Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 59186 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
hát leszi elég eseménytelenül telt a napod....  el sem mesélem mit gépészkedtem az iq-ban a 3-ért nem akarlak sokkolni :D [rohog] [rohog] [rohog]


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mit mondjak, én meg felhívtam az összes embert, akinek a száma el volt mentve a két telefonomban, kiolvastam a Háború és Békét dán nyelvű kiadásban (közben szótáraztam), és kötöttem egy pulcsit. Egyébként csöppet sem untam....

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
ÚÚÚúúúúgy tudtam Misi, hogy rá fogsz érezni.... [rohog] [rohog] [rohog]


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Srácok, gratula mindenkinek! Szép teljesítmény!  :yes:

Leszilaci, a honlapra összedobnál el felhívó irományt az extrém fordulóra?

/Lehet, hogy ki kell ugranom Aachenbe (1250 km), hát nem valószínű, hogy a legkisebb fogyasztásra fogunk törekedni  ::)/
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Misi!

 Ha nem az olvasással lettél volna elfoglalva és a két sima egy fordított között belelestél volna a tükörbe, a kollégám kb 20 kilométeren keresztül harapdálta a kormányt mert nem tudott előzni lendületből....................... :tt2:
Mert ugye mire eltudott volna menni akkorra már nem gurult a gép :lol: :lol: :lol:
Egyébként én indultam utoljára Veszprémből kb 10 perccel utánatok és Balatonedericsnél utolértelek benneteket. Basszus!!! Ennyire rohantam? Nem az nem lehet! Fordmérő folyamatosan 1300-1500 között. Hogyan éltem túl? Hát így:
Induláskor semmi extra, körgyűrűn az összes lámpa persze piros. Csopak felé a hosszú lejtőn  ( f1-ben is sokat számít a tiszta pálya nem?) :D :D
hihetetlen, sehol senki uccu neki! Nosztori után 6 és irány a lejtő!!!!!!! Hasítok, 80;90; 120 :eek: A francba! Csopak előtt a nagy kanyarban autó!!! Fékez vagy nem? Ismerős lehetett neki, nem lassitott 40-re :clap: Füredi kereszteződés üres, sehol senki, 60 a derékszögű kanyarban, nehogy elfogyjon a lendület :D. Füreden az összes lámpa piros :gun_bandana:, mindegy, ez van. Badacsonyban a zebránál persze megint megállás, méghogy kihalt a balatonpart :cry: mi a fenét csinál szombat délután ennyi ember a zebrán?????????????, sima út ederics-ig. Visszaúton két busz mögöttem, csak előzzetek már!! Szélárnyékban elközlekedek 1 kicsit :D De nem ment sokáig, mert úgy látszik elkéstek valahonnan mint az elmebetegek elhúztak 110-120-al rövid időn belül. Pedig jól jött volna a 80 mögöttük :banging:  Füred után lendületet veszek és végre sikerül leszilacit legurulnom kihasználva a hatalmas lejtőt :lol: :lol: :lol: :lol: veszprémi útra kereszteződés üres!!!!!!70 kormány balra ránt, mi a fene csipog meg mi ez a villogó autó a csíkokkal a műszerfalon????? Hát igen :hmmmm: így is elő lehet varázsolni a VSC-t. Innen már csak a rettegett emelkedő, pillanatnyi fogymérő szemmel szugerálva, előzök!!!! A nagy jobbos kanyarban, korlátjait feszegetve 40-el, éppen, hogy ki nem sodródva, Suzuki repeszt, kalap? nincs! felfelé az út kétsávos  :clap: :clap: a tervezőknek. Felértem, innen már csak gurulok :D :D :D, ja nem még van a kőrgyűrűn egy hegy. Persze megint piros a lámpa :banging:. Innen már tényleg tuti az út, megérkeztünk.
Nézem a fogymérőt: átlag 3.7
Ez nem is olyan rossz az új 2.0 D-4D Avensissel, főleg úgy hogy ezzel az úttal lett 1000 km a kocsiban. Leszilaci kb 5 perc múlva érkezik. Ő miért nem vigyorog???? a bánat oka mint később kidelült, nem sikerült a 3,2 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Mindegy, nekem akkor is tanulságos volt: Főleg amikor megnéztem az átlagsebességet, 53 km/h ez sem rossz. Szerintem ha 110-el megyek végig akkor sem lett volna sokkal jobb, mert sok a lakott terület. Zénóka a délután az árnyékba áttolt Yarisba pattan és elszáguld :D, egészen a LIDL-ig. Megállok mellette mi a gond? Semmi komoly csak bentmaradt a leszilacinak hozott Yaris ülés és az ugye többletsúly [rohog]
Leszilaci rossz napjának még nincs vége, vissza kellett fordulnia :banging: :banging:

leszilaci

  • Vendég
... Füred után lendületet veszek és végre sikerül leszilacit legurulnom kihasználva a hatalmas lejtőt :lol: :lol: :lol: :lol:
kemény előzés volt :D
gurulhattam vagy 58-cal, Ti pedig kb. 63-mal előztetek  :devil: hiába, no; avensis előnyben van lejtőnél a nagyobb súlya miatt :yes:

Zénóka a délután az árnyékba áttolt Yarisba pattan és elszáguld :D, egészen a LIDL-ig. Megállok mellette mi a gond? Semmi komoly csak bentmaradt a leszilacinak hozott Yaris ülés és az ugye többletsúly [rohog]
Leszilaci rossz napjának még nincs vége, vissza kellett fordulnia :banging: :banging:
2hete kergetjük egymást, szervezzük,h ki-mikor-hol. és még most is majdnem ottmaradt [rohog]

egyébként nem volt rossz a nap :clap: :
- reggel, fél8 körül indultunk fótról. fűzfőig 3,2 lett az eredmény. pesten is, és 7-es úton is -a szeptemberhez képest- elég erős forgalom volt.
- utána jött a keszthelyi "rohanás"  :lol:
- este, fél9 magasságában hazaindulás. sajnos lámpával (ami 2decit ront), de így is sikerült a 3,2...pestig 3,1-t ;)
mennyit is autóztam időben? :hmmmm: 10-11órát? :D

leszilaci

  • Vendég
Mit mondjak, én meg felhívtam az összes embert, akinek a száma el volt mentve a két telefonomban....
engem nem hívtál fel! :nonono: kitöröltél a telefonodból??? :eek:
vagy engem csak ezen szoktál elérni?
 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Nem igaz, mert engem sem hívott.  :censored:
Csak másnap mikor nem indult az autója...  :lol:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Ti a harmadik telefonomban vagytok elmentve.  :D

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Nekem többet evett a 100assal....bár lehet azért mert akkor nagyobb is volt a lábam!! :D

Ezek szerint jobban is ment vele a verda? Milyen fordulatszámoknál érezted a különbséget?
Egyéb objektívebb tapasztalatokat is várok  :)

egy-két éve a golf GTI hivatalos adatlapján úgy írták hogy mttudomén ~250LE (95benyával) és utána 10% több ló 100oktánnal. de valamelyik autóknál a kopogásérzékelő vagy mi szösz át sem tud állni a 100ra állítólag. akárhogyis én inkább jutalomfalatkának adom az autóba  :)
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
80?90?120???  :eek: nana mi lesz a 30 spórolással  :sorcerer:
tökön kellett volna rugni egy veszprémi zsarut utána meglett volna a szirénás felvezetés a piros lámpákon át [rohog]
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
egyébként nem akarok kötekedni  :ph34r: de a honlap szerint most kellett volna menni egy alapot és a következő körben kipakolni meg légnyomni. persze nagy az arcom de közben beobiztam a hétvégi ügyeletet  :cry: talán október...
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
egyébként nem akarok kötekedni  :ph34r: de a honlap szerint most kellett volna menni egy alapot és a következő körben kipakolni meg légnyomni. persze nagy az arcom de közben beobiztam a hétvégi ügyeletet  :cry: talán október...

Elvileg alap volt, mindenkinek 50km/h felett volt az átlagsebessége. szerintem ez nagyon jó. :clap:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
empé,
A ti képeitek mikor/hol lesznek elérhetőek?

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
empé,
A ti képeitek mikor/hol lesznek elérhetőek?

Otthon felejtettem az USB kábelt, szombaton meg a gépet itt :banging:, de hoznak sd olvasót és már töltöm is.