Szerző Téma: Previa (Estima)  (Megtekintve 85599 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Previa (Estima)
« Válasz #30 Dátum: 2012.07.07 20:45:57 »
Végül is ide tartozik  :yes: ... Nem egy gyakori madár, ráadásul a hirdető szemlátomást azt hiszi, hogy a nagyobb betűs felirat jelzi az autó típusát  ;) ... Itt kószál a kocsi Pécsett, tegnap kétszer is láttam.
Pécsett most is kószál egy német rendszámú, aminek a motorja teljes felújításon ment keresztül 35ekm-rel ezelőtt, most van benne 265ekm, ma beszéltem vele telefonon, német állampolgárságú hölgyé az autó aki ide költözött a magyar férjéhez és első tulajos, nem is lenne rossz, de én nem akarok nekifutni magyar rendszámosra átkínlódni. Van valakinek ebben tapasztalata, mivel is járna ez, vagy vannak olyan cégek aki elintézik ezt hivatalosan helyettem?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Previa (Estima)
« Válasz #31 Dátum: 2012.07.08 10:10:39 »
Pécsett most is kószál egy német rendszámú, aminek a motorja teljes felújításon ment keresztül 35ekm-rel ezelőtt, most van benne 265ekm, ma beszéltem vele telefonon, német állampolgárságú hölgyé az autó aki ide költözött a magyar férjéhez és első tulajos, nem is lenne rossz, de én nem akarok nekifutni magyar rendszámosra átkínlódni. Van valakinek ebben tapasztalata, mivel is járna ez, vagy vannak olyan cégek aki elintézik ezt hivatalosan helyettem?
Palack kollégát kérdezd meg, őt ismerve biztosan ellát a szükséges tudnivalókkal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Previa (Estima)
« Válasz #32 Dátum: 2013.11.09 12:34:39 »
Vennék 2000cm3-ös dizelt esetleg valakinek eladó?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Previa (Estima)
« Válasz #33 Dátum: 2013.11.09 15:57:51 »
Én 2 tulajról tudok itt a fórumról, akinek Previája van, de nem hinném, hogy meg szeretnének válni tőle.  :)
Marad a HaHu, ott eleve többségben van a dízel, az árakat tekintve kb 1,5-4M-ig vannak (6 és 8 ülésesek).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Previa (Estima)
« Válasz #35 Dátum: 2014.03.05 15:46:56 »
pesten jó sok szaladgál belőle.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Previa (Estima)
« Válasz #36 Dátum: 2014.03.05 19:47:17 »
Gyerekek, EZ gyönyörű!
KEll!!!


Nagy hodály.  Naná, hogy kell(ene).  Másrészt miért nem automata????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Previa (Estima)
« Válasz #37 Dátum: 2014.03.05 20:17:04 »

Nagy hodály.  Naná, hogy kell(ene).  Másrészt miért nem automata????
2,4-es az. Abból is van a nemet oldalon nagyon szép és viszonylag kevés km-t futott. És még mindig drágák, bakker!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Previa (Estima)
« Válasz #38 Dátum: 2014.06.05 10:36:34 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Previa (Estima)
« Válasz #39 Dátum: 2014.09.14 13:36:55 »
Bemásolom ide a másik topicból:

Szevasztok Urak!

Szeretnék egy kis infót, segítséget kérni tőletek ha van rá lehetőség. Autó csere előtt állok és habár tetszik a tipus de nem tudok róla semmit :)  A Previáról lenne szó. Megpróbáltam utána olvasgatni de valós infót csak a típust használó vagy legalább ismerő emberektől kaphatok ugyebár.
Eddig is Japán autóim voltak, Hondák, de a Toyotákról nem sokat tudok. Viszont ragaszkodom a Japán autókhoz!  :wub:  Itt az oldalon nem találtam vagy csak nem vettem észre :) a Previa topikot így ide írok. Ha máshova kellene akkor gondolom az adminok ugyis átrakják ... előre is bocsi.
Szóval ha valaki/kik adna pár infót, hogy mire legyek figyelmes az átnézésnél azt nagyon megköszönném!! Tipus hibák esetleg?
Konkrétan ezzel az autóval szemezgetek:  http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.0_d-4d_executive_japancars-8156074 
Ha esetleg fórumtag már megnézte ezt az autót és van véleménye, meglátása ossza meg velem is :)

Valamint ha van olyan szerelő emberke (Budapesten) akivel átlehetne nézetni az autót mert ismeri is a típust nem csak magazinokból látott ilyet, az ő elérhetőségét is megköszönném.

Előre is köszi a segítséget mindenkinek!!!
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Previa (Estima)
« Válasz #40 Dátum: 2014.09.14 13:56:27 »
Jók a Previák.  :wub:
Mivel elég gyér volt a motorválaszték, konkrétan 2 féle, így a legtöbb eladó a belinkelt dízelből áll.

Én elolvasnék 1-2 népítéletet, vannak bennük tanulságosak és valódi tulajok által írt.  ;) Ha karban van tartva az autó, akkor sok gond nem lesz velük.

A belinkelt példány még a ráncfelvarrás előtti széria, az utániakban (ha jól tudom 2003-ban történt) már multifunkciós kormány és módosított első-hátsó lámpák, illetve hűtőmaszk van. Illetve ha jól tudom a ráncfelvarrás előttiekben nem volt külön első ködlámpa, vagyis én még egyik példányon sem láttam. De majd kijavít valaki, ha nem így van.  ;)
Ez egy ráncfelvarrás utáni modell:


A Navigáción kívül gyakorlatilag minden benne van - kényelmes, tágas, jól felszerelt.  :yes: Az ár pedig nem túlzó, sokkal jobban tartja magát a konkurensekhez képest - nem véletlenül.  :wacko:  :hmmmm:
A kereskedés sok jót mond az autóról, meg persze magáról - az autót ugye látni kellene. Képek alapján jól néz ki, a megadott km futást meg ugye állítólag ők garantálják.

Én szétnéznék külföldön is, nagyobb a választék.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Previa (Estima)
« Válasz #41 Dátum: 2014.09.14 14:25:33 »
Valamint ha van olyan szerelő emberke (Budapesten) akivel átlehetne nézetni az autót mert ismeri is a típust nem csak magazinokból látott ilyet, az ő elérhetőségét is megköszönném.
Ezzel annyi a nehézség, hogy elég kevés országban forgalmazták - nálunk sosem - ezért még a márkaszerviz sem szívesen foglalkozik vele, mert elvileg csak azt javítják, amit az adott országban el is adnak. Nem lebeszélni akarlak róla, csak ezt tudnod kell a mérlegelésnél!
music     

ursu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Previa (Estima)
« Válasz #42 Dátum: 2014.09.14 14:26:51 »
Elolvastam az összes Népítéletet :)  ott sokkal több a pozitív mint a negatív kritika. Természetesen tisztában vagyok azzal,, hogy egy több mint 10 éves autórol beszélgetünk, mármint ami a belinkelt példányt illeti, így csodákra én nem számítok de azért megpróbálnék egy kevésbé leharcolt példányt nézni ha nem is lesz egyszerű. Jelenlegi Hondámban több mint 310e km van szóval engem a sok km (csak valós legyen) nem riaszt el. Ha valaki szereti az autóját és vigyáz rá akkor ez még gond nélkül elmegy ennyit :) legalábbis szerintem ... az  eddigi japán autós tapasztalataim ezt támasztják alá.
Megpróbálom az autót Toyota kereskedésen keresztül (ismerős) is lecsekkoltatni hátha tudnak rá mondani vmit. A linkelt autónak van szervizkönyve is amiben 180valamennyi km-nél van az utolsó bejegyzés és most van benne 190... Nem tudom kint menyire manipulálnak a szervizkönyvekkel ..... tudjuk, hogy Magyarisztánban a szervizkönyv sem jelent semmit, legalábbis nem sokat. 
Nézegettem a kinti oldalakat is de hasonló futásteljesítménnyel kb hasonló árban lehetne találni autót. Lehet valamennyivel olcsóbban bejönne, nyílván a kereskedők is ezért hozzák be az autókat, de nekem az a 150-200 pénz minusz nem éri meg a ráfordított ídőt meg irodákban való sorban állást a papirozásért. Ezért próbálok itthon keresgélni még ha gyérebb is a felhozatal. Ez is amit én linkeltem ausztriából behozott darab, itt még nem is volt forgalomba helyezve.

