Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770804 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7440 Dátum: 2014.06.24 16:58:04 »
Van egy olyan érzésem, hogy a Bmw/Audi/Merci eladásai verik a Lexust Angliában és Franciaországban is, akik ugye alapból nem rajonganak a németekért.
Naná! Mondjál egy megbizható angol autót :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7441 Dátum: 2014.06.24 17:00:19 »
Van egy olyan érzésem, hogy a Bmw/Audi/Merci eladásai verik a Lexust Angliában és Franciaországban is, akik ugye alapból nem rajonganak a németekért.
Mert nagyon nincs ilyen prémium márkás kocsijuk :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7442 Dátum: 2014.06.24 17:02:32 »
De ebben benne van a Toyota néven árult Lexus-ok is? Mert ott ugye pl. náluk a Toyota Harrier nálunk a Lexus RX volt.

Szerintem ezeket az elnevezéseket 2005 előtt használhatták, utána Lexus-ra váltottak, ahogy beindultak a rendes márkakereskedések.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7443 Dátum: 2014.06.24 17:03:49 »
Nem értem miért kellene a németeknek elpártolni? :hmmmm: Ők úgy vannak az autóikkal mint mi a gyümölcseinkkel - a legizletesebbek, még ha a külföldiek mutatósabbak is lehetnek.
Ráadásul akik megvehetik ezeket a drágább autókat, megengedhetik maguknak, hogy sűrűn lecseréljék, a cégekről nem is beszélve.Egy német cégnek nem illik nem német autóval mutatkozni.(Max Mercit nem, mert a partnerek azt gondolják, túl jól megy nekik, sokat keresnek rajtuk.)
A másik véglet hogy ha keveset használják azért sokáig jók.

Nem kell, de lehet :) Miért ne birtokoljanak olyan autót ami Németországban egyedi, ritkább, valakinek ez jön be.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7444 Dátum: 2014.06.24 17:09:16 »
Nem kell, de lehet :) Miért ne birtokoljanak olyan autót ami Németországban egyedi, ritkább, valakinek ez jön be.
Biztos van ilyen is, de kevesen ;) :winkiss:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7445 Dátum: 2014.06.24 17:43:58 »
Naná! Mondjál egy megbizható angol autót :D
Azt hittem, érteni fogod mire céloztam.... tehát akkor, miért nem vesznek Lexus-t?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7446 Dátum: 2014.06.24 18:14:05 »
Azt hittem, érteni fogod mire céloztam.... tehát akkor, miért nem vesznek Lexus-t?
Nekik a német is elég megbizható és a presztizse pedig jobb ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7447 Dátum: 2014.06.24 19:29:34 »
Ebben szerintem egy olyan marginális mértékű dolog van, ami magyarázhatja ezt a különbséget: a kombi karosszéria hiánya. Valszeg azzal sem kelt volna el tobb Lexi, de szerintem sokkal-sokkal kisebb lenne a számokban a különbség.
Ha nem kelt volna el több, akkor hogyan lehetne számokban kisebb a különbség  ;) :D ? Gondolom, ezt nem pont így akartad írni  :) ...

Amúgy igen: a kombi hiánya szerintem a legnagyobb probléma. Az IS kategóriájában TÖBB kombi fogy, mint szedán  :otlet: ... ezt a tényt figyelmen kívül hagyni érthetetlen számomra, és elég buta dolog. A GS kategóriájában is jelentős még a kombik aránya, tehát itt is nagy szükség lenne a kombira. Szerintem az IS eladásai több mint kétszeresükre, a GS-éi közel kétszeresükre nőnének Európában, ha lenne kombi.

A másik nagy gond: a dízel hiánya. KELL a dízel Európában - hibrid ide vagy oda. Mind az IS, mind a GS kategóriájában több dízelt adnak el, mint benzinest! Ezt a hibrid nem pótolja. Ez megintcsak simán az eladások duplázódását eredményezhetné - persze nem egy olyan félmegoldás kéne, mint az előző IS 2.2-es négyhengerese - hanem legalább két motor: az egyik a legnépszerűbb 1.9-2.0 kategóriában négy hengerrel, a másik egy 3.0 körüli hathengeres. Mindkettőt bele kellene tenni az IS-be és a GS-be; a nagyobbik emellett mehetne az RX-be, és akár az LS-be is (számottevő arányban adnak el A8-ast, 7ert és S-Klassét dízellel).

A többi (felszereltségi csomagok, kevés motor) csak nüansz. Ha lenne kombi és lenne (többféle) dízel, szvsz simán eladhatnának Európában évi 150-200 ezer kocsit, az 50 ezer helyett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7448 Dátum: 2014.06.24 19:32:59 »
Azt hittem, érteni fogod mire céloztam.... tehát akkor, miért nem vesznek Lexus-t?
Mert maradiak, sznobok, protekcionisták stb. Röviden: buták.

Aki benzines szedánt akar venni azokban a kivitelekben, amikben van Lexus is, és mégsem Lexust választ, az szerintem nem tesz mást, mint szabad akaratából választ olyasmit, aminél kapna jobbat is a pénzéért. ("Jobb" = több jó tulajdonsággal rendelkezik.) Igaz ez továbbá számos olyan esetre is, amikor dízelt vesz a hibrid helyett. Olyannak, aki nem dörget évi több tízezer km-t a német autópályákon, jobb választás a hibrid, mint a dízel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7449 Dátum: 2014.06.24 19:50:59 »
Finneknél most is van egy eladó 7 üléses Carina E kombi.
A konkrét képet már levették, de anno lementettem.
El tudom képzelni. A finnek eléggé japánautó pártiak, úgyhogy ott létezhetnek különleges kivitelek is.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7450 Dátum: 2014.06.24 20:01:26 »
Ha nem kelt volna el több, akkor hogyan lehetne számokban kisebb a különbség  ;) :D ? Gondolom, ezt nem pont így akartad írni  :) ...
Amúgy igen: a kombi hiánya szerintem a legnagyobb probléma. Az IS kategóriájában TÖBB kombi fogy, mint szedán  :otlet: ... ezt a tényt figyelmen kívül hagyni érthetetlen számomra, és elég buta dolog. A GS kategóriájában is jelentős még a kombik aránya, tehát itt is nagy szükség lenne a kombira. Szerintem az IS eladásai több mint kétszeresükre, a GS-éi közel kétszeresükre nőnének Európában, ha lenne kombi.
A másik nagy gond: a dízel hiánya. KELL a dízel Európában - hibrid ide vagy oda. Mind az IS, mind a GS kategóriájában több dízelt adnak el, mint benzinest! Ezt a hibrid nem pótolja. Ez megintcsak simán az eladások duplázódását eredményezhetné - persze nem egy olyan félmegoldás kéne, mint az előző IS 2.2-es négyhengerese - hanem legalább két motor: az egyik a legnépszerűbb 1.9-2.0 kategóriában négy hengerrel, a másik egy 3.0 körüli hathengeres. Mindkettőt bele kellene tenni az IS-be és a GS-be; a nagyobbik emellett mehetne az RX-be, és akár az LS-be is (számottevő arányban adnak el A8-ast, 7ert és S-Klassét dízellel).
A többi (felszereltségi csomagok, kevés motor) csak nüansz. Ha lenne kombi és lenne (többféle) dízel, szvsz simán eladhatnának Európában évi 150-200 ezer kocsit, az 50 ezer helyett.
hát egy is vagy gs kombi irtó kívánatos lenne. mondjuk egy gs300h kombi. életem hátralevő részére meg lenne oldva az autóproblémám   :whistling:
de nehogy azt hidd, hogy egy dízelmotor megoldaná a lexus európai gondjait. egyszerűen a pénzes vásárlók másra vágynak, mások az igényeik. és még valami: az európai vásárlók igényei eléggé mások, mint amerikában vagy ázsiában. nem véletlen, hogy a lexus nem gyárt kombit. nem éri meg neki, inkább lenyelik az európai szívást, ezzel kevesebbet veszítenek, mintha irtózatos pénzekért fejlesztenének olyan motor-kasztni kombót, amit nem tudnak eladni amerikában vagy kínában
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.24 20:03:32 írta csufár »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7451 Dátum: 2014.06.24 20:14:32 »
A most leváltott IS-hez volt a 2,2dízel motor is, meg a végén a 2.0 dízel is, teljesen le volt fedve motorilag. A 3literes 6hengeres az Is/A4/3er kategóriában nem nagyon fogy, főleg Lexus viszonylatban nem érdekes. A most leváltott IS nagyon szép volt, szebb mint az A4/C-merci, kb 3er-el egy szinten volt formailag, jó volt a motorkínálata, mégsem fogyott úgy, ahogy kellett volna = alacsony presztízs.  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7452 Dátum: 2014.06.24 20:54:51 »

A most leváltott IS-hez volt a 2,2dízel motor is, meg a végén a 2.0 dízel is, teljesen le volt fedve motorilag. A 3literes 6hengeres az Is/A4/3er kategóriában nem nagyon fogy, főleg Lexus viszonylatban nem érdekes. A most leváltott IS nagyon szép volt, szebb mint az A4/C-merci, kb 3er-el egy szinten volt formailag, jó volt a motorkínálata, mégsem fogyott úgy, ahogy kellett volna = alacsony presztízs.  :hug:
Mert kombi nem volt belőle. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7453 Dátum: 2014.06.24 21:13:06 »
...egyszerűen a pénzes vásárlók másra vágynak, mások az igényeik.
De MIRE vágynak? Mit nem tud egy Lexus, amit egy AudiBMWMercedes igen? Ez az, ami előtt én értetlenül állok. Mert objektíve NINCS ilyen tényező!

És a szubjektív tényezők is erősen gyengülnek: kinézetre már bátran felveszi a versenyt egy Lexus a németekkel; és azért a neve is bőven elég jól cseng már ahhoz, hogy  bárhová oda lehessen állni vele, ahová a németekkel oda lehet. Jó - nincs akkora presztízse (még), mint egy Mercinek. De ennyiről van szó, nem többről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7454 Dátum: 2014.06.24 21:14:22 »
nem véletlen, hogy a lexus nem gyárt kombit. nem éri meg neki, inkább lenyelik az európai szívást, ezzel kevesebbet veszítenek, mintha irtózatos pénzekért fejlesztenének olyan motor-kasztni kombót, amit nem tudnak eladni amerikában vagy kínában.
Jó, ez mondjuk igaz a dízelmotorra. Azt tényleg csak Európában vennék. De a kombikra máshol is lenne igény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )