Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2691153 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10560 Dátum: 2017.03.13 12:41:38 »
Asszem csak a japán állítható, az angol verziók már nem. Remélem jól emlékszem...
Nem csak a japán állítható, a lean burn angol is, mert annak is Denso rendszerű a gyújtása. :yes:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10561 Dátum: 2017.03.13 22:49:32 »
Köszi szépen a gyors választ!
1996-os, Japán E-10-es, 86kW-os,  Corolláról van szó. A gyújtás állítható, ezért kellene ellenőrizni.
A fiam vette decemberben, még ismerkedik vele, de nagyon tetszik neki.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10562 Dátum: 2017.03.14 19:53:36 »
Azzal kezdődött, hogy hidegen nehezen indult, majd nehezen járt, melegen ok volt. Aztán be sem indul már. Szikra nincs, benzin szag a kipufogón van.
Szia Peti!

Gondolom, ezeket már megnézted Hall jeladó, főtengely jeladó hibája is lehet, ahogy EFI biztosíték is.
Ha ezek jók, én is trafó-próbát javaslok. Hátha valakinek van elfekvőben.
(Zsoati által belinkelt értékek a fl. előtti, Denso gyújtásos Carinákra érvényesek, a Bosch-rendszeré más)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10563 Dátum: 2017.03.14 20:43:32 »
Szia Peti!

Gondolom, ezeket már megnézted Hall jeladó, főtengely jeladó hibája is lehet, ahogy EFI biztosíték is.
Ha ezek jók, én is trafó-próbát javaslok. Hátha valakinek van elfekvőben.
(Zsoati által belinkelt értékek a fl. előtti, Denso gyújtásos Carinákra érvényesek, a Bosch-rendszeré más)
Szia Zoli!
Abból vettem az értékeket, amit belinkeltél. Az is necces.
De elkerülte valami a figyelmem, pedig már írtad. Most kimentem megnéztem, és sajnos önindítózás közben meg se moccan a fordulatszám mutató.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10564 Dátum: 2017.03.14 21:41:33 »
Szia Zoli!
Abból vettem az értékeket, amit belinkeltél. Az is necces.
De elkerülte valami a figyelmem, pedig már írtad. Most kimentem megnéztem, és sajnos önindítózás közben meg se moccan a fordulatszám mutató.
Ez legalább már előrelépés. Villogtasd ki a hibakódot!  13-as a főtengely jeladóé. (12 a Hall jeladóé) A jeladó ellenállás értékei is a doksiban.  Persze a vezetékét is ellenőrizni kell.
Anno, mikor hőgomba hibát jelzett nálam, elég volt megtisztítani a csatlakozó kontaktját.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10565 Dátum: 2017.03.15 18:52:09 »
Ez legalább már előrelépés. Villogtasd ki a hibakódot!  13-as a főtengely jeladóé. (12 a Hall jeladóé) A jeladó ellenállás értékei is a doksiban.  Persze a vezetékét is ellenőrizni kell.
Anno, mikor hőgomba hibát jelzett nálam, elég volt megtisztítani a csatlakozó kontaktját.
Szóval nem megy a fordulatszám mutató. akkor az a főtengely jeladó miatt van? Érdekes, hogy az elosztón lévő fekete kütyü, ami talán a hall jeladó, erősen lötyög ott a helyén. El lehet annyira húzni, hogy látszanak a vezetékek. Majd lefényképezem.
meg megpróbálom a kivillogtatást. De nem világos hogy is kell értelmezni a villogást.
Ha 12, akkor egy rövid villanás, utána szünet, és két rövid villanás?
Ja és tudom, hogy össze kell kötni két pontot  (TE1 és E1 ?), és utána hogyan?
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10566 Dátum: 2017.03.15 19:42:00 »
Szóval nem megy a fordulatszám mutató. akkor az a főtengely jeladó miatt van? Érdekes, hogy az elosztón lévő fekete kütyü, ami talán a hall jeladó, erősen lötyög ott a helyén. El lehet annyira húzni, hogy látszanak a vezetékek. Majd lefényképezem.
meg megpróbálom a kivillogtatást. De nem világos hogy is kell értelmezni a villogást.
Ha 12, akkor egy rövid villanás, utána szünet, és két rövid villanás?
Ja és tudom, hogy össze kell kötni két pontot  (TE1 és E1 ?), és utána hogyan?
A főtengely jeladója generálja a fordulatszámmérő jelét. A Hall jeladó rögzítése eléggé bizonytalan, a műanyag talpat az elosztó fogja oda a fém házhoz. Még a vezetékét is elvezettem a pipa kábelei között, hogy valami tartsa, ne rezegjen túlságosan.

A hibakód kivillogtatásról egy leírás,

és egy videó (14 és 12 hibakódokkal)
www.youtube.com/watch?v=do7ulTOvQPc

egy másik (41 és 71 hibakódokkal)

www.youtube.com/watch?v=OVuug8dohtI

ez itt 71-es
www.youtube.com/watch?v=GKJONOgG2lw

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10567 Dátum: 2017.03.15 19:56:03 »
A főtengely jeladója generálja a fordulatszámmérő jelét. A Hall jeladó rögzítése eléggé bizonytalan, a műanyag talpat az elosztó fogja oda a fém házhoz. Még a vezetékét is elvezettem a pipa kábelei között, hogy valami tartsa, ne rezegjen túlságosan.

A hibakód kivillogtatásról egy leírás,

és egy videó (14 és 12 hibakódokkal)
www.youtube.com/watch?v=do7ulTOvQPc

egy másik (41 és 71 hibakódokkal)

www.youtube.com/watch?v=OVuug8dohtI

ez itt 71-es
www.youtube.com/watch?v=GKJONOgG2lw

Ó, köszi Zoli. végre láttam "élőben".
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10568 Dátum: 2017.03.17 16:06:56 »
Kivillogtattam. Egyenletesen folyamatosan villogott.

???
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10569 Dátum: 2017.03.17 16:40:26 »
Nekem sem volt hibakód, amikor leégett a gyújtótrafó. Csak nem indult.

TtkRN2


lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10570 Dátum: 2017.03.17 19:12:06 »
Nekem sem volt hibakód, amikor leégett a gyújtótrafó. Csak nem indult.

TtkRN2
Szerintetek azzal, hogy nincs hibakód, kizárható a főtengely és vezérműtengely jeladójának hibája?
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10571 Dátum: 2017.03.17 19:49:01 »
Nem tudom, én rámérnék, emlékeim szerint nem bonyolult.

TtkRN2


dzsonkonor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10572 Dátum: 2017.04.07 22:06:29 »
Sziasztok! Olyan problémám van, hogy már egy rejtett kapcsolóval (indítás gátló ami áramtalanítja az üzemanyag adagolót) vásároltam a Carinámat, és sürgősen ki kellene iktatnom, a kérdésem az, hogyha szétszedem a kapcsolónál, akkor mivel fogok találkozni, és mit kell tennem. Az elképzelésem az, hogy lesz 3 darab kábel a kapcsolóba kötve, 2 ugyanolyan színű, és 1 különböző, és csak az a teendőm, hogy a két egyformát össze kell kötöm. De ha nagy hülyeséget írtam kérlek javítsatok ki, és remélem, hogy nem sokkal bonyolultabb.  :D :D

zsoati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10573 Dátum: 2017.04.20 15:21:01 »
Sziasztok.

Napfénytető szigeteléssel volt már valakinek dolga? Ki kéne cserélnem mert beázik, de nem találok sehol hozzá új gumitömítést.  :cry:
Beragasztani nem szeretném, mert imádom használni... :cool2:
Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul!

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10574 Dátum: 2017.04.24 13:03:23 »
GYERTYACSERE!
Sziasztok,
Jó rég nem jártam erre.
Úgy látszik elérkezett a gyertyacsere ideje. Ne tudjátok hogy néz ki ami benne van (amit még az előző tulajtól örököltem).
Most NGK BKR6EYA 11 volt benne

Kérdésem a kövi lenne. Bárdinál mnézegetem a gyertyákat de nem teljesen tiszta hogy mit válasszak.
Nekem ugye 93-as 116LE japánjapán ferdehátú 1.6benyás NEM szegény keverékes Carinám van.
A keresésben leszűkítve az autó típuspmhoz feldob A MIHEZ JÓ részben 99LE és 116LEt is a termék leírásához. Ezt nekem is figyelembe kell vennem?  :helpsmilie:
Illetve a márka ár kérdés.... árulnak itt mindent.. NGK, BOSCH, BERU. DENSO... és az ár... egészn 1500-tól 6-7000-ig vannak/db
Pl van egy BERU amit mellékeltem is véleményetek szerint? mert bevallom nem szeretném 15000kmenként cserélgetni, ami benne van nem is tudom mennyit mehetett mert nálam van 30.000km óta a kocsi  :no: és tudatlanságomra még ez nem volt cserélve csak most h hébe hóba 4-esbe rángatni kezdett... kiszedtük és totál le volt kormolva meg korrodálva... most kicsit felcsiszoltuk h legalább ideiglenesen menjen de SOS ki szeretném cserélni őket...
Vagy vaterázzak pl ilyet?

Előre is köszi a segítséget
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.24 13:33:12 írta VSanyi »