Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 60822 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Saját adat:
Mivel melóhelyemtől 75 km-re lakok így mérvadó lehet, bár most ez speciel heti összesítésből lett visszaszámolva, de 75 km-re vetítve a fogyim :3,8625 l/75km :) Autópályán vegyük a gps szerinti ~70-80 km/h-t durvázásnak :flowers:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mai eredményem: 163 km, 50 km/h átlagsebesség, 5,9 l/100 km.
Az RX450h-val (2200 kg önsúly, 3,5 literes V6-os benzines). Majd holnap rakok fel képeket.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Gratula mindenkinek a mai menethez szépek lettek az eredmények, Misié főleg úgy, hogy a klímát sem kímélte, de egy ekkora monstrumtól ez azért így is szép.

Holnap írok részletes eredményeket ma ehhez már dög vagyok, hiába kifárasztott ez a sebesség  ;) :D


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Ugyanazon az úton (60%-ban Misi kolléga mögött haladva) 5,5 l/100km.
Próbálgattam a klímát, mert végre volt rá lehetőség, és tényleg nem számít haladás közben, mert az aksik hajtják a kompresszort. (hosszú álláskor perszer merül az aksi és akkor kell a motor, de itt folyamatosan haladtunk)

Aztán visszafelé már nagyon lassúnak tünt a 90 helyett 60, így Misi elhagyódott :)

Új színfolt a vezetésben az N használata, amikor tényleg 'üresben' aksi töltés nélkül gurul a vas. Ezt még ki kell tapasztaljam, hogy mikor éri meg használni.

Legközelebb 4,9 a cél, mindenféle trükkök bevetésével.  :sorcerer:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz

leszilaci

  • Vendég
Képek.
7-es és 8-as kép sikerült a legjobban :innocent: :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szép eredmények, gratula hozzá!
És ilyen tempónál mennyire jó lehet a Mark Levinsonon zenét hallgatni, mert még a szokásos csendnél is nagyobb csönd van. Vagy túl sokat dob a fogyin?  :whistling:
Gabe 254.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Nem. Az ilyen tempó rendkívül, rohadtul, k...szottul unalmas. :)

leszilaci

  • Vendég
Nem. Az ilyen tempó rendkívül, rohadtul, k...szottul unalmas. :)
még klímázva is?  :lol:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Az eredmények sorrendben: (fejből, majd holnap empé javít  :))

Yaris 1,4d     2,8   (Egü)
IQ 1.0 cvt     3,2    (Zénóka)
Urban Cruiser 1.33   3,3   (Leszilaci)
Prius II    3,3  klímával   (sghu77)
Avensis 2.0d   3,7         (empé)
Corolla verso 2.0d  3,8    (veszprémi toyota)
Auris 1,33  4,1 klímával    (veszprémi toyota)
Avensis 1,8 cvt  4,5          (veszprémi toyota)
Boss Lexus RX 400h  5,5      (Mickey)
Lexus RX 450h  5,9 klímával   (Misi)

Mickey eredménye különösen figyelemreméltó, odafelé 4,9-et ment ami azért durva egy ilyen géptől. Visszafelé szerintem a dombon felfelé rontottad el, hogy a dombon felfelé elnyomtad neki. Ott elméletileg az a legjobb módszer, hogy tisztán elektromosan felmész amég lehet, szerintem max 1km-t bír olyan 35-40 körül, utána benzinmotor indul lehet finoman gyorsulni 60-70ig, és mire felér a maradék 2 km-en visszatölt vmennyire. Ez a benzinmotor nagyobb teljesítményleadásakor jelentkező hatásfoka miatt szerintem jobb lenne, akkor is nyilván felment volna 4,9 ről, de talán csak 5,4-5,3-ra nem 5,5-re. Szerintem.... :)
(dombon azért álltam be előtted 40-el, gondoltam jössz az iq szélárnyékában  ;) :lol: :D

Klímával kapcsolatban, valóban az elektromotor hajtja a kompresszort az akksikról, de összeségében ez azért okoz 3-4 deci többletfogyasztást, mivel jobban merülnek az akkuk, amit azután vissza kell tölteni... többet jár a benzinmotor és nagyobb teljesítmény is megy az akkuk töltésére.
Tudom nem a világ az a 6-8%, csak írtam  ;) :D
Kiváncsi leszek mit megy a fehér troli az extrémen  :D

« Utoljára szerkesztve: 2009.09.13 20:16:45 írta Zénóka »


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Boss Lexus RX 400h  5,5      (Mickey)
A típust elnézted  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
még klímázva is?  :lol:

Visszafelé Zénóka nem engedte... :) Amúgy az azért súlyos volt, mikor a kamion tolt le felfelé, én meg "nem nyomhattam", nem volt jó érzés.

