Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250272 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5640 Dátum: 2010.08.02 18:33:44 »
Az meg hogy helyben nem találsz parkolót nem mentesít a szabálytalan parkolás alól (ha ez nem szabálytalan volt, akkor ne faljál fel rögtön, légyszi  :flowers: )

Nem tudom, nekem szólt? :hmmmm: De válaszolok :D

Tökéletesen igazad van, elhiheted hogy egész este ezen rágódtam, hogy mi legyen, de jelen esetben ezt tudtam prezentálni, nem fogok 3 utcával arrébb megállni, ahogy kiszúrták az ott lakók a Bpesti rsz keretet, nyilván kiszúrhatja más is, lehet ismerik a szokásokat, hogy rendszeresen nincs parkoló, és legközelebb csak itt lehet letenni a kocsit, arra mennek és felnyomják, elviszik, pár perc a határ, összeesküvés elmélet hívő lennék? Tudom. :flowers:

Nem álltam fel fűre, nem álltam meg nagyon "durván", nem mentség de ott állt az opelos is, nyilván az a sáv akkor már használhatatlan. És egyből reggel mentem és elálltam onnan, a hülye cetlitől függetlenül.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5641 Dátum: 2010.08.02 18:43:43 »
Gyűrött , megsárgult kockás papírnak.

Ez most tényleg komoly? :eek:

Akkor leírnám, hogy tehénnek jelen esetben semmi köze a "vidékhez".

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5642 Dátum: 2010.08.02 18:46:06 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5643 Dátum: 2010.08.02 18:49:04 »
....és ilyen kockás, tehénszájából kivett papírra...
Azért látom benned is van egy kis előítélet!
Pinyo! Ezt nagyon benézted......ez egy teljesen elterjedt szólás mondás. Ha meg ez neked nincs meg, akkor mondj annyit, hogy sorry, nem ismertem, ezért másra gondoltam.
Én úgy nőttem fel, hogy ha gyűrött volt a ruhám, itthon azt mondták, hogy "úgy néz ki a ruhád, mintha a tehén szájából húzták volna ki"...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5644 Dátum: 2010.08.02 18:57:38 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5645 Dátum: 2010.08.02 18:58:17 »
Kedves, aranyos gesztus, elősegíti a turizmust  :censored:
Sajnos nekem több negatív élményem is volt a horvát vendéglátásban. Sokszor az jött le, hogy én legyek hálás, hogy náluk köthetem el a pénzem és ezt nem nagyon díjazom. Így aztán évekig inkább az olaszokhoz mentem a kis családommal.
Más dolog, hogy ha vitorlázunk, akkor ilyenekbe nem botlunk bele, úgyhogy az utóbbi években csak így mentem (most meg ugye az antenna sztori rontotta el a kedvemet, ami 13e-be fájt  :devil:)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5646 Dátum: 2010.08.02 19:00:21 »
Én úgy nőttem fel, hogy ha gyűrött volt a ruhám, itthon azt mondták, hogy "úgy néz ki a ruhád, mintha a tehén szájából húzták volna ki"...

 :flowers:

Én spec a szakközépbe állandóan megkaptam, mert az összes füzetem gyűrött volt, kaptam is érte a fekete pontokat :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5647 Dátum: 2010.08.02 19:02:23 »
Nalunk "kutyaszajabol"-nak hivtak.  :yes:
Amugy en sem ereztem videkezonek az irasod (eszembe se jutott rola...) :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5648 Dátum: 2010.08.02 19:11:08 »
Én úgy nőttem fel, hogy ha gyűrött volt a ruhám, itthon azt mondták, hogy "úgy néz ki a ruhád, mintha a tehén szájából húzták volna ki"...
Nálunk is ezt mondták.
De még a "vidéki" = Somogy megyei rokonságomban is.
Apropó, vidéki!
Ez nem egy afféle pejoratív jelző.  :surrender:
Aki vidéken él, az vidéki. Oszt'?
Kőhalmitól tudom, hogy vidéken nem így mondják, hanem úgy, hogy "nem vagyok budapesti".
Persze, ma már vannak vidéki városok és az itt élők nem vidékinek, hanem városiaknak aposztrofálják magukat.
Ez is jogos és érthető.
De a vidéki a köznyelvben mindenki, aki nem Budapesten él.
Vagyis a tanyasi, a falusi, a községi és a vidékivárosi is.

