Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770550 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7275 Dátum: 2014.06.07 12:00:14 »
35 év használatot nem bír ki egy kocsi sem, hacsak nem múzeumi/veterán módra használják, jobban mondva szinte nem is használják.
Tehát normál ,de nagyon megvigyázott is komoly , többmilliós felújítást igényel.
Hát, 35-ről még nem tudok nyilatkozni - de a Camrym 31 múlt, van benne közel 400 ezer km, az utóbbi 22 évet biztosan az utcán töltötte (az azelőttiről nincs infóm) - és volt használva rendesen. Mindenféle extra kímélet nélkül. És eddig bizony kibírta  :yes:

Ha egy autóra vigyáznak, garázsban tartják, rendesen szervizeltetik stb, és mondjuk nem mennek vele többet évi 10-12 ezer km-nél (ez ugye még messze nem múzeumi/veterán használat!) - akkor bizony sok típus simán kibír 35 év használatot. Tele vannak pl. a német veterános lapok az ilyenek hirdetéseivel. Mindenfélékkel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7276 Dátum: 2014.06.07 13:37:04 »
Itt az a lényeg, hogy az embernek mennyi pénze van, és mekkora igénye (persze bizonyos kivételektől eltekintve).
Teszem azt, nekem és a feleségemnek van mondjuk havi 700 000 Ft nettó bevételünk, van szép új házunk, nincs hitelünk,
évente 3,5milliót könnyen félre  tudunk rakni, és 5millióm van autóra, akkor marad 3 lehetőségem. 1. veszek egy új auris-t 5millióért (ekkor a pénzem és az igényszintem fedi egymást), 2. veszek egy 4éves használt Lexus IS-t, mert 10millióm nincs egy új is-re (ekkor nagyobb az igényem, mint amire van pénzem), 3. lehetőség, hogy veszek egy 3éves Auris-t 3millió Ft-ért, és bőven marad pénzem.
Melyik döntés a helyes, ez itt a kérdés? A 3. variáció többnyire nem elégíti ki a vásárlót, így szerintem nem túl gyakori.
tegyünk azért hozzá valamit - 700 nettóból egy fiatal 2-3 gyerekes pár nem tud félrerakni havi három kilót, budapesten legalábbis  :no:

más: egy barátom most akar új kocsit venni. b-max vagy c-max lesz belőle. a meglevő 5 ajtós focusuk eladó lesz hamarosan. a kocsi magyarországi, újkora óta az övék (asszem 2005-ös, 1.6-os benzines, 100 lovas, a második generációs modell), alapvetően budapesti használatban volt, mindig rendesen karbantartva, jó kocsi. az árat nem tudom, de ha valakit érdekelne, megkérdem. a kínálat aljához fogja igazítani az eladási árat, az biztos... ha nem akarja megvenni senki, beszámíttatja a kereskedővel. jó vétel.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.07 13:42:19 írta csufár »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7277 Dátum: 2014.06.07 15:31:01 »
tegyünk azért hozzá valamit - 700 nettóból egy fiatal 2-3 gyerekes pár nem tud félrerakni havi három kilót, budapesten legalábbis  :no:
Ha akar, akkor tud.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7278 Dátum: 2014.06.08 00:58:53 »
Kérdés, hogy mennire kímélik, illetve törődnek egy ilyen autóval, amikor előre tudják, hogy egy évet kell csak kihúzzon, aztán jön a másik...
Szerintem ez nem ezen múlik, hanem az illető mentalitásán. Aki hajlamos kímélni a technikát, az minden autót kímélni fog. A sajátját, a másét, a cégét stb. Ha nem is egyforma mértékben - de nem fogja az egyiket gátlástalanul szétverni, a másikat pedig hímes tojásként pátyolgatni.

Én például minden autóra vigyázok; van viszont olyan barátom, aki üti-veri az összeset - a sajátját is beleértve.

Szóval, nem hinném, hogy egy Jahreswagen esetében számottevően nagyobb lenne az esély a rossz bánásmódra, mint más kocsik esetében.

A másik dolog pedig, hogy egy év használat, és a vele járó átlagos, maximum 25-30 ezer km-es (de inkább még kisebb) futás során azért elég nehéz egy autóban maradandó károkat okozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7279 Dátum: 2014.06.08 09:26:47 »
Hát, 35-ről még nem tudok nyilatkozni - de a Camrym 31 múlt, van benne közel 400 ezer km, az utóbbi 22 évet biztosan az utcán töltötte (az azelőttiről nincs infóm) - és volt használva rendesen. Mindenféle extra kímélet nélkül. És eddig bizony kibírta  :yes:

Ha egy autóra vigyáznak, garázsban tartják, rendesen szervizeltetik stb, és mondjuk nem mennek vele többet évi 10-12 ezer km-nél (ez ugye még messze nem múzeumi/veterán használat!) - akkor bizony sok típus simán kibír 35 év használatot. Tele vannak pl. a német veterános lapok az ilyenek hirdetéseivel. Mindenfélékkel.
Persze ,hogy sok ilyen van,de ha rendesen használták is, akkor kellett is felújításra költeni .

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7280 Dátum: 2014.06.08 13:57:19 »
Persze ,hogy sok ilyen van,de ha rendesen használták is, akkor kellett is felújításra költeni .
Kellett költeni - nem felújításra, de javításokra. De ez természetes is. Viszont te nem ezt írtad, hanem hogy semmilyen autó nem bír ki 35 év használatot, hacsak az nem muzeális/veterán módban történik. Erre írtam, hogy ez nem így van :) ... Átlagos autók is kibírnak ennyit, ha eközben nem kerül beléjük több mondjuk 3-400 ezer km-nél, megkapják a szükséges szervizelést és javításokat, és nem hajtják őket szét durva módon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7282 Dátum: 2014.06.19 20:45:32 »
Egyre inkább konkretizálódik bennem a gondolat, hogy egy-két éven belül be kéne szereznem, a Yaris mellé, egy aránylag olcsó, cserébe jóóó nagy utazó & cuccolós járgányt   :cool2: ... egy nagy kombit, logikusan. Egyrészt mert az ilyenre néha szüksége van az embernek; másrészt mert most a hétvégén, a másik topikban említett Mondeo kombival autókázva, ráébredtem, hogy mennyire hiányzik nekem a nagyautó-feeling  ::) ... Szuper kis kocsi a Yaris, tényleg  :) - halk, kényelmes, jól rugózik, marha könnyű vezetni, elöl van is benne egy rakás hely. De azért amikor átül az ember a 3.60 méter & 950 kilóból a 4.80 méter & 1.5 tonnába, akkor észreveszi a különbséget  :sorcerer: :wub:

Szóval... azt agyaltam ki, hogy belátható időn belül valami ilyesmit fogok én venni  :yes: : klikk

EZÉRT a konkrét autóért amúgy legszívesebben indulnék azonnal - micsoda kivitel ez már  :sorcerer: :clap: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7283 Dátum: 2014.06.19 20:52:34 »
7 üléses, aztamindenit, eddig ilyet csak mercikben láttam...

bátyám a meganéját egy BUSZRA akarja lecserélni. találtam neki egy faxa toyota hiace-t vagy mi a neve, 9 üléses, nem olcsó de szerintem sokkal jobb, mint a vivaro és társai. de ő opelt vagy renault-t fog venni, ez van...a lényeg, hogy onnantól kezdve a nemzettségünk nagyobbik fele egy autóba is be fog férni  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7284 Dátum: 2014.06.19 21:14:21 »
7 üléses, aztamindenit, eddig ilyet csak mercikben láttam...

bátyám a meganéját egy BUSZRA akarja lecserélni. találtam neki egy faxa toyota hiace-t vagy mi a neve, 9 üléses, nem olcsó de szerintem sokkal jobb, mint a vivaro és társai. de ő opelt vagy renault-t fog venni, ez van...a lényeg, hogy onnantól kezdve a nemzettségünk nagyobbik fele egy autóba is be fog férni  :devil:
Amerikában nagy divat a hét (nyolc) üléses kombi  :yes: ... de Európában tényleg jóval ritkább. Mercin kívül főleg a Volvo csinált ilyeneket. Camryből én eddig konkrétan sosem láttam  :ph34r: ... pedig sok ilyen kombi hirdetését megnéztem már. Ezt nyilván direkt így rendelhette anno a dán tűzoltóság  :cool2: ... eredetileg a pótkerék sem jobboldalt áll a csomagtérben - nyilván azért került át oda, hogy legyen hely a leghátsó utasok lábának.

Busz: a Hiace-nek nincs párja tartósságban! Itt Pécsett pl. még mindig mennek a régi, bő 20 éves Hiace mentők - miközben a többi típusból (Merci, VW stb) már a 3. generáció fut mellettük  :sorcerer:  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.19 21:16:16 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7285 Dátum: 2014.06.20 07:23:25 »
aztán  szerinted  érdekli a tartósság a testvéremet? próbáld meg elképzelni azt a helyzetet, amikor egy vitában én vagyok a fanatikus  :devil:  :lol: bizonyos szempontból igaza van, bár szerintem ez a hiace - konkrétan ezt ajánlottam neki még kinézetre is üti a vivarokat... :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7286 Dátum: 2014.06.20 08:50:09 »
Tény, hogy ez a Hiace nem olyan menő formájú, mint egy Vivaro, de használat közben mutatja meg igazán, miben erős. A hátsó merev hídja is csak több utassal fog jól rugozni, nem 6 senességes a váltója, de minden kézre áll, iszonyú tartós, csendes is. Vezettem ilyet, csak dobozos formában és a 88 le-s alap dízellel, megis kellemes benyomással volt rám, pedig 2006-ban hol voltam még a Toyota-fanságtól...!

Ha neki nem tetszik, nincs mit tenni, ez a linkelt példány szerintem is jó vétel lehetne...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7287 Dátum: 2014.06.20 12:40:21 »
Amerikában nagy divat a hét (nyolc) üléses kombi  :yes: ... de Európában tényleg jóval ritkább. Mercin kívül főleg a Volvo csinált ilyeneket. Camryből én eddig konkrétan sosem láttam  :ph34r: ... pedig sok ilyen kombi hirdetését megnéztem már. Ezt nyilván direkt így rendelhette anno a dán tűzoltóság  :cool2: ... eredetileg a pótkerék sem jobboldalt áll a csomagtérben - nyilván azért került át oda, hogy legyen hely a leghátsó utasok lábának.

Busz: a Hiace-nek nincs párja tartósságban! Itt Pécsett pl. még mindig mennek a régi, bő 20 éves Hiace mentők - miközben a többi típusból (Merci, VW stb) már a 3. generáció fut mellettük  :sorcerer:  :clap:
Ez a konkrét autó nagyon érdekes egyed!  :clap: :yes:
7 személyesben én sem láttam még, elképzelhetőnek tartom, hogy ez inkább valami egyedi modell lehetett anno.
Az biztos, hogy ezzel a motorral és váltóval nagyon kényelmes kombó lehet, de vehemens előzésekre kizárt, hogy számíthatsz vele. A Yaris után minden bizonnyal magabiztosabb, de ezzel a motorral inkább a kényelemről és nyugalomról szól az utazás. A 3.0 benzinessel már lép szépen.  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7288 Dátum: 2014.06.20 13:14:12 »
Finneknél most is van egy eladó 7 üléses Carina E kombi.
A konkrét képet már levették, de anno lementettem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7289 Dátum: 2014.06.20 15:03:35 »
 :clap:

Carinából van olyan változat, amit nem lehetett így, vagy úgy elérni?  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i