Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677670 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4860 Dátum: 2010.03.28 21:36:40 »
Megvolt ma a 4 lengéscsillapító csere. 17 év és 350.000 km után megértek a cserére. Bár kifelé még egész jól csillapítottak.
A hátsó stabilizátor gömbfejet csak úgy tudtam kiszedni, hogy elfakadt rajta a gumi és egy kevés zsír ki is jött belőle. Nem egy nagy tétel mégis szeretném megkérdezni, esetleg használható-e még?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4861 Dátum: 2010.03.28 21:45:10 »
Igen ez igy megtörtent, ahogy leirtad. Ezert sem ertem...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4862 Dátum: 2010.03.28 21:53:59 »
Igen ez igy megtörtent, ahogy leirtad. Ezert sem ertem...
Mit raktál bele?

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4863 Dátum: 2010.03.28 21:57:56 »
Hát a nevét nem tudom most igy fejböl, de szinre ugyanolyan piros volt mint ami kifolyt belöle. Szoval belevalo volt(elvileg), de holnap megirom pontosan mert kint van a raktarban az olajos doboz.

Igen ez igy megtörtent, ahogy leirtad. Ezert sem ertem...
Mit raktál bele?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4864 Dátum: 2010.03.29 06:10:07 »
Megvolt ma a 4 lengéscsillapító csere. 17 év és 350.000 km után megértek a cserére. Bár kifelé még egész jól csillapítottak.
A hátsó stabilizátor gömbfejet csak úgy tudtam kiszedni, hogy elfakadt rajta a gumi és egy kevés zsír ki is jött belőle. Nem egy nagy tétel mégis szeretném megkérdezni, esetleg használható-e még?
Milyen lengéscsiliket tettél be?

istvan.kovacs6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Termosztát
« Válasz #4865 Dátum: 2010.03.29 07:20:06 »
Idézet
Amikor bemelegedik a hűtőbe menő felső csőnek is forrónak kell lennie, meg a hűtőnek is.

Öt kilométert mentem vele a szüleimhez, a motor már az első két kilométer után meleg volt. Miután megálltam, megnéztem a hűtőcsöveket. A felső cső és a hűt felső öt centimétere forró volt, viszont az lsó cső és a hűtő többi része olyan hideg, mint amikor elindultam. Erre felbátorodtam, és nekiálltam kiszrelni a termosztátot.

Idézet
A termosztátról az előbb írtunk. Ha mégsem ez a rossz, akkor elképzelhető, hogy eltömődött maga a hűtő. Ezt, szerencsés esetben (ha szétszedhető) ki lehet tisztítani. A régi Mohácsi úton kifelé menve, van egy utca balra, nem sokkal az ipari út kereszteződése előtt. Ott, rögtön a sarok után van egy hűtőkkel foglalkozó szakműhely. Ha kiderült hogy nem a termosztát a rossz és mégis melegszik az autó, akkor gurulj oda, nézzék meg - lehet-e tisztítani, vagy cserélni kell.

Köszönöm a tippet.
Szerencsére a termosztát szart be. Fazékban forraltam vizet, 100°C-ig meg sem nyikkant. Miután kihűlt megnéztem ne szorul-e. A satu nyitott pofái között csvarhúzóval óvatosan mozgattam. Nehezen idult, de utána járt szépen. Reménykedtem benne, hogy így talán újra fog működni. Újra vízforralás, újra semmi mozgás. Gondoltam ennek már úgy is mindegy elővettem a hőlégfúvót és 250-300°C környékén kinyitott.
Most alig várom, hogy megkapjam a fizetést, és utána kicserélhessem.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv.
István

istvan.kovacs6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Fékpofa
« Válasz #4866 Dátum: 2010.03.29 07:37:53 »
Fékpofákból érdemes felújítottat venni? Ha igen Pécs környékén hol találok?
Az internetes áruházakban az új fékpofák árai oldalanként értendőek vagy párban? Elég nagy a szórás: 7000-20000 Ft.

Üdv.
István

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Fékpofa
« Válasz #4867 Dátum: 2010.03.29 09:59:04 »
Fékpofákból érdemes felújítottat venni? Ha igen Pécs környékén hol találok?
Az internetes áruházakban az új fékpofák árai oldalanként értendőek vagy párban? Elég nagy a szórás: 7000-20000 Ft.

