Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7374977 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21570 Dátum: 2009.01.22 15:44:09 »
Elsősorban azt lenne jó nyilván tudni, hogy télleg van-e ott egyáltalán kamera  ::) ...

Nos, hát igen ;)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21571 Dátum: 2009.01.22 16:40:50 »
A meglepi levél cirka 3-4hét alatt kijön, utána már csökkenek az "esélyek", de 1/2évig bármikor postázhatják :surrender:
Egyik kollégám január 6.-án vette át a postástól a 2008. június 17.-i "mérési eredményt" tartalmazó és díjazó határozatot, aminek szeptember 1x. volt a keltezése. Simán visszadátumozták (közokirat-hamisítás bűncselekmény), hogy beleférjenek a 30+30 napba. Már én is megnyugodtam az október végi gyorshajtásom miatt - amit jó eséllyel rögzítettek a "mérésügyiek" -, de most megint f@sok... :sweatdrop:
hazard

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21572 Dátum: 2009.01.22 16:43:53 »
Egyik kollégám január 6.-án vette át a postástól a 2008. június 17.-i "mérési eredményt" tartalmazó és díjazó határozatot, aminek szeptember 1x. volt a keltezése. Simán visszadátumozták (közokirat-hamisítás bűncselekmény), hogy beleférjenek a 30+30 napba. Már én is megnyugodtam az október végi gyorshajtásom miatt - amit jó eséllyel rögzítettek a "mérésügyiek" -, de most megint f@sok... :sweatdrop:

No de nem ajánlva kapta???
Mert akkor simán bizonyítható az átvétel időpontja.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21573 Dátum: 2009.01.22 17:30:10 »
Egyik kollégám január 6.-án vette át a postástól a 2008. június 17.-i "mérési eredményt" tartalmazó és díjazó határozatot, aminek szeptember 1x. volt a keltezése. Simán visszadátumozták (közokirat-hamisítás bűncselekmény), hogy beleférjenek a 30+30 napba. Már én is megnyugodtam az október végi gyorshajtásom miatt - amit jó eséllyel rögzítettek a "mérésügyiek" -, de most megint f@sok... :sweatdrop:

No de nem ajánlva kapta???
Mert akkor simán bizonyítható az átvétel időpontja.
És az mit bizonyít? A Ket. szerint az eljárás megindításától (jelen esetben a fénykép/video elkészültétől) számított 30 napon belül be kell fejezni az eljárást, azaz határozattal dönt a hatóság. Ez az időtartam 1 alkalommal - az eljáró szerv vezetőjének engedélyével, illetve döntése alapján - 30 nappal meghosszabbítható. Megjegyzem, hogy az eljárás megindításáról nem értesítenek - bár alapesetben erre törvényi kényszer van -, mert egy kiskaput kijátszanak (nem szükséges, ha egyszerű ténybeli megítélésű az ügy). Szóval a döntésre (határozat-hozatalra) szumma 60 napja van a rendőrségnek. A kézbesítés ajánlott küldeménnyel történt, vagyis a tértivevény bizonyítja az átvétel tényét, időpontját. De ez mire jó? Arra, hogy a jogvesztéssel járó határidőket meg tudja állapítani a hatóság, vagyis a jogorvoslatra nyitva álló 15 napot tudja datálni.
Magyarul: a rendőrség a Ket. szerint járt el, eljárási hiba nem történt, elévülésre nem lehet hivatkozni. A cselekményt megvalósítottad, vagy vki más megvalósította, de az objektív felelőség elve alapján te (üzembentartó) felelsz anyagilag (közigazgatási bírság formájában). A visszadátumozott határozat kapcsán a közokirat-hamisítás bizonyíthatatlan, ha erre hivatkoznál a fellebbezésedben hamis vád miatt eljárást indítanak ellened simán...
Kb. ennyi, de majd Palaczk kiegészíti, ha vmi kimaradt.
hazard

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21574 Dátum: 2009.01.22 17:55:03 »
Valaki esetleg tudja hogy a szfvári 62-es úti lehajtó és a 63-as úti lehajtó között az M7-en van-e kamera mármint trafi?? mert ha van akkor asszem megettem párszor az elmúlt pár hétben..de akkor nagyon csúnyán... :(  :cry:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21575 Dátum: 2009.01.22 22:39:22 »

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21576 Dátum: 2009.01.22 23:10:32 »
Hijj Misi, ez nagyon állat. Amilyen lapos a fogyija sem lehet rossz :D

