Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797224 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Adok-veszek
« Válasz #2985 Dátum: 2015.04.08 19:18:07 »
Sziasztok!

SOS keresek légzsákos carinába kormánykapcsolót a kormányban lévő átvezetővel légzsákkábellel kompletten. Ja és nem kombi, tehát a hátsó ablaktörlő kapcsoló nem baj ha nincs a karon.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #2986 Dátum: 2015.04.11 20:54:27 »
Sziasztok!

2.0 benzines 3S-FE szívóoldali vezérműtengely + vezérműkerék kellene SOS!!
Akár komplett hengerfej is érdekelne!

köszönöm!

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Adok-veszek
« Válasz #2987 Dátum: 2015.04.15 11:16:09 »
Sziasztok!

SOS keresek légzsákos carinába kormánykapcsolót a kormányban lévő átvezetővel légzsákkábellel kompletten. Ja és nem kombi, tehát a hátsó ablaktörlő kapcsoló nem baj ha nincs a karon.

Ez már tárgytalan, de most egy balos ködlámpára fáj a fogam...

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Adok-veszek
« Válasz #2988 Dátum: 2015.04.16 19:05:38 »
Szevasztok! T25 Ave-hoz való ISO csatlakozót keresnék illetve 2DIN beszerelő keretet! Ha lehet nem bolti áron :)
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2989 Dátum: 2015.04.16 23:19:13 »
Itt a vége. Elszállt az egyik sárga Bosch injektorom. Már 3 hengerrel jöttem haza.
Ezt elmesélem, hogy más bele ne fusson!
Már voltam korábban a Bp. VIII. kerületben injektor ügyben. Carina bontást hirdetett valaki. Nem találkoztunk, mert nem volt ott az illető, meg valami Suzuki-sal összekevert. ... Szóval, megsz...tott.
Ma voltam újra. Azt ígérte, hogy van 1.6 Carinába Densó injektor sora, ami ugyan olyan mint a Bosch, tehát a csatlakozás megegyezik. Találkoztunk. Amikor megláttam, a vér meghűlt bennem. Full cigó. Mind egy csak legyen injektora. (azért ellenőriztem, hogy a Vipera ott van -e az ajtóban) Elvitt valami ház mögötti garázssorra. Mutatott valami teljesen retkes injektor sort. Kék Bosch, száma 23250-02030.
-Ez nem Denso, ez Bosch!  :eek:
-Azt hittem Densó.
-Mert kék? Itt van a Bosch jel!
-Nem ismerjük mi egymást valahonnan?
-Nem tudom. Talán Carina találkozóról?  :hmmmm: (most mondjam, hogy 10 évig voltam a Kozma utcai Gyűjtőben és én biztos vagyok benne hogy onnan?)
-Ott még nem voltam. (mármint Carina találkozón)
-Akkor nem tudom.
Elővettem az ellenállás mérőmet.
-Az mi?
-Ellenállás mérő. Gondolod elviszem, hogy nem mértem ki?
Persze hogy a 4-ből az egyik rossz volt.
-25-ért oda adom a sort.
-Nem kell mert az egyik rossz.
-Szépen ment, amikor a haverom Ausztriából hozta.
-Az lehet de a z egyik nem jó. Nekem sárgák vannak, mit kezdjek 3 kékkel?
Mind egy. Egy darabot nem adott és nem értette meg hogy rossz az egyik. Nem vittem el.

Most az van, hogy 3 hengerem megy és nincs injektorom. Kerékpár?
Tényleg nincs senkinek egy sárga Bosch injektora???  :eek: :eek: :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.16 23:26:03 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Adok-veszek
« Válasz #2990 Dátum: 2015.04.17 20:07:10 »
Itt a vége. Elszállt az egyik sárga Bosch injektorom. Már 3 hengerrel jöttem haza.
Ezt elmesélem, hogy más bele ne fusson!
Már voltam korábban a Bp. VIII. kerületben injektor ügyben. Carina bontást hirdetett valaki. Nem találkoztunk, mert nem volt ott az illető, meg valami Suzuki-sal összekevert. ... Szóval, megsz...tott.
Ma voltam újra. Azt ígérte, hogy van 1.6 Carinába Densó injektor sora, ami ugyan olyan mint a Bosch, tehát a csatlakozás megegyezik. Találkoztunk. Amikor megláttam, a vér meghűlt bennem. Full cigó. Mind egy csak legyen injektora. (azért ellenőriztem, hogy a Vipera ott van -e az ajtóban) Elvitt valami ház mögötti garázssorra. Mutatott valami teljesen retkes injektor sort. Kék Bosch, száma 23250-02030.
-Ez nem Denso, ez Bosch!  :eek:
-Azt hittem Densó.
-Mert kék? Itt van a Bosch jel!
-Nem ismerjük mi egymást valahonnan?
-Nem tudom. Talán Carina találkozóról?  :hmmmm: (most mondjam, hogy 10 évig voltam a Kozma utcai Gyűjtőben és én biztos vagyok benne hogy onnan?)
-Ott még nem voltam. (mármint Carina találkozón)
-Akkor nem tudom.
Elővettem az ellenállás mérőmet.
-Az mi?
-Ellenállás mérő. Gondolod elviszem, hogy nem mértem ki?
Persze hogy a 4-ből az egyik rossz volt.
-25-ért oda adom a sort.
-Nem kell mert az egyik rossz.
-Szépen ment, amikor a haverom Ausztriából hozta.
-Az lehet de a z egyik nem jó. Nekem sárgák vannak, mit kezdjek 3 kékkel?
Mind egy. Egy darabot nem adott és nem értette meg hogy rossz az egyik. Nem vittem el.

Most az van, hogy 3 hengerem megy és nincs injektorom. Kerékpár?
Tényleg nincs senkinek egy sárga Bosch injektora???  :eek: :eek: :eek:

Szia, Zsolesz!
Bontóban sincs?
Az enyémben is sárga van, ráolvasok; sohse romoljom el !!!

Apropo: Nincs elhanyagolva az üzemanyag rendszered, mert -ha jól emlékszem-, nem most kezdődött...
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.17 20:12:36 írta DS65 »

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Adok-veszek
« Válasz #2991 Dátum: 2015.04.17 23:22:47 »
Nekem van egy garnetúra Denso ha érdekel. Féltve őriztem de lett egy újabb donor, így van tartalékom. Járt vele az előző moci mint a doxa óra. Keress priviben...

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2992 Dátum: 2015.04.18 00:20:37 »
Szia, Zsolesz!
Bontóban sincs?
Az enyémben is sárga van, ráolvasok; sohse romoljom el !!!

Apropo: Nincs elhanyagolva az üzemanyag rendszered, mert -ha jól emlékszem-, nem most kezdődött...
Nem az üzemanyagrendszer a ludas. A LUKoil-t kerülöm, a szűrőm még aránylag fiatal. Ha leáll a hengerem, kézzel érezhető hogy melyik injektor nem "kattog". Ellenállás mérővel, pedig szakadást jelez. Ha jó lenne 16,6 ohmot kellene mutatnia. Amikor lehűl a motor, kb 30-40 ohmot mutat. Hidegen megyeget, de ha felmelegszik vége. Gondolom a hőtágulás miatt a szakadás széthúzódik és szakad az áramkör és ezzel együtt a működése.
Bontóban nincs. Sok helyen voltam és sokat hívtam. Csak ma hárommal beszéltem.
Bármit belerakok csak ne BOSCH legyen. DENSO-náűl nagyon át kell alakítani. Van valakinek eladó?
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.18 00:27:36 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Adok-veszek
« Válasz #2993 Dátum: 2015.04.18 18:02:16 »
Nem az üzemanyagrendszer a ludas. A LUKoil-t kerülöm, a szűrőm még aránylag fiatal. Ha leáll a hengerem, kézzel érezhető hogy melyik injektor nem "kattog". Ellenállás mérővel, pedig szakadást jelez. Ha jó lenne 16,6 ohmot kellene mutatnia. Amikor lehűl a motor, kb 30-40 ohmot mutat. Hidegen megyeget, de ha felmelegszik vége. Gondolom a hőtágulás miatt a szakadás széthúzódik és szakad az áramkör és ezzel együtt a működése.
Bontóban nincs. Sok helyen voltam és sokat hívtam. Csak ma hárommal beszéltem.
Bármit belerakok csak ne BOSCH legyen. DENSO-náűl nagyon át kell alakítani. Van valakinek eladó?

Igen, így már biztosan termikus hiba!
Nem akarom elkiabálni, az angol gyártású Carinánkban is Bosch injektor van és eddig nem lehet rá panaszkodnom, igaz, most van benne 203 ezer km.
Hány ezer után szoktak megpusztulni?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Adok-veszek
« Válasz #2994 Dátum: 2015.04.19 12:13:22 »
Igen, így már biztosan termikus hiba!
Nem akarom elkiabálni, az angol gyártású Carinánkban is Bosch injektor van és eddig nem lehet rá panaszkodnom, igaz, most van benne 203 ezer km.
Hány ezer után szoktak megpusztulni?
Üdv! Ez azért nem ilyen egyszerű. A Bosch injektorok ilyen jellegű hibalehetősége ismert, és elő is fordult másnál is egy-egy, de hogy ilyen rendszerességgel, mint Zsoltnál, még nem hallottam. Van azért ellenpélda is, nálam pl. 400 ezernél járnak a gyáriak. De ha megkotlana egy, Densora cserélném azonnal.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2995 Dátum: 2015.04.20 06:34:09 »
Igen, így már biztosan termikus hiba!
Nem akarom elkiabálni, az angol gyártású Carinánkban is Bosch injektor van és eddig nem lehet rá panaszkodnom, igaz, most van benne 203 ezer km.
Hány ezer után szoktak megpusztulni?
Meg leszünk szidva, ha ebben a topikban típushibákról beszélünk!  ;)
190000-nél lehetett az első csere. 4,5 év alatt, 5 db szállt el. Most 243000 km van benne. Mindig használtat vettem mert az 4-5.000 volt a 72.000-es újjal szemben. Nem néztem hogy melyiket cseréltem. Most lehet benne eredeti is és vásárolt is. A legutolsó 4 hónapig bírta. Ezért nincs sok kedvem 15.000-et adni holnap, egy 20 éves injektorért, de lehet hogy kénytelen leszek.
Egyet "szétflexeltem" izomból (berágtam rá, mert a fiókom tele van rossz injektorokkal) és az lehet a hiba, hogy a műanyag és a fém találkozásánál a főtágulás különbsége miatt, a hajszálvékony rézvezeték szétszakad. Hidegen összeér valamennyire (40 ohm), melegen széthúzódik (0 ohm) és vége, leáll. Ha valakinek nincs ilyen gondja, az is lehet hogy kifogott egy jó szériát, (pl. lehet hogy valamelyik gyártósor túl feszesre húzta a vezetéket amikor összerakta). Én is dolgoztam gyárban. A gépeket emberek állítják be 3 műszakban, hulla fáradtan.
Szeretném kicserélni a "sárgákat", de még azt sem tudom, hogy nagyon át kell -e alakítani a Denso-hoz, vagy jó -e bele a szegénykeverékes Bosch?
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.20 06:46:00 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Adok-veszek
« Válasz #2996 Dátum: 2015.04.20 06:52:29 »
...
Szeretném kicserélni a "sárgákat", de még azt sem tudom, hogy nagyon át kell -e alakítani a Denso-hoz, vagy jó -e bele a szegénykeverékes Bosch?
Üdv! Tudtommal semmi gond a Denso cserével, a fórumon is volt olyan, aki vegyesen használta. De ha az egész sort kicseréled, és a maradék három Boscht kiárulod, még anyagilag is megérheti...

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2997 Dátum: 2015.04.20 07:55:43 »
Üdv! Tudtommal semmi gond a Denso cserével, a fórumon is volt olyan, aki vegyesen használta. De ha az egész sort kicseréled, és a maradék három Boscht kiárulod, még anyagilag is megérheti...
Pontosan ez a tervem. De rakjon már fel valaki egy képet a Denso-ról! Még mindig nem tudom mit kell átalakítani. Japánosok, Denzo-sok!
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.20 08:04:52 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Adok-veszek
« Válasz #2998 Dátum: 2015.04.20 08:58:24 »
Pontosan ez a tervem. De rakjon már fel valaki egy képet a Denso-ról! Még mindig nem tudom mit kell átalakítani. Japánosok, Denzo-sok!

Bocsi, de csak most kerültem gépközelbe...





VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Adok-veszek
« Válasz #2999 Dátum: 2015.04.20 09:09:09 »