Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3776118 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3405 Dátum: 2010.02.07 20:33:14 »
Na de mitől nincs nyomás az üzemanyagrendszerben? Hol lehet a lyuk? A tank és a motor között? Mert a többi helyen már mindent átnéztek, de nem találtak szivárgást.

Üdv.:Szabys


Szia!
Bár nem értek én sem hozzá de van egy programom ami a hibakód beütése után kiírja h mi a baj!
U.a mint amit írtatok de itt kidob 2 olyat amiből veheti a hibát:  - fuel pressure sensor
                                                                                           - fuel pressure control solenoid
Hátha ezek közül mondta fel a szolgálatot valami!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.07 20:34:58 írta zolcsika »
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


Szabys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3406 Dátum: 2010.02.07 21:22:39 »
Köszönöm zolcsika, lehet hogy ez lesz a megoldás. Kedden ha kiderül, ha nem , azt jelezni fogom felétek.

Üdv.:Szabys

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3407 Dátum: 2010.02.08 12:47:01 »
Kleingy!
Tegnap rosszul írtam az olajat ami az Avensisben van!
Castrol magnatec 5w-40!
Szerinted ez jó?
Köszi a segítséget!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3408 Dátum: 2010.02.08 17:08:19 »
Jó! :yes:
Bár vannak itt, akik nem nagyon vannak oda a Castrol olajakért, ilyen-olyan okokból.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3409 Dátum: 2010.02.09 16:14:15 »
Ok!
De akkor melyik az az olaj, ami minden Toyotás szerint jó?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3410 Dátum: 2010.02.09 17:21:51 »
Pl. Mobil 1, LM, sokan dicsérik az Eneost is.
music     

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3411 Dátum: 2010.02.09 19:31:57 »
Ha engedi a pénztárcád, akkor Liqui Molly. Ha nem, akkor az Eneos-sal próbálkozz! :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3412 Dátum: 2010.02.09 20:47:47 »
Köszönöm zolcsika, lehet hogy ez lesz a megoldás. Kedden ha kiderül, ha nem , azt jelezni fogom felétek.

Üdv.:Szabys

Nya miújság mi lett a baja?
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3413 Dátum: 2010.02.09 21:23:22 »
Na de mitől nincs nyomás az üzemanyagrendszerben? Hol lehet a lyuk? A tank és a motor között? Mert a többi helyen már mindent átnéztek, de nem találtak szivárgást.

Üdv.:Szabys


Szia!
Bár nem értek én sem hozzá de van egy programom ami a hibakód beütése után kiírja h mi a baj!
U.a mint amit írtatok de itt kidob 2 olyat amiből veheti a hibát:  - fuel pressure sensor
                                                                                           - fuel pressure control solenoid
Hátha ezek közül mondta fel a szolgálatot valami!!

A D4 (benzines) kicsit más, de két üzemanyagszívattyúja van.
Egy a tankban a másik a tűzfal előtt, ezek termelik a nyomást a befecskendezőkhöz.
Nem kell lyuk ahhoz, hogy ne épüljön fel a nyomás ha az első szívattyú nem dolgozik! :helpsmilie:
A két hibakód meg:
1. Üzemanyag nyomás érzékelő
2. üzemanyag ellenőrző (műszer) tekercs/relé
Érteni én sem értek hozzá, de nézegetem a gázpedált, olyan beragadós! [rohog]
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Szabys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3414 Dátum: 2010.02.09 22:25:26 »
Sziasztok!

Sajnos semmi jó nem történt az egész napi szervízlátogatásom alatt. Tehát reggel leszerelték a tankomat, és a létező összes csövet, szűrőt, és kütyüket átnézték, kitakarították. Utána a tank és a motor között lévő csöveket fújták át nagy nyomású levegővel, de dugulásnak semmi jele nem volt. Ezekután, amit zolcsika is írt, kicserélték a nagynyomású szivattyún lévő szelepet (control solenoid), de sajnos az sem segített. Megint rátették a hibaleolvasót, és a következő hibát találták: a nagynyomású szivattyú alapjáraton jól működik, de 2500-as fordulat felett nem éri el az aktuális nyomásértéket (50-100). De hozzá kell fűznöm, hogy 2 hét alatt ez a harmadik nagynyomású szivattyú amit beszereltek. Egyszerűen nem értem, hogy mi okozhatja folyamatosan ezt a hibát. :?: De már nagyon bosszantó ez az állandó menet közbeni leállás, gázletiltás és újraindítgatás.  :cry: Ha valakinek van valami ötlete, azt szivesen veszem, mert most minden kis segítség jól jön.

Köszi mindenkinek, és üdv!!!  Szabys

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3415 Dátum: 2010.02.10 10:25:41 »
Sziasztok!

Sajnos semmi jó nem történt az egész napi szervízlátogatásom alatt. Tehát reggel leszerelték a tankomat, és a létező összes csövet, szűrőt, és kütyüket átnézték, kitakarították. Utána a tank és a motor között lévő csöveket fújták át nagy nyomású levegővel, de dugulásnak semmi jele nem volt. Ezekután, amit zolcsika is írt, kicserélték a nagynyomású szivattyún lévő szelepet (control solenoid), de sajnos az sem segített. Megint rátették a hibaleolvasót, és a következő hibát találták: a nagynyomású szivattyú alapjáraton jól működik, de 2500-as fordulat felett nem éri el az aktuális nyomásértéket (50-100). De hozzá kell fűznöm, hogy 2 hét alatt ez a harmadik nagynyomású szivattyú amit beszereltek. Egyszerűen nem értem, hogy mi okozhatja folyamatosan ezt a hibát. :?: De már nagyon bosszantó ez az állandó menet közbeni leállás, gázletiltás és újraindítgatás.  :cry: Ha valakinek van valami ötlete, azt szivesen veszem, mert most minden kis segítség jól jön.

Köszi mindenkinek, és üdv!!!  Szabys

Sziasztok :)

En ezek utan mar komputerre is gyanakodnek hogy nem jol ertelmezi a kapott jeleket.
Ja es kozben meg olyasmi is eszembe jutott hogy rossz a vezetekek csatlakozasa/erintkezese. Volt amikor csak 1 sima testkabel megtisztitasa volt minden gond megoldasa. Ha meg nalad van a kocsi es van hozza kedved en a helyedben a testkapcsolasokat megmozgatnam megtisztitanam. Az nem kerul penzbe. Amit irtal hogy sokaig volt fagyban, esetleg elotte sos lé felcspodott az utrol es nekiallt korrodalni. Szerintem erdemes megnezni. Es itt most ne csak az uzemanyag ellato rendszeree gondolj, hanem minden a motorterben levo csatlakozora!!!!

Viziborz
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.10 10:37:57 írta viziborz »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3416 Dátum: 2010.02.10 10:33:38 »
A ventillátorra visszatérve. Hogy férek hozzá?

A kesztyűtartót alulról tartó kis zsanérból kiütöd a műanyag rudakat, kiszedet a kesztyűtartót és ott van mögötte!

Azt azert tegyuk meg hozza hogy ott azert le kell csatlakoztatni a vezeteket es mar igaz nem emlexem jol mert tavaly elott szedtem ki es ugy fujtam be a legkondi tisztito spray-el de lehet hogy T kulcs kellett hozza mert melyen voltak a csavarok. ( remelem nem keverem a volt Mazdammal mert ott is elkovettem ilyesmit :) )
Ahol meg lehet az a beomlo resz az ablaktorlo karok koruli muanyag takaro lemez alatt . Muanyag patentek tartjak de valszeg nem fogod tudni kiszedni serules nelkul. Hat igen azt jo lenne tudni ha most el is tavolitod a belogo valamit a lapat utjabol akkor lesz e utanpotlasa a beomlo reszen. Tegyuk fel falvel volt , szepen kiszarad, darabokra esik es hullik ujra befele. Ezert erdemes mar egybol eltkaritani az ablak ala eso dolgokat hogy ne keruljon be a rendszerbe.

Ui. Most jut eszembe hogy a ventit ki lehet szedni a dobozabol, alulrol tartja talan 3 csavar. Szoval csatlakozo le, 3 csavar ki es mar jon is ki illetve lefele. Ha mar arra jarsz akkor erdemes levegovel kifujatni , rongyal az elerheto reszkeet attorolni es klima tisztitoval befujni kozvetlen a beljebb levo huto (?) lamellakra. Persze szedd ki elotte a pollen szurot es onnan is fujj be majd a leiras alpjan hagyd hatni visszaszerelni mindent es foleg uj pollen szurot! 
Viziborz
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.10 10:44:29 írta viziborz »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3417 Dátum: 2010.02.10 12:05:45 »
Sziasztok!

Sajnos semmi jó nem történt az egész napi szervízlátogatásom alatt. Tehát reggel leszerelték a tankomat, és a létező összes csövet, szűrőt, és kütyüket átnézték, kitakarították. Utána a tank és a motor között lévő csöveket fújták át nagy nyomású levegővel, de dugulásnak semmi jele nem volt. Ezekután, amit zolcsika is írt, kicserélték a nagynyomású szivattyún lévő szelepet (control solenoid), de sajnos az sem segített. Megint rátették a hibaleolvasót, és a következő hibát találták: a nagynyomású szivattyú alapjáraton jól működik, de 2500-as fordulat felett nem éri el az aktuális nyomásértéket (50-100). De hozzá kell fűznöm, hogy 2 hét alatt ez a harmadik nagynyomású szivattyú amit beszereltek. Egyszerűen nem értem, hogy mi okozhatja folyamatosan ezt a hibát. :?: De már nagyon bosszantó ez az állandó menet közbeni leállás, gázletiltás és újraindítgatás.  :cry: Ha valakinek van valami ötlete, azt szivesen veszem, mert most minden kis segítség jól jön.

Köszi mindenkinek, és üdv!!!  Szabys

Hát most vagy ilyen peches vagy és a nagynyomású szívattyúk a tipus hibásak vagy az van amit előttem viziborz is írt h. kontakt hiba!
Mivel valmi gépész féle vagyok aztat tudom hogy ha a szivattyú alacsony fordulaton szállít  és magasabbon meg nem az aztat jelenti h nincs utánpótlása!De ez inkább gépészetre igaz autó gépészetre passz!!!
Tehát haogy a nagynyomású szívattyú elötti vezetéket nézd át és ha bármi olyan törést v olyan dudort találszakkor val szin. meg van a hiba !
De elötte azé végig kontaktsprézném a csatikat a compúterné meg az érzékelőkné!
Ja meg ha jól értettem a akkor neked Dieseled van ami D4Ds?
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3418 Dátum: 2010.02.10 19:59:29 »
Mivel a nagynyomású pumpa új, és a tanktól jövő csővekkel sincs probléma, így szinte biztos hogy előállítja(előállítaná) a megfelelő nyomást. Csak valamiért nem tudja... Az injectorok is újak, úgyhogy én a közös nyomocső környékén nézegetnék. Át kell tenni egy másik autóról próbára a közös nyomócsövet + a nagynyomású csöveket...
Xanyi

Szabys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3419 Dátum: 2010.02.10 21:22:24 »
Sziasztok!
Köszönöm hogy ennyien odafigyeltek a problémámra.  :clap: Tehát a mai napon a következőket csinálták az autómon.: Reggel 10-re mentem a szervízbe, és amit kedves viziborz barátunk is javasolt, megnézték az összes csatit és kábelt, de minden rendben volt. Ezekután kicserélték mind a négy befecskendezőt. Mielőtt kipróbáltuk volna az autót, előtte jött a "computer", és megnéztük hogy hogy dolgozik a nagynyomású szivattyú. Tökéletes értéket mutatott a gép, ígyhát nyugodt szívvel indultunk neki a próbakörnek. De kb. két kilóméter megtétele után a hiba megint előjött.  :cry: Szervízbe vissza, motorháztető kinyit, és dőlt ki a gázolajszag. Viszont nem találtunk szivárgási pontot. Délután beugrottam a mogyoródi úton lévő Emil Freyhez, és az egyik szerelő az elmondásom alapján a közös nyomócsőre gyanakodott, ahogy Xanyi is írta. De már az is ki lett cserélve. Az emilfreytől elindulva, ahogy másodikba tettem a sebességváltót, az autó rántott egy nagyot majd megint hibakód. Leállítottam, de már nem tudtam újraindítani. Kb. 10 perc szenvedés, és üzemanyagpumpálás után nagy nehezen elindult, és félve de elvittem Szentendrére a szervizesemhez az autót. Holnap megint átnéznek mindent, mert szerintük ez jó jel hogy nem tudtam elindítani, ugyanis az üzemanyag elszivárog valahol. És annak nyoma kell hogy legyen. Holnap kiderül, és este megírom a fejleményeket. Köszönöm a sok hozzászólást és segítséget nektek.

Üdv.:Szabys