Szerző Téma: Toyota GT-86  (Megtekintve 156652 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Toyota FT-86
« Válasz #105 Dátum: 2010.06.21 19:38:44 »
A múltkor Pesten (szorri, Budán :)) egy nap alatt láttam két III-ast meg egy II-est, pedig olyan sokat nem mozgok a föld felett. Vagy csak álmodtam volna?! :)


A pénteki talit nem számítva én utoljára tavaly nyáron láttam egy II-est a Lánchídnál a körforgalomban.  :D :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Toyota FT-86
« Válasz #106 Dátum: 2010.06.21 19:47:11 »
Értsétek már meg, hogy itthon (meg az egész világon) nincs Prius egy darab sem na!!!


A többszáz fórumozó közül vagytok ketten hárman  talán?
Bazi jó arány tényleg, mondhatni számottevő.... [rohog] [rohog]

Nem bírom tovább:

Te szerencsétlen idióta, szóval hiába lát 2 vagy akárhány ember Priust, az nem számít, mert a Te szent, pártatlan szemed nem látta, így akkor nem is létezik.
Minden topicban osztod az észt, keltet a hangulatot a demagóg ökörségeiddel, csak az a tuti (nomen est omen...), amit Te írsz, akkor is, ha előtte még az ellenkezőjét írtad.
Hogy egy klasszikust idézzek, kissé aktualizálva:
"Tutinettel beszélgetni olyan, mint sajtreszelővel rejszolni."

Nincs kedved egy másik márkájú autót venni?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Toyota FT-86
« Válasz #107 Dátum: 2010.06.21 20:15:30 »
Utolsó OFF:

Mindig megfogadom, hogy nem reagálok, de a kolléga addig provokál, hogy egy idő után nem bírom megállni. Aztán kapok egy PM-et tudnivalókkal a helyemet illetően és kb. egy hónapig megint kibírom. So ist das Leben... :)

tutinet

  • Vendég
Re: Toyota FT-86
« Válasz #108 Dátum: 2010.06.21 20:35:30 »

Nem bírom tovább:

Te szerencsétlen idióta, szóval hiába lát 2 vagy akárhány ember Priust, az nem számít, mert a Te szent, pártatlan szemed nem látta, így akkor nem is létezik.

Nincs kedved egy másik márkájú autót venni?

Ne bírd , mondom megint, hogy akivel beszéltem erről az ugyanezt mondta, hogy nem nagyon látni , kevés és valóban kevés, de miért zavarja ez annyira te elfogult okos megmondó énedet  ????
Más nem gondolhatja úgy, én így gondolom mert ezt tapasztalom  te meg úgy meg más amúgy. Csak annyit írtam, hogy sokat marketingel a Toyota de keveset csinál az FT86-al kapcsolatban és hogy szerintem kicsik az IQ és Prius eladások.
A környezetemben se vett és nem is tervez ilyesmiket venni senki, gondolom a tiédben igen.
Olyat, hogy nem létezik hol írtam ? Azt írtam, hogy nem igazán veszik.  :nono:
Kritizáltam a Toyotát de látom már azt nem viseled persze végülis ott dolgozol tudom persze az elfogultság sokat számít.

Nem osztom az észt a többi topikban , akinek tudok segítek ebben-abban ellentétben veled, aki már nyíltan ki is írtad a múltkor.
Ide is eljutottál. :clap:




« Utoljára szerkesztve: 2010.06.21 20:38:45 írta tutinet »

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Toyota FT-86
« Válasz #109 Dátum: 2010.06.21 20:52:02 »
Érdekes, én többször is láttam IQ-t (Diósdon és Pesten is), valamint Priust is országszerte (utoljára emlékeim szerint Makó környékén, ha a péntek estét nem számolom; gondolok itt Kacsabi Priusára). Egyébként van a környezetemben olyan ember, aki IQ-t szeretne venni. :eek:
Azt, hogy én miért nem azt vettem, szívesen elmondom neked egy péntek este alkalmával, ha nem felejtesz el rákérdezni. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Toyota FT-86
« Válasz #110 Dátum: 2010.06.21 21:43:13 »
Nem bírom tovább:

Te szerencsétlen idióta, szóval hiába lát 2 vagy akárhány ember Priust, az nem számít, mert a Te szent, pártatlan szemed nem látta, így akkor nem is létezik.

Nincs kedved egy másik márkájú autót venni?