Amúgy az elektromos hajtás erősen függ a körülményektől és a vezetési stílustól. Vagyis pl. emelkedőn felfelé kár erőltetni, mert nagyon hamar lemerül az akksi, ráadásul z RX400h-ban nincs is EV gomb, úgy meg gyakorlatilag kivitelezhetetlen a dolog.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Unalmas? Az nem kifejezés.
Visszafelé már előztem 120-al, meg hasonlók. (lett is 5.5 egyből)

Tiszteletem akik kibírják ezt sokáig.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Hú elég jó eredmények születtek a gyári autókkal. Gratula mindenkinek.
Néha engem is el kap a hév és próbálgatom az alsó határokat, de elég nehéz úgy hogy közben mindenki le akar tolni az útról. Mindenesetre nem adom fel és megpróbálok elmenni a 3-i dúrvázásra  :)
Japó Yaris 1.3 Sol

leszilaci

  • Vendég
Unalmas? Az nem kifejezés.
unalmas?  :D

szugerálom a fogyasztásmérőt. lesem a fákat,h merre fúj a szél. figyelem tükörben a mögöttem haladókat, indexelek,h előzhetnek. finom bokamozdulattal csökkentem a sebességet,m folyamatosan 3,5-3,7-t mutat a kijelző.

hova is sietek ennyire?

közben érzem,h a lázam emelkedik. bedobok még egy aspirint. izzadok, pedig csak 23 fok van(ja,h hogy hosszú ujjú pólót vettem fel :surrender: ámátőr' ).
megelőz egy fehér vw poló, dudál...biztos ismerős, visszaintegetek neki. közeben lejtő jön...uh, gyorsan ki kell venni sebességből, lehet gurulni. lejtő és mégis lassulunk? q :censored: va szél. nézem az átlagot: nem, még mindig nem esett vissza 3,1-re, és egyre közelebb az emelkedő, a 73 úton...jaj :ph34r:
tempó 60, kanyarodni kell egyet derékszögben 71-ről a veszprémi útra... csak ne jöjjön szembe senki! az út üres. szerencsém volt. fék nélkül "berántom" balra, figyelve,h minél nagyobb ívben, minél kevesebb lendületvesztéssel abszolváljam a 90fokot. emelkedő..lassulunk, visszaváltok 5-be..lassulunk...már csak 40 a tempó...jaj. lassunk...4-es. fogyasztásmérő 8,8-t mutat :censored: nem lesz meg a 3,2...nem lesz meeeeeeeeeeg :wacko: ...nyomkodom a trip gombot...még 3,2 az átlag...bírd ki, bírd ki...csak ezt a "kicsi" dombot kell megmászni. utána lejtő!
jön is az. tépem ki sebességből. gurulj te, hókotró orrú kocka! gurulj üresben!
persze,h északi szél fúj szembe...bezzeg mikor strandra lehet menni, akkor a déli szél felkavarja a hullámokat és még úszni sem lehet :censored:
73-as út vége, lámpás kereszteződés, jobbra kell kanyarodni. vajon van gyorsító sáv? uh, nem emlékszem, nem erre szoktam járni, hanem almádi felé, ott meg lámpa "véd", vagy lelassít...nézem, nézem, közeledik...fenébe is olyan faxa lejtő van, nem kellene fékezni. keresztbe elindul a forgalom. aggódom, fékezni kell. vagy mégsem? kanyarodom. jönnek, egyre közelebb...fékezek, lassulok... :censored: :censored: elqrtam :banging: nem kellett volna...nem baj, behozzuk még.
veszprémi elkerülőnél pirosat kapok  :cry: utolsó lámpa és ezt is bekaptam. motor leállít (nem bízzunk a véletlenben, meg az eco-módban, ami talán leállítja a motort, ha olyan kedve van.) 2 sávos úton a külsőben ácsingózok. lámpa sárgára vált, indítózok. természetesen régen 1-ben van már a váltókar. ilyenekre sem pazaroljuk az időt/üzemanyagot, ha már jár a motor. pici gázt kell adni,m az emelkedő miatt nem indulna el alapjáraton. 1500-as fordulat; 2-est váltom, majd 3, 4...mögöttem jövők 200m-en mind leelőznek. helyes :yes: . jön a lejtő, látom a domb tetjét! 50-nel haladok 6-ban. 2sáv összeszűkül 1-re. tükörbe nézek; senki nincsen mögöttem :) gurulunk és gurulunk üresben. átlagfogyasztás? 3,3 :no: nem lesz meg... nem lesz meg a 3,2 :no:
a tecsó-körforgalomhoz érek. fékezni nem szabad! innen már begurulunk a veszprémi toyotához, csak legyen szabad a körforgalom! lesem, nézem...legyél üres, legyél üres!! jön egy motoros, utána egy  kisteher. kettő közé be kell férni! hülye motoros, mit bénázol? nyomjad már neki! lassítani kell :censored: vissza 4, majd 3 sebsesség 50. jó lesz, beférünk a kettő közé! határozott kormánymozdulat, közben muszáj a motorfék...minek vesz speedmotort vki, ha nem tud kanyarodni?  :censored: - jók ezek a gumik az uc-n milyen is? ja b250. ilyen van az enyémen is, csak ez túl vastag:195. ebben még a 3,5bár sem lenne elég :tt2: - közben motoros lekanyarodik a körforgalom első leágazásánál. tiszta elöttem az út. 40-nel "kiesek" a körforgalomból. üresben gurulunk. nézem az eredményt: 3,3 :( visszakapcsolgatok, lassulunk beállok az iq mellé. rázom a fejem :no: nagy volt az oldal szél.

ez nem izgalmas???   :sorcerer: