Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250848 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7635 Dátum: 2012.01.18 01:01:00 »
Tegyél a kocsiba egy zárható dobozt/csavaros üveget, abban nem érzed.
Amúgy a diákjaid dohányfüstös autóban tanulnak?
Nem. Egyrészt átlag napi 1 cigitől nem lesz "dohányfüstös" (azt is leírtam, hogy mit teszek ennek érdekében), másrészt pont azért hajítom ki a csikket, hogy ne legyen büdös.

Amúgy ez megint úgy hangzott, mintha azt kérdezted volna, hogy "a diákjaid arzénos autóban tanulnak?"  :lol: ... Mennyire el van ez az egész túlozva, hihetetlen.

A zárható doboz viszont príma ötlet, valszeg alkalmazásba is veszem  :yes: ... Mert azért épp én sem veregetem magamat vállon, miközben kidobom a csikket az ablakon, csak mint kompromisszumot választom ezt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7636 Dátum: 2012.01.18 05:27:13 »
Nem. Egyrészt átlag napi 1 cigitől nem lesz "dohányfüstös" (azt is leírtam, hogy mit teszek ennek érdekében), másrészt pont azért hajítom ki a csikket, hogy ne legyen büdös.

Amúgy ez megint úgy hangzott, mintha azt kérdezted volna, hogy "a diákjaid arzénos autóban tanulnak?"  :lol: ... Mennyire el van ez az egész túlozva, hihetetlen.

A zárható doboz viszont príma ötlet, valszeg alkalmazásba is veszem  :yes: ... Mert azért épp én sem veregetem magamat vállon, miközben kidobom a csikket az ablakon, csak mint kompromisszumot választom ezt.

10/10 !! :clap: :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7637 Dátum: 2012.01.18 07:12:21 »
Nem. Egyrészt átlag napi 1 cigitől nem lesz "dohányfüstös" (azt is leírtam, hogy mit teszek ennek érdekében), másrészt pont azért hajítom ki a csikket, hogy ne legyen büdös.
A korábbiakban leírtakból nekem úgy tűnt, hogy többet dohányzol kocsiban.  :flowers:
Egyébként a nemdohányzók azt az egy szálat is észreveszik, amikor beülnek, mert a kárpit nem szellőzik olyan gyorsan, mint amilyen gyorsan magába szedi a füstöt.  ;)

Itt a cégnél az emberek egy része megértette, hogy nincs dohányzás az épületben, kimennek az épület elé. Elmondtuk, kitábláztuk. Egy részük, akik már 10+ éve egy hallgatólagosan kijelölt szobában füstöltek, továbbra is ott füstölnek. Mivel ez a szoba a folyosóra nyílik, kint meg hideg van, ezért leginkább a folyosóra szellőztetnek. El lehet képzelni...
A gond nem is abból van, hogy füstölögnek, mert ha ez a szenvedélyük, az ő dolguk. Óránként elszív egy szálat, nem szólunk egy szót sem. De egy "cigiparti" elég gyakran 30-40 perces vircsaftba fordul át, 8-10 ember összejön és ott nyomják a traccspartit, naponta min. 3x. És ez az ami irritálja a többi dolgozót, nem az, ha óránként kimegy 5 percre.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7638 Dátum: 2012.01.18 08:00:18 »
a helyzet az ha vki nem jár ki cigizni , mindenből kimarad és "nem tud semmit"  ::)
én voltam úgy hogy kijártam a bagósokkal a "ezt hallottad már?" dolgok miatt.  :devil:
amíg szívták én guggolgattam, hajolgattam , tornázgattam.. :otlet:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7639 Dátum: 2012.01.18 08:38:22 »
Nálunk most kitalálták, hogy az egész cég "Nem Dohányzó Munkahely" lesz. Ezzel csak annyi a bibi, hogy a munkaköri leírásunkban a munkavégzés helye "az országos közúthálózat". Ez csak annyit jelent, hogy munkaidőben, ami az irodistáknak 8,5 óra, a fizikaiaknak 12 így, télen, és az épületen, telken kívül az utakat járva sem gyújthatnak majd rá.
Mindezt azért, mert a munkaügyi felügyelet 1db (!) tilosban dohányzó munkavállalóért 1Millió (!!!) Ft bírságot szab ki első alkalommal, ismétlődő bírság ennek többszöröse, még egyszer leírom, munkavállalónként(!!!). Ezt a támadási felületet akarja a cég levenni a válláról.

Nekem aztán tök mindegy, mert nem dohányzom, én a magam részéről azzal is megelégedtem volna, ha az épületben nem dohányoznak (most is ez van), így részemről rendben is lenne a dolog. És megértem a munkáltatót is, de gyakorlatilag ugyanannyira fogják ezt a rendelkezést betartani, mint az utakon a sebességkorlátozást: Van egy limit, amit a legtöbb ember túllép és bízik abban, hogy nem bukik le. Viszont, ha mégis, akkor az anyagi csőd.  :whistling:

Egyébként whis-sel tökéletesen egyet értek abban, hogy a dohányzók egy műszakon belül - nálunk - legalább 5-6 alkalommal kimennek az épületből és soha nem 5 perc múlva jönnek vissza, hanem legalább 15-20 perc, míg irodán kívül tartózkodnak. Ez napi 1-1,5 óra, ami lejön az eredeti 8-ból. A hozzám hasonlók, pedig ülnek bent és csinálják a dolgukat (mondjuk éppen most nem vagyok nagyon elhavazva, szerencsére). Engem ez nem zavar, de zavarhatna, méghozzá jogosan.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.18 08:41:46 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7640 Dátum: 2012.01.18 09:53:27 »
Azért megjegyezném, szerintem te többet fórumozol mint ők dohányoznak..  :devil:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7641 Dátum: 2012.01.18 09:54:34 »
Azért megjegyezném, szerintem te többet fórumozol mint ők dohányoznak..  :devil:
ott a pont!!! [rohog]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7642 Dátum: 2012.01.18 10:00:10 »
Azért megjegyezném, szerintem te többet fórumozol mint ők dohányoznak..  :devil:
Mikor-hogy...  :tt2: Hazudnék, ha azt mondanám, nincs igazság abban, amit írsz, de 2 hsz írás között megcsinálok minden feladatot, a határidős dolgaimmal soha sem kések. És ami fontos, hogy nem hagyom el a munkahelyemet. Ha telefonon hívnak, mindig fölveszem, kivéve az ebédszünetet...  :)

Ja, és, azért, mert a fórum reggel 8-tól délután 16:00-ig jelzi, hogy bepi81 is jelen van, nem azt jelenti, hogy ezen idő alatt végig fórumozok, hanem, hogy csak meg van nyitva...  :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.18 10:04:37 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7643 Dátum: 2012.01.18 10:08:13 »
Nem. Egyrészt átlag napi 1 cigitől nem lesz "dohányfüstös" (azt is leírtam, hogy mit teszek ennek érdekében), másrészt pont azért hajítom ki a csikket, hogy ne legyen büdös.

Amúgy ez megint úgy hangzott, mintha azt kérdezted volna, hogy "a diákjaid arzénos autóban tanulnak?"  :lol: ... Mennyire el van ez az egész túlozva, hihetetlen.

A zárható doboz viszont príma ötlet, valszeg alkalmazásba is veszem  :yes: ... Mert azért épp én sem veregetem magamat vállon, miközben kidobom a csikket az ablakon, csak mint kompromisszumot választom ezt.
Én a magam részéről kicsit dohányfüstös autóban sem tanultam volna...
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7644 Dátum: 2012.01.18 10:31:53 »
Nem. Egyrészt átlag napi 1 cigitől nem lesz "dohányfüstös" (azt is leírtam, hogy mit teszek ennek érdekében), másrészt pont azért hajítom ki a csikket, hogy ne legyen büdös.

Amúgy ez megint úgy hangzott, mintha azt kérdezted volna, hogy "a diákjaid arzénos autóban tanulnak?"  :lol: ... Mennyire el van ez az egész túlozva, hihetetlen.

A zárható doboz viszont príma ötlet, valszeg alkalmazásba is veszem  :yes: ... Mert azért épp én sem veregetem magamat vállon, miközben kidobom a csikket az ablakon, csak mint kompromisszumot választom ezt.
Zárható doboz :clap: Képzeld az enyémben van! Ugy hivják hogy hamutartó [rohog] Lehet hogy a tiedben is van :hmmmm: ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7645 Dátum: 2012.01.18 10:45:52 »
Zárható doboz :clap: Képzeld az enyémben van! Ugy hivják hogy hamutartó [rohog] Lehet hogy a tiedben is van :hmmmm: ;)
Ez valami extra? Mert a gyári messze nem zár légmentesen (mert itt ez lenne a lényeg).

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7646 Dátum: 2012.01.18 12:42:31 »
Azért megjegyezném, szerintem te többet fórumozol mint ők dohányoznak..  :devil:
Ezek szerint a dohányosok sosem fórumoznak...?  :tt2: [rohog] :lol:
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7647 Dátum: 2012.01.18 13:13:53 »
Ez valami extra? Mert a gyári messze nem zár légmentesen (mert itt ez lenne a lényeg).
Be lehet hajtani, az is valami :surrender:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7648 Dátum: 2012.01.18 13:19:54 »
Kevés...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7649 Dátum: 2012.01.18 13:38:13 »
Zárható doboz :clap: Képzeld az enyémben van! Ugy hivják hogy hamutartó [rohog] Lehet hogy a tiedben is van :hmmmm: ;)
Hogy lehet ilyen masszívan hülyének nézni a másikat?  :eek: :lol:

Képzeld, az enyémben is van hamutartó. Képzeld, baromira nem zár légmentesen, és ezért kijön belőle a büdi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )