Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674098 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2235 Dátum: 2009.01.22 19:00:02 »
Halihó!

A te Coridba befér 16os szett is, de arra figyelj, hogy kis beépítési mélységűt vegyél, mert nem túl sok a hely mélységében. Nekem anno egy DLS P6os szett volt benne. Szerettem a hangját, kellemes, hallgatható szett volt, egy Kenwood fejről hajtottam. Itt találsz róluk némi infót, ezek konkrétan 13asok, de sztem abból is találhatsz kellemes cuccot.
Ha hosszabb távokon hallgatsz zenét, akkor sztem mindenképpen szövetdómos szettet keress, azoknak általában hallgathatóbb a hangja. Nekem a mostani kocsiban egy fémdómos Hertz cucc zenél, de mióta bent van, mindg mínusz 3-nál van a "treble"...
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2236 Dátum: 2009.01.22 19:54:47 »
nekem is két kis Hertz -em van egy pana fejjel és sztem elmegy.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2237 Dátum: 2009.01.22 21:00:57 »
Halihó!

A te Coridba befér 16os szett is, de arra figyelj, hogy kis beépítési mélységűt vegyél, mert nem túl sok a hely mélységében. Nekem anno egy DLS P6os szett volt benne. Szerettem a hangját, kellemes, hallgatható szett volt, egy Kenwood fejről hajtottam. Itt találsz róluk némi infót, ezek konkrétan 13asok, de sztem abból is találhatsz kellemes cuccot.
Ha hosszabb távokon hallgatsz zenét, akkor sztem mindenképpen szövetdómos szettet keress, azoknak általában hallgathatóbb a hangja. Nekem a mostani kocsiban egy fémdómos Hertz cucc zenél, de mióta bent van, mindg mínusz 3-nál van a "treble"...
Köszönöm a segítséget!
Szerintem egy 16-os szettet fogok majd venni előre. Azt még nem tudom, hogy milyet, de nem túl drágát...

A magas dómot hová érdemes felszerelni? A tükörháromszög kilőve, mert manuális a tükör.

Szám szerint mekkora a beépítési mélység? Csak azért, nehogy olyat vegyek majd, ami nem fér bele... Bár jobb, ha szétszedem, azt kimérem.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2238 Dátum: 2009.01.23 08:29:39 »
Így van, jobban jársz, ha kiméred. Itt meg egy kép az én csipogómról. Nem a legesztétikusabb, meg a legelrejtettebb hely, de hangzás szempontjából jó helyen volt...
 
Gabe 254.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2239 Dátum: 2009.01.23 09:46:00 »
Halihó!

A te Coridba befér 16os szett is, de arra figyelj, hogy kis beépítési mélységűt vegyél, mert nem túl sok a hely mélységében. Nekem anno egy DLS P6os szett volt benne. Szerettem a hangját, kellemes, hallgatható szett volt, egy Kenwood fejről hajtottam. Itt találsz róluk némi infót, ezek konkrétan 13asok, de sztem abból is találhatsz kellemes cuccot.
Ha hosszabb távokon hallgatsz zenét, akkor sztem mindenképpen szövetdómos szettet keress, azoknak általában hallgathatóbb a hangja. Nekem a mostani kocsiban egy fémdómos Hertz cucc zenél, de mióta bent van, mindg mínusz 3-nál van a "treble"...
Köszönöm a segítséget!
Szerintem egy 16-os szettet fogok majd venni előre. Azt még nem tudom, hogy milyet, de nem túl drágát...

A magas dómot hová érdemes felszerelni? A tükörháromszög kilőve, mert manuális a tükör.

Szám szerint mekkora a beépítési mélység? Csak azért, nehogy olyat vegyek majd, ami nem fér bele... Bár jobb, ha szétszedem, azt kimérem.
ez milyen lehet, EAR?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2240 Dátum: 2009.01.23 10:25:07 »
Sajnos pont a csipogó nincs lefotózva egyetlen képen sem, de ha ezt megnézed, látszik, hogy hol van az A oszlopon a kis fekete kerek. Gyári, de utólagos beszerelés.
(Külön kérésre normális képet is csinálok.  :flowers: )
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2241 Dátum: 2009.01.23 10:32:16 »
Köszönöm a segítséget!

Az A oszlop töve vagy maga az A oszlop lesz nekem is akkor a kijelölt hely a csipogónak...

Külön kép nem kell Kleingy, köszönöm, annyira látszik, amennyire nekem kell.

Akkor majd kimérem a helyet, azt veszek egy komponens szettet. Amelyik tetszik 20.000 (max 25.000) alatt, azt teszem be.

Kleingy! Neked is a gyári nagyon ocsmányan szólt? Az enyém elviselhetetlenül reszel, recsegős, mélye nincs... Olyan kb, mint a nagypapám Sokol-ja volt. Pedig én nem is szoktam annyira bömböltetni a cuccot.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2242 Dátum: 2009.01.23 12:22:17 »
Hátööö nem tudom, mert a csipogó nekem már bent volt, mikor megvettem, a gyári hátsók nagyon ratyik voltak, úgyhogy én a megszokott kis ezeréves Xplode-jaimat hátra befaragtam az egyedi gyártású kalaptartóba.
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2243 Dátum: 2009.01.23 12:43:22 »
Na csak lementem a garázsba...  :flowers: A "gyári" csipogók nagyon lent vannak és kb 4*6 cm-sek.

Bocs a minőségért, sötét volt lent a telefonnak, muszáj volt vakut használnom.

Szerk: nézd csak  :1eye:
Itt meg megkérdezheted, hogy hogy lehet hozzájutni. Valszeg cikkszám alapján kereskedésben.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.23 17:33:45 írta kleingy »
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2244 Dátum: 2009.01.23 21:52:47 »
ez milyen lehet, EAR?
Nem rossz ár egy u-dimensionért, bár anno Ear ilyenről írt... Ha jól emlékszem.  :hmmmm:
Gabe 254.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2245 Dátum: 2009.01.23 22:21:00 »
ez milyen lehet, EAR?
Nem rossz ár egy u-dimensionért, bár anno Ear ilyenről írt... Ha jól emlékszem.  :hmmmm:
tudom, h a jr6-ot dicsérte, de ez fele annyi
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2246 Dátum: 2009.01.23 22:29:17 »
De reméljük, hogy nem csak fele olyan jól szól...Én ha most gondolkodnék komponens szettben, alaposan megfontolnék egy ilyet. Jó választásnak tűnik. Kérdés, hogy meg lehet-e hallgatni valahol?! :hmmmm:
Gabe 254.

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2247 Dátum: 2009.01.23 23:26:31 »
...

Szám szerint mekkora a beépítési mélység? Csak azért, nehogy olyat vegyek majd, ami nem fér bele... Bár jobb, ha szétszedem, azt kimérem.

Nemrég építettem be én is egy komponens szettet. MAC Audio Pro Flat 2.16. Jó minőségű német cucc. 20 ezer volt a szett s én elégedett vagyok velük. A beépítési mélység 45 mm. Talán még pár mm van az üveg és a mágnes között, szóval sokkal "mélyebb" hangszóróval nem érdemes próbálkozni szerintem.
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2248 Dátum: 2009.01.24 10:47:14 »
Köszönöm a tanácsokat!

A helyzet az, hogy a pénz szűkös, 20-25.000 a plafon, szóval u-Dimension és hasonlók kilőve...

A beépítési mélység eléggé kicsi, emiatt ki kell lőni egy csomó hangszórót. Azért 45 mm nem túl nagy. Azért majd én is rámérek egyet...

A cikkszámos dolog nem működik most, lehet, hogy a link nem jó. Vagy az az oldal a hibás...

A kérdésem az lenne, hogy az A oszlop műanyagába hogyan lehet egy ilyen csipit beépíteni? Azért a műanyag és maga az oszlop között nincs túl sok hely. Hogyan fér oda be bármi is?

Én eddig ezekre gondoltam: http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=00633, http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=00816, http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=00856

Itt nincsenek beépítési mélységek megadva. Lehet, hogy ezek közül egyik sem lenne jó.

Ezekről mi a vélemény? Nagyon olcsó, nincs neve, de attól még lehet jó... http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=00847

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2249 Dátum: 2009.01.24 20:50:12 »
A linkelt u-dimensionnak nézted az árát?  :hmmmm: A plafont veri ugyan, de aztán ne járj úgy, hogy megveszel vmi bóvlit, aztán a hangját hallva szidod a fejed, hogy miért nem szántál rá még egy 5ezrest...
Gabe 254.