Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 59088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Sziasztok!

Erre az extrémesdire kell valahol külön jelentkezni? Vagy csak odamegyünk és rajtolunk?

Egyébként a hétvégén sikerült megdöntenem a pozitív rekordot az UFO-val. 8,3-at evett, miközben száguldoztam az autópályán  :whistling: De túl gyakran nem szeretném megismételni  :)


egyszer már írtuk, de még 1x. Azért hogy nagyjából tudjuk a létszámot akkor, ha kérhetnénk itt jelentkezzetek

Oksa. Megtörtént.
Csak azt hittem az az első fordulóra volt kinn  :innocent:
Japó Yaris 1.3 Sol

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Az értékkel csak az a gáz a számok csréljenek helyet 3,8  :yes:

Szerintem még azzal se rughatnék labdába. De már elkezdtem gyakorolni. Ez is jó volt egy kis motor tisztításnak  :D
Japó Yaris 1.3 Sol

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Apropó tisztítás. Valaki próbálta már a Cataclean nevű cuccot? Állítólag megtisztítja az üzemanyag rendszert és javul tőle a fogyasztás. Ha valaki használt ilyet írja már meg légyszi a tapasztalatait! Én most elgondolkodtam egy ilyen kúrán. 7 éves már a verda és ártani nem árthat neki.
Japó Yaris 1.3 Sol

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Apropó tisztítás. Valaki próbálta már a Cataclean nevű cuccot? Állítólag megtisztítja az üzemanyag rendszert és javul tőle a fogyasztás. Ha valaki használt ilyet írja már meg légyszi a tapasztalatait! Én most elgondolkodtam egy ilyen kúrán. 7 éves már a verda és ártani nem árthat neki.

XPA üzemanyag adalékcsalád. Dízelbe benzinesbe egyaránt.
Ezt próbáld ki. Nem fogsz csalódni benne. 

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Apropó tisztítás. Valaki próbálta már a Cataclean nevű cuccot? Állítólag megtisztítja az üzemanyag rendszert és javul tőle a fogyasztás. Ha valaki használt ilyet írja már meg légyszi a tapasztalatait! Én most elgondolkodtam egy ilyen kúrán. 7 éves már a verda és ártani nem árthat neki.

XPA üzemanyag adalékcsalád. Dízelbe benzinesbe egyaránt.
Ezt próbáld ki. Nem fogsz csalódni benne. 
Erről mesélj már lécci, hol mikor mennyiért vehető, mit ér?

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Tudjuk, hogy sokféle adalék van forgalomban!
Nehéz közülük választani.
Én is próbáltam sokat, de ez volt a leg meg győzőbb.
Ha jössz az extrémre hozok magammal. Annyit tudok az elvről, hogy tovább bontja az üzemanyagot molekulákra vagy mi a fene. Ezt a gödöllői egyetemen is tesztelték.
Ez által csökken a fogyasztás, tisztább az égés, javul a teljesítmény. Nem utolsó sorban keni a szelepeket ami nem hátrány!
Nem csodára kell számítani, azok ideje le járt. Finom érzék kell a különbség észrevételéhez.

Találtam valamit erről a cuccról:
A DFT 1500 dízel üzemanyag-kondicionáló 0,002 mm, vagy még kisebb részecskékre bontja  az üzemanyagot  és betokozza a részecskéket ,hogy megakadályozza az újbóli összeállást. Ez lehetővé teszi az üzemanyag tökéletesebb keveredését a levegővel, melynek eredményeként azok egy tökéletesen éghető elegyet alkotnak. Ezáltal a keverék szinte 100 %-os hatékonysággal, minimális szennyezőanyag kibocsátással ég el, vagyis úgy dolgozik mintha magasabb cetánszámú üzemanyagot használnánk.
  A DFT 1500 DIZEL ÜZEMANYAG-KONDICIONÁLŐ FELHASZNÁLÁSÁNAK ELŐNYEI

1.Meggátolja a szelepek átégését,
2.Meggátolja a dugattyúgyűrűk berágódását,
3.Védi a szelepfészkeket
4.Tisztántartja az üzemanyag ellátó rendszert,
5.Növeli a kenőanyag, az olajszűrő, valamint az üzemanyagszűrő élettartamát.
6.Eloszlatja a vizet az üzemanyagban.
7.Csökkenti a károsanyag kibocsátást.
8.70 % -al csökkenti a kipufogógázok rákkeltő-anyag tartalmát.
9.Csökkenti az üzemanyag-fogyasztást.
10.Használata során az égéstérben nem képződik keménykoksz, így optimális értéken tartja a sűrítési viszonyt.
11.Alkalmazása esetén kisebb oktánszámú üzemanyag használható.
12.Katalizátoros gépkocsikban használható, a katalizátort nem károsítja.
13.Üzemanyag tárolása során megoldja az algásodás és a baktérium képződés problémáit,
14.Oszlatja a vizet és a paraffint.


  A DFT 1500 dízel üzemanyag-kondicionáló egy hamumentes „oszlató-szer " is , melyet arra a célra fejlesztettek ki,  hogy kiküszöböljön és megállítson minden lerakódást, ami az égéstérben, a szelepeken és a kipufogó rendszerben az üzemanyag tökéletlen égésének eredményeként keletkezne.
A DFT 1500 gázolajadalékkal elért eredmények


   Cégneve   Füst   Teljesítmény   Üzemanyag
      Csökkenés   Növekedés   Csökkenés

Gödöllői kísérlet   30-60%   6,39%   5,15%

Volánbusz Rt.   30-50-60%      3-9%

Borsod Volán Rt.   60%      <10%

Vértes Volán   50%

Tisza Volán Rt.   60%   11,4%   3%

Margitta - Sziget 92 Kft.                Koksz lerakódás eltűnt   +   10%

Kunhegyes         8,4%

Zala Volán Rt.   Jelentős      5,3-5,5%

Máv Rt.                                                  Jelentős üzemanyag és füst csökkenés

Dunai Vasmű                          Koksz lerakódás 60-80% Mozdonytűz megszűnt

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Hehe... Nem lettem okosabb, olyan téren, hol kapható, hogyé? :) De ahogy olvasom, főként a kerregőkre van jótékony hatással, de ha nem vészesen drága(leves és hús esetére gondolok itt) akkor bepróbálkozhatok, max benzin adalékokban hiszek, másban nem. Szóval kösz az eddigi infókat is, de várom a többit még :)
Ja tegnap kiderült, hogy 4A-GE mocihoz való injektoraim vannak gyárilag, mely ~230 ml max befecskendezési képességű a normál 4A-FE 170 ml max befecskendezési teljesítményéhez képest. Így nyomjak én padlógázt... :innocent:

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Bocs az árát nem írtam meg: 570ft 75ML ez 50Lit üzemanyaghoz elég.
Azt nem tudom felsorolni, hogy hol kapható.
Autósboltokban mindenképp.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Bocs az árát nem írtam meg: 570ft 75ML ez 50Lit üzemanyaghoz elég.
Azt nem tudom felsorolni, hogy hol kapható.
Autósboltokban mindenképp.
Próbát megér

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Magyarországon a Triboteam Bt. forgalmazza.
Elérhetőség:
3245 RECSK, KOSSUTH L. U. 218/B
Telefon: 06 (36) 478-793

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Magyarországon a Triboteam Bt. forgalmazza.
Elérhetőség:
3245 RECSK, KOSSUTH L. U. 218/B
Telefon: 06 (36) 478-793



Mondjuk ezzel egy baj van, hogy folyamatosan adagolni kell az üzemanyaghoz.
Van weboldaluk is: http://www.igoloil.hu/
Japó Yaris 1.3 Sol

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Kérek szépen mindenkit, hogy aki úgy tervezi h eljön az legyen szíves vagy a www.toyotaveszprem.hu -n vagy itt a fórumon jelentkezni. Elég tehát az egyik helyen, majd empével összekombináljuk
1, Szilvi  +1fő+kuty
2, Empé
3, Leszilaci
4, Egükém
5, Zénóka

Nem elfelejteni, hogy nyugodtan lehet hozni családot, kutyát, macskát, teknőst. Bobpálya, uszoda, parkolójából indulunk érkezünk, ami mellesleg egy nagyon szép park közepén van, akad bőven program mindenkinek.

« Utoljára szerkesztve: 2009.09.23 21:43:13 írta Zénóka »


Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Én is menek !!  :clap:

szkaresz27

  • Vendég
a büdös.....életbe....csajoméknál szüret...fac kivan...bár minden évben ilyenkor van!!  :censored: :censored:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
a büdös.....életbe....csajoméknál szüret...fac kivan...bár minden évben ilyenkor van!!  :censored: :censored:
Tedd ki a csajt :)  :devil: :devil: :devil: