Szerző Téma: Previa (Estima)  (Megtekintve 85793 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Previa (Estima)
« Válasz #15 Dátum: 2009.12.04 08:23:18 »
Ha lenne belőle hibrid (a Camry rendszere pont elég is lenne), akkor 190k lenne a regadó 3M helyett helyből. COV-árban simán be lehetne hozni...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Previa (Estima)
« Válasz #16 Dátum: 2009.12.04 12:48:05 »
Sienna topikot nem találtam, ezért ide írom.
Kérésed számomra parancs, íme.
music     

Yopofa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Previa (Estima)
« Válasz #17 Dátum: 2011.02.07 21:16:17 »
Sziasztok!

Previa tulajdonosokat keresek... gondolkozunk ilyesmi vásárlásában, a 4 gyerkőc mellé. Javaslat/ellenjavaslat?

Yopofa
Yopofa

----------------
2006- Carina E xli, '97, 1.6, v.szurke
(((2003-2006 Skoda 120L :-)))
2001-2002  Camry LE, '86, 2.0, s.kek

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Previa (Estima)
« Válasz #18 Dátum: 2011.02.07 23:43:11 »
Previa tulaj sajnos nem nagyon ír a fórumra, viszont ha jól emlékszem Mc Yataghan-nak van/volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Previa (Estima)
« Válasz #19 Dátum: 2011.02.15 11:06:16 »
Reggel voltam szerelőmnél olajcserén. 3 Previa dízel is állt a műhely előtt  :ph34r: ... Ennyit még nem is láttam egy rakáson. Kérdeztem, hogy mi van, gyűjti őket  :D ? Aszondja, á nem, csak kint az utóbbi időben már fillérekért dobálják el a rengeteget futott darabokat, aztán a jó magyar neppertársadalom hordja be & tekeri vissza őket szépen, a tulajok meg (akik elhiszik, hogy lehet aránylag kis pénzért nagy prémium dízel egyterűt venni 100-valahány ezer kilométerrel) csodálkoznak, hogy miért megy mindegyikben xarrá az injektor, a turbó, a kuplung stb  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Previa (Estima)
« Válasz #20 Dátum: 2011.02.16 13:39:27 »
Ha jól számolom 10 évig tanultam oroszt és még az elolvasásával is gondom van, nemhogy megértsem  :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Previa Estima
« Válasz #21 Dátum: 2011.02.16 15:21:39 »
Хочу купить Toyota Previa. У кого есть опыт. Что думаете. Можно ли на нее поставить газ. Как с ремонтом?

Privet!

Govoris po Anglijszkij?  :surrender:
Ya tolko chut-chut po Russkij.
V klube ne tak mnogo ludij kotorij ect Previa, tak sto ne magu skazaty necsevo po etom gazom. Izvinij.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

martonpityu

  • Vendég
Re: Previa (Estima)
« Válasz #22 Dátum: 2011.05.18 19:42:23 »
sziasztok!
látott már valaki previa (2002-es) első lámpát hátulról?
izzót kellett cserélnem benne és elforog az izzó a foglalatban. gondoltam hiányzik valami a lámpa hátuljáról, de a szervizben teljesen fogalmatlanok
az izzómat jelenleg a porvédő gumi tartja a helyén

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Previa (Estima)
« Válasz #23 Dátum: 2011.09.10 12:41:59 »
Áthelyezett hozzászólás a "Problémák, kívánságok-Fórum" topikból
Sziasztok!
Nekem van egy nagy problémám! Van egy previám és motort kellett rajta felújítani. A felújítás után olyan probléma adódott, hogy a gázolaj összefolyik az olajjal. Már ki lett cserélve a résolajcső a tömítésekkel a porlasztó tömítések is. Ha valaki már találkozott ilyennel és van megoldása kérem, hogy segítsen!!!
Köszönettel Kokas  


A kérdést beillesztettem az "Általános/Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika" topikba is.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 12:53:19 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Previa (Estima)
« Válasz #24 Dátum: 2011.09.26 13:57:37 »
Van egy kedves történetem a Previaval kapcsolatban:

A napokban történt, hogy Jucival sétáltunk a szomszéd kis utcában, ahol kb fél éve van egy ezüst, vagy pezsgő színű fullos Previa, makulátlannak tűnő külsővel, és amennyire beleláttunk, belsővel is.
Többször figyeltem, hogy mikor indult, egyáltalán nem füstöl, szép, egészséges D-4D hangja van.
Sétánk alkalmával éppen kint volt az autónál a tulaj és mondom, akkor leszólítom már pár mondat erejéig. Kérdeztem Tőle, hogy elégedett-e az autójával? Azt felelte, hogy nagyon is, csak most éppen valamiért nem tudja lecsukni a hátsó ajtót (gyanítom, hogy a csomitartóban lévő gyerekbicaj egy része gátolta ebben)...
Kérdezgettem, hogy hogyan jutott hozzá, erre kommunikatívan elkezdte mondani, hogy jól látom, külföldről lett behozva (németország), tán két éve (LHN rendszám), 180.000km-rel végig vezetett szervizkönyvvel (a sarkadi tűzoltóparancsnokság vezetője által lett behozva), de neki ennél még nagyobb "doboz" kellett, ezért rövid időn belül eladta.
Írásom alanya előtte egy C Vectra kombi (ez is nagyon szép volt, OPC csomagos, 150LE dízel) tulaja volt, de abban nem fért el a középső sorban a 3db gyerekülés, ezért keresett egy nagy egyterűt. Meglátta ezt a csabai Opel szalon használt autó parkolójában, és felvillant a fejében az izzó, hogy akkor most ezt megnézi. Meg is vette.

2001-es kiadású, fullos, gyanítom ez az EXE felszereltséget jelenti, gyári bőrülésekkel, automata váltó nélkül. Találkozásunkkor egyből beljebb invitált az autóba, hogy nyugodtan üljönk be, nézzük körbe, amivel éltem is. A kormány épp csak annyira volt "fényesedő félben", amennyire a megtett 200.000km magyarázatként szolgálhat. Elmondása szerint a kötelező szervizeken kívül AISIN kuplungot is cserélt benne, bár utólag rájött, nem kellett volna, illetve a gyerkőcöknek hátulra vett 2db DVD monitoros, a kárpit színéhez nagyon hasonló árnyalatú fejtámlát, és monitoros fejegységet. Ja, az autón tetőcsomagtartó is van, eddig, ahányszor láttam még mindig rajta volt.

Kérdeztem a motorról, hogy nem-e gyenge ehhez az 1700kg-hoz? Azt felelte, hogy a motor nagyon csalóka, mert csak 116LE ugyan, de a nagy nyomatéka már 1400-tól használható és 2500-nál el is kell váltani, mert bőven elegendő addig forgatni a dinamikus haladáshoz. Nagyon szereti a motorját összességében, kellemes. A fogyasztás elmondása szerint osztrák családi sítúra alkalmával nagy tetőboxxal, 5 személy, dugig pakolva teljesen normális vezetési stílusban 7,2-re jött ki.

Sajnos beszélgetésünk közben sietve behívták, de remélem, hogy találkozok még vele, s, akkor ajánlom majd neki ezt a fórumot, hogy legyen végre egy Previás emberke is köztünk.

Ja, az autó ára megdöbbentett: 2,5M. Csak azért, mert 9 éves volt... Ezt is ki kellett fogni...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Previa (Estima)
« Válasz #25 Dátum: 2011.10.08 23:02:42 »
2,5M? Az drágának számít a Previák közt...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Previa (Estima)
« Válasz #26 Dátum: 2011.10.09 09:49:18 »
Ja, ennél lehet olcsóbban különbözőz szakadt hulladékokat venni, 3-400.000km-rel, de NEM valós 200.000-rel... és ilyen szinte makulátlan állapotban... :whistling: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Previa (Estima)
« Válasz #27 Dátum: 2012.01.28 14:28:37 »
Végül is ide tartozik  :yes: ... Nem egy gyakori madár, ráadásul a hirdető szemlátomást azt hiszi, hogy a nagyobb betűs felirat jelzi az autó típusát  ;) ... Itt kószál a kocsi Pécsett, tegnap kétszer is láttam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Previa (Estima)
« Válasz #28 Dátum: 2012.01.29 08:24:24 »
Hogy lehet ez USA modell, amikor jobb kormányos???

Nem inkább ausztrál? (USA gázolaj, mint tudjuk csak tgk-ba való)

Igényes az üléshuzat feltétel. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Previa (Estima)
« Válasz #29 Dátum: 2012.07.07 20:38:49 »
Megrögzött Toyota fanatikusként, családtagomnak keresek 2000 gyártási évtől Previa-t, ha tudtok eladót 1.75mFt alatt, aminek az előélete ismert esetleg, akkor ne kíméljetek! Hahut, vaterát, expresszt végignéztük...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...