemritkán eljátszották a gazdag nyugati bunkót aki felsőbbrendű. Több ilyet láttam személyesen és bár nem járok síelni a sípályákon ez elég gyakori volt.
A másik pedig, hogy a magyar politika mindig bele akar szólni a szlovák belpolitikába. Ez pedig szintén érthető módon felháborítja őket.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...