Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 59058 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Húzzatok bele, mert sanszos, hogy a jövő héten a TMH einstandolja...  ;)
akkor nem szeptember 30-ig lehet vele játszani? :?:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Sanszos, hogy nem...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
És akkor utána hogy lehet vele játszani? Merthogy négy héten át lehetne játszani, nem?
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hát, mikor el lett hozva a TMH-ból a kütyü, akkor ezt ígérték, de most úgy néz ki, hogy jövő hét közepén elviszik... Mit mondjak....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Akkor jövő héten megyünk még egyszer.  :D
Amúgy kérdeztük a srácot is, hogy most hetente lehet próbálkozni (tehát 1x négyet) vagy összesen, négy hét alatt négyet és nem tudott rá válaszolni. Valszeg ezért.  :hmmmm:
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Szerbusztok!

Trotter: gratula a 2.8-hoz kezdesz ráérezni, alakul az még   ;) :D

Whis: A tied valószínűleg elég hasonlóan viselkedik mint a lexus d, elvégre azt a pár lóerőt leszámítva elég hasonló a 2 motor, kiváncsi lennék mit tudna a gép, ha ott folytatod :)

Ma voltam én is szimulátorban, nem rossz a cucc, minden elég élethűre sikeredett egyetlen negatív pont, hogy nem enged gáz nélkül elindulni bármilyen lassan is engedem fel a kuplungot. Elöször azt hittem be van húzva a kézifék de nem, kell neki gáz is, az pedig nem tesz jót a fogyinak. Az ezres yaris is simán elindul gáz nélkül, gondolom az 1.6 corollánál sincs ez másképp. Jó nem a világ, csak 1 észrevétel. A váltó tényleg fura, de meg lehet szokni 1 kör alatt.  Az 5 monitoros megoldás amúgy nagyon jó, rendesen be tudja csapni az embert  :D
Elöszőr csak simán be akartak ültetni, de mondtam h töltök reglapot is ha már itt vagyok.
4 kört mentem összesen, az eredményt nem árulom el csak majd ha mindenki ment már ;) :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.09 22:26:17 írta Zénóka »


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nem vagyok olyan türelmes ember, mint leszilaci, hogy 400 km-t 7,5 óra alatt nyomjak le.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Nem vagyok olyan türelmes ember, mint leszilaci, hogy 400 km-t 7,5 óra alatt nyomjak le.  ;)
csak 70-75km-t kell, 2-3 óra alatt :D

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
A különféle üzemanyagokkal nem próbálkoztatok? A magasabb oktánszámúból úgy hallottam kevesebbel beéri a motor. Esetleg valakinek valami tapasztalat?
Japó Yaris 1.3 Sol

szkaresz27

  • Vendég
Nekem többet evett a 100assal....bár lehet azért mert akkor nagyobb is volt a lábam!! :D

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Nekem többet evett a 100assal....bár lehet azért mert akkor nagyobb is volt a lábam!! :D

Ezek szerint jobban is ment vele a verda? Milyen fordulatszámoknál érezted a különbséget?
Egyéb objektívebb tapasztalatokat is várok  :)
Japó Yaris 1.3 Sol

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Nekem többet evett a 100assal....bár lehet azért mert akkor nagyobb is volt a lábam!! :D

Ezek szerint jobban is ment vele a verda? Milyen fordulatszámoknál érezted a különbséget?
Egyéb objektívebb tapasztalatokat is várok  :)

Elméletileg és gyakorlatilag sincs semmi értelme. Régebben teszteltem elég sokáig ausztriában tankolva az omv 100-ast (ott alig drágább), semmilyen pozitív változást nem hozott, keress rá ha gondolod 2005-6 körül volt.
A kutasok terjesztik, ők abból kapják a fizetést, ha a vmelyik véépower fogy.
De erre van az általánosban egy külön topic, ha folytatni akarjátok inkább ott. Hidd el, ha egy hangyafingnyit csökkentene a fogyin olyan lenne a tankban. Addig sima 95.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.10 22:47:39 írta Zénóka »


music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Elolvasva a használati utasítást, meg tudom erősíteni, hogy nagyobb motoroknál is működik ez a módszer. (Tudom, mert alkalmazom...) Annyi csak a különbség, hogy tartott sebességnél nekem nem nagyon sikerült tartósan 4,5 liter alatti számot produkálni. Igaz, 2,5-es guminyomással járok, és gyakran van súlyfelesleg is a kocsiban.
music     

leszilaci

  • Vendég
Ma voltam én is szimulátorban, nem rossz a cucc, ....
4 kört mentem összesen, az eredményt nem árulom el csak majd ha mindenki ment már ;) :)
én is gurultam 4kört.

Zénóka, ezúton is gratula :clap: 80méterrel sikerült jobbat menned  :D :ser: (egy bizonyos megtett távolság után nem 100, hanem 10méter pontosan mutatja a távot)
kettőnk eredménye között alig 4% az eltérés (lehet,h csak 3% ?)

a körforgalomnál, az első lehetőségnél lekanyarodtam, az meg emelkedős részhez vitt :( reménykedtem,h felérek a tetejére, és akkor kigurulok a világból :D sajnos mindig kifogyott a nafta.

tényleg jó a ketyere!

de, ha az értékesítő srác nem jön oda beszélgetni az utolsó körben, akkor... :hmmmm:  :devil:

szkaresz27

  • Vendég
Nekem többet evett a 100assal....bár lehet azért mert akkor nagyobb is volt a lábam!! :D

Ezek szerint jobban is ment vele a verda? Milyen fordulatszámoknál érezted a különbséget?
Egyéb objektívebb tapasztalatokat is várok  :)
Igazából nagy különbséget nem éreztem,talán annyi hogy a 2. tankolástól mintha kicsit csendesebb lett volna az autó..de a V6-nál ez sem olyan feltűnő!!
Szóval szerintem nem éri meg annyira a drágábbat tankolni!!
Múltkor viszont megszívtam az S-el kezdődő hell-el végződő kúton tankoltam sima 95-öst... 5 ször világított a check lámpám Pestig... valszínű nem tudott mit kezdeni a computerem a sz.r benzinnel!! Amióta az kifogyott azóta semmi baja!! Mondjuk a camry eléggé kényes az üzemanyagra!!  :cry: