Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 59109 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Egy ilyen szintidős dolog is lehetne egyszer az egyik versenyszám.
Mint ahogy írtam: a távot megteszem oda-vissza normális-szabályos sebességgel, idő mérve. Ez mondjuk 164perc, akkor valahol 170-180 perc környékén lenne a szintidő, gondolván bármire ami közbejöhet. (lámpa, traktor, gyalogos, stb)
Na így nézzük meg a fogyasztást. Szerintem így is lehet új trükköket megtanulni/bevetni :)

tutinet

  • Vendég
a saját 1.3 yarisommal 2,8 l/100km jött ki.
annyi módosítást ejtettem,h a gumiba 4bar-t fújtam :)

 :eek: :eek: :eek:

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Úgy veszem észre azért több ember érdeklődne, ha lenne szintidős verseny is. Ez után esetleg kedvet kaphatnának tényleg extrémbe menni  :yes: Már beszéltük a verseny után is hogy kellene egy hosszabb távon is indulni. Ha elég hosszú ez az útvonal már lenne értelme a max időnek. Ki birna végig egy 200-250 Km -es távot 30-35-ös átlaggal? Na jó talán leszilaci  ;)

Leszilaci:
Hogyne kellene a vezetői tudás egy szintidős menethez? Ugyanúgy trükközni kellene mint egy idő nélküli futamnál sőt még az átlagsebességet is kéne figyelni meg az időt. Szerintem épp az benne a kihivás, hogy fel kell áldozni némi üzemanyagot a sebességért, de ki? hol? és hogyan?
Én azért élveztem ezt az extrémesdit is igy elsőre, van is még mit gyakorolnom  :) De nem voltunk túl sokan  :no: Én látom értelmét az egész koncepciónak és igy talán nagyobb lenne a népszerűsége is.
Japó Yaris 1.3 Sol

szkaresz27

  • Vendég
spórolás?? huzatod magad!! :D

leszilaci

  • Vendég
Kedves "szintidősök" :D
tessék megszervezni  :clap:
én örülnék legjobban, ha lenne vmi új, ismeretlen szakasz  :csorog:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Kedves "szintidősök" :D
tessék megszervezni  :clap:
én örülnék legjobban, ha lenne vmi új, ismeretlen szakasz  :csorog:
Nyíregyháza-Tiszaújváros-Nyíregyháza

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kedves "szintidősök" :D
tessék megszervezni  :clap:
én örülnék legjobban, ha lenne vmi új, ismeretlen szakasz  :csorog:
Nyíregyháza-Tiszaújváros-Nyíregyháza

Oké, de Te nem indul6sz!  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Nyíregyháza-Tiszaújváros-Nyíregyháza
Oké, de Te nem indul6sz!  :ph34r:
2óra 10 perc alatt 130-150km megtétele ez a napi mutatványom (általában a hosszabbik etapot választva)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
kellemes, 17fok és nagyon enhye szél volt, ami szél délutánra teljesen elmúlt. 35fokban jobbat lehetett volna menni :D
Hőségben alacsonyabb a fogyi? Nekem rémlik valami, hogy az ilyen (15-20 fok közötti) hőmérsékleteken jön ki a legjobb fogyasztás  :hmmmm: ... Rosszul rémlik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
a saját 1.3 yarisommal 2,8 l/100km jött ki.
annyi módosítást ejtettem,h a gumiba 4bar-t fújtam :)
:eek: :eek: :eek:
prius3 jobbat ment :D

1.33 aurissal is lehetett volna 3alattit menni: 205 helyett mondjuk 165-ös gumival, és 650km helyett 80.650km-rel, bejáratva, faxán bekopott gumikkal :) és legalább 30fokban :sweatdrop:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Bár ebben a dologban alapvetően mindig kibic leszek, mindazonáltal...

Szerintem a szintidős verzióban még több múlna a vezetéstechnikán. Másrészt, és ez a fontosabb: biztonságosabb lenne, mert ilyen extrém alacsony tempóval azokhoz képest is nagyon nagy a sebességkülönbség, akik "csak" a megengedett legnagyobb sebességgel közlekednek. 40-50 kmh között haladó személyautóra, lakott területen kívül, elvileg senkinek nem kell számítania... Egyébként ilyenkor vészvillogóval mentek - vagy legalábbis bekapcsoljátok, mikor hátulról érkezik valaki? Szerintem így kéne - biztonságosabb lenne, a hátulról gyorsabban érkező messzebbről/könnyebben felmérhetné, hogy itt vmi "nincs rendjén".

Amúgy, pontosabban: nem is szintidőt kellene előírni, hanem egyszerűen csak egy átlagsebességet, ami alá nem lehetne menni. Mondjuk, 50 (olyan szakaszokon, amelyeken nincs sem autópálya, sem autóút). Ez azért meglehetősen alacsony utazósebességeket tenne lehetővé - de igazán extrém "vánszorgást" nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Bocs, hogy így belekotyogok a nagyok dolgába, de lehetne akár külön kategória az idő limites. Nekem azért szimpatikusabb, mert közelebb áll a valós használathoz. Az, hogy el lehet menni 2-3 literből, nekem nem mond sokat.(bár az is igaz, hogy ezért extrém  fogyasztási verseny)
:eek:
napi használatban a yarissal 4,5liter fölötti átlagnál kezdek elszomorodni. 5-nél elkap a depresszió és menekülök ki a városból [rohog]  3,5 alatt pedig vigyorgok :D
extrémen pedig "illik" 3 alatt mennem. :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Az, hogy el lehet menni 2-3 literből, nekem nem mond sokat.
:eek:
Valszeg azt értette alatta, ami miatt számomra is kvázi csak elméleti információt jelentenek ezek az adatok: ehhez olyan lassan kell menni, amit csak nagyon kevesen vállalnak be - hogy úgy mondjam, rossz az "ár-érték arány"  :hmmmm: ... Ha egy autó normál országúti használatban elmegy 4 liter alatt (Prius III): hurrá  :clap: ... De hiába lehet 3 literrel elmenni egy 1.3-as Yarissal: nem mennék csak ezért 30-valahányas átlagokat, mert nekem egyszerűen nem érné meg. Nyilván erre gondolt Nagycitrooom is...

Ez nem kritika akar lenni: tudom, hogy neked megéri - OK  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Egy ilyen szintidős dolog is lehetne egyszer az egyik versenyszám.
Mint ahogy írtam: a távot megteszem oda-vissza normális-szabályos sebességgel, idő mérve. Ez mondjuk 164perc, akkor valahol 170-180 perc környékén lenne a szintidő, gondolván bármire ami közbejöhet. (lámpa, traktor, gyalogos, stb)
Na így nézzük meg a fogyasztást. Szerintem így is lehet új trükköket megtanulni/bevetni :)

hasonló volt most az első forduló(optimal drive-szellemben,optimal drive-os toyotákkal, a forgalom ritmusától picit lemaradva): keszthelyig elmentünk, és vissza. 
bár, szerintem az nem volt akkora buli, mint ez az extrém(második forduló). :whistling:
számomra az első forduló egy átlagos(az én stílusom szerint) vezetéssel abszolválható "verseny" volt, amíg a második kör már nehezebb, izgalmasabb, több koncentrációt és felkészültséget igényelt.

lehet,h elsőre sokk volt az extrém, és hirtelen jött a mélyvíz. :hmmmm:
lehet,h az első fordulós, lájtosabb menet többeket vonzott volna, és hasonlót (is) kellene csinálni a következő fogyiversenyre.

mindent lehet :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Palaczk, köszi hogy érthetően megfogalmaztad amit mondani akartam   :yes: