Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1258273 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7965 Dátum: 2012.09.03 23:50:31 »
Azt hittem viccelsz,
tek -ről más jutott eszembe.  :wacko:
Nekem meg egy harmadik, a Közgázon van a tudás szempontjából nagyon elit diákoknak a Társadalom-elméleti Kollégium.
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7966 Dátum: 2012.09.04 08:19:01 »
Nekem meg egy harmadik, a Közgázon van a tudás szempontjából nagyon elit diákoknak a Társadalom-elméleti Kollégium.
Esetleg- Társasági Etikett Kódex.  :flowers:
Fery

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7967 Dátum: 2012.09.04 15:52:46 »
Nekem meg az ex munkahelyem jut eszembe a 10ker zách utcában. ;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7968 Dátum: 2012.09.04 18:07:16 »
Nekem meg az ex munkahelyem jut eszembe a 10ker zách utcában. ;(
Az utca számozás szerint páros vagy páratlan oldalon?
Fery

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7969 Dátum: 2012.09.17 18:00:04 »
Az utca számozás szerint páros vagy páratlan oldalon?

a páros oldalon...:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7970 Dátum: 2012.09.18 13:03:56 »
a páros oldalon...:)
Ok "vágom"  ;)
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
!Teljesen OFF
« Válasz #7971 Dátum: 2012.09.29 22:15:43 »
A mai napon részese lettünk egy lopásnak, pontosabban fogalmazva a Gyáli úti Metro parkolójában pakoltunk a csomagtartóba, és kb az alatt a 30-40 mp alatt egy tolvaj kinyitotta a hátsó ajtót és ellopta édesanyám pénztárcáját (összes közokirat, bankkártyák, nyugdíjas papírok, hűségkártyák, lakáskulcs, természetesen némi kp is, stb, stb) ami a pulcsija alatt hevert az ülésen (azt otthagyva).
A vicc az, hogy semmiféle ajtó nyitást vagy éppen csukást nem hallott egyikünk se, és mondom amíg pakoltunk a szatyrokba a nyitott csomagtérajtó takarta a hátsó szélvédőt (sedan). Gondolom kifigyelhetett minket a rohadék már a boltból kijövet, vagy akár azt a mozdulatot, hogy pénztárca + pulcsi be a hátsó ülésre (ahol édesanyám mindig is utazni szokott/szeret utazni).
Persze az örök tanúlság, hogy semmit se szabad őrízetlenül hagyni, még letakarva se, de úgy látszik a mai világban már az sem riaszt el egyeseket, hogy a kocsi hátuljánál, a hátsó üléstől max 1,5 m-re 2 személy is tartózkodik. Édesanyám csak annyit mondott a végén, hogy mintha egy kék overallos férfi ment volna el az autó mellett, de senki nem gyanakodott semmire.
Volt egy térfigyelő kamera 3 autóval tőlünk felszerelve kb 3m magasan, szóltunk a biztonságiaknak de a kamera természetesen a bejárati ajtó előtti árucikkekre volt rákfokuszálva, így természetesen nem látszik a felvételeken semmi a parkolóról. Végignyálaztuk az autó környékén, elmentünk a bokrokig, hátha az okiratokat kidobálták, visszamentünk a boltba még a bevásárló kocsit is megnéztük + az összes szatyrunkat, de sehol semmi.
Még onnan hívták a rendőrséget nekünk (megjegyezve, hogy nem az első eset volt), de ők azt mondták fáradjunk be személyesen.
Első út természetesen haza vezetett (elmentünk a bank előtt, de az persze zárva volt). Internetről telszám kikeres, azonnal letíltottuk a 2 bankkártyát és megnyugtattak, hogy még nem tudták használni őket.
Majd elmentünk a bolt szerinti illetékes kerületi kapitányságra, ahol gyakorlatilag annyit mondtak, hogy a sztori hihetetlen (vagyis, hogy a tolvaj nem bíbelődne az ajtó becsukásával illetve vitte volna a pulcsit is), és csak annyit tudtak tanácsolni, hogy majd az okmányirodán ne azt mondjuk, hogy ellopták az iratokat hanem csak azt, hogy elvesztek, mert így nem fognak visszairányítani minket a rendőrségre. Meg úgy se nagyon tudtak volna mit tenni, ismeretlen tettes, pláne a mai világban...
Szóval sos komplett zárcsere a lakáson is megvolt 2 órán belül, és hétfőtől kezdődhet az óriási tortúra az összes okirat beszerzésével.
A vicc az, hogy pont megjegyeztem még az eset előtt édesanyámnak, hogy itt legalább nem jönnek oda kéregetni a bevásárló kocsiból a 100 Ft-s érmét, ... hát most ennál jóval nagyobbat szakított az illető... ::)

Azért írtam le, mert természetesen amíg nem történik meg az emberrel, addig nem veszi komolyan a dolgokat, de ez velünk történt, fényes nappal, az autó mögött állva.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7972 Dátum: 2012.09.29 23:52:46 »
Ha parkolóban csomagtartóba pakolok, csak a csomagtartó van nyitva, az ajtók nem. Eddig azt hittem paranoiás vagyok, de eszerint nem.
(a kulcson van csak csomagtartó nyitás)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7973 Dátum: 2012.09.30 07:14:46 »
részvétem. nálam is zárva vannak az ajtók ha pakolok a kombiba. múltkor az ósannál zizegett egy manus az autóm körül amig pakoltam. odaszóltam: "látlak, kisbarát.."  el is húzott.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7974 Dátum: 2012.09.30 09:37:03 »
Nagyon sajnálom Xtrem.
Nálam is zárva van az utastér, amikor a csomagtartóba pakolok.  Igaz a táskát, egyebet behajintom a hátsó ülésre, mondjuk az egyterűnél nem nagy dolog.  Vagy a másik megoldás, hogy a páromnak adom oda, aki meg beül a kocsiba, én meg elbíbelődök a cuccokkal.

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7975 Dátum: 2012.09.30 20:44:33 »
Ha parkolóban csomagtartóba pakolok, csak a csomagtartó van nyitva, az ajtók nem. Eddig azt hittem paranoiás vagyok, de eszerint nem.
(a kulcson van csak csomagtartó nyitás)
Eszembe jut, körülöttem mennyien lesajnálták a Corollámat, mikor mutattam, hogy
1. a kp-zár csak a vezető ajtó felől működik
2. a csomagtérajtót minden esetben külön kell nyitni: vagy kulccsal, vagy bentről az utastérből, kintsemmilyen nyitó berendezés nincs

Bevásárláskor én is így szoktam: Először csomitartóba minden behajigál, majd nyit az utastér...  :surrender:

Az is igaz, hogy az ilyen esetek felénk jelenleg - egyelőre - nem ismertek...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
!Teljesen OFF
« Válasz #7976 Dátum: 2012.10.01 00:20:01 »
Ha parkolóban csomagtartóba pakolok, csak a csomagtartó van nyitva, az ajtók nem (a kulcson van csak csomagtartó nyitás)

Sajnos a riasztó a nyitás és zárás gombra van hangolva, a harmadik - csak a csomagtérajtót nyitó/záró gombbal valóban lehet nyitni/zárni csak a csomagtartót, de így a csom.fedél felnyításakor azonnal elkezd riasztani a rendszer (próbáltam többször is, elhiheted). Gondolom így volt a legegyszerűbb és legpraktikusabb megoldás összehangolni a riasztót, de majd amikor megyek a szervizbe megkérdezem, hogy nem lehetséges-e arra a gombra is kiterjeszteni valahogy a riasztót.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7977 Dátum: 2012.10.02 20:46:28 »
Sajnos a riasztó a nyitás és zárás gombra van hangolva, a harmadik - csak a csomagtérajtót nyitó/záró gombbal valóban lehet nyitni/zárni csak a csomagtartót, de így a csom.fedél felnyításakor azonnal elkezd riasztani a rendszer (próbáltam többször is, elhiheted). Gondolom így volt a legegyszerűbb és legpraktikusabb megoldás összehangolni a riasztót, de majd amikor megyek a szervizbe megkérdezem, hogy nem lehetséges-e arra a gombra is kiterjeszteni valahogy a riasztót.

Nálam akkor mostantól az ilyen szituknál az lesz, hogy: csomagtérajtó kulccsal nyit, addig kp-zár nem használ, majd jöhet a távir.kulcs, amikor beszállunk... :ph34r:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7978 Dátum: 2012.10.02 21:37:39 »
A mai napon részese lettünk egy lopásnak, pontosabban fogalmazva a Gyáli úti Metro parkolójában pakoltunk a csomagtartóba, és kb az alatt a 30-40 mp alatt egy tolvaj kinyitotta a hátsó ajtót és ellopta édesanyám pénztárcáját (összes közokirat, bankkártyák, nyugdíjas papírok, hűségkártyák, lakáskulcs, természetesen némi kp is, stb, stb) ami a pulcsija alatt hevert az ülésen (azt otthagyva).

Mondjuk az a környék nem éppen a biztonságosságáról ismert.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7979 Dátum: 2012.10.03 07:03:33 »
Mondjuk az a környék nem éppen a biztonságosságáról ismert.
Már nem tudsz olyan környéket mondani ami "biztonságos" .
Fery