Örüljetek, hogy azok vagytok (már aki)!
Én is szívesen lennék az, illetve pár év múlva leszek is. :cool2:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5649 Dátum: 2010.08.02 19:45:19 »
beteg ez az ország tök mindegy h pest vagy vidék.
múltkor én is megálltam egy strand előtt és 1000 hely volt de a pali úgy rámállt h 10cmre nyílt az ajtóm.
se gyereket nem tudtam berakni az anyósoldalon kellett bemásznom.
no, megkínáltam az ajtómmal vagy 5 helyen kifelé a gyerek oldalát..így megy ez.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5650 Dátum: 2010.08.02 20:04:41 »
Nalunk "kutyaszajabol"-nak hivtak.  :yes:
Amugy en sem ereztem videkezonek az irasod (eszembe se jutott rola...) :flowers:
igen, ez a B verzió....mindkettő ment nálunk  :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5651 Dátum: 2010.08.02 20:09:54 »
Kedves, aranyos gesztus, elősegíti a turizmust  :censored:
Sajnos nekem több negatív élményem is volt a horvát vendéglátásban. Sokszor az jött le, hogy én legyek hálás, hogy náluk köthetem el a pénzem és ezt nem nagyon díjazom. Így aztán évekig inkább az olaszokhoz mentem a kis családommal.
Azért vannak budapesti turista sztorik is... :flowers:
Én a horvátoknál a nyelvet viselem nehezen...szörnyen randák a szláv nyelvek.
Néha nekem is jól esne ilyet tenni, mint ez a horvát festékszórós fickó. Egyébként bennem is ellenérzést kelt ez a horvát tett (főleg a nyaralórombolás után), de ha ez egy román vagy szlovák kocsi lenne, jót örömködnénk a sztorin.
Utoljára kb 4éve voltam Horvátországban...hazafelé a horvát pályákon a fizetős kapunál több km-es dugó szokott kialakulni....és kb 5autó ment el mellettünk a leállósávban, ebből 3 magyar volt..no comment....azért tudunk mi is...de hát nem hazai terepen a bunkóságot nem nézik már úgy el....

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5652 Dátum: 2010.08.02 20:42:30 »
beteg ez az ország tök mindegy h pest vagy vidék.
múltkor én is megálltam egy strand előtt és 1000 hely volt de a pali úgy rámállt h 10cmre nyílt az ajtóm.
se gyereket nem tudtam berakni az anyósoldalon kellett bemásznom.
no, megkínáltam az ajtómmal vagy 5 helyen kifelé a gyerek oldalát..így megy ez.. :whistling:
Vagyis te sem vagy semmivel sem külömb. :ph34r: Grat. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5653 Dátum: 2010.08.02 21:30:48 »
...hazafelé a horvát pályákon a fizetős kapunál több km-es dugó szokott kialakulni....és kb 5autó ment el mellettünk a leállósávban, ebből 3 magyar volt..no comment....azért tudunk mi is...de hát nem hazai terepen a bunkóságot nem nézik már úgy el....
Hazafelé van külön kártyás-fizetős kapu, több km-es kocsisort lehet vele megspórolni  :otlet:
Idén péntek esete jöttem haza és sehol sem kellett várnom, üres kapukra gurulhattam be  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5654 Dátum: 2010.08.02 23:39:54 »
Mondjuk, recepciósként azt is jól tudom, milyen gáz az, amikor a vendég már nem tud hol parkolni (az előző munkahelyemen jóval kevesebb parkoló volt, mint szálláshely - 6 autót tudtunk elhelyezni, 15 szobára), és te nem tudsz segíteni, mert hát mit tehetnél  :surrender: ... Némelyik vendég erre meglehetősen ingerülten reagál, na most kérdem én, tényleg, hogy mégis mit tehetnék? Varázsoljak oda egy parkolót?!  :nonono:

Úgy ahogy mondod, ez nagyon gáz!
Nyilván nem a recepciós hibája, (én se üvöltöztem vele, pedig elég mérges voltam) de az nem módi hogy nem tudod letenni egy normális helyre az autód, ez olyan mintha azt mondanák hogy van szoba de ágy csak holnap reggel lesz benne! Álljak meg valahol? De hol? 20perc sétára egy kies utcában? Miért kell nekem bohóckodnom, nem ismerem a környéket a szokásokat, semmit. Ráadásul előre kértem helyet az autónak, de mint utólag kiderült, azt csak szombat reggeltől tudták biztosítani, mert annyira nagyon teltház van. Ez röhejes....
Na, ez így tényleg röhejes. Ha beígérték a parkolót, az egészen más szitu.

Viszont ha nem ez az eset forog fenn, akkor bocsánat, de a vendég egyéni problémája, hogy hol teszi le az autóját. Kötelező autóval jönni? Ugyan dehogy. Kötelező a szobához parkolóhelyet biztosítani (föltéve, hogy ez nincs külön kihangsúlyozva)? Ugyan dehogy.

Erre persze lehet azt mondani, hogy: kötelező ott megszállni? Ugyan dehogy... Hát, OK. De, mondom még egyszer: sehol nincs le- ill. előírva, hogy minden egyes szobához kell járjon parkolóhely. Ezt azért, leszámítva az egészen kis panziókat, elég nehéz is lenne megoldani. Ez nem lehet elvárás. Ha valakinek ez nagyon fontos, rögzítse előre (a foglalásával egyidejűleg) a parkoló-igényét, és onnantól fogva tényleg számon kérheti a szállodán, ha ezt mégsem teljesítik. De odamenni és elvárni, hogy legyen parkoló, irreális dolog.

Ez most nem konkrétan neked szól, de próbáltam kicsit ábrázolni a helyzetet a másik oldalról nézve is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )