Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6788843 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11835 Dátum: 2008.06.09 20:10:17 »
Szépen hangzik csak nem jött össze senkinek a környezetembe.
Nem azt állítom hogy nincs ilyen csak én nem hallottam még róla.
Mert ugye az ismerősnek biztos nem olyam az autója mint ami nekem kellene, ha mégis nagy mázli. A gumishoz meg mért kerül a használt felni mert dobta el valaki? Esetleg totálra tört az autó felette. És a felni nem sérült meg? Nem tudom elképzelni hogy el adjam a felnimet csak azért hogy újat vegyek, ha igen akkor annak oka van főleg itt magyarországon ahol nincs 3 km. rendes út csak nagy kátyú vagy egy kicsit nagyobb.
3 ismerősből 2 a gumisnál vett felnit esküdtek az életükre hogy jó aztánn amikor kb 2 hét múlva kirándulni mentek  és kicsit nagyobb volt a tempó kiderült hogy 130 felett rázza az autó magát.Vissza gumis-az persze centir 4e. de csak rázza.Vita -gumis szerint már ő ment bele valamibe, tulaj szerint nem. Bizonyisd az igazad ha tudod. 3 alkalom utás és egy kisebb anya emlegetés után gumis megunta és visszavette. Azóta máshová jár.
40ezerért adta a gumis. Megérte? Hát nem tudom. Végül a neten vett 14 ért db ami új és még azon sem kell gondolkodni hogy vajon mért nem festette le mielőtt fel lett gumizva.
(5000/db)

Úgy látszik, mások a tapasztalataink. Nekem a környezetemben jópáran vannak (én magam is ide tartozom amúgy), akik használt alufelnit vettek - és jó volt. Miért adja el valaki? Pl. mert igenis lecseréli (már miért ne létezhetne ilyen, teszem azt akkor, ha megveszi a kocsit alufelnikkel, de azok nem tetszenek neki); vagy mert eladja a kocsiját, de acélkerekekkel, hogy a felnikből külön pénzt csináljon. Szóval több jó ok is lehet rá.

A vétel során persze alapvető az óvatosság, ahogy az előbb is írtam. Ha egy felni ráz, akkor üt, az pedig látszik, ha centrírgépen megforgatják. Ha sem függőlegesen, sem oldalirányban nem üt, akkor a kocsit sem fogja rázni.

Festés: itt Pécsett nem 5, hanem 2 ezer/db. Ha sima ezüstre kéred, akkor csak 1500/darab.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11836 Dátum: 2008.06.09 20:12:36 »
Palaczk arra célzott, hogy a fórumon taby, Astra és én is foglalkozunk felni és gumiabroncs értékesítésével a fórumtagoknak. Idáig nem volt panasz, hogy valaki xart vett volna.... O0

Ja hacsak úgy nem.
Ne célozon hanem segitsetek  a kolégának. :clap:


Ami azt illeti, nem erre céloztam ;) ... Illetve nem csak erre. Írtam persze, hogy ha ismerőstől/révén szerzed be, akkor az úgy tuti. De arra céloztam elsősorban, és ezt full tartom, hogy vadidegentől, urambocsá gumistól is lehet jó használt alufelnit venni, megfelelő odafigyeléssel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11837 Dátum: 2008.06.09 20:54:11 »
Használt és nagyon jó japán robogóval nem foglalkozik valaki mert mos az kellene?

Van motoros-robogós topik az "Egyéb finomságok/OFF-topik" alfórumban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Yopofa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Carina
« Válasz #11838 Dátum: 2008.06.09 21:22:26 »

Sziasztok!

Ket eve carinazom (97-es, 1.6-os), es remelem, nem tipushiba, amirol most szo lesz :

Kb. már egy éve kezdte azt, hogy néha-néha nem indult el elsőre, vagy inkább első háromra. Mondjuk, kéthavonta egyszer. Ilyenkor az tűnt a megoldásnak, hogy kinyitottam a motorháztetőt, megpiszkáltam a levegőszűrőházban lévő szenzort (hőmérő vagy légtömegmérő? - nem tudom...), és utána rendszerint elindult, de lehet, hogy csak azért, mert lecsaptam a motorháztetőt, vagy mert egyszerűen csak vártam egy kicsit...

Most viszont feladta a dolgot: szombaton erősen kifogyasztottuk a benzint (ennek is vagy van köze az eseményhez, vagy nincs), majd egy félóra állás után nem akart indulni. 5L benzin bele, még mindig nem indul. 1 óra állás (kajáltunk), majd utána riasztva sógor vontatásilag, majd erre azért elindult (sógor még nem ért ki...). Elmentünk, tankoltunk, visszamentünk, stb., működött. Egy óra múlva, egy másik helyen megint nem akart elindulni, csak kb. 10 perc után, a kb. 10. indításra.

Másnap (azaz vasárnap) viszont csinált egy durvát: 70-nel a soroksári úton egyszer csak motorféküzem... visszaváltok, semmi. index, parkoló, kuplung ki, motor leáll. Nem indul, csak kb. 10-re. Utána otthon hasonló véletlenszerű nem indulások...

Mit csináljak? Mi a tipp? A motor kontroll nem ég...

Ja, még egy adalék: számításaim szerint a kocsi 1 l-rel többet fogyasztott (9,2), mint szokott, bár sok volt a város.

Vigyem márkaszervízbe, vagy klasszikus kis szervízem is tud valami diagnosztikát csinálni? Ha márkaszervíz, akkor melyik (dél-pesten)? Gyáli úti Tsutso, halásztelek, esetleg Monor van közel.

Én és sógoraim ötletei:
 - légtömegmérő döglött
 - gyújtás
 - fordulatszám jeladó kihagy

Segítsetek!!!

Yopofa


Yopofa

----------------
2006- Carina E xli, '97, 1.6, v.szurke
(((2003-2006 Skoda 120L :-)))
2001-2002  Camry LE, '86, 2.0, s.kek

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #11839 Dátum: 2008.06.09 21:38:56 »

Sziasztok!

Ket eve carinazom (97-es, 1.6-os), es remelem, nem tipushiba, amirol most szo lesz...
Már volt szó itt erről a jelenségről, és ott a szögjeladó kezdte megadni magát. Próbálj először kiolvasni a hibakódot és lehet, hogy utána egyértelmű lesz a hiba.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.09 23:59:33 írta Palaczk »

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
leinformálható Kombit keresek a barátomnak.
« Válasz #11840 Dátum: 2008.06.09 22:28:23 »
Nekem már bevált korábban. ne kíméljetek, ha tudtok eladót.

***

Rég jártam itt, így tűnik változott egy s más. Sziasztok.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11841 Dátum: 2008.06.10 10:19:39 »
Szépen hangzik csak nem jött össze senkinek a környezetembe.
Nem azt állítom hogy nincs ilyen csak én nem hallottam még róla.
Mert ugye az ismerősnek biztos nem olyam az autója mint ami nekem kellene, ha mégis nagy mázli. A gumishoz meg mért kerül a használt felni mert dobta el valaki? Esetleg totálra tört az autó felette. És a felni nem sérült meg? Nem tudom elképzelni hogy el adjam a felnimet csak azért hogy újat vegyek, ha igen akkor annak oka van főleg itt magyarországon ahol nincs 3 km. rendes út csak nagy kátyú vagy egy kicsit nagyobb.
3 ismerősből 2 a gumisnál vett felnit esküdtek az életükre hogy jó aztánn amikor kb 2 hét múlva kirándulni mentek  és kicsit nagyobb volt a tempó kiderült hogy 130 felett rázza az autó magát.Vissza gumis-az persze centir 4e. de csak rázza.Vita -gumis szerint már ő ment bele valamibe, tulaj szerint nem. Bizonyisd az igazad ha tudod. 3 alkalom utás és egy kisebb anya emlegetés után gumis megunta és visszavette. Azóta máshová jár.
40ezerért adta a gumis. Megérte? Hát nem tudom. Végül a neten vett 14 ért db ami új és még azon sem kell gondolkodni hogy vajon mért nem festette le mielőtt fel lett gumizva.
(5000/db)

Úgy látszik, mások a tapasztalataink. Nekem a környezetemben jópáran vannak (én magam is ide tartozom amúgy), akik használt alufelnit vettek - és jó volt. Miért adja el valaki? Pl. mert igenis lecseréli (már miért ne létezhetne ilyen, teszem azt akkor, ha megveszi a kocsit alufelnikkel, de azok nem tetszenek neki); vagy mert eladja a kocsiját, de acélkerekekkel, hogy a felnikből külön pénzt csináljon. Szóval több jó ok is lehet rá.

A vétel során persze alapvető az óvatosság, ahogy az előbb is írtam. Ha egy felni ráz, akkor üt, az pedig látszik, ha centrírgépen megforgatják. Ha sem függőlegesen, sem oldalirányban nem üt, akkor a kocsit sem fogja rázni.

Festés: itt Pécsett nem 5, hanem 2 ezer/db. Ha sima ezüstre kéred, akkor csak 1500/darab.

Oda kellene költöznöm. ::)
Itt egy valamire való fényezőnek könyörögni kell hogy ennyiért. Merthogy drága a festék.
Neki kellett áljak magam lefesteni.
Gumit most vettem 2 hónapja a legjobb ajánlat gumisnál nem helybe hanem innen 15 km-re 24000ft. (GOODYEAR Hydra grip 195/60 R14)
Mondom neki a Stargumi.hu-n 16000ft. Azt mondja vegyem meg ott mert ő meg se kapja ennyiért.

Yopofa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Carina
« Válasz #11842 Dátum: 2008.06.10 10:51:49 »

Sziasztok!

Ket eve carinazom (97-es, 1.6-os), es remelem, nem tipushiba, amirol most szo lesz...
Már volt szó itt erről a jelenségről, és ott a szögjeladó kezdte megadni magát. Próbálj először kiolvasni a hibakódot és lehet, hogy utána egyértelmű lesz a hiba.

Szia! Hogy kell hibakodot olvasni?

Y.
Yopofa

----------------
2006- Carina E xli, '97, 1.6, v.szurke
(((2003-2006 Skoda 120L :-)))
2001-2002  Camry LE, '86, 2.0, s.kek

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11843 Dátum: 2008.06.10 14:10:18 »
Gumit most vettem 2 hónapja a legjobb ajánlat gumisnál nem helybe hanem innen 15 km-re 24000ft. (GOODYEAR Hydra grip 195/60 R14)
Mondom neki a Stargumi.hu-n 16000ft. Azt mondja vegyem meg ott mert ő meg se kapja ennyiért.

De akkor miért nem vetted meg tényleg a neten??? Házhoz szállítják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11844 Dátum: 2008.06.10 14:11:44 »
Szia! Hogy kell hibakodot olvasni?

Y.

Össze kell kötni a diagnosztikai csati két pontját, ennyire emlékszem. De sajnos nemtom, hogy melyik kettőt :( ... De vannak itt olyanok, akik tudják - remélhetőleg majd reagálnak  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #11845 Dátum: 2008.06.10 20:23:29 »
Yopofa:

1, Emeld fel a diagnosztikai foglalat borítását, (fekete doboz)  kösd össze a TE1 és E1 lábakat. (jobb oldali 3*3 csati közül az 5. és 7.)
2, Add rá gyújtást, de ne indítsd be a motort.
3, Nézd meg a check engine felirat világít-e. Ha nincs a memóriában hibakód, akkor 0,26 másodpercenként villog, különben a fény kijelzni a 2 digites hibakódot, melyek 2,5 mp-enként jelennek meg (1,5 mp-es szünetekkel jön egyik digit a másik után)
4, Ha megvan a hibakód, a vezetéket vedd le, majd a gyújtást is.

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11846 Dátum: 2008.06.10 21:58:21 »
Gumit most vettem 2 hónapja a legjobb ajánlat gumisnál nem helybe hanem innen 15 km-re 24000ft. (GOODYEAR Hydra grip 195/60 R14)
Mondom neki a Stargumi.hu-n 16000ft. Azt mondja vegyem meg ott mert ő meg se kapja ennyiért.

De akkor miért nem vetted meg tényleg a neten??? Házhoz szállítják.

 Ott vettem. Csak nem hozattam ki. Jártam arra elhoztam magam.
Aztán elvittem a felnit legumizták, lefestettem és vittem neki az új gumikat hogy rakja fel.


Van képem a diagnosztikai csatirol, mért nem bírom felrakni?

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
kuplung
« Válasz #11847 Dátum: 2008.06.11 08:39:04 »
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Gyanús nekem a kuplungom....
Utóbbi egy évben, volt hogy nagyon finoman, egy bizonyos "ritmusban" engedtem fel a kuplungomat, akkor rángatott, de ez nagyon ritka volt, könnyen együtt tudtam élni ezzel. Rükvercet csak lassan, kuplungot keményen tiporva vette simán, hidegen hasonlóan tett a kettessel. Most viszont már van hogy az egyest is csak sokadszorra, és akkor sem simán veszi. TAF-X az olaj a váltóban. Csúszni soha nem csúszik, kicsit sem.
Kérdésem az lenne, hogy így látatlanban mi a véleményetek?
Ha csere érett a kuplung, mit érdemes/kell/megéri rajta cserélni. Egyész szerkezetet? Tárcsát, kinyomócsapágyat? Mi a ti véleményetek? És ha van tapasztalat konkrét típusról és árról, azt is megköszönném.   :helpsmilie:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: kuplung
« Válasz #11848 Dátum: 2008.06.11 10:23:58 »
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Gyanús nekem a kuplungom....
Utóbbi egy évben, volt hogy nagyon finoman, egy bizonyos "ritmusban" engedtem fel a kuplungomat, akkor rángatott, de ez nagyon ritka volt, könnyen együtt tudtam élni ezzel. Rükvercet csak lassan, kuplungot keményen tiporva vette simán, hidegen hasonlóan tett a kettessel. Most viszont már van hogy az egyest is csak sokadszorra, és akkor sem simán veszi. TAF-X az olaj a váltóban. Csúszni soha nem csúszik, kicsit sem.
Kérdésem az lenne, hogy így látatlanban mi a véleményetek?
Ha csere érett a kuplung, mit érdemes/kell/megéri rajta cserélni. Egyész szerkezetet? Tárcsát, kinyomócsapágyat? Mi a ti véleményetek? És ha van tapasztalat konkrét típusról és árról, azt is megköszönném.   :helpsmilie:

Az 1,2,rükverc szorul is? Mert az váltó szimering cserét jelent. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: kuplung
« Válasz #11849 Dátum: 2008.06.11 10:35:38 »
Az 1,2,rükverc szorul is? Mert az váltó szimering cserét jelent. :(
Hu, nem tudom mit értesz ez alatt, hogy szorul. (?) Pár hónapja ha nem tapostam keményen a pedált, és rükverc, akkor kicsit finoman reccsent. Most ha taposom izomból (nincs alatta a szőnyeg sem), akkor is teszi.
Az kettes és most már az egyes is hidegen nehezen kapcsolható. Ezt érted szorulás alatt? Hogy erősebben kell húzni a kart?
A szimering csere mit kóstálhat?