Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306455 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #3945 Dátum: 2010.07.29 19:14:50 »
A szervizben törölték a "szervizkulcsot", de a szerelő nem árulta el hogy csinálta. a km gombot nyomogatta meg még valamit.
Megtudjátok mondani, hogy kell??

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #3946 Dátum: 2010.07.29 19:22:25 »
Visszatérve a féktárcs vastagságára amit elöbb leírtatok:
megmértzem tólómérővel az első rátcsa válát (rozsdával együtt) 1,6mm- igaz csak a lemezfelni lyukán kersztül mértem- de a leírtak szerint csak oldalanként 1mm-t kophat  :no:
Ezek szerint 1 tárcsaa még addig se tart mint egy betét- remélem rosszul gondolom, vagy rosszul mértem :eek:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3947 Dátum: 2010.07.29 19:39:28 »
A szervizben törölték a "szervizkulcsot", de a szerelő nem árulta el hogy csinálta. a km gombot nyomogatta meg még valamit.
Megtudjátok mondani, hogy kell??
Benne van a kiskonyveben a kocsinak.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3948 Dátum: 2010.07.29 19:40:41 »
Visszatérve a féktárcs vastagságára amit elöbb leírtatok:
megmértzem tólómérővel az első rátcsa válát (rozsdával együtt) 1,6mm- igaz csak a lemezfelni lyukán kersztül mértem- de a leírtak szerint csak oldalanként 1mm-t kophat  :no:
Ezek szerint 1 tárcsaa még addig se tart mint egy betét- remélem rosszul gondolom, vagy rosszul mértem :eek:
Azt tudom, hogy az Aurisnak is nagyon gyengus a hatso tarcsaja, jobban kopik nekem is mint az elso. Siman lehet, hogy a Corollaba ugyanolyan van.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Szerviz
« Válasz #3949 Dátum: 2010.07.30 07:33:55 »
Visszatérve a féktárcs vastagságára amit elöbb leírtatok:
megmértzem tólómérővel az első rátcsa válát (rozsdával együtt) 1,6mm- igaz csak a lemezfelni lyukán kersztül mértem- de a leírtak szerint csak oldalanként 1mm-t kophat  :no:
Ezek szerint 1 tárcsaa még addig se tart mint egy betét- remélem rosszul gondolom, vagy rosszul mértem :eek:
Szimetrikusan merve igen 1-1 mm-ert kophat oldalankent, de merni mikrometerrel erdemes es ugye a kopott feluletet, tolomeroval a válat... nem biztos hogy jo eredmenyt ad, bar nemi infot elarul talan. Viszont, ha betét tovabb birja mint a tarcsa az erdekes dolog, nekem 1forman kopnak tarcsa es betet is fél idönél jar 60 ekm alatt.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #3950 Dátum: 2010.07.30 07:58:46 »
nálam úgy el van rohadva a tárcsa éle hátul, hogy azon tolómérővel normális értéket mérni nem lehet.  :devil:
Lehet, hogy ezér fogták a fejüket a márkaszervízesek, és mondták, hogy csere, de mánazonnal...  ::)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Szerviz
« Válasz #3951 Dátum: 2010.07.30 09:14:16 »
A klímaolajat nem kell cserélni, nem is lehet, hiszen a gázban kering.
(...)
Milyen géppel nézte és mit mutatott?
Helló!

Igen, én is így gondoltam a klímás részt, csak rosszul fogalmaztam.  ::)
Mivel szerintem elég hideget fúj, ezért lehet, hogy ez már csak jövőre marad.

A másikat meg majd igyekszem megkérdezni.
Most egy picit nyugodtabb vagyok, hogy tudom, hogy a kibocsátás rendben, és pillanatnyilag semmi jele sincs a hibának.
Ha ez így is marad, akkor előbb inkább a hátsó fékeket csináltatnám majd meg, mert mégiscsak közvetlenebbül befolyásolják a biztonságos vezetést.

debian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Szerviz
« Válasz #3952 Dátum: 2010.07.30 09:33:14 »
Üdv.
Lenne egy kérdésem, E12 1,4vvt-i-in hol érdemes lengedni a hütővízet, a hűtőröl huzzam le a csövet alúl, vagy csavarjam ki leeresztő csavart, motoron hasonló a kérdésem.
Előre is köszi a segítséget.
Toyota Corolla Wagon E12  1.4 vvt-i sol

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #3953 Dátum: 2010.07.30 12:35:31 »
Üdv.
Lenne egy kérdésem, E12 1,4vvt-i-in hol érdemes lengedni a hütővízet, a hűtőröl huzzam le a csövet alúl, vagy csavarjam ki leeresztő csavart, motoron hasonló a kérdésem.
Előre is köszi a segítséget.

két helyen kell leengedni. Van egy leeresztőcsap a hűtőn, és van egy a motorblokk hátoldalán.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #3954 Dátum: 2010.07.31 14:28:52 »
Sziasztok!

Megtörtént a pollenszűrő-, illetve a hűtőfolyadék cserém is. Gondoltam rakok fel képet róluk, az elsőt tanulságképpen - asszem ez anno hófehér volt... - a másikat ajánlás gyanánt:  :D

Pollenszűrő
Hűtőfolyadék (1500Ft/L)

Ezeken kívül végre le lett cserélve a váltóolaj is. Az első tapasztalataim nagyon pozitívak vele kapcsolatban, 2-3 ujjal könnyedén kapcsolható a váltó, érezhetően kevésbé akadozik. Az olaj márkája Rheinol. Ezen belül, pedig a full szintetikus 75W90-es.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.31 14:55:50 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #3955 Dátum: 2010.07.31 16:57:41 »
Sziasztok!

Megtörtént a pollenszűrő-, illetve a hűtőfolyadék cserém is. Gondoltam rakok fel képet róluk, az elsőt tanulságképpen - asszem ez anno hófehér volt... - a másikat ajánlás gyanánt:  :D

Pollenszűrő
Hűtőfolyadék (1500Ft/L)

Ezeken kívül végre le lett cserélve a váltóolaj is. Az első tapasztalataim nagyon pozitívak vele kapcsolatban, 2-3 ujjal könnyedén kapcsolható a váltó, érezhetően kevésbé akadozik. Az olaj márkája Rheinol. Ezen belül, pedig a full szintetikus 75W90-es.

Legközelebb korábban cserélj pollenszűrőt, mert ez már brutálisan néz ki. Ezen már nem sok levegő mehetett át  :eek:
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #3956 Dátum: 2010.07.31 17:13:32 »
Sziasztok!

Megtörtént a pollenszűrő-, illetve a hűtőfolyadék cserém is. Gondoltam rakok fel képet róluk, az elsőt tanulságképpen - asszem ez anno hófehér volt... - a másikat ajánlás gyanánt:  :D

Pollenszűrő
Hűtőfolyadék (1500Ft/L)

Ezeken kívül végre le lett cserélve a váltóolaj is. Az első tapasztalataim nagyon pozitívak vele kapcsolatban, 2-3 ujjal könnyedén kapcsolható a váltó, érezhetően kevésbé akadozik. Az olaj márkája Rheinol. Ezen belül, pedig a full szintetikus 75W90-es.

Legközelebb korábban cserélj pollenszűrőt, mert ez már brutálisan néz ki. Ezen már nem sok levegő mehetett át  :eek:

Jepp, azért írtam, hogy tanulságképpen...  :whistling: Amúgy a levegőt is jóval kevésbé engedte át, mint ez, de zavaróbb volt, hogy egy hirtelen nyári zivatar alatt - amikor hirtelen sokat esik a hőmérséklet - párásodott az ablak... De, igaz, jobban kell rá figyelni.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #3957 Dátum: 2010.07.31 20:02:35 »
És mi van ha nincs benne szűrő? Régen egy kocsiban se volt. Jó port meg pollent benyomja az utastérbe. :devil:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3958 Dátum: 2010.07.31 23:18:26 »
Legközelebb korábban cserélj pollenszűrőt, mert ez már brutálisan néz ki. Ezen már nem sok levegő mehetett át  :eek:
Gyárilag is ilyen lekete szőrmókos a pollenszűrő, bár nincsen ennyire tele mocsokkal.

Szét volt a műanyagja törve, annak csak elhajlania lenne szabad 3 helyen, ez pedig le van törve. Mondjuk most már mindegy.

Azt has kérdezzem meg az illetékestől, hogy mennyiért , hol és milyet vett? Ugyanis ezt a gyári 3 részre osztottat nem találtam meg eddig utángyárottban.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #3959 Dátum: 2010.07.31 23:53:33 »
Legközelebb korábban cserélj pollenszűrőt, mert ez már brutálisan néz ki. Ezen már nem sok levegő mehetett át  :eek:
Gyárilag is ilyen lekete szőrmókos a pollenszűrő, bár nincsen ennyire tele mocsokkal.

Szét volt a műanyagja törve, annak csak elhajlania lenne szabad 3 helyen, ez pedig le van törve. Mondjuk most már mindegy.

Azt has kérdezzem meg az illetékestől, hogy mennyiért , hol és milyet vett? Ugyanis ezt a gyári 3 részre osztottat nem találtam meg eddig utángyárottban.

Ööö... a márka: Fehér doboz, angolul white box.  :devil: :D Asszem 2700, vagy 2900Ft Oláh Autósbolt. Nem aktív szenes. Az biztos, hogy utángyártott, de tényleg nem volt rajta felirat. Viszont méretre stimmelt és szerintem egy évet ez is kibír. Ha meg nem, akkor veszek még egyet, ennyi pénzért megéri.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i