Ne bírd , mondom megint, hogy akivel beszéltem erről az ugyanezt mondta, hogy nem nagyon látni , kevés és valóban kevés, de miért zavarja ez annyira te elfogult okos megmondó énedet  ????
Más nem gondolhatja úgy, én így gondolom mert ezt tapasztalom  te meg úgy meg más amúgy. Csak annyit írtam, hogy sokat marketingel a Toyota de keveset csinál az FT86-al kapcsolatban és hogy szerintem kicsik az IQ és Prius eladások.
A környezetemben se vett és nem is tervez ilyesmiket venni senki, gondolom a tiédben igen.
Olyat, hogy nem létezik hol írtam ? Azt írtam, hogy nem igazán veszik.  :nono:
Kritizáltam a Toyotát de látom már azt nem viseled persze végülis ott dolgozol tudom persze az elfogultság sokat számít.

Nem osztom az észt a többi topikban , akinek tudok segítek ebben-abban ellentétben veled, aki már nyíltan ki is írtad a múltkor.
Ide is eljutottál. :clap:


A múltkor megfogattam, sajnos nem tudtam megállni, hogy megint írjak neked. Most megpróbálok erősebb lenni, szóval ez lesz az utolsó.

Te magad írtad, hogy a hibridek eladhatatlanok, nem kell senkinek, nem veszik, amit igazol szerinted az, hogy Te sem láttál még 1-et sem. De persze lehet csűrni-csavarni a dolgokat, ebben nagy vagy.
A klubnak és a fórumnak több, mint 6 éve vagyok tagja, 3 éve kerültem a Toyotához, ebből már majdnem kettő éve itthon vagyok. Ha egy kicsit is kilátnál a fejedből, pontosan tudhatnád, hogy egyáltalán nem vagyok elfogult a márkával kapcsolatban. Egy olyan hozzászólást nem fogsz találni a több, mint 10000-ből (amiben persze egy sincs, ami másoknak segítene, a tieiddel ellentétben, ugye...), amiben magasztalnám, más márka fölé helyezném a Toyotát/Lexust.

A környezetemben 1 új Prius tulaj van (kacsabi) és egynek van aláírt szerződése IQ-ra. Ő majd felfedi magát, ha itt lesz az ideje.

Ha igényled, megszavaztathatjuk, hogy melyikünk nyújtott több segítséget a fórumon, vagy személyesen a klubtagoknak, vagy az 1-2 hozzászólásos fórumozóknak, azaz vadidegeneknek.
Vagy akár azt is, hogy melyikünk a megosztóbb, demagógabb...

Azt meg, hogy teszek-e szívességet vagy nem, hagy döntsem el én, és hagy ne kelljen már megindokolnom...
De csak a Te kedvedért megteszem:
Azért írtam ki, hogy a jövőben nem segítek senkinek, mert elegem lett pl. a következőkből:
- olyanokkal keresnek meg, amit 1 perc guglizással megoldhatnának, ők is megvehetnének, megrendelhetnének, stb.
- ismerősök/ismeretlenek ügyeit intézhetem saját számlámra/benzinköltségemre, igen gyakran köszönet nélkül
- kezdet elharapózni az ajánlgatásom másoknak
- stb-stb

Úgy gondolom, hogy a fentiek vállalása mindenkinek a saját döntése, ezért hívják szívességnek. Nem pedig más (pl. Te) fogja eldönteni. De nyilván tévedek.

Summa-summarum, elegem van belőled és a keserű életed miatti állandó másokban hibát kereső magatartásodból!

Ide is eljutottam, ahogy írtad...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Toyota FT-86
« Válasz #111 Dátum: 2010.06.21 21:56:57 »
Ui.: Ha esetleg egyedi tituluson gondolkoznál, akkor javaslom a "Fórum Vuvuzelája" címet.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Toyota FT-86
« Válasz #112 Dátum: 2010.06.21 22:35:55 »
Vazze Misi, ez a Vuvuzela ütött :clap:
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Toyota FT-86
« Válasz #113 Dátum: 2010.06.22 11:14:16 »
szerintem az ft86, vagy fr-s...tökmindegy minek hívjuk :) hibridhajtású lesz  :sorcerer: (és tutinet gondolatmenetét követve egy darabot sem fognak eladni :tt2: :devil: :flowers: )

indexes celica fórumon kifejtettem.
ott belinkeltek egy házilagosan teljesen elektromosra átalakított t18 celica-t, és hőbörögtek,h ez nem illik hozzá, és arra reagáltam.

