Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 61128 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
1,4 D yaris  2,8/100KM. :yes:

 Még szerencse, hogy volt nálam szívgyógyszer. Utolsó 500m-es lett 2,7-ből 2,8.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Én saját Yarisommal 4 liter alatti eredményt céloztam meg így elsőre. Ezt teljesítettem is 3,7-re sikerült  :clap:, de odauton még 3,8 volt, úgyhogy kezdtem belejönni  :D (meg elaludni a 36 Km/h átlag mellett).
Érdekes menet volt, de én azt spórolást kedvelem, amikor haladni is lehet. Pilisvörösvárra vissza autópályával Bp-en át 5,4 lett az átlagom 69 Km/h átlaggal.
Japó Yaris 1.3 Sol

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Megvolt az esemény, rendben volt minden, szép számmal összejöttünk, a csapatot elnézve mindenki jól érezte magát  :)
Bővebb beszámoló később....

Gratula mindenkinek az eredményekhez, voltak érdekes dolgok  ;) :D


istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Megvolt az esemény, rendben volt minden, szép számmal összejöttünk, a csapatot elnézve mindenki jól érezte magát  :)
Bővebb beszámoló később....

Gratula mindenkinek az eredményekhez, voltak érdekes dolgok  ;) :D

Pl. az út közepén mulatós zenére táncoló emberke, aki miatt lassítanom kellett és még ők szitkozódtak, mikor dudáltam  :censored:. Örüljön hogy nem ütöttem el a verseny hevében  :nono: Pedig meg lett volna a 3.6 is  :D
Japó Yaris 1.3 Sol

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
akko nálam az volt az a huppanás :1eye: :1eye: :hmmmm:


szkaresz27

  • Vendég
Heee....elfelejtettem szólni hogy S.mihályon szüreti felvonulás van!! :D  Egyébként felém jöttetek....de sajna én meg szüreten voltam.....remélem leszil. átadta az üdvözletem mindenkinek!!:D

leszilaci

  • Vendég
1.33 auris kb 74km-es 31km/h átlagsebességgel 3,3 l/100km (fél távnál 3,2)
szerk.: nagyon nagy az a 205-ös kerék :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.05 09:36:33 írta leszilaci »

leszilaci

  • Vendég
Heee....elfelejtettem szólni hogy S.mihályon szüreti felvonulás van!! :D 
:censored: fél decit tuti otthagytam miattuk

leszilaci

  • Vendég
a saját 1.3 yarisommal 2,8 l/100km jött ki.
annyi módosítást ejtettem,h a gumiba 4bar-t fújtam :)
szerk.: kellemes, 17fok és nagyon enhye szél volt, ami szél délutánra teljesen elmúlt. 35fokban jobbat lehetett volna menni :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.05 09:38:51 írta leszilaci »

karsanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Üdv mindenkinek!
Tegnap hazafelé (a versenyen felbuzdulva) elég spórolósan jöttem. A Balatonalmádi-Dunaföldvár-Kiskőrös-Kiskunmajsa-Szeged útvonalon jöttem. Az átlagsebességem 67km/h, a fogyasztásom 3,5l/100km lett.  :clap: (Soltig 3,4 volt)
Közben persze kitapasztaltam, hogy, hogyan kellett volna menni  a versenyen... :hmmmm:

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Ez egy jó sport ez tény!  jövőre legyünk minél többen az lenne a cél.

Én részemről ebben az "extrém" dologban ott látom a veszélyt, hogy valami nem látó barom, egyszer hátulról el talál valakit az nem lenne túl kellemes.

 
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.05 15:30:13 írta Egükém »

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Én is elkezdtem lágyabban használni a gázpedált, finomabban közlekedni a városban. Igy kb. 1 l-el kevesebbet eszik és az a furcsa, hogy nem haladok lassabban csak kevesebbet állok a piros lámpáknál  :) Viszont a kerekek nyomását visszább veszem a 3 bar-ból, mert iszonyatosan rázzák az autót az úthibák, amikből sajnos nem kevés van  :censored:
Japó Yaris 1.3 Sol

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Ez egy jó sport ez tény!  jövőre legyünk minél többen az lenne a cél.

Én részemről ebben az "extrém" dologban ott látom a veszélyt, hogy valami nem látó barom, egyszer hátulról el talál valakit az nem lenne túl kellemes.

 

Osztom az aggodalmad én is. Ráadásul veszélyes manőverekre is vállalkozhatnak a körülöttünk autózók, mert nem értik mi folyik itt. Nem szeretném, ha valaki miattam szenvedne balesetet. Minél többen lennénk egy ilyen versenyen annál nagyobb az esélye, hogy valami balul sül el. Ezért is tartanám jó ötletnek, ha a szintidőt jóval kisebbre szabnánk és bünti járna, ha valaki nem érne be  :devil: Úgy már lenne izgalom is a dologban és nem aludnék el vezetés közben  :D
Japó Yaris 1.3 Sol

leszilaci

  • Vendég
Én részemről ebben az "extrém" dologban ott látom a veszélyt, hogy valami nem látó barom, egyszer hátulról el talál valakit az nem lenne túl kellemes.
Osztom az aggodalmad én is. Ráadásul veszélyes manőverekre is vállalkozhatnak a körülöttünk autózók, mert nem értik mi folyik itt. Nem szeretném, ha valaki miattam szenvedne balesetet. Minél többen lennénk egy ilyen versenyen annál nagyobb az esélye, hogy valami balul sül el. Ezért is tartanám jó ötletnek, ha a szintidőt jóval kisebbre szabnánk és bünti járna, ha valaki nem érne be  :devil: Úgy már lenne izgalom is a dologban és nem aludnék el vezetés közben  :D
veszély:
a verseny távját már megtettem kb30szor...durvázva.
autókáztam sokat 6-os, 7-es úton lassan, 50-65km/h sebességgel(persze elég gyér forgalomban).
mégsem ilyenkor értek utol, hanem tavaly decemberben, mikor 90-100között haladtam autópályán, esős időben.
akkor hol, mitől "féljek" jobban? :hmmmm:

szintidő:
lehet rajta elmélkedni.
adott lenne a szintidő, és a táv. ebből ki lehetne számolni egy minimális átlagsebességet.
ebből mi derülne ki? nem igazán a vezetői technika, hanem az,h egy-egy autó mennyit fogyasztana 55-65km/h egyenletes átlagsebesség mellett....na AZ lenne az altató...mert a 31km/h átlagsebességet úgy sikerült elérnem,h minél többet gurultam, óvatosan gyorsultam, és még soksok kis apró technikát lehet belevinni, ellenben egy magasabb és fix sebességnél.
én nem támogatom a szintidőt :)

akkor filózhatunk a kategóriákon is.
mi alapján és hogyan?
benzin-dízel-hibrid? 1000-1300-1500-2000ccm?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Bocs, hogy így belekotyogok a nagyok dolgába, de lehetne akár külön kategória az idő limites. Nekem azért szimpatikusabb, mert közelebb áll a valós használathoz. Az, hogy el lehet menni 2-3 literből, nekem nem mond sokat.
(bár az is igaz, hogy ezért extrém  fogyasztási verseny)