Szerző Téma: Previa (Estima)  (Megtekintve 85805 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

1laciapu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Previa (Estima)
« Válasz #120 Dátum: 2018.01.06 09:44:01 »
C8 és Phedra van ismerős körben, hol ez, hol az a kínja. Általában nem áll meg, de bosszantó dolgok, soha nem tudni, mi következik. Illetve a C8 egyik pillanatról a másikra menet közben állt meg, a kettőstömegű megadta magát. Előjel nélkül. Volt nekem is két franciám, az egyik betegágy volt, a másikat nagyon szerettem, de folyamatos szervizre szorult. Most a munkahelyemen újkoruktól nálunk lévő Boxereket, Jampert hajtunk, 2-300 ezer van bennük, de nagy csalódás. Nem bízom továbbra sem ezekben a márkákban. Voltam alkatrész szállító cégnél is, láttam a felhozatalt...
A népítélet is sokat segít, sőt, a márkák saját fórumait is át szoktam olvasni, mert onnan lehet igazán sok információhoz jutni.
Az igazán nagy "buszok" már városi használatra túl nagyok, ahogy írtad is. Ráadásul hölgy is vezetné, neki sem előny, ha nem tud leparkolni, közlekedni nyugodtan.
A Previa kivül nem olyan nagy, mint ahogy látszik, még éppen jól kezelhető, főleg szenzorokkal kiegészítve. Nekem még mindig egy eredeti Japán autó adja azt a megbízhatóságot, nyugalmat, amit szeretnék továbbra is.
Egyébként köszönöm az ötleteket, holtig tanul az ember...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Previa (Estima)
« Válasz #121 Dátum: 2018.01.06 11:06:48 »
Akkor marad a japán vonal.  ;)
Én megnéznék 1-2 személyautós Hiace verziót is, de sajnos ugyanaz a gond lesz ott is, mert jól tartják az árukat, így a kb 1,2M Ft-os keretből nem éppen a kínálat tetejéből lehet szemezgetni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Previa (Estima)
« Válasz #122 Dátum: 2018.01.06 15:19:18 »
Átnéztem az itthoni kínálatot de 1,2M alatt nem találtam érdemes/értelmes darabot.  :hmmmm:
Ez alkuval talán beleférne a keretbe, de nálam erősen kérdéses egy 15-16 éves dízel kisbusz esetében a 199e km-es futás. Illetve mivel a rendszáma alapján nyilvánvalóan pár éve külföldről behozott, bennem felmerül a kérdés, hogy ugyan mi lehet az oka az eladásnak?  :hmmmm:

Ezt elvileg magánszemély árulja, de ugye még az sem garancia semmire a mai világban. Mellette szól, hogy legalább nem az egyen-unalmas ezüst színben pompázik.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

1laciapu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Previa (Estima)
« Válasz #123 Dátum: 2018.01.07 16:43:55 »
A fehérben az a km erősen kétséges, ez nyilvánvaló, amúgy a képek alapján nincs rossz állapotban. / bár láttam már jól fotózott autót, ami élőben bontószökevény volt.../
A szürkét korábban hirdették más képekkel, azon volt pár rozsdafolt is, most azok hiányoznak.
Én ezeket néztem, főleg a benzines érdekelne. A hátsó ajtón van egy webcím, amit megnéztem, most is él. Ott lehetne érdeklődni az előélete iránt, lehet, fel is hívom. Igaz, hogy az egyik legidősebb és manuál klímás, de talán kevesebbet kapott, mint egy dízel, és talán többet is bír. Persze ez csak feltételezés egyelőre...
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.4_linea_luna-12254322
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.0_d-4d_sol_7_ules._tempomat._digitklima-12372297
Az ezüst dízelnek is adnék egy esélyt, egy megnézést szerintem megérne. Csak ne lennének olyan messze mindketten a nyugati végektől  :no:

Egyébként a benzinesnél az 1.159-re milyen egyéb költségek várhatóak? Azt megnéztem, hogy a névre írás olyan 95e Ft. De az eladási árban minden honosítási költség benne van? Ezeket nem tudom pontosan...
Ja, most nézem, hogy lejárt külföldi papírokkal. Tehát műszakija sincs, gyakorlatilag hiába veszik meg, lábon nem vihető. Egy műszakira meg ki tudja, mi kellhet még. Nagyon zsákba macska.
Máris szimpatikusabb az ezüst dízel, bár én sem szeretem ezt a színt... :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.07 16:55:14 írta 1laciapu »

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Previa (Estima)
« Válasz #124 Dátum: 2018.01.07 18:22:41 »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Previa (Estima)
« Válasz #125 Dátum: 2018.01.07 23:47:45 »
Én ezeket néztem, főleg a benzines érdekelne. A hátsó ajtón van egy webcím, amit megnéztem, most is él. Ott lehetne érdeklődni az előélete iránt, lehet, fel is hívom. Igaz, hogy az egyik legidősebb és manuál klímás, de talán kevesebbet kapott, mint egy dízel, és talán többet is bír. Persze ez csak feltételezés egyelőre...
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.4_linea_luna-12254322
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.0_d-4d_sol_7_ules._tempomat._digitklima-12372297
Az ezüst dízelnek is adnék egy esélyt, egy megnézést szerintem megérne. Csak ne lennének olyan messze mindketten a nyugati végektől  :no:

Egyébként a benzinesnél az 1.159-re milyen egyéb költségek várhatóak? Azt megnéztem, hogy a névre írás olyan 95e Ft. De az eladási árban minden honosítási költség benne van? Ezeket nem tudom pontosan...
Ja, most nézem, hogy lejárt külföldi papírokkal. Tehát műszakija sincs, gyakorlatilag hiába veszik meg, lábon nem vihető. Egy műszakira meg ki tudja, mi kellhet még. Nagyon zsákba macska.
Máris szimpatikusabb az ezüst dízel, bár én sem szeretem ezt a színt... :lol:

Benzinest azért nem is néztem, mert az rémlett az elején az volt írva, hogy hosszabb utakra kellene.
Zöldnél azt írja, hogy a forgalomba helyezésben tud segíteni, ami remélem nem úgymond műszakin áttolást jelent. Ha levizsgáztatva adná el, az mindenesetre bizalomgerjesztőbbé tenné. Külsőre jól néz ki, a belseje - lehet csak a képek minősége - de mintha a kárpit kissé viseltes/koszos lenne már, főleg az első kartámaszok. Kis kozmetika nyilván ráférne.

A dízel is jól néz ki képek alapján, mindenesetre érdekelne hogyan tudják garantálni a km-et.  :hmmmm:
Az "Estima" utólagos felirat a bal hátulján arra enged következtetni, hogy talán Toyota szerető/ismerő tulajdonosa lehetett valamikor, ez szintén pozitívum lehet mellette - más kérdés, hogy a felrakás mennyire lett szakszerű, számomra nem éppen eltalált/szakszerűen kimért helyen és pozícióban van a felirat, főleg a Previához képest, de ez csak egy felirat.  ;)
Az ezüst szín pedig bár elég gyakori az utakon, de cserébe nem macerás a tisztán tartása.  ;) Én is megbarátkoztam vele hamar. A felszereltsége is rendben van, nálam a fényszóró-mosó csak dob rajta, így nagy valószínűséggel nem egy alapfelszereltségű autó. Az alufelni is csak dob rajta, ahogy az elvileg 2 éves műszaki is vonzóvá teheti.
Az "érvényes magyar okmányok" - az első szélvédőről hiányzó matrica végett pedig remélhetőleg azt jelenti, hogy 0 km-es korában itthon lett forgalomba helyezve.
E fölött a hirdetés fölött nem is tudom miért siklottam el, meg kéne nézni Baján.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

1laciapu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Previa (Estima)
« Válasz #126 Dátum: 2018.01.09 18:40:19 »
A fehérben az a km erősen kétséges, ez nyilvánvaló, amúgy a képek alapján nincs rossz állapotban. / bár láttam már jól fotózott autót, ami élőben bontószökevény volt.../
A szürkét korábban hirdették más képekkel, azon volt pár rozsdafolt is, most azok hiányoznak.
Én ezeket néztem, főleg a benzines érdekelne. A hátsó ajtón van egy webcím, amit megnéztem, most is él. Ott lehetne érdeklődni az előélete iránt, lehet, fel is hívom. Igaz, hogy az egyik legidősebb és manuál klímás, de talán kevesebbet kapott, mint egy dízel, és talán többet is bír. Persze ez csak feltételezés egyelőre...
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.4_linea_luna-12254322
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/previa/toyota_previa_2.0_d-4d_sol_7_ules._tempomat._digitklima-12372297
Az ezüst dízelnek is adnék egy esélyt, egy megnézést szerintem megérne. Csak ne lennének olyan messze mindketten a nyugati végektől  :no:

Egyébként a benzinesnél az 1.159-re milyen egyéb költségek várhatóak? Azt megnéztem, hogy a névre írás olyan 95e Ft. De az eladási árban minden honosítási költség benne van? Ezeket nem tudom pontosan...
Ja, most nézem, hogy lejárt külföldi papírokkal. Tehát műszakija sincs, gyakorlatilag hiába veszik meg, lábon nem vihető. Egy műszakira meg ki tudja, mi kellhet még. Nagyon zsákba macska.
Máris szimpatikusabb az ezüst dízel, bár én sem szeretem ezt a színt... :lol:

Köszönöm a linkeket, ezek valóban közelebb vannak.
Viszont a kék, bár nagyon jól néz ki, nekem már drága, mire a nevemre kerül, az ezüst meg a képek alapján is erősen használt, rozsdás, belül koszos, szóval nem az igazi...

Nem könnyű, na  :no:

1laciapu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Previa (Estima)
« Válasz #127 Dátum: 2018.01.09 18:47:47 »
Ma megnéztem egy Previát.
Tegnap jelent meg a Hahu-n, itt van városunkban, két utcával odébb. Csupa jókat ír, nagy szerviz, téli-nyári kerekek kevés km,stb.
 :surrender:
Nagyjából 5 percet voltam ott, de az elsőben láttam, nem ezt keresem.
Rozsda bőven, mindenütt, az alját meg sem néztem. Eleje osztrák módra végigverve apró kaviccsal. Ráadásul drága is.
Ennél sokkal szebbeket hirdetnek olcsóbban.
Még jó, hogy nem sürgős... ;)

1laciapu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Previa (Estima)
« Válasz #128 Dátum: 2018.01.23 18:29:19 »
Na, megvan  :clap:

2001-es, dízel, executive felszereltség.
Egészen szép külsővel, két körömnyi rozsdával a sárvédőn. Viszont a hátsó kerekek előtt a külső küszöb lemez rendesen rozsdás, azt javítani kell lakatolásilag. Utána kap egy alvázvédelmet és kész. Ebből semmi nem látszott, csak amikor megemeltük csápossal. Úgy 40-50cm hosszan. Belül szép, minden működik a külső hőmérő mutat rossz értékeket egyedül. Pöccre indul reggel is, melegen is, szépen megy, már 600km-t mentem vele. 6.5 a fogyasztás. Ebbe a város elenyésző, 90-100-as tempó. A neten nem találtam hozzá manualt, itt olvastam, hogy állítólag a Toyota szervizben ha regisztrálom az autót akkor adnak ingyen. Majd kiderül, legfeljebb elhajtanak...
Holnap eredet aztán okmányiroda. Piszok kényelmes, csendes, a kis motorhoz képest egész jól megy. Jó vezetni, jó vele közlekedni. Parkradar elől-hátul.
Csak bírja sokáig  ;)
Ja, a lámpa nem egy világbajnok, egy kis fogkrémes polírt megpróbálok.

1laciapu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Previa (Estima)
« Válasz #129 Dátum: 2018.01.24 19:33:28 »
Átírás megtörtént.
Hogy száradna le a legnemesebb része aki ezt kitalálta!
Kész vagyon!
Ez a vagyonszerzési illeték ez meg aztán nonszensz!
Nekem most mennyivel nőtt a vagyonom? Kifizettem a kocsi árát, a vagyonom pontosan annyi mint előtte volt. Harács...

De legalább az eredetvizsgálaton kiderült, hogy nem volt nagyon törve, csak amennyit bevallottak  :lol:

A szalonban is voltam manual ügyben, alvázszám alapján a központból próbálnak szerezni.
A Papír alapú 10 ezer Ft, ha van elektronikus formában akkor vigyek egy pendrájvot és kész.
Kíváncsian várom a hívást  :hmmmm:

1laciapu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Previa (Estima)
« Válasz #130 Dátum: 2018.01.27 14:32:38 »
A szerviz sajnálja de semmi féle leírást nem tud adni. Nincs Previaról könyvük. Ezt mondjuk csodálom, de nem erőltettem tovább. További net bújás következik.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Previa (Estima)
« Válasz #131 Dátum: 2018.01.30 10:49:48 »
Gratulalok az autohoz!  :clap:

Manual ugyeben en korbekerdeznek a kulfoldi kereskedoknel is, ha esetleg megy a nemet, akkor osztrak-nemet vonal, vagy ha az angol, akkor pedig UK.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Previa (Estima)
« Válasz #132 Dátum: 2018.01.30 12:11:31 »
A szerviz sajnálja de semmi féle leírást nem tud adni. Nincs Previaról könyvük. Ezt mondjuk csodálom, de nem erőltettem tovább. További net bújás következik.
Ha amerikában is forgalmazták, akkor szinte biztos, hogy angolul fent lesz neten. "Owner Manual"-ra keress rá.

vmci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Previa (Estima)
« Válasz #133 Dátum: 2022.10.16 14:26:40 »
Hali, új Previa tulajként minden is érdekel róla, most kezdem olvasgatni. 2002es D4D-t vettünk tegnap 300000 km-rel, eddig főleg jókat olvastam róla :)

vmci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Previa (Estima)
« Válasz #134 Dátum: 2022.10.16 14:32:12 »
A szerviz sajnálja de semmi féle leírást nem tud adni. Nincs Previaról könyvük. Ezt mondjuk csodálom, de nem erőltettem tovább. További net bújás következik.

laciapu, a tiéd megvan még?