Ha valaki tud jó Toyota szakit az ne tartsa magában .... átnézetném vele az autót.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Previa (Estima)
« Válasz #43 Dátum: 2014.09.15 09:45:44 »
Ismerősöméknek a 2. Previa fut. Ő mondott néhány jellemzőt.

1. az első autó egy 2001-es full extrás, bőrös gyári navis típus volt németországból, eredeti 219.000km-rel. A napokban vitték el tőle tőle több, mint 250.000 km-rel. Nem volt vele semmilyen meghibásodás, 4 fiú gyermekkel használták családi autónak, síelni, nyaralni mentek vele. Tetőbox-szal agyig pakolva 7,2 volt egy átlagos síelés alatt az átlagfogyija.
2. Chiptuningolni nem lehet ezt a motort, csak boxot lehet rá kötni a teljesítmény növelésének érdekében.
3. a mostani "új" autójuk egy 2005-ös faceliftes, szintén fullextrás darab, 290.000km-rel. Budapest és Ausztria között futott egész eddigi életében. Az egyik porlasztócsúcsa cserés lesz, egyébként iszonyúan egyben van az autó, élőben is megcsodáltam. Megdöbbentő, hogy közel 300k futás után is alig-alig van kopás a beltérben, szinte újszerű.
4. A facelifttel a lemezek alatt történtek főleg módosítások: jobb a zajszigetelés, alaposabb a karosszéria korrózió védelme, az egész autó érzetre merevebb, masszívabb, a futóműve is biztosabb futású, alapfelszerelés része az VSC. A külső minimálisan változott, szinte csak az első lámpákhoz és lökhárítóhoz nyúltak hozzá, kicsit kecsesebb, csinosabb, modernebb lett.
5. Alkatrészellátása komplett, mint minden hasonló korú Toyotához, annyi megjegyzéssel, hogy a Priushoz hasonlóan a Previát is csak Japánban szerelték össze.
6. Rendkívül strapabíró autó, kb 5-600.000km-t futnak az alapvető karbantartásokat elvégezve, többnyire gond nélkül.
7. A Denso porlasztócsúcsokat jelenleg nem lehet felújítani (legalábbis, gyári értékekre nem), így ha cserélni kell, marad a bontott (vagy jó, vagy nem jó) megoldás.
8. A fullos verziók ún. "soft-close" ajtómozgatása luxus kategóriás feature.  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ursu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Previa (Estima)
« Válasz #44 Dátum: 2014.09.15 15:41:29 »
köszönöm Urak a válaszokat, infókat!
Toyota Mayernél alvázszám alapján megnézték az autót. Ők egy 2006os bejegyzést látnak az autóra amikor garis visszahíváson volt az autó egy ablak emelő motor cserén. Akkor volt az autóban 88ezerx km. Azóta nem találtak infókat az autóról. (habár szervizkönyv van hozzá) Jelenleg 194e van óra szerint benne. Akár még valós is lehet. Magyarországon még nem volt forgalomba helyezve ... most került be ausztriából.
A belseje nagyon patika állapotú mint a képeken is látszik ... karosszérián már volt pár elem fényezve állítólag parkolós meghúzásokból adódóan.
Átnézetném egy hozzáértő emberkével is aki tudja mit kell keresni a típuson, ezért kértem ha van ilyen ismerős akkor ajánljátok. Mivel valóban ezeket az autókat Japánban pakolták össze így bízok a minőségben és lehet belevágok a cserébe.