Szerző Téma: Previa (Estima)  (Megtekintve 83026 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Previa (Estima)
« Válasz #75 Dátum: 2015.02.10 04:25:59 »
Köszi a segítséget, gyújtás rendben. Van valakinek fogyasztási adata? Toyota Previa 93' 2,4 benzin automata.
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

asztalosbalazs81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
    • Asztalost keresel?
Re:Previa (Estima)
« Válasz #76 Dátum: 2015.02.28 06:08:35 »
Sziasztok!
Kinőttük a Corolla Versot.
Szeretnék egy Prevat vásárolni. Sok jót olvastam a tipusról. Eddig három hirdetett autót néztem meg. Kettő ráncfelvarrás előtti  nagyon rozsdás volt. Meglepődtem mert a Yaris Versom és  most a Corolla Versom is rozsdamentes 10 évesen.
Aztán tegnap megnéztem egy 2005-ös gépet. Gyönyörű volt, beleszerettem. Csak két helyen láttam rozsdát ami konstrukciós hiba lehet.
A tolóajtóknál a nyílás hátsó részénél kialakítottak egy vályút ahol megáll a víz. Nem is csoda , hogy rozsdás. Vagy van vízelvezető de eldugult.

Most a következő feladat, hogy eladjam a Corollámat.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.2_d-4d_luna_magyar_elso_uzembehelyezes-8733359

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Previa (Estima)
« Válasz #77 Dátum: 2015.03.06 20:19:24 »
Hallo Mindenki!
Baj van, segítsetek! :cry: Elájult az első fékem. Annyira fogta az autót, hogy nem nagyon tudta az autómata alapjáraton megmozdítani. Keresek 93' previahoz féknyereg javító készletet. Az a gubanc, hogy az enyém két dugattyús, 44,33mm-es dugattyú átmérővel. Kellene a porvédő gumi, karmantyú, meg a v-alakú rugó a fékbetétekbe. Hol lehet ezeket beszerezni???????? SEGÍTSETEK!!!!!!!!
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

jómadár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Previa (Estima)
« Válasz #78 Dátum: 2015.03.21 19:42:41 »
Sziasztok!

Vettem egy gyönyörű 2004-es D4D Previát. Az a bajom vele, hogy szinte újnak néz ki, félek vele leparkolni Budapesten. Mennyire lopják ezeket? Érdemes rá casco-t kötni? Jövő héten tetetek bele riasztót, de attól tartok az is csak a kezdőket tartja vissza.

Köszönöm

jómadár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Previa (Estima)
« Válasz #79 Dátum: 2015.03.21 19:52:32 »
Remelem, nem állt meg alattad. A dízeleket kínszenvedés indítani, ha lelevegosodik a rendszer.

Szerintem a D4D motoroknál ezt tök jól megoldották. Öreg Avensisemmel kipróbáltam, hogy milyen mutató állásnál ürül ki a tank (a mutatója elég furán működött) és utána kannából feltöltöttem. Van egy kis pumpa az üzemanyagszivattyún, azt pumpálgattam kb 1 percig (lehetett érezni, amikortól nehéz lett nyomkodni) és utána simán beindult.
Most a Previán is láttam ugyanazt a pumpát, gondolom ugyanaz lenne a szitu ha fellevegősödne.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Previa (Estima)
« Válasz #80 Dátum: 2015.03.21 21:49:19 »
Sziasztok!

Vettem egy gyönyörű 2004-es D4D Previát. Az a bajom vele, hogy szinte újnak néz ki, félek vele leparkolni Budapesten. Mennyire lopják ezeket? Érdemes rá casco-t kötni? Jövő héten tetetek bele riasztót, de attól tartok az is csak a kezdőket tartja vissza.

Köszönöm
Mindenképpen.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Previa (Estima)
« Válasz #81 Dátum: 2016.01.18 08:50:30 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Previa (Estima)
« Válasz #82 Dátum: 2016.02.21 15:32:06 »
Üdvözlet a Previa (& Co) tulajoknak!

Ilyesmit szeretnék magunknak hamarosan, DE!

Ha jól értelmezem, az újabb  Previa-k csak benzinmotorral készülnek? Igazából nem találtam XR50-ből dieselt így gondolom nincs is. Marad az XR40.
2006-nál fiatalabbat nem találtam, lévén 2006.01. az utolsó amiket forgalomba helyeztek.  És az áruk ... hát a béka hátsója alatt van. Ez most vagy a koruknak szól vagy az állapotnak, rossz esetben a dieselnek, bár a benzinesek is hasonló árban vannak.

Ha minden kötél szakad és újabb dieselest akarok, marad a Verso (ZGR-20?) ami azért nem túl nagy (OK, alig kisebb a Previa-nál, de akkor is) , de legalább magasabb mint az E11 corolla-m, mert ezt már "kinőttem" és inkább kabátnak tűnik mikor kiszállok belőle mint autónak. De ugye ezt a törökök szerelik már ami számomra nem sok jót jelentene.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Previa (Estima)
« Válasz #83 Dátum: 2016.02.21 16:31:55 »

Üdvözlet a Previa (& Co) tulajoknak!

Ilyesmit szeretnék magunknak hamarosan, DE!

Ha jól értelmezem, az újabb  Previa-k csak benzinmotorral készülnek? Igazából nem találtam XR50-ből dieselt így gondolom nincs is. Marad az XR40.
2006-nál fiatalabbat nem találtam, lévén 2006.01. az utolsó amiket forgalomba helyeztek.  És az áruk ... hát a béka hátsója alatt van. Ez most vagy a koruknak szól vagy az állapotnak, rossz esetben a dieselnek, bár a benzinesek is hasonló árban vannak.

