Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 61340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
a büdös.....életbe....csajoméknál szüret...fac kivan...bár minden évben ilyenkor van!!  :censored: :censored:
Tedd ki a csajt :)  :devil: :devil: :devil:

....szüretelni, aztán gyere... úgyis női munka  :tt2: :clap: :clap:


empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
gyerekek!

Kevesen leszünk! Nem akartok jönni és Prius III-at próbálni :?:
Nálunk is szüret lesz............ :clap: :ser:

1, Szilvi  +1fő+kuty
2, Empé
3, Leszilaci
4, Egükém
5, Zénóka
6, Joe
7, Karsai S.
8, ifj. Karsai S.
9, istvansz
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.29 13:11:51 írta MiCKEY »

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Hmm. Kérem szépen egy a betűt a nevembe rakni  :1eye:
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.29 13:05:03 írta kleingy »
Japó Yaris 1.3 Sol

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
 :1eye:
Már aszittem valami cseh/szerb emberke jön

(szerk: mit kellett moderálni rajtam?)
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.29 15:14:13 írta taby »

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Hmm. Kérem szépen egy a betűt a nevembe rakni  :1eye:

kihagytam az "a"-t? :hmmmm:
ezer bocs

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Hmm. Kérem szépen egy a betűt a nevembe rakni  :1eye:

kihagytam az "a"-t? :hmmmm:
ezer bocs

No problem
A javitásért pedig Danke Sör  :)
Japó Yaris 1.3 Sol

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463

A menjünk lassan dologhoz csak annyit, hogy külterületen ahol 90 a megengedett egyszerűen nem merek/mernék 85-90-nél lassabban menni, egyrészt mert nincs rá okom, másrészt meg tényleg minek tartsak fel mást.
(meg aztán szépen nézne ki, ha a nagy fehér trolival 60-al poroszkálnék nyílegyenes országúton)

A fogyasztási versenyt is úgy csinálnám, hogy előtte végigmennék normál tempó körüli sebességgel (mondjuk lakottban 45, kívűl 85) és az lenne a max idő ami alatt teljesíteni kéne a távot. Minden plusz perc 0.1l/100km bünti.
Mert így eléggé mókás. (lassan tolni fogjátok, hogy még jobb legyen a fogyi)

Szerintem...

Mickey: Értem mire gondolsz a hozzászólásodban az maximált idővel kapcsolatban. Így is lett kitalálva anno, hogy az első fordulóját a fogyiversenynek időmaximumhoz fogjuk kötni... Ez kizárólag azért maradt el, mert az összejött "versenyzők" mindegyike rendkívül magas szintű szellemi intelligenciával (rajtam kívül O0) alkalmas volt önállóan, külön útbaigazítás nélkül átlátni és végrehajtani a feladatot. Bíztam benne, hogy mindenki megérti a dolog lényegét és szerintem ez így is volt. :)
Az első fordulót ugye amolyan kényelmes autókázgatásnak "szerveztük" 60-70-80km/órával, ami a gyér kora őszi balatoni forgalomban szerintem nem is okozott problémát. Az más kérdés, hogy a jó hangulat mellett sokunkat elkapott a "versenyláz" és igencsak nem akartuk elhagyni azt a 60-as értéket, de szerintem nem is a világmegváltó komolyságról szólt ez az egész, ahogy ezt a nagyértékű nyeremények (pl az általam korlátozott darabszámban felajánlott tecsó quality nyomásmérő 10 azaz tíz! forint értékben ) is jelképezték.

A második fordulót csak azért csináltuk, hogy akit érdekel saját és autója (negatív) végső határa, az ezt nyugodtan kipróbálhassa egy teljesen kihalt, erre megfelelő útszakaszon veszprémi minitalival és némi jó hangulattal összekötve. Éppen azért indul egy olyan helyről, ahol a család többi tagja sem unatkozhat addig, még a család feje kiéli skót beütésű hajlamait ;) :D  
Mellé talán az sem utolsó, hogy kipróbálható-megleshető egy prius 3, sőt ki is próbáljuk mi az a minimum amivel eljut abólbébe.
Mivel nincsenek szabályok így elvileg az sem tilos, hogy valaki végig tolja a 70 kilómétert, az illető az első helyezésen kívül egy telitank benzint kap tőlem ajándékba, illetve egy dupla bélszínt fűzfőn ahol a záróvacsit tervezzük.

És fontos: Nem azt sugallom bárkinek is, hogy így kéne majd közelkedni a mindennapokban, ahogy itt fogunk. Én sem így közlekedem, illetve csak nagy ritkán, amikor alkalom van rá, de nem ez a normális. Az más kérdés, hogy nálam a sok km miatt nekem megéri erre figyelnem. Ezen kívül csupán mint érdekesség, a műszaki határok feszegetése... és nem másról szól. Más kérdés, hogy pl a mindennapokban normális átlag tempót felvéve, csupán előretekintő vezetéssel 0,5-1 liter megtakarítás érhető el. Van akit ez érdekel, van akit nem.  Van akit a foci, van akit a baseball...ennyi :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.30 09:47:02 írta Zénóka »


Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Engem speciel a Sulcz Gizi érdekel!  Meg a jaris D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tessék





A hozzászólás törlése esetén véletlenül sem szeretnék értesítést kapni róla.

leszilaci

  • Vendég
A hozzászólás törlése esetén véletlenül sem szeretnék értesítést kapni róla.
Misi, miért nem írod be az aláírásodba a fenti szöveget? :sorcerer:

leszilaci

  • Vendég
A menjünk lassan dologhoz csak annyit, hogy külterületen ahol 90 a megengedett egyszerűen nem merek/mernék 85-90-nél lassabban menni, egyrészt mert nincs rá okom, másrészt meg tényleg minek tartsak fel mást.
Hát valahogy így! Eddig a pontig lenne szabad tartson a spórolási célzatú lassan haladás - ott a határ, amikor sorok gyűlnek föl az ember mögött, kamionok & buszok nem tudnak előzni stb. Ennek nem lenne szabad beleférnie, mert ilyenkor marha sok ember érdeke sérül egyvalakié miatt.

A fogyasztási versenyt is úgy csinálnám, hogy előtte végigmennék normál tempó körüli sebességgel (mondjuk lakottban 45, kívűl 85) és az lenne a max idő ami alatt teljesíteni kéne a távot. Minden plusz perc 0.1l/100km bünti.
Mert így eléggé mókás. (lassan tolni fogjátok, hogy még jobb legyen a fogyi)[/color]
Rémlik, hogy azokon a fogyasztási versenyeken, amelyekről eddig olvastam (az AB-ben), meg is volt adva egy szintidő, amit muszáj volt teljesíteni. Ezek persze elég alacsony tempót tettek lehetővé - de igazi vánszorgást nem. Elvégre a versenyek közúton (!!!!!!!!!) zajlottak.

bocs a maratoni idézésért: ::)

érdemes ezt a cikket elolvasni:
http://www.autoblog.hu/hirek/2325_kilometer_tankolas_nelkul.html
2325km 69 óra alatt...világrekord...átlagsebességet kiszámolom Nektek: 33,7km/h

eddig kb 5 autót próbáltunk ki az extrém szakaszon, átlagsebesség 32-35km/h között volt :winkiss

és nem nálunk, a mi sebességünknél kezdődik el az igazi durvulás, hanem itt:
http://www.cleanmpg.com/forums/showthread.php?t=12620
olvassatok csak bele, miket is írnak... :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Na ja, ezek már tényleg extremitások. Nekem személy szerint felmegy a pumpám attól, hogy emberek közúton ilyesmiket művelnek, mert ez már majdnem ugyanaz, mintha az út közepén parkolnának  :whistling: ... De ezt úgyis tudjátok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Na ja, ezek már tényleg extremitások. Nekem személy szerint felmegy a pumpám attól, hogy emberek közúton ilyesmiket művelnek, mert ez már majdnem ugyanaz, mintha az út közepén parkolnának  :whistling: ... De ezt úgyis tudjátok.

Nekem attól megy fel a pumpám személy szerint naponta többször is, mikor fontos emberkék a sietnem kell maszlag alá bújva egy sop-bp-sop távon 3-4 alkalommal mások életével játszadoznak....... csak belőlünk nem ez folyik egész nap.

Az utolsó pár szó a lényeg.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
....... csak belőlünk nem ez folyik egész nap.
Bocs, reagáltam arra, amit Laci írt  :flowers: ... 33 kmh átlagot nem tudok szó nélkül hagyni  :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.30 10:11:51 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mindenkinek van valamennyi igazsága, amit úgy lehet összefoglalni, hogy be kéne tartani a KRESZ-t és akkor nincsen gond. A KRESZ ugyanis a gyorshajtás minden formáját tiltja, ahogy az indokolatlanul lassút is, azaz lefelé toleránsabb, mint felfelé, de ott is van egy határ.
music