Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778801 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8565 Dátum: 2014.11.21 06:51:23 »
A Nagyfaluban észrevesznek.  Itt ha nem is teljesen, de igencsak más a közlekedési morál, mint egy kisebb, de nagyforgamú városban. Itt időnként centiken és másodperceken múlik egy zöldlámpahullám elkapása. Igyekszik mindenki.  Ha kóricálsz, akkor vagy letolnak, vagy anyázva kikerülnek, simán összeszedhető 5-10 perc mínusz, és az sok, ha reggel sietés van mindenkinek.  Ha hazaérek a Nagyfalu után időnként rácsodálkozok, hogy mennyi álmatag cartárs szédeleg városszerte. Pedig tényleg nem nagy a távolság és mégis. Van olyan helybeli, akiről tudom, hogy azért nem megy be Pestre kocsival, mert fél a forgalomban, csak helyben használja a kocsiját.  Helyesen is teszi. A pesti forgalom, ha bizonytalan vagy, büntet.

talán pont ezért nem ismerik brüsszelben a zöldhullám fogalmát...na ott mindenki szédeleg. amitől érdekessé válik, hogy porschékban, range roverekben, ferrarikban is szédelegnek  :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8566 Dátum: 2014.11.21 08:02:58 »
ettől a szédelgéstől én is kivagyok...a hűlye alszik mikor indul a sor, több autónyi helyet hagy aztán ő még átcsúszik a sárgán meg a kispiroson, én meg beragadok. ilyenkor ordítok.  ::) 
a kis és a közepes pirosokon ilyen kis mellékutcákban simán átmegyek már
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8567 Dátum: 2014.11.21 08:23:27 »
ettől a szédelgéstől én is kivagyok...a hűlye alszik mikor indul a sor, több autónyi helyet hagy aztán ő még átcsúszik a sárgán meg a kispiroson, én meg beragadok. ilyenkor ordítok.  ::) 
a kis és a közepes pirosokon ilyen kis mellékutcákban simán átmegyek már
Azon túl, hogy ejnye-bejnye,  [rohog] [rohog] [rohog] :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8568 Dátum: 2014.11.21 09:10:38 »
ettől a szédelgéstől én is kivagyok...a hűlye alszik mikor indul a sor, több autónyi helyet hagy aztán ő még átcsúszik a sárgán meg a kispiroson, én meg beragadok. ilyenkor ordítok.  ::) 
a kis és a közepes pirosokon ilyen kis mellékutcákban simán átmegyek már

jártam úgy odakint, hogy EGY autó állt előttem a lámpánál és nem jutottam át :D

egyébként meg ne ordíts. egyrészt úgy fogsz járni mint az átlagmagyar, akit 55 évesen elvisz egy infarktus, másrészt úgysem hallja senki :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8569 Dátum: 2014.11.21 11:12:51 »
jó.  ::)

most beszélgettem két kolléganőmmel a szentendrei szigetről járnak be komp+autó.
kb 3szor annyi táv mint nekem minden reggel.  sehol nem vagyok.. :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8570 Dátum: 2014.11.21 13:14:02 »
ettől a szédelgéstől én is kivagyok...a hűlye alszik mikor indul a sor, több autónyi helyet hagy aztán ő még átcsúszik a sárgán meg a kispiroson, én meg beragadok. ilyenkor ordítok.  ::) 
a kis és a közepes pirosokon ilyen kis mellékutcákban simán átmegyek már
Milyen az a kispiros? :lol: Kicsit piros? NarancsSÁRGA?
Vagy neked még sárga , a mögötted ülőnek már piros?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8571 Dátum: 2014.11.21 13:17:33 »
ilyen. kicsit piros.  :hug:
jó, a hatsávos váci útra nem kanyarodok ki pirosba de a mellékutcákban ahol durva többperces lámpák vannak nem bukom be a lámpát a elöttem lévő balf.kodása miatt.  :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8572 Dátum: 2014.11.21 13:37:07 »
RÓZSASZÍNŰ, ahogy anno az oktatóm mondta :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8573 Dátum: 2014.11.21 13:41:53 »
Vagy mint az olaszoknál:

Zöld = szabad
Sárga = veszélyes zöld
piros = ajánlás...  :whistling:

 :lol: :D ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8574 Dátum: 2014.11.21 22:22:27 »
Azt mifelénk is megfigyeltem, hogy vannak mellékutcák, ahol néha ki-kimarad a zöld egy ciklusból, és ilyenkor nem 60-70 másodpercig piros a lámpa, hanem 150-160-ig. Na, az tud örökkévalóságnak tűnni. Mindig akadnak ilyen eseteknél emberek, akik úgy döntenek, hogy "lefagyott" a lámpa, ezért felülbírálható a jelzése, és felül is bírálják...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8575 Dátum: 2014.11.21 22:32:52 »
Azt mifelénk is megfigyeltem, hogy vannak mellékutcák, ahol néha ki-kimarad a zöld egy ciklusból, és ilyenkor nem 60-70 másodpercig piros a lámpa, hanem 150-160-ig. Na, az tud örökkévalóságnak tűnni. Mindig akadnak ilyen eseteknél emberek, akik úgy döntenek, hogy "lefagyott" a lámpa, ezért felülbírálható a jelzése, és felül is bírálják...
Ezzel csak annyi a bibi, hogy nemcsak az ők irányukban "fagy" be a lámpa jelzése, hanem az össze többiében, tehát, a másik irányból a zöld is. Ha eközben a tiltott jelzés ellenére is belehajt a kereszteződésbe, az ön- és közveszélyes döntés...  :excl: :nono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8576 Dátum: 2014.11.21 22:37:26 »
Azt mifelénk is megfigyeltem, hogy vannak mellékutcák, ahol néha ki-kimarad a zöld egy ciklusból, és ilyenkor nem 60-70 másodpercig piros a lámpa, hanem 150-160-ig. Na, az tud örökkévalóságnak tűnni. Mindig akadnak ilyen eseteknél emberek, akik úgy döntenek, hogy "lefagyott" a lámpa, ezért felülbírálható a jelzése, és felül is bírálják...
Vagy nem állsz az érzékelőre (sok helyen van) és nem kapsz zöldet :D
Sajna motoron van sokszor gond, mert nem érzékeli, hogy ott vagyok :cry:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8577 Dátum: 2014.11.22 00:23:36 »
Ezzel csak annyi a bibi, hogy nemcsak az ők irányukban "fagy" be a lámpa jelzése, hanem az össze többiében, tehát, a másik irányból a zöld is. Ha eközben a tiltott jelzés ellenére is belehajt a kereszteződésbe, az ön- és közveszélyes döntés...  :excl: :nono:
Azért senki sem hülye, nem autós orosz rulettet játszanak, hanem körbenéznek, és ha nem biztonságosan végrehajtható a manőver, akkor mennek ki. Persze láttam már olyat is, aki csak döhből kanyarodott, na ott volt nagy dudálás, mert ilyenkor aki a másik útról jön, az nyilván és joggal nem számít oldalirányú forgalomra.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8578 Dátum: 2014.11.22 00:24:48 »
Vagy nem állsz az érzékelőre (sok helyen van) és nem kapsz zöldet :D
Sajna motoron van sokszor gond, mert nem érzékeli, hogy ott vagyok :cry:
Nem, ezek nem érzékelős helyek, sőt többször láttam már, hogy a pirosnál egy nagy teherautó állt elsőnek.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8579 Dátum: 2014.11.22 07:42:37 »
az a baj, hogy te vagy az ,aki nem érti. én értem, hogy neked ez egy fontos extra. a túlnyomó többségnek meg nem az. nem kéne hülyének tartani az a sokmillió vásárlót, aki rengeteg pénzt költ el és eközben preferenciasorrendet állít fel arról, hogy mit tudjon az autója. és ebben a sorrendben az összkerékhajtás igencsak hátul áll. az autoscout szerint a németeknél eladó kocsik 10%-a összkerekes. a svájciaknál is kevesebb, mint 30%.
miről beszélünk?

A témában kibicként az a véleményem, hogy egyéni félelmek (indokolt és indokolatlan) kibeszélése és kivetítéséről megy a kvaterka. Éppen jó helyen, a "Milyen autót vegyek", ahol adódik a válasz; ZIL 157 service puttonnyal, fotovoltatikus extra rendszerrel, világvevő antennával és faxa cb rádióval, a esetlegesen szükségessé váló légi mentéshez. :surrender:
Egyébként a citált képen van egy hátsó hajtású ami ilyen viszonyok között is könnyen mozgásképes! :yes: :whistling:  :hmmmm:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu