Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797018 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1890 Dátum: 2012.07.25 20:03:12 »
Persze lehet abban bízni hogy egy csere után a többi rendben lesz
. Akkor voszont az a kérdés hogy hogy van az hogy mindenkinek megdöglil és az mindíg bosch és mindIg csak egy.
A másikra meg nem eladó a 3 ép darab mert van egy másik boschos carinank is és az is elkezdte a művészetet. Csak még nem tudtam foglallozni vele. Abba akarok összeválogatni 4 jót meg ahogy látom nem árt a tartalék.
A densok teljesen csereszabatosak voltak egyedül az injektorok alatti tömítő karikákat cseréltem még hogy ne kapjon falsot. Abból gyárit kapott.

BZ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Adok-veszek
« Válasz #1891 Dátum: 2012.07.25 20:16:29 »
Egy tanulság még Bosch-injektor ügyben: nálam a hibás darab ellenállása néhány tized ohmmal magasabb volt a többinél, hidegen-melegen egyaránt. Annyiról indult hidegen, amennyi a többinél üzemi hőmérsékletű motornál volt mérhető. Persze lehet hogy ez csak egyfajta meghibásodás tünete a sok közül, de attól még megérheti néha rájuk mérni, valamelyest abból is lehet következtetni az állapotukra.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1892 Dátum: 2012.07.25 20:34:37 »
Igen ezt én is megerősítem. Rendszerint tekercs szakadásuk lesz. Mivel a tekercs valószínűleg be van öntve nem mérhető egyértelmű szakadás . Eleinte legalábbis. Nekem a későbbi ultrahangos tisztítás adta meg a kegyelemdöfést az addig félhalott darabnak. Utána egyértelmű szaladt lett.

bazsar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Adok-veszek
« Válasz #1893 Dátum: 2012.07.26 07:38:52 »
Persze lehet abban bízni hogy egy csere után a többi rendben lesz
. Akkor voszont az a kérdés hogy hogy van az hogy mindenkinek megdöglil és az mindíg bosch és mindIg csak egy.
Köszi a válasz. Az előfordulhat, hogy ami elromlik, az gyártási hibás, és csak 2-300 ezer kilométert bír ki. Mondjuk a Bosch kiengedett 1 ezreléknyi gyártási hibás darabot, így kb. minden 250. Carinánál elromlik egy szelep, de olyan, hogy több is elromlik csak kb. minden 62500. autót érinti. Én legalábbis ebben bízom. :cool2:
'97 Toyota Carina E GLi Liftback

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1894 Dátum: 2012.07.26 10:59:05 »
Üdv

Az elsö szériás Avekben is döglik a Bosch befecsi.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1895 Dátum: 2012.07.26 16:07:14 »
Köszi a válasz. Az előfordulhat, hogy ami elromlik, az gyártási hibás, és csak 2-300 ezer kilométert bír ki. Mondjuk a Bosch kiengedett 1 ezreléknyi gyártási hibás darabot, így kb. minden 250. Carinánál elromlik egy szelep, de olyan, hogy több is elromlik csak kb. minden 62500. autót érinti. Én legalábbis ebben bízom. :cool2:
ha lett volna ilyen erre mondanám hogy ezt annak mond akinek külföldön nyaralás alatt hal meg a gép. De szerencsére annyi szufla mindig van ezekben a gépekben ami ahhoz kell hogy hazamenjen. ;)

BZ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Adok-veszek
« Válasz #1896 Dátum: 2012.07.26 16:26:45 »
ezt annak mond akinek külföldön nyaralás alatt hal meg a gép. De szerencsére annyi szufla mindig van ezekben a gépekben ami ahhoz kell hogy hazamenjen. ;)

Kb. 2 hete 900km-t tettem meg így, helyenként háromhengerezve, nyaralásból hazafelé jövet, át a macedón és dél-szerbiai hegyeken. Szóval szufla valóban van. :) Megjavult, dadogott, megjavult, dadogott, de derekasan leküdötte a távolságot.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1897 Dátum: 2012.07.26 18:41:59 »
Mondom én. Attól hogy jár a szám nem beszélek hülyeséget.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1898 Dátum: 2012.07.26 18:44:24 »
Én egyébként egyre kevésbé zárom ki a szintén méltán kiváló bosch gyújtótekercset.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1899 Dátum: 2012.07.26 22:30:43 »
b.c.!

Mi van a toyotás diag emberrel akihez elvitte az ismerősöd a rángatós Carinát?
S a tiéddel?  :?:

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Adok-veszek
« Válasz #1900 Dátum: 2012.07.27 02:24:23 »
Sziasztok!

Ma éjjel sikeresen betörték a jobb hátsó kis ablakot  :helpsmilie:. A riasztó rögtön megszólalt, kinéztem, de már csak egy fehér macskát láttam, az elkövetkő eltűnt.
Keresek ilyet megvételre Carina E 1997 sedan jobb hátsó kis háromszög üvegecske.
Reggel majd hívom a bontókat.

Üdv
Balázs
Balázs

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Adok-veszek
« Válasz #1901 Dátum: 2012.07.27 08:08:28 »
b.c.!

Mi van a toyotás diag emberrel akihez elvitte az ismerősöd a rángatós Carinát?
S a tiéddel?  :?:
Ezt én is kérdezni akartam.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1902 Dátum: 2012.07.27 16:58:08 »
Kíváncsiak avgytok, mi? A helyzet az hogy nem tökéletes a gép. A motőrt illetöen a kuplungot cserélték ennek volt valami dübbenő hangja a rángatás mellé. A dübbenés megszűnt, a rángatás részben maradt. 15OO és 17OO közt még mindíg csinálja ezta jellegzetes idegeskedést. Viszont mostanában fogja cserélni a gyertyákat és a gyújtókábeleket mert rágásnyomok vannak rajta. Bár ez is okozhatná de nem hiszem hogy ilyen egyszerű lenne hiszen másé is csinálja azok meg rágottak.
A hiba valamilyen szinten meg van az enyémbem is ott a nyár végén készülök vezérműszíj cserére. Akkor akarom licsit jobban megbontani a fojtószelep házat ill. az alapjáratállitót jobban kipucolni. Ha az meglesz utána jönne a tesómé abba kell összeválogatni 4 működni akaró bosch injektort. Szóval köszönöm jOl vagyok van is mit csinálni . Gyakorlatilag használható eredmény még nincs egyik fronton sem. Hacsak annyi nem hogy a kollégáé full denso rendszer és az is ezt játsza. Őrület egyébként.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Adok-veszek
« Válasz #1903 Dátum: 2012.07.29 10:10:56 »
Csak egy kis helyzetjelentés. Bosch cucc beszerelve, pár száz teszt km után minden ok. Most persze hátradőlnék, de az élet nem engedi :). Most az autó magától ad gázt ha kedve van, és ha még jobb kedve van leszabályozásig felpörgeti két váltás között. Az alapjárat is nehézkes néha, épp a lefulladás határán van. Ez független az injektor cserétől mert már korábban is volt egy két alkalommal, de hamar elmúlt és nem tudtam mihez kötni. Manapság viszont gyakori, és bosszantó. De nem akarok offolni, átmegyek a témával hibák topicba.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Isi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Adok-veszek
« Válasz #1904 Dátum: 2012.07.31 17:34:36 »
Sziasztok,
Meg tudja mondani valaki, hogy 2.0 Gli-hez alapjárat szabályozó motor mennyibe kerül? Esetleg fojtószeleppel együtt is. Nemrég láttam, hogy valaki bontja a kocsit, csak most nem találom.