Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 59092 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Toyota extrém fogyasztási verseny

Időpont:
2009. Október 3. 13 óra

Gyülekezés helyszíne:
Balatonfűzfői Uszoda parkolója link

Útvonal:
- Balatonfűzfő, uszoda parkolója. parkolóból balra hajtunk ki az Uszoda útra. 
- kb 200m után, a STOP táblánál ismét balra, a Nike körútra.
- Balatonfűzfőről kiérve a STOP táblánál balra kikanyarodni a 72-es útra.
- 72-es úton kb 50-80métert haladva jobbra lekanyarodni Papkeszi irányába. (tábla jelzi)
- 710-es utat keresztezni egy körforgalmon áthaladva, majd az első kereszteződésnél Papkeszi felé balra elkanyarodni (tábla jelzi)
- Papkeszin áthaladva T- elágazódásnál (gy.k.: a kereszteződésnél egyenesen nem lehet tovább haladni, csak jobbra, vagy balra)  jobbra fordulni Berhida felé, innen egyenesen, a főúton haladni:
- Berhida, Ősi, Nádasdladány, Sárkeszi, Sárszentmihály településeken, majd
- Sárszentmihályt elhagyva az első kereszteződésnél Székesfehérvár felé, balra lekanyarodni a főútról  (tábla jelzi)
- Székesfehérvárba érve, egyenesen az Úrhidai úton haladni az első körforgalomig, ott megfordulni, és ugyanezen az útvonalon vissza
Leírás kicsit Cityrally-ra sikerült, talán térképen érthetőbb:
link

Verseny célja:
Minél alacsonyabb fogyasztást elérni az adott útvonalon.

Szabályok:
A közel 70km-es útvonalat 3 óra alatt kell teljesíteni (google-maps odaútra 37,9km-t ad meg 55!perces menetidővel.)
Egyetlen szabály az, hogy csak Toyota gépkocsik vehetnek részt.
Bármiféle módosítás engedélyezett.
Vontatni nem szabad, de ha valaki saját maga akarja végigtolni a közel 70km-es távon a kocsiját, akkor hajrá :) napelemekkel, vitorlával, evezővel is próbálkozhat.

Gondoltunk azokra is, akik nem szeretnének a versenyen indulni, csak a társaság, vagy kikapcsolódás miatt jönnének el.
- fűzfői uszoda
- bobpálya
- kalandpark

Amennyiben igény van rá, hogy étterembe menjen a csapat, akkor utána fogok érdeklődni a lehetőségeknek.
Egy éttermet bátran tudok ajánlani a közelben(tulajdonosát ismerem, szerintem egy nagyobb csapatot szívesen látna), ahol parkolni is tudunk és az étellel sem volt panasz.

TSityu

  • Vendég
Vannak kategóriák?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Persze: normális, kevésbé normális  [rohog] [rohog]

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mivel nincsenek szabályok mindenki a saját kategóriáját döntheti meg. Ez nem egy vérre menő versengés lesz, hanem egy lehetőség, hogy mindenki kipróbálja a saját és autója (alsó) :) határait és tanulmányozhassa a különböző módszerek hatékonyságát, majd azt az ugyanolyan vagy hasonló autókkal összevetve kiderüljenek a fogyasztáscsökkentő praktikák közötti különbségek.
Mivel nevezési díj sincsen, így egyenlőre nem tudjuk még, hogy mennyi ajándékot kapunk az eseményre, ha eleget még az is lehet, hogy csinálunk 3-4 kategóriát.
Mindenki eredményét itt és a toyota veszprém, illetve a reálszisztéma honlapján közzétesszük az autó és a vezetési technika paramétereivel együtt, ez így együtt úgy gondolom érdekes tanulmány lesz.
Nyilván mindenki aki nem bukott meg politechnikából tudja, hogy egy ezres yarissal nem ugyanaz menni 3,4 litert mint egy 1.4 corollával, éppen ezért annál érdekesebb a dolog minél többen jönnek el.

Egyetlen gond, hogy a táv rövid. Ennek oka, hogy ennél hosszabb menet az már inkább pszicho türelemjátékról mintsem vezetéstechnikáról szól, és nagyon hosszú időt igényel. Emiatt viszont csak a fogysztásmérő eredményeire hagyatkozhatunk, így csak olyan autónál tudunk pontos eredményt mérni amelyikben van ilyen. VÁLTOZÁS!!! lásd később...
Még mielőtt valakiben felmerülne, a menet közbeni nullázás azaz a csalás lehetősége, annak előre elárulom, hogy az útvonal legmagasabb pontján van a start/cél, így az sem tilos, h vki menet közben nullázzon, de csak saját magával szúr ki. ;) :)
A fogyimérők általában deci pontosak a toyotákon, ritka kivétel pl az enyém amelyik stabilan 8-10%-al kevesebbet mutat, így a végén pl az enyémhez ennyit hozzá kell adni.

Ha valakit érdekelnek a technikák, melyeket ilyen "versenyeken" használni szoktak, itt ezen a topicon előre megbeszélhetünk, sem én sem Leszilaci nem fogunk a saját technikánkból sem titkot csinálni.

Legutóbbi eredmények a fenti útvonalon kedvcsinálónak:
Lexus IS 220d  3,4 l/100km (Egü) külön gratula, ezen én is meglepődtem, 3,6-3,7-re saccoltam :)
Yaris 1.3  2.6l /100km  (Leszi)
Yaris 1.0  2.2 l/100km

Ha vkit érdekel szívesen leírom, hogy a 1.0 yarissal és a lexussal hogyan kellett menni a fenti eredményhez, illetve azt is milyen trükkökkel szeretnék 2 alá menni októberben ;) :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.06 14:41:41 írta Zénóka »


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Addig is lehet gyakorolni: Klikk

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Mivel nincsenek szabályok mindenki a saját kategóriáját döntheti meg. Ez nem egy vérre menő versengés lesz, hanem egy lehetőség, hogy mindenki kipróbálja a saját és autója (alsó) :) határait és tanulmányozhassa a különböző módszerek hatékonyságát, majd azt az ugyanolyan vagy hasonló autókkal összevetve kiderüljenek a fogyasztáscsökkentő praktikák közötti különbségek.
Iazat megvalva naponta 2x teljesítek egy 75 km-es távot, melyen nap mint nap tapasztalom a óvatossági trükköket  75 km-re vetítve 3,6 lityis fogyit hoztam ki eddig, de majd rágyúrok...

Egyetlen gond, hogy a táv rövid. Ennek oka, hogy ennél hosszabb menet az már inkább pszicho türelemjátékról mintsem vezetéstechnikáról szól, és nagyon hosszú időt igényel. Emiatt viszont csak a fogysztásmérő eredményeire hagyatkozhatunk, így csak olyan autónál tudunk pontos eredményt mérni amelyikben van ilyen.
Hát akkor sok  sikert kívánok az indulóknak, én sajnos diszkrimináció áldozata lettem  :yawn:
 :innocent: (viszont én decire pontosan tartom nyilván a fogyim hihi)

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
VÁLTOZÁS!!!!

Megbeszéltem a szervezőkkel, bárki tehát fogyimérő nélküli autó is jöhet.
Egyetlen kérés: Hozzatok magatokkal 5-10 liter benzint kannába.
Hitelesített mérőeszköz és tölcsért hozok, Előtte mondjuk veszprémben telitank, utána a startnál csurig tank, ameddig csak lehet, majd a végén újra tele a mérőeszközzel.
Úgyhogy Taby, Kmr itt a helyetek, és remélem néhány nagyobb autóval pl 3.0 camryval is jöttök az érdekesség kedvéért  :)

Még egy kivétel: Toyotaklub tagok off autóval is jöhetnek  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.06 14:32:51 írta Zénóka »


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Még egy kivétel: Toyotaklub tagok off autóval is jöhetnek  :)
Hmmmmmmmmmmm.  A BC-m ezidáig pontos, decire.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Addig is lehet gyakorolni: Klikk

Hol lehet jelentkezni? Leszivel rundolnánk egy finomat  :D :D


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Még egy kivétel: Toyotaklub tagok off autóval is jöhetnek  :)
Hmmmmmmmmmmm.  A BC-m ezidáig pontos, decire.  :hmmmm:

Szerinted ki miatt írtam?  ;) :)


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Még egy kivétel: Toyotaklub tagok off autóval is jöhetnek  :)
Hmmmmmmmmmmm.  A BC-m ezidáig pontos, decire.  :hmmmm:

Szerinted ki miatt írtam?  ;) :)
Köszönöm szépen.  :punk:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Ez marha jól hangzik!  :clap: Már 5 liter alatti eredménynek is örülnék.

Zénóka, szívesen olvasnám a trükköket.  :flowers:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Addig is lehet gyakorolni: Klikk

Hol lehet jelentkezni? Leszivel rundolnánk egy finomat  :D :D

Bementek a szalonba, ennyi. Nem kell külön jelentkezni.  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Trükköket kérünk az esélytelenek miatt  :D, ugyanis valszeg mi is megyünk (hogy indulunk-e a versenyen vagy sem, még kérdéses, meddig kell eldönteni?)
         

szkaresz27

  • Vendég
a teletankos módszer nem 100% biztos... útközben van benzinkút Smihályon+ a körforgalomnál Fehérváron+Berhida előtt Peremartonnál!!  :excl: :whistling:
Egyébként én szívesen elmegyek már csak a társaság miatt is...nem hiszem hogy ezért telerakom a camry 80l-es tankját!! :D
Ráadásul a 80l az plusz súly...tehát máris nem a legjobb fogyi jönne ki!!