pedig érdemes lesz lassan megbarátkozni a gondolattal :)

honda a crx modelljét a sporthibriddel próbálja feléleszteni:
http://www.honda-auto.hu/honda-sporthibrid.html
http://www.origo.hu/auto/20100602-honda-crz-menetproba.html
http://www.autonavigator.hu/teszt/honda_cr-z_teszt-2789

de a toyota sem toporog egyhelyben:
http://www.teslamotors.com/
http://www.teslamotors.com/media/press_room.php?id=2509
http://autohirek.hu/tart/cikk/i/0/70441/1/auto/Ket_ev_mulva_jon_a_TeslaToyota_villanyauto

van egy tippem,h az ft-86 koncepciót is addig fogják húzni-vonni, amíg a toyota-subaru, toyobaru boxermotorból villanyos toyota lesz:
http://www.autoblog.com/2010/06/16/toyota-ft-86-to-be-called-fr-s-when-it-reaches-production/

adná magát a helyzet,h a toyota is feltámassza az ae86-t, mégpedig sportos hibrid formájában.
idén kijött az auris hibrid, jövőre -de legkésőbb 2012- yaris hibrid. prius3 facelifttel jön majd a konnektorból töltés és talán a litiumos aksik is.
prius suhan már több, mint 10 éve. nem lehet mondani,h kiforratlan technika lenne.

ez a házi barkács érdekes :) eddig csak tipot meg kispolszkit láttam, igaz ezeket magyarországon készítették lelkes "amatőrök".

--------
és jelentkeznék,h én is láttam már belvárosban iQ-t :) sőt a kollegám mesélte a múlt héten,h látott vmi összenyomott toyotát  [rohog]
priusból meg elég "sokat" szoktam látni. vagy fogalmazhatunk úgy is,h nem lepődök meg a látványán :flowers: bár tény,h közel annyi priust láttam, mint rx400-t.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Toyota FT-86
« Válasz #114 Dátum: 2010.06.22 12:45:03 »
Én mióta BKV-vak közlekedem az elmúlt pár hétben, már 2szer láttam IQ-t, és Priust is, pedig arra még kevésbé áll rá a szemem :)

És igen én is ismerek valakit aki remélhetőleg nem sokára egy IQ tulajdonos lesz ;)
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Toyota FT-86
« Válasz #115 Dátum: 2010.06.22 12:53:39 »
És igen én is ismerek valakit aki remélhetőleg nem sokára egy IQ tulajdonos lesz ;)
Az is piros lesz, csak faberakás nélkül?  ;)

tutinet

  • Vendég
Re: Toyota FT-86
« Válasz #116 Dátum: 2010.06.28 21:24:17 »
Én mióta BKV-vak közlekedem az elmúlt pár hétben, már 2szer láttam IQ-t, és Priust is, pedig arra még kevésbé áll rá a szemem :)

És igen én is ismerek valakit aki remélhetőleg nem sokára egy IQ tulajdonos lesz ;)

Érdekes dolog, hogy azóta már én is egyre töb Prius-t látok. Naponta 2-3 is régi is új is.
Egy régit láttam parkolni az ERzsébet Királyné úton ma du. tegnap meg egy újat előztem le.
Mi történt ? Elővették őket a gazdáik ?  :D :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota FT-86
« Válasz #117 Dátum: 2010.06.28 21:32:28 »
Mind megijedt, hogy te még nem láttad őket és hogy milyen xar kocsikat vettek, amik valójában senkinek sem kellenek, úgyhogy minden Priusos direkt arra jár, amerre te, hogy meggyőzzenek, van létjogosultságuk. :devil:
         

tutinet

  • Vendég
Re: Toyota FT-86
« Válasz #118 Dátum: 2010.06.28 22:18:00 »
Mind megijedt, hogy te még nem láttad őket és hogy milyen xar kocsikat vettek, amik valójában senkinek sem kellenek, úgyhogy minden Priusos direkt arra jár, amerre te, hogy meggyőzzenek, van létjogosultságuk. :devil:

Aha, értem.  :D :D
Mondjuk egy újat kipróbálnék, tutira jól gyorsul.  [rohog]

Ok, kicsit erősen fogalmaztam, mint szoktam ha nem gondolom át. Pollkorrekt legyek akkor azt mondom, hogy egy szűkebb réteget céloznak meg vele és kész, ennyi.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.28 22:20:05 írta tutinet »

leszilaci

  • Vendég
Re: Toyota FT-86
« Válasz #119 Dátum: 2010.06.29 07:21:30 »
Mondjuk egy újat kipróbálnék, tutira jól gyorsul.  [rohog]
nem gyorsul rosszul, viszont úgy érzed,h mégsem, csak amikor a sebességmérőre ránézel. :)
hogy miért?
mert a cvt váltó miatt nem a motor fordulatszáma változik, hanem a váltó áttételezése. szokatlan,h nem jön az emelkedő, erősödő motorhang.
próbálj ki egyet, ha alkalmad adódik rá :flowers: összehasonlíthatatlanul kultúráltabb, mint egy "modern" dízel :innocent:
 :offtopic: