Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 59084 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Na, ez egy érdekes kérdés... Korábban azt olvastam, hogy jobb minél hamarabb elérni a lehető legmagasabb fokozatot, tehát inkább nagy gáz rövid ideig, mint kis gáz hosszú ideig... De fene tudja.
Ez igaz ott, ahol tényleg szükség van intenzívebb gyorsításra. De pl. én enyhe lejtőn is 35 környékén beteszem 5-be, és óvatos (lassú) gázzal felgyorsulok. Ilyenkor a pillanatnyi fogyimérő 5.0 alatt van...!
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Amennyire én tudom, a takarékos vezetéshez benzinesnél nagy gáz-kis fordulat, dízelnél pedig viszonylag kisebb gázzal gyorsítás javasolt.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ez igaz ott, ahol tényleg szükség van intenzívebb gyorsításra. De pl. én enyhe lejtőn is 35 környékén beteszem 5-be, és óvatos (lassú) gázzal felgyorsulok. Ilyenkor a pillanatnyi fogyimérő 5.0 alatt van...!
OK. De ezt nem tudod megcsinálni sík terepen vagy pláne emelkedőn - ha meg forgalom is van, akkor különösen nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ez igaz ott, ahol tényleg szükség van intenzívebb gyorsításra. De pl. én enyhe lejtőn is 35 környékén beteszem 5-be, és óvatos (lassú) gázzal felgyorsulok. Ilyenkor a pillanatnyi fogyimérő 5.0 alatt van...!
OK. De ezt nem tudod megcsinálni sík terepen vagy pláne emelkedőn - ha meg forgalom is van, akkor különösen nem.
Nem ezt írtam? ;)
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ha megerőltetném magam, a 2.0 D4D Ave is elmenne ennyivel  ;)
áááá....azt kizárt dolognak tartom :D
Jelenleg 650 tisztán városi km van benne és 5.7 az átlag.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Ha megerőltetném magam, a 2.0 D4D Ave is elmenne ennyivel  ;)
áááá....azt kizárt dolognak tartom :D
Jelenleg 650 tisztán városi km van benne és 5.7 az átlag.  ;)
mondtam én; kizárt,h megeröltetnéd magad :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Jelenleg 650 tisztán városi km van benne és 5.7 az átlag.  ;)

Az 1 literrel jobb mint a gyári adat és mindez bp-n....finom :)


music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nekem kb. 8-8,1 literes átlagom van Bp.-re. A gyári adat 10,6.  ;) Igaz, benzinessel könnyebb alulteljesíteni.
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Nekem kb. 8-8,1 literes átlagom van Bp.-re. A gyári adat 10,6.  ;) Igaz, benzinessel könnyebb alulteljesíteni.

Ez az alul teljesítés így van, a benzines jobban lábfüggő, illetve én úgy mondom több spórolási potenciával rendelkezik  ;) :D

Százalékosan ez közel van whis értékéhez, a fogyasztást mindig százalékosan jó nézni.

Jut eszembe, ma megjött a prius 3 veszprémbe. Nem rossz a gép, a legnagyobb különbség a 2-höz képest, a hajtás arányában van. Itt normális gyorsításnál 60-70km/óráig az elektromotor a fő hajtómű, állandó sebesség tartásánál 80km/óráig elvan elektromosan, bár itt is csak 3-5 km a tisztán elektromosan megtehető szakasz.
A benzinmotor csak nagyobb sebességnél kapcsolódik be a hajtásba, addig inkább csak eltöltögeti az akkukat.
Fogyasztásról még nem tudok sokat mondani, országúton, fogyival nem törődve 100-120 as tempóig empé kezelésében 5,2, visszafogva én tempómban úgy hogy volt benne (nekem ;))minden 3,6.
Csendességben prius 2 szintjén van fülre, a "váltógomb" elhelyezése, és az a műszerfal jobb lett. Az üzemi körülményeket, azaz a piktogrammokat, hogy mikor mi hajt azt nem a fő nagy kijelzőn láthatjuk, hanem messze középen a műszerfalon, jobban rááll az ember szeme, de mondjuk kisebb a "kép".
Sajnos kicsit összejött amitől féltem, a nagyobb motor(1,8 1,5 helyett) amikor üzemel(bár ez ritkábban fordul elő mint a p2-nél) akkor szipákolja a benzint. Összehasonlításként a prius 2 30-40 km/óráról gyorsítva 9-10 literes pillanatnyi fogyival határozottabban gyorsul mint ez. Ennek ugyanolyan gyorsításhoz bőven 10 feletti pillanatnyi fogyi kell. Az is igaz, hogy valószínűleg a p3 ilyen esetben többet tölt az akksin. Mondjuk a p3-nál 30-40ről történő gyorsításnál csak akkor kapcsol be a benzinmotor ha csak 2-3 csík van az akksiban, vagy fél gáz feletti gyorsulásnál.
A nagyobb motornak persze előnye is van 150-160-nál jóval kisebb fordulaton (fülre) jár a benzinmotor, sőt innen még egész jól megindul. Szerintem ez már a németeknek is tetszeni fog  ;) :)
Összességében papíron persze kevesebbet fogyaszt és valószínű, hogy normál használatnál ez így is van, azért kiváncsi leszek rá meddig lehet levinni.
A fentihez hozzá kell tenni, hogy ezen a gépen 17-es kerék van 215-széles abroncsokkal, a 15-ös kerékkel a gyári adatok is 2 decivel jobb eredményeket hoznak.

Ha vki szeretné kipróbálni holnap délelőtt veszprémben a toyotában leszünk, déltől pedig fűzfőn.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.02 22:27:21 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nekem kb. 8-8,1 literes átlagom van Bp.-re. A gyári adat 10,6.  ;) Igaz, benzinessel könnyebb alulteljesíteni.

Ez az alul teljesítés így van, a benzines jobban lábfüggő, illetve én úgy mondom több spórolási potenciával rendelkezik  ;) :D
A mi Avensisünk is csak akkor eszi meg városban a 10.6 litert, ha nagyon rövid utakon megyünk vele és/vagy durván nyomjuk... Amúgy gyerekjáték alatta maradni, pedig ez ugye Pécs. 8.5-10 között szokott alakulni; leggyakrabban 9-9.5 között van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
A nagyobb motornak persze előnye is van 150-160-nál jóval kisebb fordulaton (fülre) jár a benzinmotor, sőt innen még egész jól megindul. Szerintem ez már a németeknek is tetszeni fog  ;) :)
Tetszik is  :yes: ... Az AB tisztán autópályán 7.6-os fogyasztást csinált vele úgy, hogy a táv egyharmadában végsebességgel nyomták. Városban és országúton egyaránt 4 alatt (ha jól emlékszem, 3.6-ot illetve 3.7-et) evett, szintén az ő tesztjükben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Ja és elfeledtem, a parkolás segítő rendszer gyönyörűen működik. Igaz beletelt 4-5 percbe, mire rájöttünk hogyan, de utána szerintem jól használható, bár nekem a tolatás sosem ment  ;) :)
A működése: MEGÁLLUNK! a kiszemelt parkolóhely előtt, nagyjából az utolsó autó előtt. Megnyomjuk a gombját, lelépünk a fékről, az első csippanásnál eltekerjük a kormányt balra, lassan tovább gurulva, a következő csippanásnál megállunk, kormány egyenesbe. Ha nem jó a kijelölt hely, változtathatunk rajta olyan 5-10 centis eltolásokkal, de felesleges, mert általában jó. Nyomunk egy ok-t, R-be tesszük, és a féket finoman nyomva ( nem elengedve, mert a lassú sebességre nekünk kell figyelni ) betekeri gyönyörűen saját magát. Párhuzamos parkolás és 90fokost is tud, itt még arra is figyel, hogy egyenesbe korrigálja magát.

Ehhez képest a totálcáros video.....  hát lehet bele kellett volna kukkantani a kézikönyvbe  ::) Az övében is működött, hallani, a 2 csippanást, csak ugye 14-el gurulva nehéz parkolást elkezdeni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.03 01:56:14 írta Zénóka »


istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Nekem kb. 8-8,1 literes átlagom van Bp.-re. A gyári adat 10,6.  ;) Igaz, benzinessel könnyebb alulteljesíteni.

Ha vki szeretné kipróbálni holnap délelőtt veszprémben a toyotában leszünk, déltől pedig fűzfőn.

 :cry: Én meg csak délre tudok odaérni innen az ország másik felébôl.
Japó Yaris 1.3 Sol

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Má izgalomba vagyok :yes:
8-kor felkerekedek, irány 80-nnal veszprém :clap:

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Má izgalomba vagyok :yes:
8-kor felkerekedek, irány 80-nnal veszprém :clap:


Én még az F1 idômérô végét várom. Szegény Glock  :(
Japó Yaris 1.3 Sol