Más: Korsó sörtől én valószínűleg nem tudnék elmenni az autómig. Komolyan. Utoljára (a whiskys öblögetést leszámítva, amire azt hittem h jegestea) 1 azaz egy deci pezsgővel próbálkoztam. Szék kellett, és nehezen maradtam rajta úgy forgott a világ. Pedig ha annak alkoholtartalmát elosztom a súlyomhoz :lol: Ezek után ki hogyan szabná meg, hogy mennyit szabad(na) inni? Vagy mindenki szerezzen be orvosi igazolást, mennyi után nem üti el anyámat?  :)

Amúgy én is a túlzottan óvatos ( és tudatlan) vezetők közé tartozom. A rugalmas kresz szabályozással amúgy egyet értenék...csak megint az a kérdés ki mikor hol hogyan dönti el, hogy ki hol mikor és mennyivel mehet gyorsabban mint 90. Elvben jó, gyakorlatilag lehetetlen. (nem a 2x2-es kivezető szakaszokra gondolok), hanem az átlagnál pillanatnyilag jobb minőségű utakra, melyek ráadásul 1-2 tél múlva tiszta kátyúk lesznek.

Persze ezt akkor fordítva is alkalmazni kéne: Gyermekkorom óta minden hétvégén megjártam a sopron-balaton 84-es számú FŐútat. Anno 80 volt, és a minősége akár biztonságos 100-at is megengedett volna. Azóta 90 van, de az út 60%-án a 70 is sok olyan hepe hupa toldozott foltozott lett. ( Pl lövő-simaság között ). 

Még 1 dolog amit nem szabad(na) elfelejteni. 20 évvel ezelőtt mennyi autó haladt el egy átlag főúton percenként? és most? Sajnos a fékek annyival nem lettek korszerűbbek, amennyivel több az autó és emiatt a veszélyhelyzet.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.22 23:18:27 írta Zénóka »


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26365
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21577 Dátum: 2009.01.22 23:29:44 »
Még 1 dolog amit nem szabad(na) elfelejteni. 20 évvel ezelőtt mennyi autó haladt el egy átlag főúton percenként? és most? Sajnos a fékek annyival nem lettek korszerűbbek, amennyivel több az autó és emiatt a veszélyhelyzet.
De, azért nagyon sokat változott a világ: 20 éve kb. 50 méter volt az átlagnál kicsit jobb fékút 100-ról fékezve, ma ez 37m körül van.
A fizika törvényei, amik nem változtak...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21578 Dátum: 2009.01.23 07:16:11 »
A főútakon már elkezdték egyszer a sebességek felülvizsgálatát, de ez valahogy beragadt. Biztos a sok irodai ember között nincs egy, aki megcsinálná. Vagy talán táblákra nincs pénz.
Tényleg van sok olyan szakasz, ahol nyugodtan lehetne emelni 100-ra, 110-re, a józan vezetők ennyivel mennek ott most is. De vannak szakaszok, ahol bizony csökkenteni is lehetne a 90-et.
Biztos bonyolult feladat (műszaki felmérés, baleseti statisztikák, forgalom felmérés, környezeti tényezők ...), de leginkább a szándék hiányzik. Tiltani egyszerűbb (meg szívatni is).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21579 Dátum: 2009.01.23 16:37:06 »
Már sokszor belinkeltem ezt. Lexusal is működik.
Ár azért nincs, mert nem egységesek az árak a kereskedésekben...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21580 Dátum: 2009.01.23 16:40:25 »
Aurisnal ketfele lehetoseg van.
2006/10 illetve 2009/02.
Jovo honapban jon a facelift?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21581 Dátum: 2009.01.23 17:20:23 »
Már sokszor belinkeltem ezt. Lexusal is működik.
Ár azért nincs, mert nem egységesek az árak a kereskedésekben...

És azt lehet tudni hol a legolcsóbb ???
Vagy hol van a legnagyobb klubkedvezmény ? Mondjuk 5 %-nál több, ha van ilyen...
A TTE cuccok érdekelnének..

A honlapon kint van az összes kedvezményes hely és az is, hogy hol mennyit adnak.
Az árakat úgy tudod meg, hogy megnézed mindenhol.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21582 Dátum: 2009.01.24 12:55:53 »
Ez nagyon állat...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26365
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21583 Dátum: 2009.01.24 14:18:08 »
5 %-ot találtam mindenütt. 4-5 márkakereskedéssel beszéltem szinte mindenütt ugyanazok az árak. Van értelme a többit fölhívni?
Ha Budapest-vidék viszonylatában nincs különbség, akkor nincs.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #21584 Dátum: 2009.01.25 15:58:50 »
Srácok! Meg tudná nekem mondani valaki, hogyan lehet megfejteni az autóüvegeken levő számokat? Konkrétan a gyártási időpont érdekelne. Előre is köszönöm.