Ha minden kötél szakad és újabb dieselest akarok, marad a Verso (ZGR-20?) ami azért nem túl nagy (OK, alig kisebb a Previa-nál, de akkor is) , de legalább magasabb mint az E11 corolla-m, mert ezt már "kinőttem" és inkább kabátnak tűnik mikor kiszállok belőle mint autónak. De ugye ezt a törökök szerelik már ami számomra nem sok jót jelentene.
Jól meg kell gondolni az E11 utáni Previa váltást. Nem egy költségkategóriával van magasabban a Prev. Én is néztem őket az Ave után utódnak, de elszörnyülködtem, amikor megláttam csak a gumik új árát ebben a méretben. Ehhez hozzájönnek a magasabb adók, a jóval magasabb közvetlen fenntartási költségek és még a dízeles költségek is, adott esetben. Magabiztos anyagi háttér kell ahhoz, hogy egy ilyen autót mindig a lehető legjobb kondiban tartson az ember. Én még nem tartok itt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Previa (Estima)
« Válasz #84 Dátum: 2016.02.26 19:21:33 »
Jól meg kell gondolni az E11 utáni Previa váltást. Nem egy költségkategóriával van magasabban a Prev. Én is néztem őket az Ave után utódnak, de elszörnyülködtem, amikor megláttam csak a gumik új árát ebben a méretben. Ehhez hozzájönnek a magasabb adók, a jóval magasabb közvetlen fenntartási költségek és még a dízeles költségek is, adott esetben. Magabiztos anyagi háttér kell ahhoz, hogy egy ilyen autót mindig a lehető legjobb kondiban tartson az ember. Én még nem tartok itt.
Ezen a téren nincs gondunk szerencsére. ;) Eleve úgy vettem eddig is autót, hogy az ingatlanjaink árának 10%-át ne haladja meg az ára+ az 5 éves fenntartási költség. Mivel tavaly vettünk még egy lakást (a gyermeknek?), ... bár még csak kiadjuk, de akkor is van.
A gumikat (már amiket feltennék rá) 30-35e-re tippelem darabját, ez nem sok. (sajnos a kedvencem nem kapható a méretében ami ha jól láttam 215/60R16) Éves szinten ez nem több 30-40e-nél. Az adók adottak, kb a duplája lenne mint a Corolla adója, kicsit több.

Csak azt ne felejtsük el, hogy annyit enne dieselből mint a corolla benzinből és a kettőt nem igazán lehet más téren hasonlítani.

Ez például tetszetős ... http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.0_d-4d_executive_topp_allapotnavibor-9335073

fortuna76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Previa (Estima)
« Válasz #85 Dátum: 2016.06.01 10:32:39 »
Sziasztok!

Szeretet autómban megállt a motor!
Sajnos cserélni kell, ehhez szeretnék egy kicsi segítséget kérni! Eddig amerre próbálkoztam mindenhol zsákutca! 2002 D4d

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Previa (Estima)
« Válasz #86 Dátum: 2016.06.01 12:01:12 »
Sziasztok!

Szeretet autómban megállt a motor!
Sajnos cserélni kell, ehhez szeretnék egy kicsi segítséget kérni! Eddig amerre próbálkoztam mindenhol zsákutca! 2002 D4d
Ha budapesti vagy, a ToyoTeamGarage műhely segíthet a problémán. Itt, a fórumon van nekik külön topicjuk, az abban található emailcímre kell írni egy emailt, amire vissza fognak jelezni időpont egyeztetés céljából. Bátran viheted hozzájuk, korrektek, szakszerűek és Toyota/Lexus fan-ok.  :clap: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

jimmyh74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • Hangulat Express Együttes
Re:Previa (Estima)
« Válasz #87 Dátum: 2016.08.08 10:02:32 »
Sziasztok!

Hosszú évek után rászántam magam az autócserére. 20 év LADA és 10 év Renault után, három hete boldog, de aggódó Toyota tulajdonos vagyok. (Aggódó azért mert sajnos csak egy használt 2002-es 2.0 D-4D Previa-t engedett meg a családi költségvetés, ami egyébként korához képest jó állapotban van.) Szóval első Toyota, első dízel... Most készülünk a nagy szervizre, olaj, szűrők, vezérműszíj, vízpumpa, stb. A cuccot már megvettem, a héten remélem meglesz a karbantartás.

A kérdésem a következő: nem működik a tompított visszajelzőm, hol keressem? Előttem a kormány mögötti kijelzőn, vagy a műszerfalon? Másik kérdésem, hogy az akkusarut levéve a rádió visszajön e, vagy próbáljak rádiókódot szerezni valahonnan? Magánszemélytől vettem, de rádiókódot nem kaptam hozzá.

Előre is köszönöm a segítségeteket, kellemes napot kívánok,

Imre

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Previa (Estima)
« Válasz #88 Dátum: 2016.08.08 10:42:13 »
Szia!
Szíjas a vezérmű? Vízpumpa ereszt?

Sok Toyota nem rendelkezik tompított visszajelző vel. Amennyiben nincs, keress hozzá kézikönyvet a neten.
A Toyota rádiók nem kódosak.

jimmyh74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • Hangulat Express Együttes
Re:Previa (Estima)
« Válasz #89 Dátum: 2016.08.08 13:49:52 »
Köszi a választ, sajnos még nem találtam kézikönyvet. Nézegettem a topicok között is a linkeket, de ehhez a tipushoz még nem találtam angol nyelvűt se. (2002/03 havi)

A motor 2.0 1CD-FTV az szíjas. Ha szíjat cserélünk, akkor vízpumpát is. Előző gazdi olaszból hozta be az autót másfél éve, sajnos semmit nem tudok a szíjcsere előző időpontjáról. Szóval nem akarok belefutni egy szakadásba.

Imre