Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765557 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3825 Dátum: 2010.07.13 15:42:10 »
Szia BRS cimbi
Itt vagyunk a szülőknél, és átnézettem a kocsit egy műhelyben, ahol vizsgáztatni is szoktak. Tapasztalatból tudom, hogy nem kell minden általuk említett hibának bedőlni, cseppet lehúzós banda, nem hiszek el nekik mindenféle hibát, csak ha más is ugyanezeket mondja, mint ők.

Lengéscsillapítás rendben, a fékhatás rossz (17-18% eltérés), azt mondták az első féktárcsa helyett újat kell vennem, és vannak rossz szilentjeim is.
A kerekeket, gumikat nem vizsgálták meg. Azt mondták azért nem, mert ha a centirozás lenne rossz, vagy szálszakadt lenne a gumi, azt éreznem kéne hogy rángat, de 140-ig nincs semmiféle rángatás, de fékezésnél ki akar esni a kezemből a kormány és a kaszni is remeg.
Azért fehérváron majd elviszem a közeli gumishoz és megnézzük a kerekeket, azokkal minden rendben van-e.
Minden futóműalkatrész gyári, nem is csodálkozok rajta, hogy 10 évesen tönkrement benne pár szilent.
Az első lengőkar hátsó szilentjei elszakadtak, valamint a két első és két hátsó stabilizátor pálcák is kukásak.

Trotter javasolta a 19. ker, Pákozd utcán lévő szilentblokkgyártó céget. Ők gyártanak ilyen alkatrészt, de el kell vinni hozzájuk az eredetit, hogy beleszereljék, viszont messze lakok és nem tudnám megoldani a szállítást... úgyhogy lehet egyszerűbb ha neten megrendelem a szükséges szilenteket.

Ebben kérnék segítséget tőletek hogy milyen méretű szilentet kell vennem, mert többféle méretet látok a neten és kiszerelés nélkül nem tudom megmondani, pontosan melyikre van szükségem, de ti hátha tudnátok nekem ebben segíteni.

üdv
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.13 15:49:40 írta rokafiu77 »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3826 Dátum: 2010.07.13 17:15:59 »
Szia!

Szerencsére még nincs nagyon tapasztalatom futúmű terén. Épp tegnap vittem el átnézetni és azt mondták, hogy minden tökéletes semmi gond nincs vele, amin csodálkoztam is :) De elhiszem.

Ha fékezésnél rángat akkor az tényleg fék lehet! Szerintem ígyis úgyis cserélni kell a tárcsákat, így én először megtenném ezt a lépést és ha utána is megvan a rángatás akkor lépnék tovább!

Szilent méretet nemigazán tudok mondani :)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3827 Dátum: 2010.07.13 23:20:07 »
Szia!

Ha fékezésnél rángat akkor az tényleg fék lehet! Szerintem ígyis úgyis cserélni kell a tárcsákat, így én először megtenném ezt a lépést és ha utána is megvan a rángatás akkor lépnék tovább!
Szia

Abban igazuk volt, hogy a keresztlengőkar hátsó szilentjei kukásak, de a 4 stabilizátor rúd cseréjén két szerelő összeveszett :D (egyik szerint helyből cserélni kell mind a négyet, másik szerint, ha meg van bontva a futómű majd akkor meglátja, kell-e cserélni vagy sem) de a két hátsó jobban elkopott mint az elsők, onnan hallok is kopogást rossz úton.

Először szilentet és féktárcsát kell cserélnem, mert amikor esztergáltuk, akkor megmértem a szélességét és 23,5mm volt.
Utánanéztem, hogy a gyári szélessége 25mm, a minimum 23mm tehát tényleg cserélnem kell az első tárcsákat is. :(

Féktárcsából sokfélét láttam a neten, milyet keressek, ami árban és minőségben is jó?

üdv, Péter
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.13 23:22:56 írta rokafiu77 »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3828 Dátum: 2010.07.14 00:15:50 »
Szia!

Ha fékezésnél rángat akkor az tényleg fék lehet! Szerintem ígyis úgyis cserélni kell a tárcsákat, így én először megtenném ezt a lépést és ha utána is megvan a rángatás akkor lépnék tovább!
Szia

Abban igazuk volt, hogy a keresztlengőkar hátsó szilentjei kukásak, de a 4 stabilizátor rúd cseréjén két szerelő összeveszett :D (egyik szerint helyből cserélni kell mind a négyet, másik szerint, ha meg van bontva a futómű majd akkor meglátja, kell-e cserélni vagy sem) de a két hátsó jobban elkopott mint az elsők, onnan hallok is kopogást rossz úton.

Először szilentet és féktárcsát kell cserélnem, mert amikor esztergáltuk, akkor megmértem a szélességét és 23,5mm volt.
Utánanéztem, hogy a gyári szélessége 25mm, a minimum 23mm tehát tényleg cserélnem kell az első tárcsákat is. :(

Féktárcsából sokfélét láttam a neten, milyet keressek, ami árban és minőségben is jó?

üdv, Péter

Nekem betétekből kasiyaba van amik így elég jóknak tűnnek:) Ár érték arányban szerintem megfelelő és japán gyártmány. Szerintem tárcsát is gyárt!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3829 Dátum: 2010.07.14 13:05:48 »
Szia!
Nekem betétekből kasiyaba van amik így elég jóknak tűnnek:) Ár érték arányban szerintem megfelelő és japán gyártmány. Szerintem tárcsát is gyárt!
és hol lehet ilyet kapni?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3830 Dátum: 2010.07.14 13:14:20 »
Szia!
Nekem betétekből kasiyaba van amik így elég jóknak tűnnek:) Ár érték arányban szerintem megfelelő és japán gyártmány. Szerintem tárcsát is gyárt!
és hol lehet ilyet kapni?

Én itt vásárolok alkatrész szinte mindig: http://www.toyota-alkatresz.hu/

Zbello

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3831 Dátum: 2010.07.14 21:19:20 »
Sziasztok

Egy 99-es 2.0TD (2C-TE) avensis-em van és kiváncsi volnék hogy a klíma másnak is annyira visszafogja-e a vasat vagy csak nálam nincs vmi rendben.
Az nyilvánvaló hogy valamekkora teljesítményt elvesz de nekem eléggé lomhának tűnik ha bekapcsolom a klímát, és ugye mostanában szinte folyamatosan kell...
Illetve volna egy másik kérdésem is, egyszerűen nem tudok rájönni mi kopoghat a futóművön, aknára állva próbáltam megrángatni a kormánygömbcsuklót, stab rudat, trapézgömbfejet de egyik sem kotyogott, mi lehet még a probléma? :hmmmm:

Üdv
Zoli

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3832 Dátum: 2010.07.14 21:32:08 »
szia, elég sok szilent van a kocsiban, nézesd át egy futóművesnél. Hátul van 3 stabilizátor, nálam az egyik lóg.
Elől is sokat vizsgálódtak, mire megtalálták, hogy a keresztlengő hátsó szilentje lóg. Szóval nem találta meg könnyedén még a szaki sem ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3833 Dátum: 2010.07.15 08:51:40 »
Egy 99-es 2.0TD (2C-TE) avensis-em van és kiváncsi volnék hogy a klíma másnak is annyira visszafogja-e a vasat vagy csak nálam nincs vmi rendben.
Az nyilvánvaló hogy valamekkora teljesítményt elvesz de nekem eléggé lomhának tűnik ha bekapcsolom a klímát, és ugye mostanában szinte folyamatosan kell...
Valamennyire mindenképp visszavesz a teljesítményből, ez persze normális, de a párom ugyanilyen verdáján nem nagyon volt a jobb 1-en érezhető a teljesítményen, hogy bekapcsolta a klímát. Rendszeresen ő is csak klímával közlekedett.  :hmmmm:
         

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3834 Dátum: 2010.07.16 14:24:13 »
sziasztok,

örülök ennek a kérdésnek, mert ugyanez a problémám (98-as Avensis, 1,6 benzin, 270e km): vmi zörög, hangos az első futómű felől, és nagyon idegesít.
a szerelők mindig csak stabilizátort akarnak cserélni, de sztem nem az a megoldás, de vmiért nem veszik jobban a fáradtságot, h megnézzék.
sztem elmegyek egy futóműveshez akkor ezzel.

gufi

szia, elég sok szilent van a kocsiban, nézesd át egy futóművesnél. Hátul van 3 stabilizátor, nálam az egyik lóg.
Elől is sokat vizsgálódtak, mire megtalálták, hogy a keresztlengő hátsó szilentje lóg. Szóval nem találta meg könnyedén még a szaki sem ;)
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3835 Dátum: 2010.07.16 16:06:52 »
A Speedynél ingyenes a futómű átvizsgálása :)

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3836 Dátum: 2010.07.18 09:10:38 »
Sziasztok!

98 -as 1.6-os Avensis. Ha engedem fel a kuplungpedált egy ponton olyan hangja van,minhta valami fém alkatrészek összeérnének. Amúgy semmi furcsát nem tapsztalok váltásnál. Ezt a hangot csak induláskor adja. Nem hiszem hogy kuplungtárcsa volna,mert 94 e km van most benne. VAgy lehetséges, hogy mégis a tárcsával van probléma szerintetek?
Köszi a segítséget előre is!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3837 Dátum: 2010.07.18 13:57:37 »
ha már itt tartunk, a mi gépünkben a kuplungpedált nehéz nyomni, de jó helyen fog, csak nehézkes benyomni a pedált.
Mit kéne kicserélni, hogy könnyen lehessen benyomni a pedált? Kinyomócsapágyat, kuplung főhengert, munkahengert?
Azért ezekre gyanakszom, mert ha el lenne kopva a kuplungom, akkor fent fogna, vagy csúszna, netán nehezen tudnék váltani, de csak a pedált nehéz nyomni, a többi OK. :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3838 Dátum: 2010.07.18 14:51:58 »
1. Nekem is nyikorog pedig nemrég lett cserélve és már mástól is hallottam... Zó nak is a celicában..elalamonak a corollában stb. Nem kell csinálni vele semmit, ez ilyen.

2. Nem hinném, hogy találsz olyan szerelőt aki kicserélne bármit is a kuplungban. Általában az egészet cserélik ha már szét van szedve, de ha találsz is semmi garanciát nem fog rá vállalni. Szerintem egyenlőre hagyjad amíg nem csúszik és ha már cserés akkor cseréld az egészet egyben az a biztos.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3839 Dátum: 2010.07.19 09:08:19 »
Azért ezekre gyanakszom, mert ha el lenne kopva a kuplungom, akkor fent fogna, vagy csúszna, netán nehezen tudnék váltani, de csak a pedált nehéz nyomni, a többi OK. :)
Sajnos ez nem igaz. Nekem amikor cseréltni kellett a kuplungot, akkor csak annyi történt hogy váltáskor nehezen vette a sebességeket. Behúzott kéziféknél lefulladt, üresben vízszintes úton nem kezdett el gurulni. Viszont lehetett a kuplungon állítani is.
A kuplung nehézségével nem hiszem, hogy sok mindent lehet kezdeni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius