Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686040 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5070 Dátum: 2010.10.04 23:17:34 »
Hát, sajnos mezei meghallgatáshoz marad a demofalas megoldás, lényeg, hogy azonos hangszórókon kell végighallgatni a palettát, utána hangszórót váltani, és azzal is, majd ha még mindig van másik hangszóró, azzal is. Ha a legtöbb hangszóró ugyanaz a fej jön ki az ízlésnek legmegfelelőbbnek, valószínűleg megvan a kiválasztott. Ennél jobbat nem lehet kitalálni, hacsak nem saját rendszerhez keres az ember fejet, és belepróbálgathat többfélét. A komoly rendszerekkel tényleg az a baj, hogy meghallgatja az ember, állat nagyot szól, de nem tudja reprodukálni a saját rendszerén, mert bizony minél komolyabb az elektronika, annál háklisabb a körítésre, hogy az igazi arcát megmutassa.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5071 Dátum: 2010.10.05 08:56:27 »
Még a P88 RSII-re is csak azt mondják, audiophile, nem hi-end.

Valaki mondja már meg, mi a frászkarkikát jelent ez az audiophile meg high-end jelző, pontosabban a használata a hifiben, mert én komolyan nem értem ebben az összefüggésben.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5072 Dátum: 2010.10.05 09:36:59 »
Még a P88 RSII-re is csak azt mondják, audiophile, nem hi-end.

Valaki mondja már meg, mi a frászkarkikát jelent ez az audiophile meg high-end jelző, pontosabban a használata a hifiben, mert én komolyan nem értem ebben az összefüggésben.

 :D

a válasz negyvenkettő.  ::)



Egyébként nyilván az otthoni hifiből vették át, vitték át az autóhifibe. Valahol érzem én a létjogosultságát a kifejezésnek, de lassan P.M.P.O Watt-szintre süllyed.....  :devil:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5073 Dátum: 2010.10.05 09:57:35 »
Valaki mondja már meg, mi a frászkarkikát jelent ez az audiophile meg high-end jelző, pontosabban a használata a hifiben, mert én komolyan nem értem ebben az összefüggésben.

Audiofil = ez egy öndefiníció. Alanya az a csóka, aki hifit tesztel, válogat, cserél, ad-vesz vagyonokért, de zenét nem hallgatott ezer éve. Kívülről vágja a Bink CD tracklistjét, koncertre nem jár, mert olyan van a nappaliban. Lenézi a kezdőt, csak a "saját szintjével" áll szóba, megveti a hálózati lejátszást, előszeretettel használja az "igényes" jelzőt szinte bármilyen kontextusban. Hozzám hasonlóan kultúrfasiszta, csak nem a metált, hanem a klasszikus zenét ill. a jazzt terjeszti. Hisz. (A modoros blogra kéne róla egy bejegyzés.)

High-end = 1. qrvadrága 2. eleve qrvadrága termékeket gyártó gyártó még drágább csúcsterméke 3. bármi, amit az audiofil megvesz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5074 Dátum: 2010.10.05 10:02:48 »
Valaki mondja már meg, mi a frászkarkikát jelent ez az audiophile meg high-end jelző, pontosabban a használata a hifiben, mert én komolyan nem értem ebben az összefüggésben.

Audiofil = ez egy öndefiníció. Alanya az a csóka, aki hifit tesztel, válogat, cserél, ad-vesz vagyonokért, de zenét nem hallgatott ezer éve. Kívülről vágja a Bink CD tracklistjét, koncertre nem jár, mert olyan van a nappaliban. Lenézi a kezdőt, csak a "saját szintjével" áll szóba, megveti a hálózati lejátszást, előszeretettel használja az "igényes" jelzőt szinte bármilyen kontextusban. Hozzám hasonlóan kultúrfasiszta, csak nem a metált, hanem a klasszikus zenét ill. a jazzt terjeszti. Hisz. (A modoros blogra kéne róla egy bejegyzés.)

High-end = 1. qrvadrága 2. eleve qrvadrága termékeket gyártó gyártó még drágább csúcsterméke 3. bármi, amit az audiofil megvesz.

 :lol:

Ezt magadtól? Mert nagyon jó, találó, bár kicsit görbe tükör. De mindenképpen jó!  :D

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5075 Dátum: 2010.10.05 11:14:03 »
Sziasztok!

Autócsere (beépített) miatt eladó egy hibátlan állapotú Clarion DXZ648RMP MP3/WMA fejegység, minden gyári tartozékával, használatival, beépítő kerettel.
Strapabíró, nem karcos kijelző, kemény jól használható gombok.

Levehető billenő előlap, távirányító, 80 színárnyalat (igazítható a műszerfalhoz), telefonkihangosítás, közvetlen szub vezérlés, állítható mély vágó szűrő, eredeti kormánytávvezérlővel való együttműködési képesség, 4 x 51 Watt maximum power output, DAB, TV és DVD egységek vezérlőjeként is használható, kibővített EON-RDS szolgáltatások, stabil rádió vétel, automata frekvenciakövetés, 24 adó memória, traffic info, nagy kijelzőn ID-3 tag, WMA-tag and CD text megjelenítés, info görgetés sebessége állítható.

cikk
paraméterek

Ár: 40eFt
E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5076 Dátum: 2010.10.05 18:13:13 »
Valaki mondja már meg, mi a frászkarkikát jelent ez az audiophile meg high-end jelző, pontosabban a használata a hifiben, mert én komolyan nem értem ebben az összefüggésben.

Audiofil = ez egy öndefiníció. Alanya az a csóka, aki hifit tesztel, válogat, cserél, ad-vesz vagyonokért, de zenét nem hallgatott ezer éve. Kívülről vágja a Bink CD tracklistjét, koncertre nem jár, mert olyan van a nappaliban. Lenézi a kezdőt, csak a "saját szintjével" áll szóba, megveti a hálózati lejátszást, előszeretettel használja az "igényes" jelzőt szinte bármilyen kontextusban. Hozzám hasonlóan kultúrfasiszta, csak nem a metált, hanem a klasszikus zenét ill. a jazzt terjeszti. Hisz. (A modoros blogra kéne róla egy bejegyzés.)

High-end = 1. qrvadrága 2. eleve qrvadrága termékeket gyártó gyártó még drágább csúcsterméke 3. bármi, amit az audiofil megvesz.

A high-end az az éppen elérhető csúcstechnika jelzője már hosszú ideje, főleg az amerikaiaknál, használják mindenféle műszaki produktumra, nyögvenyelősen elmegy a hifiben is, de egy 88II-re ezt mondani elég durva túlzás.
Az audiophile jelzőt pedig azok a sok funkciótól megfosztott, hangszínszabályzó nélküli erősítők kapták, amiket főleg az angolok vetettek be a 80-as években a csacsi-ragyi japán hifitornyok ellen, aztán a japánok is csináltak ilyeneket, egy egy 88RSII-re ezt mondani szintén barokkos túlzás. Mint ahogy a legtöbb dologra, amire rámondják.

Szóval akkor hogy kerültek ide ezek a jelzők?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5077 Dátum: 2010.10.05 19:24:56 »
Hifiprobléma letudva ;)
Istenkirály a szett :)
Egy időre jó lesz így a zene.
Nem kötöttem hídba, így is iszonyatosan szól, randim volt, emellé sz@rrááztam... :(
Valamikor meghidalom okosan...
Józsi vagyok :-)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5078 Dátum: 2010.10.05 19:38:33 »
Szóval akkor hogy kerültek ide ezek a jelzők?

Majd wolfman elmondja. Én csak ironizéltem.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5079 Dátum: 2010.10.05 22:53:27 »
...és mechanika-mentes fejben nem gondolkodtál? Ha sok CD-t hallgatsz, úgy természetesen nem opció.

Ez is felmerült pár kósza másodperc erejéig még az elején, de gyorsan elhessegettem ezt a gondolatot, mert van több olyan "régi" zeném, ami eredeti audio cd -n van és azokat is szívesen hallgatom, ha meg mp3 -ba átkonvertálom elveszik az a varázsa, hogy eredeti audio cd -ről megy a zene.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5080 Dátum: 2010.10.06 00:19:09 »
Hifiprobléma letudva ;)
Istenkirály a szett :)
Egy időre jó lesz így a zene.
Nem kötöttem hídba, így is iszonyatosan szól, randim volt, emellé sz@rrááztam... :(
Valamikor meghidalom okosan...

Na de mi volt a baj?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5081 Dátum: 2010.10.06 06:20:09 »
Na de mi volt a baj?
Faxkalap haverom fordítva  dugta az in + in- -ba  a kábelt a bal oldalon :(
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.06 07:55:04 írta kleingy »
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5082 Dátum: 2010.10.06 08:15:16 »
Szóval akkor hogy kerültek ide ezek a jelzők?

Majd wolfman elmondja. Én csak ironizéltem.

Hogy hogy kerültek ide...? Hmmm, valaki használta őket, én meg azt mondtam, van létjogosultságuk. Akkor, amikor ezek a fogalmak bekerültek a "köztudatba", még egész mást jelentettek, mint most.

a 80-as években egy 116 lóerős GTi Golf sportos hatchback-nek számított. Meg alsó középkategóriának. Ma egy Lupo szinte nagyobb. Ma a sportos hatchback legalább 180 lóerős. Ez van, változik a világ. Lehet azt mondani, hogy egyre kommerszebb termékekre ragasztják ezeket a valaha szinte unikális eszközökre használt jelzőt, de ha az átlagembernek azt mondod, Naim, vagy Heed, nem sokan kapják fel a fejüket, ha azt mondod, Pio RSII, akkor csettintenek, hogy ejj de jó. Az átlagembernek mást jelent az audiofil, meg a hájend, mint az igazi hozzáértőknek, vagy azoknak, akik ezen a területen otthonosan mozognak.

Párszáz éve a "na ezér megnyúzlak" kifejezést még szó szerint értelmezték....  :devil: Mégis hülyén néznének a rendőrök, ha ennek hallatán elballagnék az örsre feljelentést tenni veszélyes fenyegetés szabálysértésben....  :whistling:

Szóval változik a világ. Nekem speciel nincs is semmi bajom azzal, ha a kommersz tucattermékek közül kiemelkedő, ámde még mindig tucattermékek jobbik felére ilyen, vagy ehhez hasonló kifejezéseket használnak. A baj ott van, amikor a rosszabbik felére kerül rá, csak azért, hogy eladható legyen. Persze adódik a kérdés, kinek mi a jó. Emencéből "kiszállva" lehet, hogy az SPL Dájnamiksz is jónak számít.

Dehát ezen a vonalon elindulva persze meg tudja magyarázni a gyártó is, hogy az általa gyártott termékek közül a legjobb már audiofil, merthát a saját palettájából magasan kiemelkedik - elérve ezzel az átlag színvonal alját...  ::)
Egy szó mint száz általában a piac kezd bizonyos termékeket audiofilnek, hájendnek nevezni (még akkor is, ha csak az átlagfül számára kiemelkedő), a baj akkor kezdődik, ha gyártók-forgalmazók aggatják ezt egy-egy termékre, és nem a piac visszajelzései alapján...

Persze lehet, hogy hibás az okfejtésem, és értem, hogy Earnek ez kábé annyira bántja a fülét, mint amikor én hallom, hogy "kirabolták a lakásomat". De attól, hogy jogilag ez a megfogalmazás a hajamat tépem kategóriája, és rettenetesen pongyola, a köznyelv még használja.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5083 Dátum: 2010.10.06 08:18:04 »
Na de mi volt a baj?
Faxkalap haverom fordítva  dugta az in + in- -ba  a kábelt a bal oldalon :(

Javítsatok ki, de ez egyszerű fázisfordítás volt, nem? Mitől zörgött a hangszóró fázisfordításnál? Ezt a fogást szokták alkalmazni autóhifi építés során, és egy jó hangszórónál elvileg nem lehetne hallani a fordított fázist.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5084 Dátum: 2010.10.06 12:51:00 »
Na de mi volt a baj?
Faxkalap haverom fordítva  dugta az in + in- -ba  a kábelt a bal oldalon :(

Javítsatok ki, de ez egyszerű fázisfordítás volt, nem? Mitől zörgött a hangszóró fázisfordításnál? Ezt a fogást szokták alkalmazni autóhifi építés során, és egy jó hangszórónál elvileg nem lehetne hallani a fordított fázist.
Akkor jól tudtam, hogy ez a fázisfordítás...
Nekem nem szereti úgy hat...nem hinném, hogy rosszak lennének, mert mos tökéletesen szól.
Talán az lehetett a baj, hoy csak az egyik oldalon volt fordítva...
Józsi vagyok :-)