Üdv.
István
Párban értendő, én nem szórakoznék szar ragasztott cuccokkal! A fék nem játék, betétekből, pofákból érdemes inkább kopósabb puhábbat választani, ami hamar kopik,cserébe a drágább tárcsát óvja.

istvan.kovacs6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Fékpofa
« Válasz #4868 Dátum: 2010.03.29 11:22:44 »
Idézet
Párban értendő, én nem szórakoznék szar ragasztott cuccokkal! A fék nem játék, betétekből, pofákból érdemes inkább kopósabb puhábbat választani, ami hamar kopik,cserébe a drágább tárcsát óvja.

Bocsi nem pontosan tettem fel a kérdést, így a válasz sem elég egy értelmű.
Tehát, ha kiválasztok a listából egy szimatikus fékpofát mondjuk 12000 Ft-ért, akkor négy darab fékpofát kapok (kettőt jobbra kettőt balra), vagy csak kettőt az egyik oldalra?

Üdv.
István

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Fékpofa
« Válasz #4869 Dátum: 2010.03.29 11:26:44 »
Idézet
Párban értendő, én nem szórakoznék szar ragasztott cuccokkal! A fék nem játék, betétekből, pofákból érdemes inkább kopósabb puhábbat választani, ami hamar kopik,cserébe a drágább tárcsát óvja.

Bocsi nem pontosan tettem fel a kérdést, így a válasz sem elég egy értelmű.
Tehát, ha kiválasztok a listából egy szimatikus fékpofát mondjuk 12000 Ft-ért, akkor négy darab fékpofát kapok (kettőt jobbra kettőt balra), vagy csak kettőt az egyik oldalra?

Üdv.
István
Elől fék betétek vannak a tárcsafékekhez, hátul pofák a dobokhoz, Nekem pl Elől akebono fékbetétek vannak asszem 8ezerér vettem a párat hátul még a gyári pofák vannak de már a polcon figyel a kasiyama fékpofagarnitura vmi 5ezer péz volt...
Tehát tengelyenként veszed

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4870 Dátum: 2010.03.29 13:53:59 »
Sziasztok

Az autó jobb hátuljából kopogó hang jön egyenetlen úton. Ez lengéscsillapító, vagy rugó lesz szerintetek? Igazából fogalmam sincs mi a fene, mert a hátulját lenyomva felemelkedik és talán 1 centit süllyed vissza és beáll. Nincs nagy kilengés ami a nagyon gyenge csillapítóra utalna.
Szia! Lehet, hogy csak a silent-eket kell cserélni.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4871 Dátum: 2010.03.29 21:41:03 »
Nem, mert ha 100-nál 2500-at forog, akkor 40-es tempónál forog 1000-et, ergo 4500-nál 180-at kéne mennie, 3500-nál pedig 140-et. Nem vágnak egybe az adatok.

Akkor lehet, hogy vmi baj van? Esetleg érdemes utánamenni a dolognak? Pedig az adatok, amiket írtam, azokat sík terepen, teljesen normál üzemi körülmények közt figyeltem meg...

« Utoljára szerkesztve: 2010.03.29 21:49:09 írta kleingy »

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4872 Dátum: 2010.03.30 11:04:26 »
Nem, mert ha 100-nál 2500-at forog, akkor 40-es tempónál forog 1000-et, ergo 4500-nál 180-at kéne mennie, 3500-nál pedig 140-et. Nem vágnak egybe az adatok.

Akkor lehet, hogy vmi baj van? Esetleg érdemes utánamenni a dolognak? Pedig az adatok, amiket írtam, azokat sík terepen, teljesen normál üzemi körülmények közt figyeltem meg...
Csak ovatosan megjegyezném eggyetértek a Palaczk márkatárssal ugyanis nekem 96-os 2.0-es GLI Carinám van és 5.-ben 3500-nál megy 140-et kb-félig benyomott gázpedálal ugyhogy mégha odalépek neki nagyon szépen huz az auto érzik hogy van erő a motorban még 5.-ben is.

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4873 Dátum: 2010.03.30 13:55:45 »
Sziasztok

Az autó jobb hátuljából kopogó hang jön egyenetlen úton. Ez lengéscsillapító, vagy rugó lesz szerintetek? Igazából fogalmam sincs mi a fene, mert a hátulját lenyomva felemelkedik és talán 1 centit süllyed vissza és beáll. Nincs nagy kilengés ami a nagyon gyenge csillapítóra utalna.
Valószínűleg stabilizátor gömbfej kopog, képen 48830-as jelű. http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1996_TOYOTA_CARINA+E_ST191L-BEMNKW_4804.html
Általában ez megy tönkre, ritkábban valamelyik szilent.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.30 13:57:20 írta tzar »

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4874 Dátum: 2010.03.30 18:11:33 »
Megszunt a szervo probléma. Érdekes...