Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765576 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6465 Dátum: 2012.07.27 21:59:28 »
A nyikorgó kuplungpedálra megvan a megoldás.
A vezető lábterénél a kuplungpedál felől egy kis tengely megy a tűzfal irányába. Én azt fújtam be wd40-nel és elhallgatott. Le kell hozzá bontani a pedálok borítását, de utána könnyű hozzáférni. Remélem tartós megoldás lesz.
Jo helyen probalkozol, de ne WD40-et hasznalj, mert azzal nem lesz tartos az eredmeny. Sokan gondoljak ugy, hogy a WD40 kenesre valo, mert olajos tapintasu. Valojaban tisztitasra jo, es pont, hogy oldja a zsirt. Nekem a szerelo ugy orvosolta a nyikorgo kuplungot, hogy egy hosszu drotot hajlitott, a veget vastagon bekente gepzsirral, majd ahol emlitetted a kis tengelyt a tuzfal kozeleben megkente. Kulonoskepp a rugonak kell a zsir, mert ott nyikorog. Nekem masfel eve meg sem nyikkant, pedig elotte mar elviselhetetlen hangos volt. Pirosnal megallva szerintem meg az utcan is hallottak :)
Egyebkent meg a pedal boritast sem feltetlen szukseges leszedni, bar ketsegtelen, ugy joval egyszerubb. O a biztositek fedelen keresztul nyult be ket drottal: az egyik vegere egy kis lampat rogzitett, hogy lassa hova nyul, a masikkal pedig az elobb emlitett modon zsirozta meg.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6466 Dátum: 2012.07.27 22:12:40 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: Avensis, 2001-es ráncfelvarrott, 1.6 VVTi, 5 ajtós, 3ZZU... motor..

Probléma: jobb első féknyerget megette a fene meg az idő. Szorul. Akkor is fog picit a fék amikor nem kéne. Magyarul beleér a tárcsába a betét mert nem megy vissza rendesen alapállásba. Menet közben súrlódik, nyikorog, nagyobb sebességnél és fékezésnél egyaránt szitál a kormány.
Télen már volt javítva, akkor egy szétszedés + tisztítás segített neki. Most már aszonta a szerelő, cserélni kell...
Bontókban nem nagyon van, újonnan meg qrva drága.

Bontottat vennék. Valakinek vmi ötlete, hogy hol nézzek utána? (Budapest és környéke)

Előre is köszönöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6467 Dátum: 2012.07.27 22:38:01 »
A szerelő biztosan jobban tudja, hiszen Ő látta, de féknyerget nem nagyon cserélünk, felújítunk. Van hozzá készlet, új gumikarmantyúk, porvédők, tömítések, stb... Ezen kívül max magát a dugattyút kell cserélni ha nagyon rozsdás és a felcsiszolás már nem elég. A többi pedig csak egy darab vas, nincs mi tönkremenjen!
Szerintem...
Xanyi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6468 Dátum: 2012.07.28 09:13:29 »
Jo helyen probalkozol, de ne WD40-et hasznalj, mert azzal nem lesz tartos az eredmeny. Sokan gondoljak ugy, hogy a WD40 kenesre valo, mert olajos tapintasu. Valojaban tisztitasra jo, es pont, hogy oldja a zsirt. Nekem a szerelo ugy orvosolta a nyikorgo kuplungot, hogy egy hosszu drotot hajlitott, a veget vastagon bekente gepzsirral, majd ahol emlitetted a kis tengelyt a tuzfal kozeleben megkente. Kulonoskepp a rugonak kell a zsir, mert ott nyikorog. Nekem masfel eve meg sem nyikkant, pedig elotte mar elviselhetetlen hangos volt. Pirosnal megallva szerintem meg az utcan is hallottak :)
Egyebkent meg a pedal boritast sem feltetlen szukseges leszedni, bar ketsegtelen, ugy joval egyszerubb. O a biztositek fedelen keresztul nyult be ket drottal: az egyik vegere egy kis lampat rogzitett, hogy lassa hova nyul, a masikkal pedig az elobb emlitett modon zsirozta meg.

Köszi!
Megpróbálom akkor az említett módszerrel, hogy tartós is legyen. Nagyon idegesítő tud lenni az a kis hang, bár sokan lehet nem is foglalkoznának vele, de utálom, ha bármi zörög az autóban.
Köszi mégegyszer.

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6469 Dátum: 2012.07.28 21:12:57 »
A szerelő biztosan jobban tudja, hiszen Ő látta, de féknyerget nem nagyon cserélünk, felújítunk. Van hozzá készlet, új gumikarmantyúk, porvédők, tömítések, stb... Ezen kívül max magát a dugattyút kell cserélni ha nagyon rozsdás és a felcsiszolás már nem elég. A többi pedig csak egy darab vas, nincs mi tönkremenjen!
Szerintem...

Szia!
Köszönöm a választ! Sajnos a szerelő elmondása szerint a dugattyú is kampec, teljesen be van rohadva. Azt tanácsolta, vegyek egy bontottat kompletten és a kettőből össze-legózza (meg persze új tömítések, stb.)
Egy javítókészlet kb. mennyibe kerülhet? Hol lehet kapni? Bocsi, pillanatnyilag nincs időm utána járni, hátha valaki kapásból tudja....
Köszi mégegyszer!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6470 Dátum: 2012.07.28 21:57:30 »
Szia!
Köszönöm a választ! Sajnos a szerelő elmondása szerint a dugattyú is kampec, teljesen be van rohadva. Azt tanácsolta, vegyek egy bontottat kompletten és a kettőből össze-legózza (meg persze új tömítések, stb.)
Egy javítókészlet kb. mennyibe kerülhet? Hol lehet kapni? Bocsi, pillanatnyilag nincs időm utána járni, hátha valaki kapásból tudja....
Köszi mégegyszer!

Lehet igaza lesz a szerelőnek, mert ahogy nézem ehhez nem lehet külön csak dugattyút rendelni gyáriba. Márpedig ha az odavan, akkor felújítókészlet nem ér semmit...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6471 Dátum: 2012.07.29 12:45:52 »
Megvan a megoldás!

Bárdinál kétféle felújító készlet van, az egyik csak a gumialkatrészeket tartalmazza, a másik a dugattyút is. Az kell neked! 5-6 ezer Ft oldalanként, és úgy már tutira össze tudja hozni a szerelőd!
Xanyi

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6472 Dátum: 2012.07.29 19:11:04 »
Sziasztok!
Benzinszűrőt milyen időközönként érdemes cserélni? 98-as 1.6-os Averől van szó.
Szerintem még nem volt cserélve. Ha jól tudom akkor ez a tűzfalon van igaz?

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6473 Dátum: 2012.07.29 20:04:13 »
Sziasztok!
Benzinszűrőt milyen időközönként érdemes cserélni? 98-as 1.6-os Averől van szó.
Szerintem még nem volt cserélve. Ha jól tudom akkor ez a tűzfalon van igaz?

Azt, hogy mikor kellene azt nem tudom. Én 300 ezer Km-nél cserélem, és mivel előtte etanoloztam, tartottam attól, hogy tele van dzsuvával. Szétfűrészeltem, és tök tiszta volt. Átfújni is könnyen lehetett. Egyébként a tűzfalon van.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6474 Dátum: 2012.07.29 21:47:08 »
Megvan a megoldás!

Bárdinál kétféle felújító készlet van, az egyik csak a gumialkatrészeket tartalmazza, a másik a dugattyút is. Az kell neked! 5-6 ezer Ft oldalanként, és úgy már tutira össze tudja hozni a szerelőd!

Megtaláltam a neten, nagyon köszönöm! Valószínű ez lesz, csak legyen nekik... Árban is elfogadható, és mégse bontott.....
Nagyon köszönöm mégegyszer!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6475 Dátum: 2012.08.02 22:33:45 »
Azt, hogy mikor kellene azt nem tudom. Én 300 ezer Km-nél cserélem, és mivel előtte etanoloztam, tartottam attól, hogy tele van dzsuvával. Szétfűrészeltem, és tök tiszta volt. Átfújni is könnyen lehetett. Egyébként a tűzfalon van.
én meg amikor megvettem 9 évesen benzinszűrőt cseréltettem rajt. Ki tudja cserélték-e előtte valaha? Úgy tudom 90 ezrenként kell cserélni.

k3x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6476 Dátum: 2012.08.04 11:43:16 »
Sziasztok,

volna egy 98-as avesisem (4afe)mocival es sajna nem akar elindulni.azaz Inditasnal kb 1-2 masodpercig felhordul a motor es meg is all.
Amit neztem : szikra, van .. benzint is nyom a pumpa. esetleg valami otlet mit lehetne megnezni?
Elore is kosz...


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6477 Dátum: 2012.08.04 11:44:27 »
inditásgátló probléma?

k3x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6478 Dátum: 2012.08.04 11:48:49 »
inditásgátló probléma?

az a gondom, hogy passzolom ebben van e immo... hol tudom azt meglesni?es ha van  esetleg kiiktatni ?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6479 Dátum: 2012.08.04 13:56:36 »
A felhördül a motor mit jelent? Elindul?
Benzint is nyom a pumpa. ??? Nyomás mennyi?